KV2020: zápisy z jednání volebního štábu

Moderátoři: PKS Vysočina, Mediální tým - KS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KV2020: zápisy z jednání volebního štábu

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj,
zde budou zápisy z jednání volebního štábu pro volby 2020.
Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: KV2020: zápisy z jednání volebního štábu

Příspěvek od Eva.Novakova »

Jednání PKS a volebního štábu, 23.1.2020 od 16:00

Přítomni: Míša Vodová, Milan Daďourek, Blanka Lednická, Hana Hajnová, Eva Nováková, Viktorie Vidláková, Roman Pašek, Jan Břížďala, Terka Mašková, Zdenka Lišková, Pavel Knežik, Jiří Wiche, Jirka Svoboda, Ondřej Tůma, Jan Pošvář (16:20),

Zápis:
MD: vysvětluje jak vnímá volební štáb - dělný tým, který kampaň realizuje, bude mít podněty k rozpočtu, ale nedá se čekat, že ho sestaví nebo navrhne, ten bude muset vzniknout v nějaké skupince lidí s vizí a pak projednán na širším plénu
HH - je důležité vědět, zda se PKS cítí být na funkci volebního výboru kompetentní
EN: Výbor asi nutně nepotřebujeme. Ale nemyslím si, že PKS vytvoří rozpočet a pak ho předloží štábu (spíš naopak?)
MD: Chce se PKS zříci pravomoci schvalovat rozpočet kampaně a chce ho předat jinému týmu? Pokud nechce, pak je volební výbor zbytečný.
BL: ano
HH: Posuňme se k volebnímu štábu a stanovme si, co bude dělat. Chceme placeného volebního manažera?
EN: Navrhuji na začátek, poptat, zda máte někdo nějaké dotazy a podněty? Aby to nezapadlo v tom jednání.
PK: Měli bychom dnes vyřešit volební štáb
RP: volební štáb plus manažera
příchod Jana Pošváře
JB: Hlavně chceme řešit volební štáby, aby se mohl stanovit předběžný rozpočet na kampaň.
BL: poznámka: kvůli zápisu nahráváme - aby se chytlo vše
HH: ať se hlásí lidi, kteří chtějí být ve štábu
Hanka počítá zájemce o volební štáb, osm lidí, je to dle ní moc.
MD: Mám k tomu dvě věci: Musí padnout rozhodnutí o vol manažerovi co nejdřív, jinak je pro mne volební štáb těžko uchopitelný. Volební štáb nemá svěřené pravomoci, má hromadu povinností a pravomoci má pouze ty, které si uzme a PKS mu je nechá. Nemusí být formalizovaný, ale bylo by vhodné, aby fungoval třeba na nějakém systému vícero drobnějších týmů, protože souhlasím, že hodně lidí dává dohromady těžko nějakou jednotnou vizi nebo ideu, na druhou stranu jsou různí lidé dobří na různé věci, ... jiná skladba lidí může přemýšlet o tom, jaké jsou potřeba akce, jiná o tom, kolik to bude stát Máme i nějaký volební manuál, který dává návod na to, jaká je zkušenost různých kampaňových aktivit u Pirátů. Lze z něho vycházet, ale z Ostravy jsem odjížděl s tím, že dle sdělení celostátního volebního manažera máme ve volebním manuálu plán, dle kterého se dá jet a nemusíme už nic dlouze vymýšlet.
HH - na straně 12 volebního manuálu je plánek, jak by ty týmy měly fungovat. teoreticky už můžeme dosazovat jména do kolonek. volební manažer to zastřešuje.

BL - debatujme o volebním manažerovi, dejme si 34 minut do 17:00
RP: vylučuje se z diskuze o volebním manažerovi

JB: (citace ze záznamu) Na foru vzniklo vlákno, co se nazývalo volební štáb kde na základě jednoho jednání jPKS už bylo vyhozeno to, kdo by mohl být součástí toho volebního štábu. Uznávám, že tenhleten postup byl docela nešťastný, jelikož tam došlo k vyhození spousty jmen aniž bysme měli přímo definováno, co ten volební štáb bude konkrétně dělat a proč ho v tuto chvíli chceme a jakým způsobem má dále fungovat. Každopádně jak jsem již avizoval, vyhodili jsme to na základě především toho, že jsme potřebovali argumentovat žádosti o půjčku, jaký je rozpočet kampaně a nebyli jsme schopni jakoby udělat organizaci po té ekonomické stránce kampaně, anižbychom to komunikovali s nějakým štábem, lídryní apod., tak jsme chtěli udělat mixáž lidí napříč krajem co bychom sdružili do toho volebního štábu. Nicméně, to, co tam padlo v mnoha příspěvcích, tak to bylo to, že volební štáb by měl mít nějakou hlavu, co ho bude řídit a první byla navržena Hanka hajnová jako lídryně. Na základě těch argumentů, které uváděla Hanka a konzultací třeba na CFku, kde jsme se setkávali se zástupci různých krajů bylo vyhodnoceno, že je fakt skutečně nešťastný, aby Hanka jako lídryně byla v čele tohto volebního štábu a spíše jsme se začali klonit k tomu názoru, že by byl asi vhodnější najmout nějakého externího člověka, který by byl kompletně zodpovědný za organizace této kampaně - volební manažer. Já jsem tam vyhodil i jeden takový návrh, co by se týkalo finanční odměny, byl tam jeden návrh, každopádně na základě nějakých poznatk to bylo dále upraveno, takže VM by na částečný úvazek působil od 1.3 do 30.6 což znamená čtyři měsíce na poloviční úvazek a to by bylo 20.000 - částky jsou konečné, žádné sociální a zdravotní, jelikož je to práce na fakturu a pak by při horké fázi kampaně 1.7 do 31.10 pak full time job po 35.000 za měsíc. Celkově náklady vychází na 220.000 s tím, že bychom byli dále ochotni se bavit třeba o nějaké motivační odměně pokud bysme získali více mandátů než by bylo potřeba. To co jsem tam navrhoval bylo na základě reakcí od Jirky Svobody, který to dokázal zhodnotit, že by mohl být pověřený dočasně vedením MO kraje. Můžeme se o tom klidně pobavit, každopádně spíš jako návrh z mé strany abychom nemuseli řešit, jak třeba zaučovat jednoho člověka na té pozici v horké fázi kampaně, tak není to, že bych si za tím vyloženě stál, spíš pro diskuzi.
