[Rozprava] Uvolněný člen opozice ve výboru/komisi - nabídka SPM

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, Tajemník/ice ZK - JmK, Zastupitelský klub Jihomoravský kraj

Uživatelský avatar
Jiri.Hlavenka
Republikový výbor
Příspěvky: 150
Registrován: 23 pro 2014, 09:50
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 546 poděkování

Re: [Rozprava] Uvolněný člen opozice ve výboru/komisi - nabídka SPM

Příspěvek od Jiri.Hlavenka »

Petře, odpovídám za pirátskou stranu, tedy za náš klub: nebyl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Hlavenka za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3977 poděkování
Dostal poděkování: 3000 poděkování

Re: [Rozprava] Uvolněný člen opozice ve výboru/komisi - nabídka SPM

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

kunc_zidenice píše: 23 pro 2020, 20:32 Dobrý den,

omlouvám se za smělý dotaz, chtěl bych se zeptat, zda z pozice Pirátské strany byl někdy udělen oficiální souhlas s nabídkou na uvolněnou pozicí předsedy komise pro vzdělávání, výchovu a sport pro Spolu pro Moravu. Jinými slovy, zda koalice oficiálně takovouto placenou funkci opozici nabídla.

Musím říct, že jsem si přečetl toto vlákno a jsem upřímně zděšen. O tom že bychom si takovou funkci vyřvávali apod. se dozvídám až z tohoto fóra a to jsem byl členem Koaličního výboru SpM, který dle smlouvy o nominacích rozhoduje. Z textu i ze zápisů jednání vašeho klubu zastupitelů vyplývá, že o takové nabídce se diskutovalo, není mi však zřejmé, zda byla tato debata nějak závazně ukončena směrem k nabídce na takovou funkci.

Děkuji velmi za odpověď,

Petr Kunc
místopředseda KO TOP 09 JMK
A nebude to tak, že si funkci vyřvával pan Doležel bez vědomí Koaličního výboru SpM?

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Uvolněný člen opozice ve výboru/komisi - nabídka SPM

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Lukas.Dolezal píše: 06 led 2021, 16:00
kunc_zidenice píše: 23 pro 2020, 20:32 Dobrý den,

omlouvám se za smělý dotaz, chtěl bych se zeptat, zda z pozice Pirátské strany byl někdy udělen oficiální souhlas s nabídkou na uvolněnou pozicí předsedy komise pro vzdělávání, výchovu a sport pro Spolu pro Moravu. Jinými slovy, zda koalice oficiálně takovouto placenou funkci opozici nabídla.

Musím říct, že jsem si přečetl toto vlákno a jsem upřímně zděšen. O tom že bychom si takovou funkci vyřvávali apod. se dozvídám až z tohoto fóra a to jsem byl členem Koaličního výboru SpM, který dle smlouvy o nominacích rozhoduje. Z textu i ze zápisů jednání vašeho klubu zastupitelů vyplývá, že o takové nabídce se diskutovalo, není mi však zřejmé, zda byla tato debata nějak závazně ukončena směrem k nabídce na takovou funkci.

Děkuji velmi za odpověď,

Petr Kunc
místopředseda KO TOP 09 JMK
A nebude to tak, že si funkci vyřvával pan Doležel bez vědomí Koaličního výboru SpM?
Celé to bylo na úrovni spekulací, Michal Doležel na jednání s námi takový požadavek popřel. Nikdy nám (zastupitelům) nebyl žádný požadavek tohoto typu předložen (nikým). Celé tohle vlákno je úlet, protože vzniklo na základě domněnky.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3977 poděkování
Dostal poděkování: 3000 poděkování

