Krajský koordinátor - činnost

Moderátoři: PKS Vysočina, Mediální tým - KS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Eva.Novakova »

Tak přecijen dávám ještě jedno shrnutí, tentokrát za červen a červenec dohromady, kdy jsem vykrývala nezbytnou agendu, dokud nenastoupí nová KoKS a předávala práci. Nezbytná agenda v červnu zahrnovala zejména OVK, v červenci už šlo fakt jen o to předávání (pirátské systémy, Nalodění, Chobotnice, Redmine, OVK, newsletter, zdroje informací, systém práce s kontakty, Až na krev, trocha Piroplacení, registr smluv, pomoc při řešení konkrétních situací, administrativa PO...). Bylo toho hodně a pokud byste chtěli znát víc detailů, určitě se ptejte. S Bárou jsme domluvené, že ji v tom nenechám ani v dalších měsících a může se na mě kdykoliv obracet, byť už s omezenější časovou dotací z mé strany.

Výkaz je opět v Redmine - tentokrát dávám link na souhrn za PO i KS a oba měsíce.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 259
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 375 poděkování

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Ahoj, červenec se nesl ve znamení rozkoukávání se, učení se, předávání informací a vzdělávání. Evo díky!

Navázala jsem spolupráci s Ondrou, se kterým budu koordinovat kampaň. Začínám komunikovat s dobrovolníky. Spojila jsem se s předsednictvem všech ms, které budu postupně navštěvovat, abych s nimi dohodla strategii v komunikaci s novými zájemci. V Jihlavě a Brodě už jsem byla. Navštívila jsem schůzku KEK, kde jsme se také domluvili na podpoře z mé strany.

Kontaktovala jsem zájemce z nalodění, z nichž by dva měly přijít na nejbližší KF.

Na srpen plánujeme akce, v rámci projektu senioři na palubě, proběhne procházka s poslancem po Jihlavě. (setkání a popovídání si se seniory)
V JiPiCi nás čeká školení dobrovolníků a neformální teambuilding a také schůzka kvůli senátním volbám.

V rámci projektu Až na krev proběhla beseda v azylovém domě v Třebíči.

S Jirkou budu pracovat na newsletteru a každé pondělí posílám email, kde je shrnuto, co vše nás v týdnu čeká.

Plním úkoly od PO, pracuji na OVK, učím se systémy.

Celý měsíc byl náročný, informací je moc, ale troufám si říct, že jsem se toho stihla naučit dost. Jo a baví mě to!

Edit: link na výkaz v redmine https://redmine.pirati.cz/users/3168

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 259
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 375 poděkování

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Je to kampaň! Teda alespoň v tomto stylu se tento měsíc moje práce odehrává!

Připravujeme LídrTour v Jihlavě.

S centrálou spolupracuji na náboru nových dobrovolníků pro kampaň.

Snažím se zapojit dobrovolníky, jak naše stálé, tak i další zájemce, kteří mají chuť pomoci nám s kampaní. Plánujeme distribuci letáků a bannerů!

Stále se držím pondělních informačních emailů. Nabídla jsem podporu KoKS v KS, mám za sebou už pár hovorů. Zajímá mě co pro členy (ReGP) můžu udělat, v čem je podpořit a jestli jim v KS něco chybí. Zároveň zajímá i mě, jak je mohu zapojit do dění, nejen, v kampani.

Už se cítím v některých systémech jistější, takže začínám nabízet informační okénko.

Každý den mě provází hovory s dotazy: kampaň, volby, OVK, systémy aj.

Plním úkoly od PO. Snažím se pracovat i na sobě (hlavně ta práce na PC! Ale už je to lepší, mnohem!)

Na září, a hlavně po volbách (až se začneme nudit:) ) mám v planu nějaké projekty, hlavně pro podporu členů, takže připravuji, plánuji a chystám.

Na září připravuji další besedy s Až na krev.