BL - aktuálně je v place rozhodnutí minulého PKS, že bude volební manažer a bude placený volební manažer. Zatím je to k diskuzi a je to asi ta lepší cesta, protože potřebujeme člověka, který to bude řídit. Původně to bylo od ledna na fulltime, ale tam bysme ho neměli jak vytížit. V listopadu jsme řešili, že volební manažer nebude, teď je to po diskuzích v rámci celého KFka opět na stole a myslíme si, že potřebujeme volebního manažera, který to bude řídit a bude mít odpovědnost. Návrh byl od ledna na fulltime, to je věc, která mě osobně se nelíbila ... protože nebyl jak vytížit a padne na to hodně financí.
MV: no vzhledem k tomu, že teď je konec ledna a s VM bychom již teď měli vše definované, fungující volební štáb a jeli bychom, tak...to vytížení přišlo
BL: jasně
MD: no hlavně se s tím nepočítalo jak říká BL, já bych k tou taky potom něco řekl
BL: to je historie jako taková...
PK - měli bysme opustit myšlenku, volební štáb i manažer jsou poměrně jasně definovaný. Ve volebním manuálu. Je možnost kouknout i na výběrová řízení ostatních krajů.
HH: no ale nepanuje shoda na tom, zda chceme jít tímto modelem, a nebo ne
EN: myslím si, že si potřebujeme dát dohromady všechny ty opozice, které na kraji máme a volebního manažera dát do souvislosti s nimi a proto tak tápeme, a proto padlo to, prvotní rozhodnutí o tom, že vm nepotřebujeme, protože nám PKSku přišlo nehospodárné - nezodpovědné, ve chvíli, kdy máme dvě placené pozice do toho přibírat třetí, kdy je nemáme zmapované a nevíme, jak tyto pozice do voleb zapojit, ale jinak souhlasím s tím, že vm potřebujeme, jen taky nevim jestli v tomto modelu, protože ty kraje, které mají vm, nemají např. správce kraje jako my, my přece jen tu realitu tady máme jinou a potřebujeme tohle všechno udělat tak, aby to sedělo
HH - důvod resignace minulého PKS byl převod volební agendy na nové PKS, což ve finále asi nebylo úplně super. Poučme se z toho do budoucna. Vrátím to teď k debatě o VM. Máme rozhodnutí minulého PKS o tom, že VM bude, Teď je otázka toho nastavení. Budeme potřebovat někoho, kdo ty lidi bude koordinovat - i ty, co máme v kraji jako placené. Pokud budeme vymýšlet novou pracovní náplň, ať je to pro novou pozici - VM.
MD - volební období PKS mělo skončit na konci dubna. Takže otázka nestále jestli dojde k přetržce ale kdy k ní dojde. Prostě jsme zvolili tento čas, možná zpětně bychom to udělali jinak, ale někdy k tomu prostě dojít muselo. Co se týče ostatních pozic, tak si myslím, že ty nejsou určeny na vedení volební kampaně. To že oni se samozřejmě přirozeně podílí na volbách, protože to v daném období je to nejdůležitější co ten kraj dělá, to tak je a pravděpodobně to tak bude vždycky, ale ty pozice jsou zřízen jako průběžné a nezávislé na volbách. Tzn. že by úvaha měla být tak, buďto kraj potřebuje správce, neboho nepotřebuje. Ale nevidím souvislost s volbami, neměli bychom to slučovat a stavět pozici správce tak, že teď mu naplantáme nějakou náplň protože budou volby, pak to nějak přeplantáme, pak to zase zplantáme, protože budou zase volby do sněmovny...K návrhu na volebního manažera: červenec je pozdě, celostátní kampaň počítá s tím, že od 25.5 má být horká fáze kampaně. Do té doby toho ten člověk musí spoustu přichystat a 25.5 se předpokládá, že zarezonuje celá republika, takže VM na začátku května už musí být. A pak: Nesměšujme to, jak minulé PKS vypsal výběrko a jak si představovalo konkrétně VM, vy, když budete shánět VM a příliš striktně svážete to, co si představujete, tak ho taky nemusíte najít. T že se to vyhodilo k nějakému termínu neznamená, že od toho termínu nutně musíme vm zaměstnat a platit. Kdy dojde k nástupu nejde o výběrové kritérium, jsou to konkrétně domlouvané podmínky té služby po výběrovém či během výběrového řízení.
MV - předání PKS - připravila jsem předávácí dokument, kde je ohledně vol. manažera všechno. Čím dřív jsme toto rozhodnutí udělali (před kampaní), tím dřív se může zformovat a ustálit nový tým.
Hanka s Míšou úplně nesouhlasí.