Re: [Rozprava] Uvolněný člen opozice ve výboru/komisi - nabídka SPM

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ivo.Vasicek píše: 06 led 2021, 16:27
Lukas.Dolezal píše: 06 led 2021, 16:00 A nebude to tak, že si funkci vyřvával pan Doležel bez vědomí Koaličního výboru SpM?
Celé to bylo na úrovni spekulací, Michal Doležel na jednání s námi takový požadavek popřel. Nikdy nám (zastupitelům) nebyl žádný požadavek tohoto typu předložen (nikým). Celé tohle vlákno je úlet, protože vzniklo na základě domněnky.
Miroslav.Barta píše: 06 lis 2020, 09:52
Lukas.Dolezal píše: 06 lis 2020, 08:26 Jaké zazněly konkrétní argumenty pro tuto uvolněnou pozici?
Nerad bych je interpretoval špatně, ale prakticky jde pouze o "vydupání" si dobře placenéého placeného místa.
Lukas.Dubec píše: 06 lis 2020, 10:20 Dalo by se říct, že prozatím to působí tak, že si to SPM vydupali svým řvaním.
Já nevím, kdo u toho (ne)dupání :) byl nebo nebyl a jak probíhalo. To by bylo dobrý také osvětlit, ať se tu tedy nevytváří dojmy.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Uvolněný člen opozice ve výboru/komisi - nabídka SPM

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Lukas.Dolezal píše: 06 led 2021, 16:39
Ivo.Vasicek píše: 06 led 2021, 16:27
Lukas.Dolezal píše: 06 led 2021, 16:00 A nebude to tak, že si funkci vyřvával pan Doležel bez vědomí Koaličního výboru SpM?
Celé to bylo na úrovni spekulací, Michal Doležel na jednání s námi takový požadavek popřel. Nikdy nám (zastupitelům) nebyl žádný požadavek tohoto typu předložen (nikým). Celé tohle vlákno je úlet, protože vzniklo na základě domněnky.
Miroslav.Barta píše: 06 lis 2020, 09:52
Lukas.Dolezal píše: 06 lis 2020, 08:26 Jaké zazněly konkrétní argumenty pro tuto uvolněnou pozici?
Nerad bych je interpretoval špatně, ale prakticky jde pouze o "vydupání" si dobře placenéého placeného místa.
Lukas.Dubec píše: 06 lis 2020, 10:20 Dalo by se říct, že prozatím to působí tak, že si to SPM vydupali svým řvaním.
Já nevím, kdo u toho (ne)dupání :) byl nebo nebyl a jak probíhalo. To by bylo dobrý také osvětlit, ať se tu tedy nevytváří dojmy.
Znova, celé to bylo o tom, že Jirka Hlavenka na klubu řekl, že někdo říkal, že možná se bude o uvolněném předsedovi komise jednat. Žádný návrh, ani požadavek nám nikdo nepředložil. Na klubu jsme se celkem jasně vyjádřili, že je to blbost. Založení tohoto vlákna byl úlet, který i skončil konstatováním samotného autora, že není k čemu se vyjadřovat. Opakuji - nikdy po nás nikdo nic takového nechtěl a ani nechce. Vůbec nechápu proč je tady ta diskuse. Osobně si myslím, že to tehdy testovali, a když se "doslechli" o nechuti, tak to dál nikdo neřešil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Lukas.Dolezal
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
kunc_zidenice
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 11 lis 2020, 07:27
Profese: Místostarosta Brno-Židenice, projektant
Dostal poděkování: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Uvolněný člen opozice ve výboru/komisi - nabídka SPM

Příspěvek od kunc_zidenice »

Tak jen pro informaci, dle vyjádření Vlastika Válka taková nabídka jasně existovala, on požadoval aby to dostal M. Doležel. Koaliční výbor SpM žádnou oficiální nabídku na uvolněný post předsedy komise nedostal, a v souladu s koaliční smlouvou na NEuvolněný post předsedy komise nominoval J. Vitulu. Vlastik Válek s Tomášem Třetinou nás za to navrhli na vyloučení ze strany. Jelikož je to vážený pan poslanec a vážený pan senátor, tak nás s J. Vitulou patrně tento čtvrtek opravdu vyloučí, protože ten post byl uvolněný.

Smál bych se kdyby se mi nechtělo brečet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi kunc_zidenice za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Hlavenka, Silvie.Mrkvanova, Petr.Springinsfeld, Adam.Zemek, Monika.Spilkova, Tomas.Psota, Zbynek.Janoska
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Jihomoravský kraj“