Setkání s Piráty v Pardubicích - 17.11.2018

Moderátor: PKS Pardubicky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 289 poděkování
Dostal poděkování: 355 poděkování

Setkání s Piráty v Pardubicích - 17.11.2018

Příspěvek od Ondrej.Karas » 02 lis 2018, 07:22

Piráti oslaví 17. listopad společně ve všech koutech republiky a Pardubice nejsou výjimkou!

Společně
- si připomeneme den, kdy se studenti a veřejnost nebáli zvednout hlas proti komunistické diktatuře,
- položíme základ samostatnému pirátskému místnímu sdružení v Pardubicích,
- probereme, co chystáme v příštích týdnech jako silná opozice na velké radnici, v několika obvodech i ve sněmovně,
- uvítáme každého, kdo se chce přidat na pirátskou palubu jako podporovatel, příznivce nebo i člen,
- a hlavně prožijeme pohodový večer v přátelském kruhu.

Kde: Kavárna Nota, Sukova třída 1260 (Dům hudby)
Kdy: Sobota 17.11.2018, 17:11

Doražte!

Jan.Hrubes
Člen KS Pardubický kraj
Profese: student, hudebník
Dal poděkování: 382 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Setkání s Piráty v Pardubicích - 17.11.2018

Příspěvek od Jan.Hrubes » 04 lis 2018, 14:35

Pro formální pořádek a pro vyjasnění, na tomto setkání proběhne též ustavující schůze MS Pardubicko, které má působnost v okresu Pardubice. Zakládajícími členy tohoto sdružení jsou Ondřej Karas, Ivana Böhmová, Vojtěch Jirsa, Kateřina Jirsová, Lenka Španihelová, Filip Vařecha, Jan Hrubeš, Dominik Bečka, Filip Mezera, Iva Jarešová, Marcel Palatáš, Jan Bednář.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, Lenka.Spanihelova

Jan.Hrubes
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Jan.Hrubes » 05 lis 2018, 23:57

Vzhledem k tomu, že je třeba na ustanovující schůzi nějakým způsobem definovat předsednictvo, prosím, dávejte sem své kandidátské řeči a nominace na předsedu či místopředsedu. Termín na podávání kandidátury je do středy 14. listopadu do 12:00.
Dovoluji si do funkce předsedy nominovat Dominika Bečku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 2):
Dominik.Becka, Lenka.Spanihelova

Lenka.Spanihelova
Místní předsednictvo
Profese: Sociální pracovnice
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Příspěvek od Lenka.Spanihelova » 06 lis 2018, 16:48

Dobrý den,
Mám dvě nominace a to Ondřeje Karase a Kateřinu Jirsovou.

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Ondrej.Karas » 06 lis 2018, 16:54

Jan.Hrubes píše:
05 lis 2018, 23:57
Termín na podávání kandidátury je do středy 14. listopadu do 12:00.
V tomto případě nemá termín smysl. Hlasovat se bude na místě. Kandidáti své řeči přednesou tam a další se mohou přihlásit.

Já bych rád vyzval všechny aktivní členy v pardubickém okrese (tedy oblasti budoucího MS), aby se sami přihlásili do volby předsednictva místního sdružení. Nejde tu o flek, ale o práci, tak se tomu nevyhýbejte :)

Nominaci přijímám a sám nomiuji Lenku Španihelovou a Ivanu Böhmovou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, Dominik.Becka

Jan.Hrubes
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Jan.Hrubes » 06 lis 2018, 19:35

Ondrej.Karas píše:
06 lis 2018, 16:54
Jan.Hrubes píše:
05 lis 2018, 23:57
Termín na podávání kandidátury je do středy 14. listopadu do 12:00.
V tomto případě nemá termín smysl. Hlasovat se bude na místě. Kandidáti své řeči přednesou tam a další se mohou přihlásit.
Námitku přijímám, deadline tedy rušíme.

Dominik.Becka
Člen KS Pardubický kraj
Profese: manažer řízení rizik
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 150 poděkování

Příspěvek od Dominik.Becka » 16 lis 2018, 15:59

Po skutečně dlouhém přemýšlení přijímám nominaci a ohlašuji kandidaturu na předsedu MS Pardubicko České pirátské strany.

Nejdříve vám na sebe provalím všechno špatné. K Pirátům jsem se přidal v dubnu 2018, protože v Pardubicích bydlím teprve od února. Nemám tu tedy hluboké kořeny a navnímanou místní ani stranickou historii. A dobře víte, že s mými časovými možnostmi to aktuálně není příliš slavné.

Do Pardubic jsem však již dlouho a pravidelně jezdil, zhruba poslední dva roky před stěhováním jsem na Dukle trávil většinu víkendů. Okolo politiky a v podstatě v pirátských kruzích se také nemotám poprvé. V letech 2013–2015 jsem byl členem Zelených na Praze 7, prohrál jsem s nimi sněmovní volby, dotáhl referendum o zákazu hazardu a do komunálek s námi (Koalice PRO7) kandidoval Ondřej Profant. Jinak proč to byli Zelení? Tehdy jste/jsme mi přišli příliš jednostranně zaměření, životně závislí na Ivanovi a na Praze 7, tuším, působil právě jeden Pirát. Teď je to jinak a zejména působení pirátských poslanců mě přesvědčilo, že moje místo je tady – a komunální volby s povolebním vyjednáváním to potvrdily.