EN - máme správce s nějakou náplní a volby tam nemá, ale do těch voleb vstupuje a vstupovat bude, takže je potřeba jeho náplň upravit. Případně si jasně stanovit pozici toho manažera, abysme věděli, jak do toho potom zapojit správce. Náplň práce správce je třeba upravit i z hlediska toho, že teď Ondru úkoluje každý
RP - pokud by byl nástup 1:5: na full time, tak by musel být člověk znám nejpozději do 1.3.
MD - z hlediska času, volnost v rozhodování zmizela, žádná není, teď už se nemáme moc o čem bavit - jestli od kd a pul úvazku... Když budeme hodně rychlí, dokážeme sehnat VM tak, aby nám ještě k něčemu byl.
HH: chci slyšet názor i dalších členů
JS - teď je nejdůležitější toho člověka najít, hledají ho totiž i jiné strany a kraje
MD - pokud se to nestihne vyhlásit a ukončit do konce února, tak jsme dost ve skluzu. Počítejme s dvou měsíční výpovědní lhůtou.
PK - nedokážu si představit toho člověka, kterej se pro nás na půl roku utrhne a za půl roku nebude mít práci.
BL - musí ten člověk počítat s tím, že teďka je to projekt.
PK - možná by to byla lepší jako dobrovolná pozice či s nějakým menším finančním ohodnocením
HH - panuje vůle na tom, aby ta funkce byla a byla nějak hodnocená, ne? Pak je toto výchozí pozice pro PKS.
EN - uvažuje tady o té pozici ještě někdo, nebo jenom Roman?
JS - v případě, že by o to neměl vůbec nikdo zájem, pak snad ano (bližší info ve vlákně na foru) - podmínky
HH - Takže JS a RP
MD - předchozí návrh plus bonusy nebyl vůbec špatný, vycházelo to k 500 tisícům
MV - ovšem volbama to nekončí, volební manažer to musí dokončit - zpráva, finance, atd...
BL - aktuální návrh na peníze je - 35 od 1.7. jako fulltime.
HH - líbí se mi návrh, který vyhodilo minulé PKS, mělo by to být ve stejných fin intencích, jako navrhlo předchozí PKS 20+5, jinak od května do listopadu - cca do půlky. 6. mandát 60000, každý další plus 25 tisíc
MV - neřešme úvazek, když je to na ičo
Diskuze poté probíhá na více linkách. Řeší se návrh pro VM (finance).
BL - navrhuji udělat od toho května nabídku 30 nebo 35, protože kratší čas. Plus odměna za mandát tak jak byla. Celkově 305 do letošního rozpočtu a další odměny by byly splacené z dalšího rozpočtu.
MV: zadávací list ve kterém budou jasně definované úkoly

PK - v kalendáři je mraky věcí, který se musí udělat
BL - k tomu bude školení 9. 2., na kterém by měl manažer už být (nebo alespoň zájemci)
MD - konec bude kdy? listopad?
MV - záleží, jak se domluvíme, jestli to bude dělat administrativní člověk, v tom listopadu, důležitej je tam hospodář
RP - listopad je dobrej, aby to ten člověk všechno vyúčtoval a tak a zároveň má měsíc na hledání práce
MD - jestli to naopak není moc brzo, protože nevím přesně, kdy teda bude ten termín voleb
MV - mám oznámení od AO a kanceláře, že v listopadu musí být zpráva - konec října a v listopadu už se neproplácí, bude jeden volební účet, ten se zavře a konec, vždy se to stihlo
MD - zvážil bych prodloužení až do prosince, určitě tam bude ještě nějaké papírování
PK - navrhoval bych až do prosince
Debata o tom, kolik by bylo optimální platit volebnímu manažerovi a zda je motivace penězmi na prd či ne.
JP - neměla by ta odměna s variabilní složkou být spíš 25 plus 10? ale jak to definovat, hlídat, hodnotit?
EN - nastavení variabilní složky může doladit PKS, když se tady shodneme, že chceme zhruba těch 35 za měsíc
MV - já myslela, že chcete šetřit a vy to teď nastřelíte, to nechápu, proč už toho manažera dávno nemáme
MD - když sleduju ostatní kraje, tak zjišťuju, že jsme to docela podstřelili
BL - to je, proč navrhuju rovnou 30 plus 5, resp. 35, protože ty ostatní kraje to takhle mají
MV, JW, MD - nemají, taky to mají různě, kombinují to s jinými pozicemi, mají jinak nastavené bonusy za mandát
EN - já myslím, že fakt po tom člověku chceme výkon a kvalitu a zaplatit mu 25 měsíčně mi vůči tomu člověku nepřijde fér, to je levná práce
MV - já nevím, jestli vám to došlo, ale tady je člověk, který bere 25 tisíc měsíčně
EN - já tomu rozumím, ale tohle je jiná práce, chceme po něm, aby pracovat třeba i 60 hodin týdně (přitlač), měl by jezdit po celým kraji
JB - Ústecko má 20 plus 5 a bonusy nastavené jako v původním návrhu PKS
MD - je důležité rozmyslet bonusy, už bych o tom asi přemýšlel jinak, už by měly začínat na hladině, která odděluje katastrofu od relativního úspěchu, pak se vlastně zvýší i ten základ a podíl toho, kolik se dá do bonusu a kolik se dá do základu, to je k diskusi, personální navrhovalo to, co jsme měli v původním inzerátu
RP - nemyslím, že by to člověk měl dělat kvůli penězům, ale uživit ho to musí
JB - bonusy člověka víc motivují
nesrozumitelná diskuse
MD - zároveň by tam měla být nějaká férovost tý odměny
JB - mám obavu, že když tam nebude odměna, dostaneme úředníka, co bude plnit úkoly, zatímco s tou odměnou bude víc otevřenej a plnej nápadů, aby ta kampaň byla kreativní a aby měl zájem na tom, abysme dopadli dobře, když nebude žádným způsobem motivovanej, tak mu to bude defakto jedno, jak to dopadne
MV - to je to, že si každej toho manažera představuje jinak - tady se kupí docela dost věcí a jeden člověk to neobsáhne, ani za těch 35 tisíc měsíčně
RP - finanční motivaci potřebuješ u člověka zvenku, člen to bude dělat dobře, i kdyby to měl dělat zadarmo, doufám :D
nesrozumitelná diskuse
EN - se tak trochu omlouvám, že jsem celou tu debatu spustila tou mou otázkou, kterou jsem kladla už v listopadu - najdeme zvenku člověka za 25 tisíc? nenajdeme, už tenkrát jsem si chtěla jasně říct, koho za tyhle peníze najdeme, že za 25 najdeme jenom zevnitř a tam pak fungujou úplně jiný motivace - si nedovedu představit, že ať by to vyhrál Jirka nebo Roman, že budou dělat kvůli prachům, protože oba jsou zapálený a jde jim o Piráty a jde jim o to, uspět. Nepotřebujou motivační bonus, ale stálej plat, abys to mohl dělat.
