Zelení a Piráti pro Jihlavu (komunálky)-[rozprava]

Moderátoři: PKS Vysočina, Mediální tým - KS Vysočina

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Tomas.Prochazka
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 132
Registrován: 30 říj 2010, 10:45
Profese: kodér
Bydliště: Střítež, okres Třebíč
Dal poděkování: 235 poděkování
Dostal poděkování: 168 poděkování

Re: Zelení a Piráti pro Jihlavu (komunálky)-[rozprava]

Příspěvek od Tomas.Prochazka »

Michaela Vodova píše:K tomu se Roji nemohu vyjádřit, neboť o tom nic nevím. Napíši Pepovi Sklenářovi, ať se vyjádří sám, pokud možno. Díky.

Náčrt programu ze strany Zelených:
Program2014.odt
- nyní je na nás připomínkování a doplňování!!
Toto, včetně těch poznámek (zeleně a červeně) je program čistě SZ pro Jihlavu, nebo v tom jsou zaneseny i nějaké naše připomínky? Jinak to zní rozumně si myslím a nevidím tam nějaký bod který by mi vadil.
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelení a Piráti pro Jihlavu (komunálky)-[rozprava]

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Tomas Prochazka píše:
Michaela Vodova píše:K tomu se Roji nemohu vyjádřit, neboť o tom nic nevím. Napíši Pepovi Sklenářovi, ať se vyjádří sám, pokud možno. Díky.

Náčrt programu ze strany Zelených:
Program2014.odt
- nyní je na nás připomínkování a doplňování!!
Toto, včetně těch poznámek (zeleně a červeně) je program čistě SZ pro Jihlavu, nebo v tom jsou zaneseny i nějaké naše připomínky? Jinak to zní rozumně si myslím a nevidím tam nějaký bod který by mi vadil.
Nene, toto je jen samotný text od Zelených, který mi poslali, naše připomínky a návrhy textu tam prozatím nejsou. Díky za dotaz! :)
Uživatelský avatar
romanec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2013, 10:34
Profese: předseda odborové organizace
Bydliště: Jihlava
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelení a Piráti pro Jihlavu (komunálky)-[rozprava]

Příspěvek od romanec »

Dobrý den, můj názor je ten, že by Piráti měli jít do všech voleb (nejen tedy do komunálních) samostatně, pod svojí vlajkou. Vzhledem k politickým turbulencím nebude trvat dlouho a Piráti budou ještě úspěšnější než doposud. Společná kandidatura s kýmkoli je podle mého názoru cestou zpět. Navíc je tu ještě čerstvá zkušennost z podílu Zelených na vládnutí a já jako příznivec Pirátů bych byl nerad, aby si Piráti společnou kandidaturou se stranou Zelených ublížili. Pokud je problémem Pirátů nedostatek vhodných kandidátů, tak si myslím, že by nemuseli mít nutně Piráti 100% zaplněnou kandidátku do komunálních voleb.
Jak tak koukám, je to tady menšinový názor, tak se za něj na mě nezlobte :) Jako příznivec jsem jen cítil potřebu napsat, co si myslím. Přeji všem krásný zbytek víkendu.

Roman
Uživatelský avatar
bape
Příznivec Pirátů – Vysočina
Příspěvky: 31
Registrován: 10 úno 2013, 11:31
Profese: Invalidní důchodce
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelení a Piráti pro Jihlavu (komunálky)-[rozprava]

Příspěvek od bape »

romanec píše:Dobrý den, můj názor je ten, že by Piráti měli jít do všech voleb (nejen tedy do komunálních) samostatně, pod svojí vlajkou. Vzhledem k politickým turbulencím nebude trvat dlouho a Piráti budou ještě úspěšnější než doposud. Společná kandidatura s kýmkoli je podle mého názoru cestou zpět. Navíc je tu ještě čerstvá zkušennost z podílu Zelených na vládnutí a já jako příznivec Pirátů bych byl nerad, aby si Piráti společnou kandidaturou se stranou Zelených ublížili. Pokud je problémem Pirátů nedostatek vhodných kandidátů, tak si myslím, že by nemuseli mít nutně Piráti 100% zaplněnou kandidátku do komunálních voleb.
Jak tak koukám, je to tady menšinový názor, tak se za něj na mě nezlobte :) Jako příznivec jsem jen cítil potřebu napsat, co si myslím. Přeji všem krásný zbytek víkendu.

