Schůze KS Jmk v roce 2020

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1294
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1392 poděkování
Dostal poděkování: 2882 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Schůze KS Jmk v roce 2020

Příspěvek od Robert.Cuma »

delší dobu uvažuju nad tím, jak by se dali krajské schůze udělat lepší a radostnější. berte prosím toto vlákno jako místo, kde se o tom můžeme společně pobavit. nenavrhuju v tuto chvíli žádné usnesení, spíš sem hodím pár věcí, dám prostor na vyjádření ostatním a uvidíme, co z toho vypadne.

podle mě:

1. scházet se 12x ročně na formální schůzi je zbytečně moc. poslední roky máme přes léto jednu místo dvou, ale 11, nebo 12 není skoro žádný rozdíl. za mě by jich mohlo být 6-9 ročně. na schůzích prakticky nikdy nehlasujeme nic důležitého, schvalujeme obvykle jenom program. pokud nastane situace, že je akutní potřeba svolat fyzické zasedání, máme dle jednacího řádu možnost svolat mimořádnou schůzi.

2. když už se sejdeme večer po práci v počtu několika desítek členů z celého kraje, mohli bychom společný čas a energii využít účelněji, než jsou informativní zprávy od funkcionářů atp. zprávu o činnosti si ostatně každý člen může vyžádat kdykoli a ještě jsem neslyšel, že by se někdo zdráhal ji podat. podle mě by bylo super mít většinu schůzí jako v červnu, kdy jsme měli na hodinu téma krajské volby a probíhala zajímavá diskuse, do které se zapojili i lidé, kteří obvykle nemluví.

3. mohli bychom resuscitovat formát schůze spojená s přednáškou/diskusí. máme mezi sebou europoslance, poslance, krajské zastupitele a celou řadu komunálních zastupitelů. šlo by tudíž (a teď to neberte jako konečný formát - jenom brainstormuju) udělat schůzi na hodinu a druhou hodinu dát např. diskusi s poslanci/europoslanci, nebo třeba přednášku o kryptoměnách, legalizaci atd. to samozřejmě vyžaduje větší přípravu, lepší propagaci atd., ale ve výsledku to může být pro nás i pro veřejnost zajímavější.

4. výjezdní schůze nejsou efektivní. účast členů i veřejnosti bývá mnohonásobně nižší, než když se konají v Brně. místo výjezdních schůzí navrhuji uspořádat jednou ročně krajské "céefko", ideálně v sobotu, na celý den a večer pořádná party. kde? jasněže v Brně. kdy? podzim nebo jaro, ať nemrzneme, ale ani ať neumíráme vedrem.

názory?

Róbert Čuma

Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3977 poděkování
Dostal poděkování: 3000 poděkování

Re: Schůze KS Jmk v roce 2020

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Robert.Cuma píše: 29 črc 2019, 17:20 3. mohli bychom resuscitovat formát schůze spojená s přednáškou/diskusí. máme mezi sebou europoslance, poslance, krajské zastupitele a celou řadu komunálních zastupitelů. šlo by tudíž (a teď to neberte jako konečný formát - jenom brainstormuju) udělat schůzi na hodinu a druhou hodinu dát např. diskusi s poslanci/europoslanci, nebo třeba přednášku o kryptoměnách, legalizaci atd. to samozřejmě vyžaduje větší přípravu, lepší propagaci atd., ale ve výsledku to může být pro nás i pro veřejnost zajímavější.

názory?
Ahoj Robko,
za mě určitě super nápad. Navrhuju, aby se to neomezilo jenom na pirátské členy/zastupitele, ale i spřízněné odborníky :), kteří se zabývají pirátskými tématy (transparence, životní prostředí, e-government, zapojení veřejnosti do politického procesu atd). Přínosný by byly i projekce filmů, který se zabývají těmito tématy a následné diskuze/pivo se zastupiteli.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Schůze KS Jmk v roce 2020

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Jsem pro online přenos nebo záznam (i když zápisy bývají dost podrobné).

A druhá věc - čas zasedání - já osobně do Brna nejezdím, protože se pak nedostanu rozumně domů hromadnou dopravou a to bydlím na přímé trati z Brna.
Nevím, kolika přespolních se tohle reálně týká a jak velká část členů KS žije v Brně nebo blízkém okolí, ale stálo by to za anketu.
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Schůze KS Jmk v roce 2020

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj,

osobně nepovažuji za rozumné, abychom nějak významně snižovali počet schůzí. Důvod je prostý, schůze je příležitostí osobně se setkat a prodiskutovat mnohem více záležitostí, než kolik se jich vleze na pořad schůze, což považuji za nezbytné pro udržení kompaktnosti a kontinuity sdružení. Víc lidí znamená víc názorů a jen setkávání a diskuse může stranu potažmo kraj uchránit před frakčním štěpením, které je pozorovatelné u naprosté většiny ostatních stran.