XX - to se nevylučuje, může dělat se zápalem a jako Pirát, ale ten bonus je podle mě opravdu motivační ještě víc
HH - je to fér vůči těm lidem, pokud to fakt oddřou, a pokud budeme schopní se dostat na 7 až 8 mandátů, tak jim tu odměnu dát
nesrozumitelná diskuse o bonusech a nástupu
OT - ty odměny jsou "až" - pokud se ten člověk složí a potáhne to zbytek týmu, manažer nedostane na odměnách třeba 240 tisíc, ale 50, protože ta práce bude špatná, to se stát může
BL - už se zasekáváme na technickejch věcech, shoda o VM panuje, shoda o tom že bude výběrko panuje, PKS určí jak to bude finančně a co po něm budeme chtít.
MANAŽER BUDE!
MD - až budeme znovu schvalovat rozpočet, asi by bylo dobrý dát VM do záměru
RP - pokud je shoda, že manažer bude, máme schválenej inzerát, do kterýho bych moc nehrabal, obecně napsaný to tam je, abychom se zase 14 dní nebavili o tom, co bude dělat
BL - potřebujeme náplň práce
MV - to není fér vůči tomu člověku, bavili jste se tu o tom, co po něm chcete, každej si to představuje jinak, měli byste se na tom shodnout, aby se vědělo, co se od toho člověka očekává, co má umět
BL - Ondro, můžeš mi prosím do zápisu napsat volební manažer - zařadit bod odměny a náplň práce na úterní PKS?
EN - to je teda poznámka, která už se přelívá do volebního štábu, ale lidi, který jsou na kandidátce, si můžou vzít volno z práce a možná bychom na ně mohli myslet i nějakým způsobem finančně, že by třeba zajišťovali nějakou konkrétní věc v kampani a dostal nějaký peníze jako kompenzaci

Volební štáb
BL - přihlásilo se cca osm lidí, co se chtějí nějakým způsobem zapojit do práce a je můžeme předpokládat, že jeden z nich bude VM a máme tu pozice, které je potřeba osadit. Dle tabulky od Pavla - volební manuál. A jde tam o to, kdo bude mít co na starost, co bude dělat, jak bude v rámci štábu koordinovanej volebním manažerem. V přihláškách jsme řešili koordinaci dobrovolníků, to bude muset probíhat ve spolupráci s KoKS, celá práce akčního týmu. Koordinace akcí - padla jedna docela dobrá poznámka - měl by bejt někdo, kdo bude akce zajišťovat fyzicky, zajistí židle, mikrofony, repráky.
JP - to je organizátor akce, ne?
BL - ne úplně, organizátor má přehled o celé akci a lidech - mě jde o člověka, který bude zajišťovat, aby to fyzicky všechno sedlo, aby věděl, co je v autě, možná bychom měli přemýšlet o tom, jestli nezaplatit někoho
RP - mě to přijde jako ideální práce pro správce kraje, pokud ta pozice zůstane tak, jak je teď
BL - souhlasí s tím správce?
OT - o tom, co je v autě, má přehled organizátor, pokud je tam potřeba někdo, kdo to odnosí, pak to může být správce
MV - správce je přes majetek, to je všechno
BL - očividně na tom není shoda, tak to bude další bod k diskusi
EN - jakej je smysl toho, že tady tohle probíráme?
HH a BL - vědět, který lidi se budou účastnit, jaký máme kapacity a aby se vědělo, kde je a kde není z čeho brát
BL - třeba mediální tým - Hanka končí 31.7.
RP - do tý doby budeš vědět, kdo bude náhradník?
MV - to je volená funkce, vy se tu bavíte jako na trhu
RB - jde mi o to, že pokud bude Hanka do konce července vedoucí MO, bude tam zastávat dvě pozice
BL - PKS a lídr je jedna strana, volební štáb je druhá strana, shodli jsme se na tom, že volební výbor nepotřebujeme
MV - ve volebním štábu je VM, lídr, koordinátor, zástupce krajského MO a dobrovolníci. Použijme to, co máme ve volebním manuálu
porovnávání dvou volebních manuálů - od Pavla Štěpánka a Lukáše Wagenknechta?
