Návrh usnesení o uvolněném členu PKS

Moderátoři: KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Návrh usnesení o uvolněném členu PKS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Milé Pirátky, milí Piráti

Dovoluji si navrhnout, abychom část prostředků od PO, které jsou určeny pro KoDo, v rozsahu půl úvazku, převedli za účelem umožnit placenou pozici ve formě uvolněného člena PKS. Veškerá hospodářská práva, spojená s odměňováním výkonu této pozice by přešla na jiného člena PKS.
Vede mě k tomu informace, že jako předseda kraje se nemohu ucházet o pozici KoDo, a to ani na částečný úvazek. V přímé konfrontaci s tím, že během příštího roku bude předsednictvo postaveno před velké množství práce. Zvláště pak v malém kraji, jako náš Pardubický. Vzhledem k tomu, že stále nemáme žádná oblastní sdružení a jsou před námi komunální volby, bude hlavní zodpovědnost za sestavení všech kandidátek a možných koalicí na bedrech PKS, které je v tuto chvíli tříčlenné. A vzhledem k míře zodpovědnosti se s tím váže i samozřejmá povinnost účasti na jednáních se všemi potencionálními kandidáty, partnery a v neposlední řadě s novými uchazeči o členství ve straně.
Z titulu současného předsedy kraje o toto budu usilovat, protože si neumím představit, že se zaměstnáním na plný úvazek a rodinou bych byl schopen takové závazky plnit. Jsem připraven snížit svůj současný úvazek v zaměstnání na polovinu, ve prospěch Pirátů, kterým bych se věnoval v maximálním možném rozsahu v součinnosti s KoDo, který by byl také placen půl úvazkem (jak je to ostatně i nyní). Tato placená pozice by byla vázána na člena krajského předsednictva, na kterém by se shodlo PKS jako celek, vždy po volbách PKS. Nemyslím si, že vést jednání se zájemci o členství a především s potenciálními kandidáty a partnery je práce pro KoDo (do této chvíle jedinou placenou pozici v kraji), který za to nenese vlastně žádnou politickou odpovědnost.

Na rovinu potom říkám, že v případě opačném, budu velmi vážně zvažovat rezignaci na post předsedy, protože nebudu schopen dostát povinností předsedy kraje a převzít zodpovědnost plynoucí ze stanov České pirátské strany. Pro Piráty pracuji sedmým rokem zdarma. Za sebou mám mnoho kampaní, do kterých jsem investoval nejen svůj čas, ale i peníze. Mnozí z vás to ví. Proto vás mohu ujistit, že se z mé strany nejedná o snahu ždímat rozpočet a „urvat si svůj krajíc“, jak se říká, ale o snahu zajistit chod KS v míře, jaká je žádoucí, a to především vzhledem k již zmiňovaným komunálním volbám příští rok a očekávanému příchodu většího počtu nových aktivních členů.

Konkrétní návrh usnesení:
„Krajské fórum Pardubického kraje navrhuje RV, aby bylo převedeno část prostředků, určených pro KoDo na pokrytí nákladů na mzdu pro uvolněného člena PKS, v rozsahu půl úvazku. Tato placená pozice bude vázána na člena krajského předsednictva, o kterém by rozhodlo PKS svým hlasováním, vždy po volbách PKS. Veškerá hospodářská práva, spojená s odměňováním výkonu této pozice by přešla na jiného člena PKS.“


Ponecháme sedm dní pro rozpravu a v pondělí 27.11. nechám hlasovat.

Děkuji

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh usnesení o uvolněném členu PKS

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Pavel.Stepanek píše:Milé Pirátky, milí Piráti