Proběhla schůzka s PO + PKS, abychom probrali další spolupráci.

Díky za spolupráci Ondrovi, Jirkovi i PKS.

a ještě pořád mě to baví!

LInk na redmine

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 259
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 375 poděkování

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Září se neslo v duchu kampaně a od toho se odvíjela moje pracovní náplň. Komunikuji nejvíc s Ondrou, Blankou a Jirkou, se kterými je radost spolupracovat. Pomáhala jsem s roznosem novin a výlepem plakátů. Řešily se i nevhodně umístěné bannery, kde jsem si nakonec po pár telefonátech dala s dotyčným osobní schůzku a vysvětlili jsme si, jak a proč to nedělat :).

Cíl měsíce byl sehnat dobrovolníky, myslela jsem si, že dokážu zapojit víc lidí a přiznám se, že jsem měla jeden den slabší chvilku s pocitem, že se mi nepovedlo zapojit víc lidí, než jsem chtěla. Nakonec jsem si po jednom večerním telefonu s Blankou a Ondrou řekla, že jsem proto udělala maximum, a že zapojených lidí zase tak málo nebylo a vlastně jsme na tom mohli být i hůř. Pochopila jsem, že to není o tom, že by na nás kašlali a nechtěli nás podpořit, nebo moje komunikace nebyla dostatečná, ale že kdo mohl, tak pomohl jak to nejvíc šlo a že lidi chodí do práce a né vždy si ten čas mohou udělat.

Podařilo se navázat kontakt s novými dobrovolníky, pro vyvěšení bannerů a někteří by se rádi zapojili do krajského dění i po volbách a zůstali s námi v kontaktu.

S Vikorkou jsem v rámci její nové funkce (předsedkyně MS Třebíčsko a místopředsedkyně KS) pracovala na zaučení v systémech a orientaci některých stanov a náplně její funkce. Předsednictvu a členům v založeném MS Žďársko jsem též nabídla školení na systémy a orientaci se v místních sdruženích i KS a vypadá to, že budou přijímat nového člena.

Pravidelně navstěvuji schůzky PMS Jihlavsko, kde jsme si společně nastavili systém, jak budeme komunikovat se zájemci, jak je budeme oslovovat a jak je co nejefektivněji zapojit do dění, aby měli chuť a zájem se k nám vracet. Ráda bych si to takto nastavila postupně se všemi MS.

Jsem v kontaktu s KEKem, V Třebíči proběhla schůzka a společně pracujeme na tom, abychom zapojili členy do KETů.

V rámci projektu Až na krev proběhla beseda a navázání spolupráce s Káčkem ve Ždáru.

Od našich podporovatelů a voličů z Jihlavy nám přišel dopis, že vyluštili tajenku v koalčních listech a protože nemají mobilní telefon, poslali nám na centrálu dopis, který mi byl předán, tak jsem jim udělala balíček s merchem a s poděkováním za podporu jsem jim ho odeslala. Ještě přišel email s prosbou od pána, který je sběratel pexesa a chtěl naše pexeso, které máme v merchi, tak mu bylo také odesláno.

Plním úkoly od PO, řešíme možná vdělávací školení pro koordinátory.

No a kampaň končí, já jsem ráda, že všichni žijeme a pomalu se začneme připravovat na komunální volby a myslím, že bude zase co dělat.

Link na redmine

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 259
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 375 poděkování

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Říjen měl tři fáze.

První - kampaňová
Druhá - šok a regenerace po volbách
Třetí - jdeme dál, volbama to neskončilo

V prvním týdnu se ještě dojížděla kampaň, noviny, schránky atd atd. Přípravy na volební štáb.

Po volbách je větší šrumec v nalodění, většina lidí má zatím zájem o odebírání novinek. S těmi co mají zájem stát se RegP nebo členy jse v kontaktu. Jsou nějací co nechtějí být zatím aktivní a jen je zajímá, jak to v KS chodí, s některými se doufám potkáme a navážeme spolupráci. Během listopadu bych ráda zorganizovala setkání pro nováčky, podle situace a zájmu uvidím, jestli proběhne osobně či online.

v MS Třebíčsko se podařilo obnovit člěnství jednoho (ne)člena.