HH - já nemám problém působit ve volebním štábu, i když mi vyprší mandát, jsem na to připravená
MV - problém je v tom, že nemůžeš zasílat tiskové zprávy a nebudeš braná jako MO
HH - ano, proto teď komunikujeme s JS, ten začíná fungovat v mediálním odboru, případně může tiskové zprávy posílat OT, nebo kdokoli jiný.
MV - teď si budeme rozdělovat ty odpovědnosti a kdo se čemu bude věnovat...To by měl delegovat VM
BL - necháme volebního manažera sestavit volební štáb, nebo ho sestavíme sami?
PK - oproti volebnímu harmonogramu máme skluz, už v lednu jsme měli plnit úkoly, doporučuji nečekat
MV - už v lednu měl být zvolen VM, v harmonogramu jsou i termíny, které jsou dané zákonem
MD - souhlasím s Pavlem, není na co čekat, je potřeba začít dělat. VM nemá rigidně danou nějakou strukturu, ta se bude měnit s potřebami užšího týmu okolo něj. Je potřeba určit okruh lidí, kteří spolu budou spolupracovat tak, aby to fungovalo.
JS - pokud bych nebyl manažer, tak klidně půjdu do MO.
MV - ty 4 lidi co jsou ve volebním štábu by to měli směrovat. Jakou máte představu o jejich práci? Myslím hlavně MO vs lídr...
ZL- někdo by se měl ujmout vedení, přijmout za něj odpovědnost, dát tomu tu "hlavu". Nevím, jestli to může všechno obsáhnout VM...
OT - nejdříve se musí vyjádřit PKS, protože když nemáme volební výbor, jeho záležitosti přebírá právě PKS
MV - my se na tomhle neshodneme, to je šílený
PK - Míšo, ty nechceš být v tom volebním štábu jako koordinátor? Myslíš, že do štábu koordinátor nepatří?
MV - nic takového jsem neřekla. Jde mi spíš o to složení výkonného týmu a řict si, co vlastně a jak bude dělat. Bude to změť lidí, nebo se budeme držet tabulky nebo si uděláme vlastní? Ti 4 nejdou daní, jsou pouze doporučení. Navíc Hanka ve volebním štábu nechce být.
BL - ne ne,Hanka chce být ve volebním štábu,ale ne jako jeho "vedoucí" (ta hlava). Pak určitě potřebujeme zástupce PKS, dokud není VM.
HH- tuhle debatu beru jako brainstorming pro PKS, jestli nominujete do vol. štábu všech 8 lidí, kteří vyslovili zájem tam být plus třeba koordinátorku, nebo si řeknete, že od začátku že pojedete nějakej exekutivní tým o pěti členech a ty jmenujete
JB - myslím, že 5 členů je max, aby to bylo efektivní
MV - efektivní v čem?
HH - ve fungování, ve vzájemné komunikaci
MV - to se snažím celou dobu zjistit, jak to myslíte, protože tam bude velké množství dobrovolníků..
HH- dobrovolníci nebudou ve štábu, dobrovolníci budou štábem úkolováni
BL- bude štáb a výkonná složka, vol. štáb je exekutiva
MD - součástí volebního štábu je každý, kdo se na volbách podílí
MV - přesně tak, nevím jak to vidíte vy, ale já vidím (ve volebním manuálu) že ty týmy jsou ve volebním štábu
MD - bavíme se tu o dvou věcech, jednak o širokým týmu a pak o "hlavě" která to řídí. Oboje je možný, ale měli bychom to sjednotit
HH- chápání volebního štábu je stěžejní věc. Pokud se bavíme o "hlavě", tak to je jeden člověk, kterej má pod sebou neorganizovanou skupinu dalších 15 lidí a to neuřídí, to nebude fungovat. A nebo se bavíme o exekutivním týmu, kterej má 5 lidí, v jeho čele je VM, jede podle seznamu, plní úkoly, připravuje harmonogram a když je potřeba, aktivuje některý z týmů, který by měl mít v té exekutivě zastoupení. Vidím to jako standardní týmovou hierarchii.
RP - myslím, že je jednoduché ten štáb sestavit. Bude tam VM - ten to povede, bude mít celou kampaň na starost, pak vedoucí MO ideálně, třetí člověk někdo z čela kandidátky, ideálně lídr který ponese tu politiku, čtvrtý bude KoKs, který bude organizovat dobrovolníky, a pátého člověka ani nepotřebujeme.
HH - lídr a MO jsou dvě židle na kterých sedím já, takže ušetříme místo pro jednoho dalšího člověka
HH - potřebujeme Ondru
RP - Ondru proč? jako vykonavatele? To máš ale milion těch dobrovolníků, jako vykonavatelů..
MV - Ondru ne, to je hospodář
JW - no ale někdo musí dobrovolníky organizovat, úkolovat
MV - to budu dělat já
JS - někdo musí řešit finance ne?
RP - finance řeší volební manažer
MV - já nevím jak to bude s právama, pokud dostane VM práva jako hospodář - od předsednictva...to se musí později vyřešit
HH - každý tým potřebuje back office, protože to je ten člověk, kterej ví o všem všude. Kde má jakou akci pokrytou, kde pokrytí vázne - kdo to tam bude řešit? Členové výkonného vol. štábu budou muset být ti kompetentní lidi, kteří dokáží udělat rozhodnutí v tu danou vteřinu když se jich na to zeptáš.