Časově mě omezují zejména dvě věci. Diplomka se vyřeší do konce roku, prací se budu na konci ledna přesouvat z Prahy do centra Pardubic. Zakládat MS na konci ledna, nebylo by tak o čem přemýšlet. Ale volíme teď, takže do toho jdu s vědomím, že to ještě pár měsíců se mnou nebude ideální.

Věřím ale, že za mě i v tomto rozpoložení mluví moje práce pro Piráty. Neměl jsem to původně v úmyslu, ale dostal jsem se na komunální kandidátku. Dokonce jsem nakonec odmítal nominace na čelní pozice na městě i obvodu a zařadil se jako čtrnáctka a pětka. Přesto jsem se v kampani zapojil fakt silně. Byl jsem sám i s vámi na ulicích s Pirátskými listy. Podzimní číslo jsem i komplet zeditoval. Na obvodě jsem sehnal kandidáta a nového příznivce na prázdné místo na chvostu. Na Slacku se snažím být až hyperaktivní. Těsně před volbami a po nich jsem se silně zapsal i na facebooku. Teď navíc alespoň malým příspěvkem hledám pirátské centrum.

Pardubičtí Piráti potřebují teď vlastně to, co já: zapustit kořeny. Založit pirátské centrum. Aktivovat další kandidáty a příznivce, aby všechno nestálo na osmi zastupitelích. Pro další volby se rozkročit i na venkov, hledat něco jako Havlíčky senátní kampaně Romana Šemíka, kteří na tu vývěsku aspoň dají plakát, roznesou pár listů a nahodí nám příležitosti a témata. A zatímco marketing v širokém pojetí, kterému jsem se dosud věnoval nejvíce, získal dva skvělé a zčásti nové lidi v Honzovi Böhmovi a Terce Vařechové, party-building stojí na lidech, kteří mají i zastupitelské povinnosti. Právě množství povinností, které už má, je pro mě jediným argumentem proti Ondrovi Karasovi, který zatím kandiduje sám.

V kraji je naše jasná spojka Filip Vařecha, jehož de facto kandidátská řeč mě uchvátila. Problémy pojmenoval skvěle. Něco udělají nebo umí v Chrudimi, ale v Třebové vynalézají všechno od začátku. Drive hapruje. Chybí odpovědné osoby vedoucích pro klíčové funkce, přičemž i symbolický honorář zakládá odpovědnost a pomáhá proti vyhoření dobrovolnické práce. V mnoha čistě pardubických věcech se pak budu spoléhat na zastupitele i další členy.

V předsednictvu bych viděl rád třeba Katku Jirsovou, Lenku Španihelovou, Honzu Hrubeše, Filipa Mezeru.

Uvidíme se zítra. OFFTOPICV případě zvolení jiného kandidáta jsem připraven se ucházet i o místopředsednické pozice.
Naposledy upravil(a) Dominik.Becka dne 16 lis 2018, 17:00, celkem upraveno 2 x.

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Ondrej.Karas » 16 lis 2018, 16:21

Vyhledem k tomu, že se mi velmi líbí možnost, že by byl Dominik zvolen předsedou MS, stahuji svoji kandidaturu na předsedu MS. Rád budu usilovat o některé z místopředsednických míst (i vzhledem k tomu, že dosud nemáme téměř žádné přihlášené). V tuto chvíli je pro mě priorita práce v obou zastupitelstvech, a proto bych byl velmi rád, kdyby se konkurence pro volby do PMS zvýšila. Pokud se tak nestane, určitě nebudu funkci šidit a bude mi ctí být součásti PMS.

Jan.Hrubes
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Jan.Hrubes » 16 lis 2018, 16:26

Přijde mi škoda, Ondro, že svoji kandidaturu stahuješ. Volba mezi více kandidáty na předsedu by byla mnohem příjemnější.
Nechceš stažení své kandidatury ještě zvážit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvek:
Dominik.Becka

Filip.Mezera
Krajské předsednictvo
Profese: Datový analytik
Dal poděkování: 361 poděkování
Dostal poděkování: 203 poděkování

Příspěvek od Filip.Mezera » 16 lis 2018, 20:03

Děkuji všem, kteří se o mně zmínili a snad mně i nominovali do vedení na místopředsedu MS Pardubicko. Byl bych rád, kdyby právě v užším vedení zněl hlas nejen přímo z Pardubic, ale také z okolí ("vesnic"). Na druhou stranu to nesmí být na úkor kvality. Ta se skládá ze dvou částí. První jsou znalosti / dovednosti. Ty jsou samozřejmě na posouzení volitelů. Pak je ale druhá, neméně podstatná část a tou jsou možnosti. Mezi ně patří především čas, který je člověk schopen funkci obětovat. V mém případě však právě možnosti chybí. Už teď bojuju s časem velmi nerovný boj a nebylo by ode mně zodpovědné si přibírat další povinnosti. Tímto se tedy nominace vzdávám. Jsem připraven se zapojit do KET i MET, kde by moje případná chvilková neaktivita nezpůsobila takový problém resp. není tam tak důležitá fyzická účast na jednáních. Díky za pochopení.
Určitě za mě patří do vedení Dominik Bečka, Ondra Karas, Lenka Španihelová, nebo Honza Hrubeš.
Naposledy upravil(a) Filip.Mezera dne 17 lis 2018, 08:53, celkem upraveno 1 x.
"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, Kniha apokryfů

Odpovědět

Zpět na „Pardubický kraj“