Domlouvá se školení pro předsednictva, na práci s chobotnicí a piroplacením.

Od listopadu budou též probíhat vzdělávací okénka s KOKSem.

Byla jsem na návštěvě u Pirátů a Pirátek v JmK. Kromě řešení projektu Až na Krev, jsem se zúčastnila schůzky pracovní skupiny TOB - tým pro odstraňování bariér. Čast jejich KS řeší a hledá možnosti jak mezi sebou lépe vycházet a spolupracovat. Kde a jaké jsou pro koho bariéry a překážky , aby se mohli více zúčastňovat schůzí, proč nejsou lidí aktivní, co by jim pomohlo aby se mohli více zapojit apod. Myslím, že tohle téma je pro fungování celého KS velmi důležité a ráda bych, abychom něco takového mohli vymyslet i u nás.

Jsem v kontaktu s KEKem, kde řešíme jak co neaktivněji zapojit jak nové lidi, tak i naše stále členy nebo RegP.

Ráda bych se do konce dalšího měsíce potkala s předsednictvem všech MS a probrala s nimi komunální volby a co ode mě budou potřebovat.

V týdnu proběhla schůzka s paní z Prahy, která patří k seniorům na palubě. Plánují po krajích navstěvy s besedy, rádi by přijeli i na Vysočinu, klidně i v rámci komunální kampaně. Budu s ní v kontaktu a pokud bude zájem, domluvíme nějakou akci.

Celý měsíc je prokládán administrativou a podporou členů, kteří se na mě obrací s dotazy.

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 259
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 375 poděkování

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Během listopadu proběhlo kontaktování všech naloděných, s některými probíhá komunikace přes email, s jinými přes telefon. Proběhly tři schůzky se zájemci a pokus o zaktivizování všech lidí, kteří jsou už třeba dělší dobu v chobotncici.

Proběhlo školení s Lucíí na systémy.

Komunikace s AD na Vysočině, pro které je připravena sbírka dárků Vánoce pro rodiče samoživitele, která pojede do 20.12., kdy následně budu věci kompletovat a rozvážet do AD.

Projekt Až na Krev nám expanduje do dalšího kraje (Jihočeský), takže pracujeme na aktivizaci.

Proběhla schůzka s MS Havl.Brod, PMS Třebíčsko a PMS Jihlavsko, kde řešíme komunální volby, přijímání nových členů a lidí na kandidátku a zároveň také práci a školení na pirátské systémy a s tím spojena podpora koordinátorky. Schůzky s dalšímí PMS jsou plánované na začátek prosince.

I u nás na Vysočině proběhne Maraton psaní dopisů.

Připravuji informace do Vánočního Newsletteru, na kterém spolupracuji s MO.

Celý měsíc je prokládán podporou členů, administrativou a běžnou komunikací - emaily, telefony, fb aj.

-smlouvy, NDA
-seznamování se stanovy

  • nové PMS školení plus stanovy, jak svolávat PMS, co vše má PMS v kompetenci, práce na fóru aj.

Plním úkoly od PO.
Účast na Jitsi PO.

Byly naplánované akce jako setkání KETů a s nimi i nových zájemců, což kvůli opatřením neproběhne, mám teď tedy za cíl vymyslet, jaké akce budou moci probíhat online.

https://redmine.pirati.cz/projects/koor ... me_entries

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 259
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 375 poděkování

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Ahoj,

první půlka prosince byla administrativní, proběhly schůzky s PMS Žďársko jak na podporu systémů, tak na podporu nově složeného PMS.
Schůzky s PMS dalších MS.
Proběhly tři schůzky s nováčy. komunikace s novými zájemci.
Dvě školení na pirátské systémy.
V Praze jsem se zúčastnila školení koordinátorů.