MD - myslím, že můžeme být konkrétní ne? Tak to máme Ondra, Míša, Hanka a zástupce PKS, tak se domluvte, kdo to bude, protože jak bylo řečeno, není tam VM, tak musí být zástupce PKS
PK - my jsme po dlouhé debatě naznali, že by tam měl být člen předsednictva...
JP - už nebudu asi moc aktuální, ale v manuálu jsou doporučení na základě dobré praxe, obsazení pozic jako je fundraiser, PR support, soc. média, copywriter a jsou tam popsané další role
RP - tohle je vedoucí mediálního odboru a ten si to nadeleguje v týmu, tady jde o to, aby ve štábu byla úzká skupina lidí, která je schopná rychle reagovat
JP - jasně, ale tak rozdělíš si ty role, obsadíš pozice, tečka, máš to jasný, definovaný
RP - to si myslím, že jsme už udělali
JP - jsem říkal, že nebudu aktuální
RP - máme napsaný ty pozice?
BL - já mám napsáno Ondra, Míša, Hanka, PKS - včetně pozic (MO, lídr, KoKS, správce)
MD - případně by tam asi ještě mohl bejt Pavel, protože on to tak sleduje ten harmonogram, co?
BL - Pavlovi svěříme dohled nad harmonogramem
BL - vzhledem k tomu, že máme lídra a MO v jedné osobě, tak ušetříme jedno místo
EN - jako já si nemyslím, že musíme nutně šetřit místa, jakože těch 5 je dobrý číslo, 6 se ještě dá, my jsme měli třeba devítičlennej a to bylo trošku šílený, ale jako takhle, nešetřila bych lidma na úkor toho, aby tam bylo obsazený všechno
HH - na začátku můžeš začít v širším, třeba sedmičlenným týmu, ale časem zjistíš, že fungujou tři nebo čtyři lidi a seš ráda, já jako tu pětku používám ráda, protože to je takový klasický manažerský pravidlo, pokud máš exekutivní tým, tak abys udržovala osobní vztahy s jednotlivými členy, tak je to udržitelný maximálně v těch pěti lidech - to je nějaká efektivita vzájemný komunikace
EN - jak teda rozhodování o štábu dotáhneme?
PK - já bych řekl, že teď jsme to dotáhli - je tam tým lidí, který jsou navolený, a předpokládám, že oni budou mít možnot si zvolit do vlastních týmů další lidi
EN - já se spíš potřebuju vyznat v tom procesu
(nesrozumitelná diskuse)
EN - takže jakej je výsledek, může mi to jenom někdo shrnout?
RP - dejme si seznam lidí, který předložíme PKS k odsouhlasení
PK - prosimtě, ať to navrhne předsednictvo, ať si to předsednictvo rozhodne
EN - tak na to jsem se přesně ptala, ty jsi řekl, nebo někdo řekl, že máme rozhodnuto - takže nemáme rozhodnuto a rozhodne se na fóru?
RP - ano, ale pojďme to udělat hned
BL - jsme tu všichni? Romane, prosím napiš to a odhlasujeme to na fóru
PK - já teďka nevím, jestli nepřekračuju nějakou pravomoc, Milan mě opraví: předsednictvo krajského sdružení zodpovídá za volby, PKS ať si vytyčí ty pozice, který chce obsadit, a teďka - nedávejte to na fórum, abychom se k tomu museli vyjadřovat my
BL - bude se to dávat do vlákna PKS, to se vás netýká
PK - jo, tak to pardon
BL - Romane, zformuluješ to?
RP - jojo
BL - super, děkuju!
EN - a ještě to potřebuju zopakovat, říkám to teda hodně často, pardon, ale my samozřejmě zodpovědní jsme, ale to neznamená, že ty věci budeme dělat sami,
ZL - my jsme vám teď poradili, Evi
EN - fakt to tady občas zaznívá, tady ty slova, Hanka třeba řekla "já vás budu hlídat" nebo "koukat vám pod ruce" nebo občas to tahle jako zaznamenávám tenhle způsob komunikace o PKS, ale vlastně to tak nemá bejt a chceme proti tomu teď i něco dělat, aby to tak ani nebylo, abychom nebyli vnímaní jako nějakej orgán, kterej si támhle vládne a vy ho musíte kontrolovat, nebo tak
PK - takže je to jasný, vy jste tam, ty týmy nějak vzniknou a předpokládám, že volební manažer si to rozhodne podle těch úkolů, který prostě bude dělat... jen bych rád požádal, až se bude tvořit vize, až se bude tvořit forma tý volební kampaně, tak bych rád u toho byl
HH - stoprocentně
EN - no a seš teda v tom štábu nebo ne?
PK - ne
EN - no, proto se pořád ptám
BL - úplnej základ - lidi, který budou řešit fungování volebního štábu, to znamená ty lidi, který si pak budou vybírat další lidi, se kterýma budou spolupracovat, tak to tady padlo, to je Hanka, Míša, Ondra a někdo za PKS a tyhle 4 lidi (MO, lídr, KoKS, Správce a někdo za PKS) plus volební manažer jsou teď ta hlava zatím, hlava ve smyslu...5 pozic, 4 lidi (Hanka sedí na dvou židlích) a Hanka teď může prohlásit nebo se domluvit s tebou, Pavle, nebo se domluvit s kýmkoliv dalším, že prostě Pavle, ty teď hlídáš termínovku
HH - ale vždyť může být součástí toho širokýho volebního štábu, já bych to teď
BL - já teď mluvím o tom úzkým
HH - já teď mluvím o tom stejným, co jsme vyjmenovali - klidně bych tam přidala ještě dobrovolníka nebo zástupce KF, pokud o to bude zájem, já si myslím, že Pavel jako by tam byl určitě platnej v tý exekutivě, stejně to budete muset řešit ve vztahu ke všem nominovaným přihlášeným, který jsou v tom vlákně na fóru
MD - no, on by tam stejně Pavle mohl být jako zástupce PKS defacto, protože se účastníš těch jednání, žejo
BL - jasně, může bejt
BL - Evo, ty jsi chtěla řešit rozpočet, tak prosím...
