Volby 2016 - zhodnocení

Moderátoři: PKS Vysočina, Mediální tým - KS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1697
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1804 poděkování
Dostal poděkování: 2117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2016 - zhodnocení

Příspěvek od Jan.Posvar »

xhejl02 píše:
Hana.Hajnova píše:Děkujeme moc za nabídku. V HB asi (doufám) jednat nebudeme (resp. pokud budeme, tak asi bez účasti docela potřebné části členské základny, takže k této variantě se příliš nepřikláním). Náš problém není v tom, že bychom nevěděli, jak oživit nebo rozvíjet činnost na Vysočině, ale aktuálně v tom, že nemáme nikoho ochotného a schopného KS vést a tomuto se věnovat. Několik nových členů jsme přijali někdy v květnu, ale nikdo z nich zatím nezaplatil příspěvky, takže to zatím taky vyznělo do ztracena, teď máme dalšího zájemce, tak uvidíme. Ale jak říkám, primárně potřebujeme předsednictvo, které pravidelně komunikuje a rozumí si s prací na fóru.
Já jsem ten další zájemce předpokládám. A když jsem si teď znovu četl tohle vlákno...já jsem určitě od první chvíle ochoten pomoci s čímkoli a jakkoli. Nedává smysl a nebylo by správné, kdybych se od začátku a nebo v prvních měsících cpal do jakékoli fce, ale cokoli bude možné dělat z pozice řadového člena (nebo rovnou teď i RegP klidně), tak jsem k dispozici a mám zájem. Proto jsem i přihlášku podal. Zdaleka ještě není moje priorita 'dělat politiku' a vůbec někam vstupovat, ale situace PP-CZ na Vysočině a její nevyužitý potenciál mě trápí; a zároveň mám (patrně na rozdíl od některých z Vás) moře volného času, takže moc rád se zapojím :-) (což mmch. není jen proklamace, klidně dejte rovnou vědět, kdyby cokoli bylo potřeba)
Z toho pohledu by bylo fajn, že pokud máte jasnou představu jak oživit a rozvíjet činnost na Vysočině, tak by bylo dobré to vlastně vše sepsat. Vím, že se o tom budete (budeme) asi bavit v listopadu, ale mohl by to být takový pěkný začátek oživení fora KS, které taky asi až tak nežije, ne?

Jinak se těším na schůzi v listopadu až Vás poznám a zapojím se.
My se také těšíme, až tě poznáme.
Není špatný nápad tady trochu vypustit pár myšlenek, které by nám v činnosti na Vysočině mohly prospět. Hned první věc, která je zcela úplně v hajzlu a přitom naprosto stěžejní, je komunikace. Fórum je sice fajn, ale sem se neleze každý den a ne všechno se sem píše. Když se musí honem něco řešit, tak se prostě musí někdo obětovat a volat, volat a volat. Což žere nejenom čas, ale je to i frustrující takhle někoho nahánět. Řešením by mohlo být větší využití FB pro naše potřeby. Co se důležitého mihne na fóru, musí být skoro v ten samý moment na FB, ať to tam všem vyskočí. Po nějakém čase není špatné to na FB oživit, dokud je třeba něco řešit.
Taky je třeba sledovat dění v kraji a nesoustředit se jen na dvě/tři témata - film, hudba a spalovna.
To ale musí mít někdo na starost. S tím souvisí rozdělení rolí/zodpovědností mezi členy. Je jasný, že jeden člověk nemůže dělat veškerou činnost sám. I dva lidi jsou málo. A i když někdo bude mít něco na starost, stále ještě to neznamená, že to tím končí. Ještě bych byl rád, kdyby se podařilo, aby měl k sobě přiděleného člověka, kterého může úkolovat s nějakými drobnostmi.
Samozřejmě je možné, že nakonec to budou právě jenom dva aktivní lidi, tak je také třeba si vyjasnit priority, co je nezbytně nutné k činnosti a ty nejprioritnější role mít neustále obsazené.