Stejně tak nepovažuji za vhodné rušit institut výjezdních schůzí -> je samozřejmé, že účast na výjezdních schůzích je nižší, než v Brně, ale důvod, proč jsem svého času výjezdní schůze v jednacím řádě KF ukotvil, byl ten, abychom měli možnost setkat se osobně i s členy, kteří na brněnské schůze z jakýchkoli důvodů nejezdí. Synergickým efektem pak je i možné posílení zájmu o schůzi v regionu, pokud bude avizovaná účast poslanců a dalších významných funkcionářů.

Samozřejmě platí, že pokud se někomu schůze nehodí, může se omluvit, nikdy s tím nebyl problém a platí i to, že ne všechny schůze musí být oficiálními zasedáními KF, můžeme oživit například formát pirate social meetingů.

Co naopak velmi podporuji, je změna formátů schůze. naprosto souhlasím s Róbertem, že by nás to mělo bavit, že bychom měli schůze více stavět na tématech a diskusi o nich. Uvítal bych též mnohem významnější roli krajského zástupce v RV, jelikož právě RV nejvíce formuje budoucnost strany. Se změnou formátu bych se nebál spojit i intenzivnější komunikaci možnosti účasti směrem k široké veřejnosti, nábor nových členů, atp.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jana.Leitnerova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 318
Registrován: 19 bře 2016, 16:08
Profese: radní - sociální a rodinná politika JMK
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 791 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Schůze KS Jmk v roce 2020

Příspěvek od Jana.Leitnerova »

Ahoj všem,

ad 1 - vlastně je mi docela jedno, jestli budou schůze jednou za měsíc nebo 6 týdnů, ale napadá mě, zda by šlo zjistit mezi členskou základnou, jestli by třeba obětovali 1 volnou sobotu za půl roku, aby schůze byla klidně dříve a s více programem (brainstorming nad tématy, pracovní skupiny apod.) + bychom mohli zvát Piráty i z jiných krajů ke sdílení know how apod.
Chápu, že pro mnohé jsou víkendy svaté, ale minimálně bych zjistila zájem. Ty večery jsou občas dost vyčerávající (po celém dni v práci) a bylo by fajn se vidět třeba u společného brunche, odpoledního kafe/čaje :)

ad 2 a 3 - ANOOOOO. A bylo by super mít ta témata různorodá, ne jen taková ta klasická pirátská, která by čekali všichni. Co takhle témata sociální, kulturní? Nebo sport, vzdělávání, cestovní ruch? Trošku vykouknout z té naší bubliny? :)

ad 4 - výjezdní schůze - zkusme se optat mimobrněnských, zda by ta výjezdní schůze nemohla být třeba právě o víkendu, spojená s nějakou akcí v regionu, kde bychom mohli zároveň udělat besedu/přednášku/nábor...? Když už by se někam jelo, tak nechat na daném městě/MS, aby zkusilo připravit něco spešl, což? Nebo se jich aspoň zeptat, jak by se to líbilo jim :)

Jana Holomčík Leitnerová
Radní JMK pro sociální a rodinnou politiku JmK
+420725894702
jana.leitnerova@pirati.cz

„Když člověk ponižuje, pak jen proto, že je sám nízký.“ A. De Saint-Exupéry, Malý princ

Uživatelský avatar
Lukas.Dubec
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 710
Registrován: 20 dub 2012, 09:26
Profese: projektant, CNC programátor
Bydliště: Vranovská Ves
Dal poděkování: 2016 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování

Re: Schůze KS Jmk v roce 2020

Příspěvek od Lukas.Dubec »

Zdravím KS :)

ad 1.) rozhodně se každý rok liší dle jeho obsahu (různé volby, situace a věci k řešení atd.) a tím pádem jsou některé schůze v daném roce záživné a jiné zase ne. Chápu tedy náhled na snížení jejich četnosti. A i když jsem se kolikrát osobně nemohl z různých důvodů krajských schůzí zúčastnit, tak bych jejich četnost rozhodně nesnižoval. Je to dobrý způsob setkávání se, i když to může být v současnosti pro mnohé časově náročnější vzhledem k jejich angažovanosti v politice

ad 2. a 3.) ok může být - spojit několik věcí (akcí) do jednoho dne (jednoho pod/večera) mi přijde praktické. Nemám bohužel čas pořád jezdit do Brna, takže bych i uvítal, kdyby po krajské schůzi proběhlo nějaké školení, přednáška atd.

ad 4.) význam výjezdních schůzí je právě v tom, že se minimálně členové PKS setkají s jinými členy z MS, kteří z různých důvodů nejezdí do Brna např. na krajské schůze. Dalším jejich významem bylo i to, aby vše neprobíhalo jenom v Brně. Aby i Brňáci někdy vyjeli na návštěvu mimo Brno :fet: Za mě tedy mohu říct, že jsem pro zachování formátu výjezdních krajských schůzí, i když to pro někoho může být ztráta času vzhledem k malé návštěvnosti těchto schůzí, což je logické :) vždy záleží na dni v týdnu, ve kterém se to uskuteční a taky na hodině a potom případně na doplňkovém formátu - třeba spojené s debatou s poslanci je fajn...stejně tak případně i nějaký ten víkendový celý den nezní špatně, ale za mě ve formátu výjezdním :) (EDIT: Pro některé je ta výjezdní krajská schůze možnost, jak vůbec splnit jednu z podmínek, jak se stát členem u nás v JmK - tedy účast na krajské schůzi)