EN - v úterý jsme se dohodli, že tady vykopneme rozpočet, což se asi nestane.
Budeme to jednat v úterý na PKS. Jsou potřeba nějaké podklady k rozpočtu kampaně. Musíme určit postup, lidi, který se na to podívají, předloží nějaký návrh. Potřebujeme to pro získání půjček. Bavíme se o nich se třema krajema, ty ale potřebují nějaké podklady, aby měli na základě čeho rozhodovat jestli půjčku poskytnou, nebo ne. Chtějí i rozpočet naší kampaně - nějaký základní nástřel. Myslím, že se to neobejde bez Hanky, i bez někoho z předsednictva plus tedy někoho z toho štábu. Tak jestli by tito lidé by si mohli dát za úkol, že to do úterního PKS zpracují ty podklady pro ty kraje.
MD - myslím, Hanka už nějakej nástřel má
PK - rozpočet se odvíjí od toho, jak bude kampaň směřovaná. Jestli budeme mít video, nebo ne. Budou outdoorové reklamy, nebo nebudou? To by měl vykomunikovat štáb s VM a obávám se, že do tý doby ten rozpočet nesestavíme. Možná nějakej nástřel.
MD - nástřel teď stačí asi
RP - Pavel má pravdu, proto jsem usiloval o to, aby se vše kolem štábu a VM vyřešilo co nejrychleji, abysme měli podklady pro ty kraje. Teď máme ten argument, že dáváme 250tis na VM, které nám budou teď chybět v tý kampani, protože s tím jsme nepočítali.
BL - máme nástřel od Hanky, zahrňme tam plány a nápady, trochu bez ohledu na to, zda je budeme dělat nebo ne, ukažme že máme tyhle a tyhle plány, abychom to mohli realizovat, potřebujeme tuhle částku...
EN - my to opravdu potřebujeme i pro to naše rozhodnutí, jak usilovat o tu půjčku
HH - Pavel to trefil přesně - teďka stojíme, pokud by půjčka nebyla, před zcela zásadním rozhodnutím - budeme dělat jenom online, nebo online osekáme na dřeň a půjdeme do outdooru, protože za současný finanční situace není možný dělat oboje dvoje, aby to mělo nějakej efekt - je to akorát o strategickým rozhodnutí
EN - no ale můžeme se o tom bavit, ve chvíli kdy to uvidíme, tak tyhle tři lidi, který doufám, že se dnes najdou, nebo celej štáb, by se mohli podívat na různý varianty a ty představit na nějakým dalším jednání a od toho se odpíchnout
HH - to ale neuděláš za tři dny, když máš z toho dva dny víkend, to chcete nemožný
EN - bavit se o tom potom můžeme do hloubky, teď jen potřebujeme info k půjčce
HH - vy si myslíte, že vám tu někdo za tři dny najde nějaký varianty rozpočtu jenom v tom rozsahu, co jsem posílala já - včetně cenových nabídek - teď mi to přijde v aktuální situaci jako ztráta času, potřebujeme napřed udělat to strategický rozhodnutí a pak se bavme o tom, co bude stát kolik peněz
MD - pokud jsem pochopil třeba od Springsfielda, tak jde čistě o to, že PKS těch krajů chtějí mít prostě nějakej podklad - ten podklad není neměnnej, nechtěj ho nijak zvlášť podrobnej, takže když se vyjde z nějaký kostry, kterou Hanka teďka má, nadhodí se, jakou máme představu, na co by to zhruba mohlo jít, tak to bude úplně stačit. Pro mě je spíš otázka taková, jestli kraj vlastně ví, kolik si chce půjčit, protože teď nabídky převyšují původní poptávku.
BL - to je pořád lepší varianta, než kdyby to bylo naopak
EN - ale Milane, to je důvod, proč to tady říkám
RP - jednání PKS na fóru existuje a běží tam a nikdo se k tomu nevyjadřuje
BL - Hani, ty máš někde tu tabulku, že?
HH - je na Mraku
EN - já bych potřebovala vědět, kdo to připraví do příštího jednání PKS a myslím, že ten štáb se nad tím může začít už teď zamejšlet, protože PKS tam pořád má otázky, jestli o půjčku žádat, o kolik žádat, pořád tam jsou lidi, který s tím nesouhlasí, tak alespoň k nějaký základní shodě musíme dojít ve chvíli, kdy něco uvidíme
JB - ono to není o tom, že s půjčkou třeba nesouhlasím, ale spíš, že musíme být sami přesvědčeni a bez rozpočtu těžko přesvědčíme sami sebe natož pak ty, u nichž žádáme
JW - nějakej nástřel od Hanky už tam byl, ne?
HH - mám položkovej seznam, ale potřebuju do něj doplnit ty prachy, protože mám outdoor reklamu Rengl, ale absolutně netuším, kolik do toho chceme nebo nechceme vrazit peněz, v jakých cenových relacích se to pohybuje, co za ty peníze dostaneme a jestli se to vůbec vyplatí dělat, když vám řeknu jednu z těch asi 30 položek
BL - dotaz - kdo říkal toho Rengla, že dodá? ty, Ondro?