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Volby 2016 - zhodnocení

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Jan.Posvar píše:My se také těšíme, až tě poznáme.
Není špatný nápad tady trochu vypustit pár myšlenek, které by nám v činnosti na Vysočině mohly prospět. Hned první věc, která je zcela úplně v hajzlu a přitom naprosto stěžejní, je komunikace. Fórum je sice fajn, ale sem se neleze každý den a ne všechno se sem píše. Když se musí honem něco řešit, tak se prostě musí někdo obětovat a volat, volat a volat. Což žere nejenom čas, ale je to i frustrující takhle někoho nahánět. Řešením by mohlo být větší využití FB pro naše potřeby. Co se důležitého mihne na fóru, musí být skoro v ten samý moment na FB, ať to tam všem vyskočí. Po nějakém čase není špatné to na FB oživit, dokud je třeba něco řešit.
Taky je třeba sledovat dění v kraji a nesoustředit se jen na dvě/tři témata - film, hudba a spalovna.
To ale musí mít někdo na starost. S tím souvisí rozdělení rolí/zodpovědností mezi členy. Je jasný, že jeden člověk nemůže dělat veškerou činnost sám. I dva lidi jsou málo. A i když někdo bude mít něco na starost, stále ještě to neznamená, že to tím končí. Ještě bych byl rád, kdyby se podařilo, aby měl k sobě přiděleného člověka, kterého může úkolovat s nějakými drobnostmi.
Samozřejmě je možné, že nakonec to budou právě jenom dva aktivní lidi, tak je také třeba si vyjasnit priority, co je nezbytně nutné k činnosti a ty nejprioritnější role mít neustále obsazené.
Super, doufal jsem, že někdo něco takového napíše.
Máš nějakou představu (nebo kdokoli) jaké všechny role jsou obecně potřeba obsadit, resp. jaké jsou ty nejnezbytnější oblasti, které by měl mít někdo jmenovitě na starost? Já Vám do toho ještě nechci moc kecat (to přijde případně později :D ), ale třeba bychom tohle mohli vyřešit dopředu a v listopadu to řešit už konkrétně personálně?

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2016 - zhodnocení

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Super, kluci, myslím, že můžete pokračovat tady ... :) a v prvním postu najdete zhruba činnosti, které jsou na kraji zapotřebí. Každopádně jsem k dispozici, když budete cokoli potřebovat vědět, zjistit apod. Napište, volejte. :)

vysocina-f84/re-organizace-vysociny-t14419.html#p177031
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1697
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1804 poděkování
Dostal poděkování: 2117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2016 - zhodnocení

Příspěvek od Jan.Posvar »

Michaela.Vodova píše:Super, kluci, myslím, že můžete pokračovat tady ... :) a v prvním postu najdete zhruba činnosti, které jsou na kraji zapotřebí. Každopádně jsem k dispozici, když budete cokoli potřebovat vědět, zjistit apod. Napište, volejte. :)

vysocina-f84/re-organizace-vysociny-t14419.html#p177031
Perfektní.

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Hana.Hajnova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1086
Registrován: 16 led 2013, 14:38
Profese: projektová manažerka
Bydliště: Telč
Dal poděkování: 1777 poděkování
Dostal poděkování: 1845 poděkování

Re: Volby 2016 - zhodnocení

Příspěvek od Hana.Hajnova »

Komunikaci můžete asi taky dořešit tam :)
Za mě jen osobní postřeh k FB - může to být určitá alternativa k fóru, ale osobně bych se přikláněla v tom případě k rozdělení na ofiko stránku Pirátů na Vysočině (tak jak funguje dnes) a pak k tomu vytvořila uzavřenou skupinu pro komunikaci. Plést obojí dohromady by nemuselo dopadnout dobře. Ale toto je problematika, kde ráda přiložím ruku k dílu a podělím se o své zkušenosti ;)

místopředsedkyně pirátské posádky
náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina
https://vysocina.pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1697
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1804 poděkování
Dostal poděkování: 2117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2016 - zhodnocení

Příspěvek od Jan.Posvar »

Hana.Hajnova píše:Komunikaci můžete asi taky dořešit tam :)
Za mě jen osobní postřeh k FB - může to být určitá alternativa k fóru, ale osobně bych se přikláněla v tom případě k rozdělení na ofiko stránku Pirátů na Vysočině (tak jak funguje dnes) a pak k tomu vytvořila uzavřenou skupinu pro komunikaci. Plést obojí dohromady by nemuselo dopadnout dobře. Ale toto je problematika, kde ráda přiložím ruku k dílu a podělím se o své zkušenosti ;)
To mi taky přijde jako dobrej nápad to oddělit. Oficiální věci a interní bordel.