Roman
Souhlasím.
Uživatelský avatar
Lubos.Hero
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 17
Registrován: 15 lis 2013, 22:20
Profese: Nezaměstnaný
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 32 poděkování

Re: Zelení a Piráti pro Jihlavu (komunálky)-[rozprava]

Příspěvek od Lubos.Hero »

Ahoj,jsem taky pro - i když nevím jestly se právo volby vzahuje i na mě..:-)
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Zelení a Piráti pro Jihlavu (komunálky)-[rozprava]

Příspěvek od Jan.Hotarek »

bape píše:
romanec píše:Dobrý den, můj názor je ten, že by Piráti měli jít do všech voleb (nejen tedy do komunálních) samostatně, pod svojí vlajkou. Vzhledem k politickým turbulencím nebude trvat dlouho a Piráti budou ještě úspěšnější než doposud. Společná kandidatura s kýmkoli je podle mého názoru cestou zpět. Navíc je tu ještě čerstvá zkušennost z podílu Zelených na vládnutí a já jako příznivec Pirátů bych byl nerad, aby si Piráti společnou kandidaturou se stranou Zelených ublížili. Pokud je problémem Pirátů nedostatek vhodných kandidátů, tak si myslím, že by nemuseli mít nutně Piráti 100% zaplněnou kandidátku do komunálních voleb.
Jak tak koukám, je to tady menšinový názor, tak se za něj na mě nezlobte :) Jako příznivec jsem jen cítil potřebu napsat, co si myslím. Přeji všem krásný zbytek víkendu.

Roman
Souhlasím.
ono to není tak jednoduché... souhlasím s tím, že bychom měli kandidovat samostatně, a to pokud možno ve všech volbách, jen s výjimkou komunálních. ono totiž postavit plnou kandidátku není jednoduchá věc a s neúplnou kandidátkou si technicky zhoršujeme výsledek přepočtu získaných hlasů. plná kandidátka je tedy nutnost, i když v konkrétním místě máme třeba jen jednoho kandidáta se skutečným zájmem uspět a na zvolení jich stejně víc zřejmě nemá reálnou šanci... pak je asi lepší, než doplňovat stavy známými a příbuznými, o kandidátku se podělit. samozřejmě si nedokážu představit takovou spolupráci s jakoukoli politickou silou, ale toto spojení mi problematické nepřijde. navíc v komunálu jde především o konkrétní lidi ;-)
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Zelení a Piráti pro Jihlavu (komunálky)-[rozprava]

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Jen je třeba si uvědomit, že ze strany SZ to vždy bude snaha o svoje postavení a o to, aby piráti dělali křoví. Setkali jsme se s tím už i v JMK. Oni si totiž velmi dobře dovedou spočítat, kolik míst je volitelných při zisku 5% a více. Proto osobně nedoporučuji. Je lepší mít opravdu přátele a známe na kandidátce. I oni na nevolitelných místech totiž nějaký ten hlas získají.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
kosmik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 13
Registrován: 19 zář 2012, 18:33
Profese: PCB layout
Bydliště: Antonínův Důl
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 30 poděkování

Re: Zelení a Piráti pro Jihlavu (komunálky)-[rozprava]

Příspěvek od kosmik »

tohle je podle mě trochu populistické:
Rodič s kočárkem a děti do 10–ti let zdarma
rodič s kočárkem OK, ale proč zrovna do 10 let, proč ne do 9 nebo 11 nebo rovnou do 18

Toto mi přijde už jako zbytečné
Dostatek míst v mateřských školkách – zajistit úpravou stávajících objektů nebo výstavbou nových.
nápor na mateřské školky opadá (sám mám děti narozené 2007 a 2010), dětí se už rodí méně:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Obyvatelstvo_%C4%8Ceska
2007 - 114 632
2008 - 119 570
2009 - 118 348
2010 - 117 153
2011 - 108 673
2012 - 108 576
spíš bych se zaměřil na to že letos se tahle vlna začne přelévat do základních škol (respektive pomalu začala už vloni), tak aby byla kapacita tam, a za 9 let na střední atd....

omlouvám se za formulaci, občas jsem jak dubové poleno :D
Uživatelský avatar
Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 2881
Registrován: 03 črc 2009, 13:10
Profese: Ing-principál produktových zážitků FLOSS
Bydliště: Třebíč, Kubišova 1169/3
Dal poděkování: 22584 poděkování
Dostal poděkování: 3334 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zelení a Piráti pro Jihlavu (komunálky)-[rozprava]

Příspěvek od Filip.Krska »

Vyjimky pro skupiny obyvatel jako rodice s detmi apod. neeliminuji potrebu eSTeBaku aka revizoru, drahych systemu na listky a vubec totalitniho zrizeni ve vozidlech MHD. Smysl dava pouze mestska MHD zdarma pro vsechny.
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart
Uživatelský avatar
Jiri.Jozifek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 121
Registrován: 19 čer 2012, 20:30
Profese: Řidič
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování

Re: Zelení a Piráti pro Jihlavu (komunálky)-[rozprava]

Příspěvek od Jiri.Jozifek »

Přikláním se k názoru Honzy . Myslím si, že pokud se dobře sepíše koaliční smlouva a do komunálních voleb se budou prezentovat lidi , které dobře známe , neměl by podle mě nastat žádný problém. Komunální volby nejsou parlamentní a nemyslím si že by zelení šli do komunálek s vědomím že by nás později měli nějakým způsobem zazdít . Poškodili by tím spíš sami sebe na hodně dlouhou dobu. Takže žádné křoví ale jako rovnocenní partneři .
Zamčeno

Zpět na „Vysočina“