Odborná sekce v Jihomoravském kraji

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Odborná sekce v Jihomoravském kraji

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Prosím přidat. Díky.
Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 318
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: Odborná sekce v Jihomoravském kraji

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Ahoj.
Další schůze je naplánovaná v pondělí 14.12. od 19. hod na https://jitsi.pirati.cz/KETJmK
Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 318
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: Odborná sekce v Jihomoravském kraji

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Zápis ze 14.12. 2020
Přítomní: Zbyněk Janoška, Adam Vyplel, Michal Marciniszyn, Markéta Tvrdá, Radek Holomčík, Tomáš Koláčný, Jana Leitnerová, Michal Švagerka, Antonino Milicia, Lukáš Dubec, Jan Můčka, Marek Lahoda, Jaromír Cápík, Marek Fišer, Pavel Nevrkla
MM: museli bychom mít spoustu odbroníků ve straně, nedávalo by smysl spojovat KETy napříč kraji?
ZJ: naprostá většina problému bude stejná pro všechny kraje. Nemusí to být sousední kraje
AM: Resortní tymy resi casto temata mimo kraje, to kam mirime je jednou za čas shormazdení online lidí z ketu, které resi krajská témata, casto to byla duplicitni prace. premyslime o efektivite
LD: měly by se podporovat koordinacni skupiny,
RH: spojování KEtů na základě společných témat (viz Bečva, regionální dotace apod.)
MM: jedna rovina je že jsou oblasti, kde otázky rozdílné jsou, doprava, ale zase IT je pro všechny kraje společná např. KET na kraji nedává smysl.
RH: pokud je téma celostátní tak to je RT, ale reforma je o tom, aby fungovala dvousměrnost, tz. aby KETy vysílaly signály RT, které jsou v krajích problém a opačně když se na celostátu vymyslí řešení, tak aby KETy byly pro naše krajské komunalni zastupitele, a vysvětlovat jim to.
MT: jak funguje ta práce v ketu?
AV: chodí mi připomínkování z RT, občas od Dubaz kraje,
MM: pokud chce někdo KETy, tak by mu měli zadávat práci. Mám zájemce, pro které nemám práci.
MŠ: mě to funguje, že mám požadavky zvenku a budeme si také dávat vnitřní agendu, potom efektivita práce KETu, má být ket odborná platforma, jen odborníci nebo jestli to bude diskuzní platforma? Já bych chtěl odbornost, abychom mohli fundovaně odpovědět - zda uvnitř ketu udělat odborné týmy, nefunguje napojení na RT.
RH: Napravíme komunikaci KEty a RT. SOučást reformy je že dojde k přejmenování ketu na krty - budou plnit nějakou skupinu úloh - programovou, zázemí pro volené lidi, platforma pro zapojení lidí z vnějšku. Rezortní politika je komplexní věc, expertní zázemí není jedinou složkou, role garanta je taková, že bude mít expertní skupinu a zárověň bude širší platforma debatní a programová,
AV: jak to udělat, aby neunikali informace ven, které jsou spíše důvěrné,
TK: za mě kety jako pracovní skupiny, ale nepovažuju to za nástroj vnitřní komuniakce strany
RH: na KEty spíše směřuje práce, která nevadí když leaknou, ale potom je úzká skupina lidí, která je sestavená z členů a je to utajené
ZJ: Kdo by měl KEtům práci zadávat? Zastupitelé by měly spíše úkolovat. bojím se toho že zastupitelé potřebují něco rychle řešit, tak ti dobrovolníci nebudou moct včas reagovat.
RH: je potřaba se smířit s tím, že spolehlivě se nedá něco dobrovolnicky řešit.
AM: měli jsem ket Hospodářství a Michal Š to směřoval na skupinky lidí, kteří se zabývají různými oblastmi, dotyčný zastupitel se obrátí na garanta, to je přínosné.
Jinak tu jsou procesní nástroje třeba NDA, takže to omezuje úniky...
MM: funguje mi dobře propojení na RT, ale na kraj ne, místní politici nás nevyužívají..
RH: schopnost a neschopnost je zapojovat dobrovolníky - potřeba je defaultně zapojovat na lidi,
MŠ: Jak z cíleným oslovování lidí z akademické sféry a další odborníky?
RH: Já mám jinou pozici, ale na kraji to zkusit a nebo to sepsat a oslovit gesčního poslance, to by mohlo zafungovat.
AM: Když jsem byl nováček, tak mi bylo řečeno ať se rozkoukám sám, takže KEt by měl mít jednoduchá témata, aby se lidi mohli nějak zapojit.
MM: zkoušíme v Brně, bude po volbách hodně zastupitelských klubů, ale snažíme se bavit s městskými částmi
MT: úkoly dělá Jakub Šuster, který dává lidem napsat článek a spoustu lidí odpadává a tím se vyberou lidi, kteří jsou schopní.
ML: Snažím se je zapojit způseobem co je baví co umí apod, a na základě toho jim vymyslíme úkol, napsání článku moc nefunguje
RH: sběr podnětů je důležitý, např, tvorba infografiky apod
kampaň bych chtěl využít, abychom přitáhli lidi, chceme poznat lidi potom skrze KET.
ML: můžeme si udělat brainstorming nápadů, zadávat typové úlohy
MT: udělala bych brainstorming v rámci ketu
MM: ve chvíli kdy budeme generovat v rámci ketu grafiky nebo články, tak musíme revidovat s našimi zastupiteli.
Jana: mohli bychom konzultovat, jak jednotlivá témata komunikovat lidem, kontroverzní témata apod. uvítala bych pomoc.
RH: Garanti by mi mohli napsat, jak komunikuji RT s KETy
AV: Po novém roce zkusíme na další schůzce zfinalizovat, co tu padlo a nějak to vyhodnotit.
RH: možné téma další schůzky - entry level projekty
Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“