Dovoluji si navrhnout, abychom část prostředků od PO, které jsou určeny pro KoDo, v rozsahu půl úvazku, převedli za účelem umožnit placenou pozici ve formě uvolněného člena PKS. Veškerá hospodářská práva, spojená s odměňováním výkonu této pozice by přešla na jiného člena PKS.
Vede mě k tomu informace, že jako předseda kraje se nemohu ucházet o pozici KoDo, a to ani na částečný úvazek. V přímé konfrontaci s tím, že během příštího roku bude předsednictvo postaveno před velké množství práce. Zvláště pak v malém kraji, jako náš Pardubický. Vzhledem k tomu, že stále nemáme žádná oblastní sdružení a jsou před námi komunální volby, bude hlavní zodpovědnost za sestavení všech kandidátek a možných koalicí na bedrech PKS, které je v tuto chvíli tříčlenné. A vzhledem k míře zodpovědnosti se s tím váže i samozřejmá povinnost účasti na jednáních se všemi potencionálními kandidáty, partnery a v neposlední řadě s novými uchazeči o členství ve straně.
Z titulu současného předsedy kraje o toto budu usilovat, protože si neumím představit, že se zaměstnáním na plný úvazek a rodinou bych byl schopen takové závazky plnit. Jsem připraven snížit svůj současný úvazek v zaměstnání na polovinu, ve prospěch Pirátů, kterým bych se věnoval v maximálním možném rozsahu v součinnosti s KoDo, který by byl také placen půl úvazkem (jak je to ostatně i nyní). Tato placená pozice by byla vázána na člena krajského předsednictva, na kterém by se shodlo PKS jako celek, vždy po volbách PKS. Nemyslím si, že vést jednání se zájemci o členství a především s potenciálními kandidáty a partnery je práce pro KoDo (do této chvíle jedinou placenou pozici v kraji), který za to nenese vlastně žádnou politickou odpovědnost.

Na rovinu potom říkám, že v případě opačném, budu velmi vážně zvažovat rezignaci na post předsedy, protože nebudu schopen dostát povinností předsedy kraje a převzít zodpovědnost plynoucí ze stanov České pirátské strany. Pro Piráty pracuji sedmým rokem zdarma. Za sebou mám mnoho kampaní, do kterých jsem investoval nejen svůj čas, ale i peníze. Mnozí z vás to ví. Proto vás mohu ujistit, že se z mé strany nejedná o snahu ždímat rozpočet a „urvat si svůj krajíc“, jak se říká, ale o snahu zajistit chod KS v míře, jaká je žádoucí, a to především vzhledem k již zmiňovaným komunálním volbám příští rok a očekávanému příchodu většího počtu nových aktivních členů.

Konkrétní návrh usnesení:
„Krajské fórum Pardubického kraje navrhuje RV, aby bylo převedeno část prostředků, určených pro KoDo na pokrytí nákladů na mzdu pro uvolněného člena PKS, v rozsahu půl úvazku. Tato placená pozice bude vázána na člena krajského předsednictva, o kterém by rozhodlo PKS svým hlasováním, vždy po volbách PKS. Veškerá hospodářská práva, spojená s odměňováním výkonu této pozice by přešla na jiného člena PKS.“


Ponecháme sedm dní pro rozpravu a v pondělí 27.11. nechám hlasovat.

Děkuji
Podle mě to nebude ani potřeba. Stačí když se s PO domluvíte a na část KoDo práce se najme někdo z PKS. Osobně bych doporučoval v krajích bez KoDo, aby si dočasně jako KoDo našli nějakého schopného administrátora ze svých řad.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh usnesení o uvolněném členu PKS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Petr.Tkadlec píše: Podle mě to nebude ani potřeba. Stačí když se s PO domluvíte a na část KoDo práce se najme někdo z PKS. Osobně bych doporučoval v krajích bez KoDo, aby si dočasně jako KoDo našli nějakého schopného administrátora ze svých řad.
PO odmítá umožnit, byť jen půl úvazku KoDo přiznat členovi PKS. Proto jsme se rozhodli po širší debatě pro tento postup.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh usnesení o uvolněném členu PKS

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Pavel.Stepanek píše:
Petr.Tkadlec píše: Podle mě to nebude ani potřeba. Stačí když se s PO domluvíte a na část KoDo práce se najme někdo z PKS. Osobně bych doporučoval v krajích bez KoDo, aby si dočasně jako KoDo našli nějakého schopného administrátora ze svých řad.
PO odmítá umožnit, byť jen půl úvazku KoDo přiznat členovi PKS. Proto jsme se rozhodli po širší debatě pro tento postup.
Nevidím jediný důvod, proč k tomu teď dočasně částečně neuvolnit tuto pozici někomu z PKS.

A přijde mi až obtěžují, že kvůli Vaší (PKS+PO) nedomluvě do toho takto taháte RV. :D

PO si myslel, že do konce měsíce musí udělat výběrka na nové KoDo, což byl na omylu.

