platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Moderátoři: PKS Vysočina, Mediální tým - KS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Uživatelský avatar
Stepan.Voda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 27
Registrován: 06 říj 2011, 16:07
Profese: dělník
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Stepan.Voda »

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, vzhledem k tomu, že funkce krajského koordinátora a správce kraje je na Vysočinu nadprůměrně placená, tak zda by se mohly zveřejnit jejich výkazy práce (dejme tomu třeba za poslední tři měsíce). Zároveň by mě zajímalo, jak funguje kontrola a jestli by nešlo zveřejnit i jejich hodnocení lidmi, kteří ovlivňují pohyblivou složku jejich platu. To proto, jestli se měří stejným metrem. Chtěl bych to pro info, zda je výkon adekvátní odměně a zda je, jak jsem již psal, měřeno stejným metrem.
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1737
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4575 poděkování
Dostal poděkování: 4384 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Stepan.Voda píše: 22 led 2021, 17:49 Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, vzhledem k tomu, že funkce krajského koordinátora a správce kraje je na Vysočinu nadprůměrně placená, tak zda by se mohly zveřejnit jejich výkazy práce (dejme tomu třeba za poslední tři měsíce). Zároveň by mě zajímalo, jak funguje kontrola a jestli by nešlo zveřejnit i jejich hodnocení lidmi, kteří ovlivňují pohyblivou složku jejich platu. To proto, jestli se měří stejným metrem. Chtěl bych to pro info, zda je výkon adekvátní odměně a zda je, jak jsem již psal, měřeno stejným metrem.
Ahoj,
ohledně výkazů tagnu @Eva.Novakova a @Ondrej.Tuma
Ohledně způsobu hodnocení ve vztahu k pohyblivé složce se momentálně na PKS debatuje: viewtopic.php?f=316&t=55595 - asi klidně můžeme náměty a připomínky probrat tady. Zveřejněním hodnocení si nejsem jistý, jak to je (naskočil jsem teď od ledna), takže tagnu @Jan.Posvar

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Ahoj,

výkazy práce jsou vedeny na redmine, KoKS je pravidelně reportuje i tady na fóru.

Výkaz za prosinec na redmine: správce, KoKS

Hodnocení správce kraje probíhá každý měsíc v redmine, KoKS je hodnocen přes dotazník, který každý měsíc PO posílá mailem (edit: tam dojde, předpokládám, ke změně v souvislosti s přesunem části odměňování KoKS na krajské sdružení).

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Jop, díky Blance - Byla rychlejší.

Jenom doplním, že vlastně už za leden bude složka u které rozhoduje o pohyblivé odměně pro Koordinátora PKS také ve svém samostatném úkolu na redmine a stejně tak to bude mít PR Manažer.

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Ondrej.Tuma
Mediální odbor
Příspěvky: 948
Registrován: 27 dub 2017, 19:34
Dal poděkování: 1236 poděkování
Dostal poděkování: 907 poděkování

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Ondrej.Tuma »

Stepan.Voda píše: 22 led 2021, 17:49 Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, vzhledem k tomu, že funkce krajského koordinátora a správce kraje je na Vysočinu nadprůměrně placená, tak zda by se mohly zveřejnit jejich výkazy práce (dejme tomu třeba za poslední tři měsíce). Zároveň by mě zajímalo, jak funguje kontrola a jestli by nešlo zveřejnit i jejich hodnocení lidmi, kteří ovlivňují pohyblivou složku jejich platu. To proto, jestli se měří stejným metrem. Chtěl bych to pro info, zda je výkon adekvátní odměně a zda je, jak jsem již psal, měřeno stejným metrem.
Mimochodem to nadprůměrně placené není tak úplně nadprůměrné:
https://www.czso.cz/csu/xj/prumerna-mzd ... lne-klesla

Acta est fabula, plaudite...

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1696
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1804 poděkování
Dostal poděkování: 2117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Jan.Posvar »

Doplním ještě, že každý týden na jednání PKS projednáváme s dodavateli shrnutí předchozího týdne a plán na další. To zanášíme do tabulky, kde je to přehledně zobrazené. Je to od prosince, ještě to ladíme.
Zároveň se PKS domlouvá na metodice odměňování - viz viewtopic.php?f=316&t=55595

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Eva.Novakova »

Čau Štěpáne, tématem odměňování dodavatelských pozic jsme se částečně zabývali už v rozpravě k rozpočtu, kde se to řešilo právě kvůli organizační změně, po které KoKS (včetně nákladů) z části přešel pod KS. Do konce minulého roku jsem byla placená z centrálního rozpočtu PO a má odměna byla nastavena na 25k fix plus 5k pohyblivá složka. Výše pohyblivé složky byla určována na základě hodnocení PO, AO a PKS. Metodika pro PKS byla stejná jako v odkazu, který výše zmínil Milan. Z PKS jsem pravidelně dostávala hodnocení od jednoho, maximálně dvou členů, většinou bez komentáře. Tabulky, kde je hodnocení evidováno, spravuje PO a teď nevím, jestli jsou běžně k nahlédnutí.

Od ledna je to nastaveno tak, že pracuju napůl pro PO a napůl pro (P)KS. RP navrhlo alokovat do rozpočtu 18k na každou z těchto položek, PKS se rozhodlo mi přidělit odměnu ve výši 11k fix plus 5k pohyblivá složka. Tím pádem je má odměna teď 22 plus 10. Ponechám asi stranou úvahy o její relativní výši v porovnání s platy na Vysočině OFFTOPIC(v Boschi jsem měla víc), i to, že pracovat jako OSVČ má své výhody i nevýhody. Předpokládám, že bude PKS hodnotit a určovat výši své části pohyblivé odměny rovněž v Redmine. Ale to uvidíme až začátkem února, do té doby snad bude jasnější i metodika hodnocení všech pozic OFFTOPIC(taky na ni čekám :)). PO bude pokračovat v systému, který fungoval doteď.

Jinak myslím, že zbytek byl zodpovězen. Od začátku jsem se snažila o své práci transparentně informovat, a své výkazy zveřejňuji na několika místech, odkazy dávám pravidelně i na FB. Pokud máš nějaké konkrétní návrhy na zlepšení, budu ráda.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Eva.Novakova »

Blanka.Lednicka píše: 22 led 2021, 18:37 Výkaz za prosinec na redmine: správce, KoKS
jaks to udělala, že tam máš oba projekty? :D

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Blanka.Lednicka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 695
Registrován: 08 čer 2019, 18:52
Profese: OSVČ - rodopisec
Bydliště: Olešná u HB
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 1243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Blanka.Lednicka »

Eva.Novakova píše: 26 led 2021, 22:46
Blanka.Lednicka píše: 22 led 2021, 18:37 Výkaz za prosinec na redmine: správce, KoKS
jaks to udělala, že tam máš oba projekty? :D
Ctrl+kliknutí na jeden a na druhý. :)

Blanka Lednická
KS Vysočina

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: platy a hodnocení krajského koordinátora a správce kraje

Příspěvek od Eva.Novakova »

Blanka.Lednicka píše: 26 led 2021, 22:55
Ctrl+kliknutí na jeden a na druhý. :)
Jako to zhruba 2x měsíčně zkouším znova a znova ve slepé víře, že to jednou to začít fungovat musí. Tak nic, myslela jsem si, že to tvý byla nějaká magie :)

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „Vysočina“