Co se deje a nedeje...

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Jste proti pochodum udajnych neonacistu? (Anketa se netyka nazoru na nacistickou ideologii)

Anketa končí za 07 kvě 2011, 03:29

Ano
2
29%
Ne
5
71%
 
Celkem hlasujících: 0 - Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 4783
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6547 poděkování
Dostal poděkování: 5576 poděkování

Co se deje a nedeje...

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

@Patrik:
1. Posledni schuze byla 23.2. Jestli ti neumrela manzelka nebo nektera ratolest, tak bysis mel rychle najit nakou dobrou vymluvu...
2. Nepises svodky, chapu, ze kdyz flakas schuze, tak neni o cem psat.
3. Musime se domluvit na nekolik kvetnovych akci, takze by se ta schuze hodila.

@Vsichni:
Predpokladam, ze ucast na majalesu jsme propasli, ale kdyby tam precejen nekdo jmenem piratu chtel jit, tak bych se pridal.
1.5. nam prijedou Ustecaci ukazat, ze jsme spatni pirati, rad bych vedel, kolik z nas s nimi sdili jejich pohled na vec, proto jsem si dovolil zalozit anketku. Mozna z ty ankety vyjde, ze jsme s JK v Brne jedini, kdo na nacky nechce chodit hulakat a bude aspon jasno :) Jemne nuance v ankete zaznamenat nemuzete, ale ony ani nejsou dulezite.
7.5. bude v praze Million Marihuana March, ktereho bychom se mohli zucastnit.
11.5. jsou jednak moje narozky a jednak bude na FI MU premiera studentskeho divadelniho predstaveni Pulp Fiction.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se deje a nedeje...

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Hlasoval jsem ano, ale mají na to právo a já nebudu trávit svůj čas demonstrování proti někomu, kdo vyjadřuje svůj názor (abych mu tak ještě navíc dělal reklamu). Dokud tak činí v rámci zákonném, nemám důvod ke znepokojení. A na pořádek máme policii. Chci žít v zemi, kde má právo se vyjádřit každý, je to korektivem demokracie. Pokud někdo cítí potřebu demonstrovat proti demonstraci, je to jeho věc a v souladu s našimi stanovami, dokud svým konáním (např. volbou stejného místa) nenarušuje ohlášenou demonstraci druhé strany a respektuje její právo na ni.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Co se deje a nedeje...

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Pardon. Zdá se mi, že je ta anketa divně nastavená. Hlasoval jsem ne, ale moc to nechápu. Ať si v rámci zákona chodí kam chce klidně i 1.5. Někteří do Brna, někteří třeba komunisté pod Hračany a ti rozumní bafnou nějakou kočku a půjdou se cumlat pod rozkvetlé stromy. A že jich tady v JMK je.-!

Možná by ty otázky ale opravdu chtělo lépe postavit. Já jsem si vybral stromy.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se deje a nedeje...

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Sehnat pár desítek lidí a udělat demonstraci je mnohem těžší, než se k tomu "přifařit" a v pár lidech jejich projevu bránit. Kdybychom dokázali zorganizovat demonstraci "za něco" a náckové by nám v tom bránili, byl by to úspěch. Celkem proto ropzumím aktivitám Míry - protestovat proti protestujícím je jednodušší, je to však jako bumerang - platí se za to zvýšenou publicitou politických protivníků. Někdy mám pocit, že to Míra tlačí za jakoukoliv cenu - dle mého názoru je to zbrklé a prvoplánově hloupé (asi nehraje šachy).
Mimochodem - jak to uděláme s mým přestupem do JMK? Co takhle akce v Čejkovicích (ubytování poskytnu 7 x postel + 50 míst na půdě). Vína je tu všude dostatek.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se deje a nedeje...

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Já jsem pro, ve kterém termínu?
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se deje a nedeje...

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Termínu se přizpůsobím, já žádný konkrétní termín nepreferuji, přizpůsobím se návrhu (aby byla max. účast, případně hosté - už jsem mluvil s Ivanem a Mikulášem).
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 4783
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6547 poděkování
Dostal poděkování: 5576 poděkování

Re: Co se deje a nedeje...