Konzultoval jsem to i s Vojtěchem Pikalem (minulý čtvrtek), že klidně se to může udělat tou Vaší cestou, protože peníze na to pro Vás alokovány jsou. Vedení je teď asi trošku zasekáno, ale zkusíme to vyřešit bez toho, aby to "zbytečně" šlo na RV. Případně pak jako člen RV to sám navrhnu k projednání.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh usnesení o uvolněném členu PKS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Samozřejmě jsme se s PO snažili domluvit. Konkrétně s Janem Novákem. Protože se náš návrh nesetkal s kladnou odezvou, rozhodli jsme se pro tento postup. Dotazoval jsem se, kde je takové pravidlo zakotveno a bylo mi řečeno, že nikde, ale je to rozhodnutí šéfa PO a že jen s malou pravděpodobností bude rozhodnutí nového šéfa PO jiné. Protože potřebujeme toto vyřešit a nechceme se s nikým hádat, budeme do toho RV, bude-li návrh přijat, chtě nechtě, tahat. Omlouvám se.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh usnesení o uvolněném členu PKS

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Pavel.Stepanek píše:Samozřejmě jsme se s PO snažili domluvit. Konkrétně s Janem Novákem. Protože se náš návrh nesetkal s kladnou odezvou, rozhodli jsme se pro tento postup. Dotazoval jsem se, kde je takové pravidlo zakotveno a bylo mi řečeno, že nikde, ale je to rozhodnutí šéfa PO a že jen s malou pravděpodobností bude rozhodnutí nového šéfa PO jiné. Protože potřebujeme toto vyřešit a nechceme se s nikým hádat, budeme do toho RV, bude-li návrh přijat, chtě nechtě, tahat. Omlouvám se.
Strategický team potřebuje, aby administrativa a komunikace s nováčky jela teď hned, tak promiň, že to chci urychlit. Kór, když na to peníze jsou schváleny a v minulosti se na posty KoDo dosazovali taky "tito" lidé. A je blbost na 2 měsíční post dělat výběrko. Jen byste se měli domluvit mezi sebou a schválit si pak tu osobu.
Naposledy upravil(a) Petr.Tkadlec dne 20 lis 2017, 17:58, celkem upraveno 1 x.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh usnesení o uvolněném členu PKS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Nevím, co na to ještě říct. Vedoucí PO jasně odmítl zaměstnat člena PKS jako KoDo. Ve hře byla ještě varianta, že převod prostředků na uvolněného člena PKS by mohl schválit ze své funkce vedouci PO. Ten je teď ale zaprvé v rezignaci a za druhé mi tato informace byla dementována z jiného zdroje. Když říká každý něco trochu jiného, těžko se v tom člověk vyzná. Všichni souhlasí s důvody, které nás k tomu vedou, všichni souhlasí s potřebou platit člena PKS, aby se mohl své práci věnovat na plno, ale každý má o technikáliích tohoto kroku jiné představy. Proto jsme se rozhodli pro ten, podle nás, nejkonformější a nejčistčí způsob a to požádat o změnu rozpočtového určení RV usnesením KF. Jaký postup by si tedy navrhoval ty? I náš zájem je vyřešit to co možná nejdřív.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh usnesení o uvolněném členu PKS

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Dnes jsem se s Janem Novákem domluvil na tom, že do konce roku, by bylo lepší, kdybychom to vyřešili v rámci krajského rozpočtu. Nicméně já jsem beztak počítal s tím, že bychom to realizovali od příštího roku. Poté, změnil názor, a je ochoten rozdělit úvazek, určený pro KoDo na dva půl úvazky s tím, že jeden by mohl být pro uvolněného člena předsednictva.
ALE - Honza je v tuhle chvíli v rezignaci, takže není nic jisté a bude záležet na jeho zástupci.
Myslím si, že obecně je shoda na tom, že je potřeba takovou věc udělat a hledá se cesta. Petrovi děkuji za účast.

Pro tuto chvíli návrh stahuji a počkám.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh usnesení o uvolněném členu PKS

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Počkejte než se schválí nový systém KoDo 2.0, který to asi bude umožňovat.
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Odpovědět

Zpět na „Pardubický kraj“