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 2881
Registrován: 03 črc 2009, 13:10
Profese: Ing-principál produktových zážitků FLOSS
Bydliště: Třebíč, Kubišova 1169/3
Dal poděkování: 22584 poděkování
Dostal poděkování: 3334 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2016 - zhodnocení

Příspěvek od Filip.Krska »

Jen takovej postreh ze zahrobi:

Na vyvadeni interni komunikace mimo technicke prostredky strany bych si dal pozor. Drive za to byly kraje popotahovany KK a RK. Ma to svuj vyznam neb prostredky tretich stran jsou diskriminacni vuci tem, co je nejsou ochotni pouzivat (pricemz napr. u FB je pro to tuna piratskych duvodu) a pro ostatni kraje, organy, cleny je to netransparentni. Je to stejne jako by stat nutil lidi pouzivat treba MS windows nebo skype.

Forum je mozna neohrabane, neprehledne, ale cesta je pomoct TO to zmenit, vylepsit, pokud to jde, pro vsechny a ne utikat nekam, kde to ostatni neuvidi. Prehlednosti aspon pro me dost pomaha tlacitko "mute" u vlaken, co me nezajimaji.
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Republikový výbor
Příspěvky: 1697
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1804 poděkování
Dostal poděkování: 2117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2016 - zhodnocení

Příspěvek od Jan.Posvar »

Filip.Krska píše:Jen takovej postreh ze zahrobi:

Na vyvadeni interni komunikace mimo technicke prostredky strany bych si dal pozor. Drive za to byly kraje popotahovany KK a RK. Ma to svuj vyznam neb prostredky tretich stran jsou diskriminacni vuci tem, co je nejsou ochotni pouzivat (pricemz napr. u FB je pro to tuna piratskych duvodu) a pro ostatni kraje, organy, cleny je to netransparentni. Je to stejne jako by stat nutil lidi pouzivat treba MS windows nebo skype.

Forum je mozna neohrabane, neprehledne, ale cesta je pomoct TO to zmenit, vylepsit, pokud to jde, pro vsechny a ne utikat nekam, kde to ostatni neuvidi. Prehlednosti aspon pro me dost pomaha tlacitko "mute" u vlaken, co me nezajimaji.
Však jo, na FB by se nemělo nic řešit, nýbrž by to měl být prostředek pro udržování kontaktu, nezávazný pokec o ničem a hlavně jako systém včasného varování.

místopředseda KS Vysočina
Facebook

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Volby 2016 - zhodnocení

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Jan.Posvar píše: Však jo, na FB by se nemělo nic řešit, nýbrž by to měl být prostředek pro udržování kontaktu, nezávazný pokec o ničem a hlavně jako systém včasného varování.
To se mi zdá taky rozumný řešení. To že je vlastně fungování strany jasně vidět na veřejném fóru je super věc a je to jedna z věcí, která mě k PP-CZ přivedla, takže by byla škoda, kdyby se to na Vysočině dělalo jinak. Ale když člověk potřebuje za dvě hodiny pomoct s rozvozem letáků, tak řešit to na foru je nejen neefektivní, ale i nesmyslný :-)

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volby 2016 - zhodnocení

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

A existuje tedy FB skupina PIrati Vysočina nebo ne? Já proto nehoruji, ale faktem je, že na FB jedná řada orgánů strany, takže bát se popotahování není na místě. FB osobně spíš vidím primárně pro příznivce, které na forum v první fázi nedostaneme.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Vysočina“