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Anketu jsem puvodne mel rozepsanou na asi osm moznosti, ale pak jsem ji zjednodusil, protoze mi prislo, ze nas nezajima, z jakeho duvodu je kdo proti nebo neni, ale jestli je proti nebo neni. Vsichni maji moznost svoji odpoved menit, takze pokud ve svetle meho vysvetleni chcete zmenit moznost, muzete :) Jinak je to fuk... stejne mi slo jen o to, aby Mira Broz videl, ze nam nackove nestoji za nas cas.

Do Čejkovic se rad podivam a bude to urcite rachot akce, akorat nasledujici dva tydny je sance tak 50:50 jestli se budu moci zucastnit nebo ne(skola, rodinna oslava, nejake akce ...).
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4825
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7257 poděkování
Dostal poděkování: 6950 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se deje a nedeje...

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Ivo Vasicek píše:Termínu se přizpůsobím, já žádný konkrétní termín nepreferuji, přizpůsobím se návrhu (aby byla max. účast, případně hosté - už jsem mluvil s Ivanem a Mikulášem).
IIRC RP ještě nepřijelo, jak JMK požadovalo. Takže co to spojit?


Zdraví
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 935
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2518 poděkování
Dostal poděkování: 1242 poděkování

Re: Co se deje a nedeje...

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Podle důležitosti:
1) v anketě dám ANO, protože jsem proti takovým pochodům a aktivita je v tomhle případě nutná. A zároveň jsem proti blokování těchto pochodů, důvody už v tomhle vláknu zazněly a já se s nimi ztotožňuju, (hlavně s Jirkou - s výjimkou toho, že jde o svobodu vyjádření názoru, náckům tady o vyjádření jakéhokoliv názoru nejde, jde o konfrontaci – a blokáda jim jde na ruku, mimo jiné). Ale hlavně a nejvíc nebudu souhlasit s tím, aby jakákoliv pol. strana říkala co kdo může nebo nemůže (max. jen jako stanovisko) a nebo v něčem komukoliv aktivně bránila, tj. jít osobně ano za ČPS ne.
V podstatě tady má být, podle mého názoru aktivní samospráva a obecní úřad by takový pochod neměl vůbec povolit v dané lokalitě a nabídnout jiné místo. Pak by i policie, jedno která, mohla aktivně bránit těmhle akcím a ne zajišťovat klidný průběh.( V ideálním případě by se ptali obyvatel jednotlivých ulic, protože ti asi jediní mají právo to zakázat – utopie . :|) Protože to tak v praxi není, chápu Míru a spol. že jsou naštvaní a chtějí to napravit. Jenže reálie jsou v JMK trochu jiné než v Ústí ( možná zatím), ale snad je to šance jak najít lepší řešení.
Kdyby v podobném duchu vzniklo nějaké vyjádření (krajská TZ třeba) bylo by to fajn a nejspíš i potřeba.

2)jj nepíšu, nepořádám schůze a je to fakt prob. Su překvapený že se blíží konec dubna a kolik mě toho na fóru uteklo. Má smysl říkat že jsem ohlašoval už na podzim, jak bude jaro kritické v tomhle směru? A je to horší než jsem myslel - v práci zákaz netu a po těch 12kách píšu jen bláboly, sorry. Schůzi nemusím svolávat jen já, pokaždé když se sejdem to připomínám. Na svodky myslím a pokusím se i napsat, z5 – napíšu.

3) Akce tento týden – v ročním plánu je majáles a čarodějnice, sešlo se to den po sobě. S majálesem počítám a doufám že se nás tam sejde víc ( já teda až po práci ve večerním šeru), v plánu bylo jít příkladem, účastnit se a bavit v pir. oblečení – kdo nemá a chce, nechť se ozve(co mám rozdám).
Sobota – domlouval jsem se s Ivošem na Čejkovice, ale jak správně připomněl Marcel, bylo by to dobré s RP a na to je asi málo času. Alternativou jsou znovu Němčice – noc otevřených sklepů +čarodějnice+kdyby se nás sešlo dost z předsednictva na hlasování, může to být zakládající schůze místní buňky (!! Asi jsme minule udělali dojem ;) ) nevýhoda je že není kde spát (počasí apod. nás netrápí – základna v zámeckém sklepě u Michala nebo místní bar to jistí, první ranní bus ve 4).

TZN: tentokrát opravdu pište čeho by jste se mohli nebo chtěli zůčastnit – Majáles/Čejkovice/Němčice - z 2 a 3 vyberem podle počtu hlasů.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se deje a nedeje...

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

u mě se přespat dá
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“