OT - já a Míša vlastně
RP - Hanka říká něco úplně jinýho než ty, Blanko - i pokud budeme mít ceny od Rengla, tak stejně nevíme, kolik do toho chceme dát
BL - já vím, ale můžeš to nastřelit do tabulky, kterou předložíme ostatním PKS - tohle je důvod, proč potřebujeme půjčku, a zcela upřímně jim nebudeme předkládat tabulku, kde jsou výdaje za 300 tisíc, budeme jim předkládat tabulku, kde budou výdaje za milion, aby nám půjčili, tím pádem v současným stavu - tys tam dávala nástřel za 600 tisíc - jde o to, aby ta tabulka říkala - podívejte se, my tu půjčku fakt potřebujeme - můžeme to vosekat vo tohle, když půjčku nedostaneme, škrtneme tohle, tohle a tohle
MV - chci říct, chci do toho přinést trochu kultury v tý diskusi, chci říct, že byste se měli nepřekřikovat, Ondra třeba něco chtěl říct a byl překřičenej jak tebou, tak Hankou, je to takový nepříjemný, jak tady potom lítaj ty emoce, musíme se na to podívat racionálně - co potřebuje předsednictvo pro to, aby se mohlo rozhodnout? potřebuje nástřel, tak ho uděláme
OT - není problém do týdne, do pěti dnů dodat nástřel outdoorové kampaně, plakáty, bigboardy, varianty
VP - teď jsem přišel, ale chtěl bych zmínit polepy na zadní strany autobusu a tím se dostaneme do celého kraje
JP - třeba ten Rengl je problém, protože má pokrytou jenom půlku kraje
MV - možná by bylo lepší, kdybysme se zamysleli nad tím, jestli nechceme volební výbor :D a nechceme to diskutovat tady v tý velký skupině, protože volební výbor nahradí předsednictvo a volební výbor se rozhodne, jak to bude
HH - myslím, že to je v současné době zbytečná komplikace
MV - dobře, to byl jen návrh
BL - mám jednu prosbu - potřebujeme to dát dohromady, jde čistě o nástřel, nejde o závaznou věc, ale čistě nástřel (když se nám bude chtít, můžeme utratit peníze za tohle), Hanka připravila tabulku, která je na Mraku, já ji mám teď momentálně otevřenou, třeba ty autobusy tam nejsou, to je věc, která se tam dá velmi jednoduše doplnit a i s odhadovanou cenou, potřebujeme teda někoho, kdo si to vezme na starosti - nemusí to bejt jeden člověk
HH - můžu k tomu - já navrhuju, že si na to sedneme já s Ondrou, který je schopný dodat nějaký vstupy, a ideálně někdo z PKS, někdo třetí - tak se domluvte mezi sebou, protože tam pak bude vidět i ta časová souslednost, ale nepočítejte s tím, že to budete mít na úterní jednání, jo, nebude to - určitě to můžeme připravit, ale nečekejte, že v tom budu ležet celej víkend
MV - ale PKS není shodnutý na tom, ne?
RP - právě to chcu říct, PKS se musí shodnout na částce, kterou do toho chce dát
MD - tak pak se někde udělá čára, teďka jde asi o to mít nějakej rozpočet
RP - my abysme dostali půjčku, tak musíme překročit náš rozpočet, kterej je bez volebního manažera nějakých 500k
MD - to je málo
RP - já si to osobně nemyslím, ale jestli se PKS shodne na tom, že je 500k málo, tak řekne - naplánujte tu kampaň tak, aby byla za třičtvrtě milionu nebo za milion
MD - jednodušší je možná vyjít z toho, co už je, a pokud je PKS přesvědčený, že to udělá levněji, tak tam musí prostě něco vyškrtat
JW - tak vždy je lepší tam mít víc než míň, ne?
JP - dobrovolně se hlásím, protože to stejně spadá do mé gesce, rozpočty a tak, a co se týče toho nástřelu, tak tam se nemusíme limitovat nějakou hranicí nahoře, jen nahodit nějaký částky a ten rozpočet si pak dořešíme v klidu nezávisle na tom
BL - supr, takže Hanka, Ondra, Jeník a Hanko, já bych tě poprosila, kopej ho do zadku, ať je to hotový
HH - tak já mám své hotovo, teď jsou na řadě pánové, já to budu držet, pokud teda pojedem v nějaké struktuře, tak já ji zkusím ještě nějakým způsobem doupravit a píšu si autobus
JP - já nepotřebuju kopat do zadku, nikdy
VP - chceš s tím pomoct ještě, Hanko?
HH - seš schopnej zjistit třeba cenovou nabídku?
MV - možná, že byste to měli držet, že kdo přijde s nějakým nápadem, už bude mít cenovou nabídku, hotovo
BL - pokud dodáváte nápady, tak rovnou s cenou
VP - s tím nesouhlasím, takhle přijdeme o spoustu nápadů
MD - to je taková ta metoda - "když sis to vymyslel, tak si to udělej" - to si nemyslím, že je dobrý nápad
PK - bylo by dobrý, kdybys měl cenovou nabídku
JW - k romu rozpočtu - máme nějakou shodu na tom, jak velkej podíl chceme dělat onlajn, tištěný média, outdoor
HH a BL - no právě, že zatím nemáme
JP - to není třeba řešit, dáme tam prostě nástřely - hromadu částek a pak si z toho prostě vybereme, až budeme limitovaný nějakým stropem
JW - a tohle rozhoduje kdo?
HH - přátelé děkuju, bylo to super, jestli chcete pokračovat, tak později, protože máme další program

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „Vysočina“