1.náměstek hejtmana JmK
4.místopředseda KS JmK
1.místopředseda MS Znojemsko
+420605770332
lukas.dubec@pirati.cz

Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 318
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: Schůze KS Jmk v roce 2020

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Ahoj,

podpořil bych návrh neschůzovat každý měsíc. Harmonogram by mohl být každý lichý měsíc třeba. Kdo si čas udělá, čas si udělá. Ty brněnské většinou problém s "návštěvností" nemají. Kolik lidí z Brna chodí na ty výjezdní?
Co se týče bodů programu, to se odvíjí od počtu schůzí. Je logické, že pokud je na bodu programu pokaždé například komunál, měsíc je prostě imho strašně krátká reakční doba na to, aby se čas dokázal vyčerpat. Upřímně si myslím, že tohle je důvod, proč je na nich účast kolísá, není to v místě konání. Nepojedu mimo Brno, když mám dalších 10 nebo 9 schůzí v Brně. Stejně si ty novinky šíříme mezi sebou, na fóru, z médií atp. Kdyby se počet schůzí snížil, možná by ty výjezdní získaly na atraktivitě.
Další věc je, že KS nemá ponětí o nabírání členů jednotlivých MS, takže alespoň z tohoto důvodu vidím ve výjezdech plus pro seznamování.
To brainstormování, že by to bylo méně často, zato třeba na hodinu mi přijde dobrý nápad a myslím, že by to hnulo s účastí.
Co se týče krajského CF víkendového formátu, to bych asi ponechal po zvážení jako takový bonus. Ostatně, menší afterparty jsou po schůzi skoro vždy.
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3977 poděkování
Dostal poděkování: 3000 poděkování

Re: Schůze KS Jmk v roce 2020

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Dle mého názoru je schůze jednou za měsíc ideální. Už tak se ne všichni dostanou na každou schůzi a při schůzích v lichých měsících může třeba někdo 1/4 roku i déle chybět. Co se týká výjezdních schůzí, určitě by nebylo od věci, kdybychom se jako brněnští domluvili a jeli do Blanska/Boskovic/Slovácka/Znojma nějak hromadně.OFFTOPIC- pokud tedy ten formát zůstane, jak je teď.

Kdyby se ke schůzi jednou do měsíce přidala i nějaká více či méně formální pirátská akce - přednáška, promítání, koncert nebo jenom pokec v hospodě OFFTOPIC(jeden z mých prvních kontaktů s větším počtem Pirátů byla tato akce), bylo by to IMHO ideální. Myslím, že schůze nejsou důležitý hlavně z hlediska sdělování informací OFFTOPIC(i když seznámení členské základny a dalších přítomných s prací zastupitelů je důležitý), ale spíš kvůli utužování pirátského kolektivu :).

Brainstorming probíhá líp, když se může zapojit více lidí současně - na schůzi to většinou probíhá formou reakcí na toho, kdo zrovna mluví. Tedy souhlas s Jančou a vykouknutím z bubliny a volnou sobotou, já ji klidně obětuju :). A souhlas i s Lukášem a výjezdním dnem - tady by to mohlo probíhat i formou výletu a následného brainstormingu někde v přírodě/hospodě :)? OFFTOPICSamozřejmě v závislosti na počasí a chuti tohle uspořádat.

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Schůze KS Jmk v roce 2020

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Ad frekvence schůzí: přijde mi (aspoň ze zápisů), že snad žádná schůze netrpí nedostatkem bodů k diskuzi. A že zrušení některé takové schůze by vedlo k menší informovanosti či menší diskuzi. Je na zvážení, zda přínosy ze zrušení jsou větší než tato negativa. OFFTOPICvím že to píšu z pozice někoho, kdo už na schůzi pěkně dlouho nebyl protože čas, ale zápisy čtu všechny

Pokud by se ale nějaká schůze měla rušit, co tak některou o prázdninách? Tam bych si tipnul menší účast (navíc v době kdy většina politiky stejně má eh.. no prázdniny :) ).
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Eva.Havlova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 163
Registrován: 06 lis 2017, 10:50
Profese: majitelka kosmetického salónu
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování

Re: Schůze KS Jmk v roce 2020

Příspěvek od Eva.Havlova »

Ahoj.
1. Aktuální frekvence je za mě osobně ideální, ale dokážu si představit i menší frekvenci, když bude pak program schůze pořádný :-).
2. a 3. Ideální představa, spojit schůzi s nějakým konkrétním tématem a navázanou diskuzí/workshopem/pracovní skupinou. Naláká to více lidí, pro které je dané téma podstatné, veřejnost. Za mě skvělé řešení.
4. Pokud by se dělalo celodenní KF, tak za mě by právě tato akce měla být výjezdní (střídat místa). Chápu, že se někomu nechce dneska jezdit na druhou stranu kraje, když ví, že z toho bude schůze na max 2 hodiny. Ale pokud to bude nějaký zajímavý program na celý/půl den, tak už takové výletování bude mít větší smysl.
Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“