Další běžná administrativa

Plnění úkolů od PO
Podpora členů
Členské příspěvky

Týden před vánocemi byl celý ve znamení vánoční sbírky dárků pro rodiče a děti
Vyzvedávání a převoz dárků, část sbírky musela být zabalena, koordinace a převoz a samotné předávání

Zbytek měsíce sužby nedodávány - odpočinek:)

Odkaz na redmine : https://redmine.pirati.cz/time_entries?user_id=me
Nahoru

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 259
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 375 poděkování

Re: Krajský koordinátor - činnost leden

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Proběhly schůzky s novými zájemci o členství/RegP
Školení na systémy pro nově přihlášené
Příprava programu a plánu KETu pro komunální volby
Plánování akcí pro komunální volby a plánování schůzek s MS/PMS
Projekt Až na krev - schůzka, plán pro MO
Podpora členů
Administrativa - nahrávání smluv, NDA, Redmine, Chobotnice, Nalodění
Úkoly od PO
Týden nedodávány služby (covid)

https://redmine.pirati.cz/users/3168

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 259
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 375 poděkování

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Jestli jsem si stěžovala, že leden utekl rychlostí blesku, tak u února jsem si ani nevšimla, že byl. Shrnutí mé práce za tento měsíc. Hodně věcí se plánuje a řeší, nejsou moc vidět, za to by měli být vidět nasledující měsíce, až se budou dít.

Běžná práce:
Nalodění – komunikace (email, telefon), databáze, propojování
Online schůzka se zájemci o členství (1x za 14 dní)
Úkoly PO (jitsi, KETy, Buddy systém,…)
Doplňování kalendáře
Komunikace s PKS, KS, AO, TO, PO, KoKS, PMS, MO
Administrativa – Redmine, Chobotnice, členské příspěvky, podpora při rušení regP, návstěva MS,

Komunikace kvůli komunálním volbám, příprava akcí, na konci března by mělo proběhnout setkání kvůli komunálu, komunikace na LARP,

Dlužím dva zápisy, jeden z KF a jeden z PKS, dodám

https://redmine.pirati.cz/time_entries?user_id=me

Uživatelský avatar
Barbora.Pokorna
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 259
Registrován: 21 dub 2020, 23:44
Dal poděkování: 525 poděkování
Dostal poděkování: 375 poděkování

Re: Krajský koordinátor - činnost

Příspěvek od Barbora.Pokorna »

Ahoj, březen utekl stejně rychle jako všechny měsíce. Mám pocit, že byl malinko akčnější díky řešení kanceláře v Třebíči a zárověn o něco klidnější. Tak trochu počítám, že to je ticho před bouří, respektive před kampaní. Proběhly dvě schůzky se zájemci o členství/regP. Co se týká zájmu, tak je měnší poptávka, ale podle informací ze schůzek PO je to problém celostání. Připravujeme ve spolupráci s MO novou kampaň naloď se, tak to snad pomůže. S koordinátorky z JMK a JhČ připravujeme na červen setkání na trojmezí krajů. V tuhle chvíli se chystá dotazník pro členy KF a zároveň první informace. Pod MS Telčsko se přesunuli dva regP a probíhá i přijmání nového člena. Jihlava má novou regP . Hodně řeším placení členských příspěvků. S Jirkou připravujeme Newsletter. Nestihla jsem všechny zápisy, ale pracuju na tom a budou! Pracovala jsem v nalodění i v chobotnici. Nahrávala některé nové smlouvy a novou zájemkyni učila systémům. Jsem v kontaktu se všemi MS, tak snad mají dostatečnou péči, když něco potřebují. Na KF bych se ráda pobavila o tom, co budou potřebovat ode mě, v rámci kampaně, akcí a dobrovolníků.

A zase dlužím zápis :)

Odpovědět

Zpět na „Vysočina“