Sbírání podpisů pro Slovenskou pirátskou stranu

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Martin.Klima
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 19
Registrován: 21 lis 2017, 22:03
Profese: Test Inženýr
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Sbírání podpisů pro Slovenskou pirátskou stranu

Příspěvek od Martin.Klima »

Ahoj,
protože jsem nenašel, kde by se to tu řešilo, zakládám téma.

3.5. šla na FB ČPS-JMK zpráva:
Máte slovenské trvalé bydliště a podporujete rozvíření kalných politických vod na Slovensku? Podepište se na podpisový arch - učinit tak můžete třeba v brněnských podnicích Desert, Naproti nebo East Village a podpořit vznik Slovenské pirátské strany! Nemusíte být členem, příznivcem ani voličem. Svým podpisem však pomůžete prolomit nesmyslně vysokou hranici 10 000 podpisů nutných k založení strany, která brání vstupu nových aktérů do politiky a podporuje stávající situaci. Můžete si archy vytisknout, nechat ve spřátelém podniku k podepsání ostatním, sdílet mezi kamarády - cokoli vás napadne! Nebo přijďte v pondělí 7.5. na náš petiční stánek od 14:00 do 18:00 u kolejí Kounicova a vemte své slovenské přátele. Sharing is caring. <3

👉 Podpisové archy můžete stahovat zde: https://www.pirati.cz/assets/pdf/podpisovy_harok.pdf
Chtěl jsem přispět vodou do mlýna a posbírat pár hlasů, ale hned jsem narazil na dotaz, jestli je číslo OP nutné a jakým způsobem je ošetřeno, aby někdo uvedené údaje nezneužil. Taky padl dotaz, jestli je to v souladu s GDPR .

Umíte na otázky odpovědět? Zabýval jste se tím někdo?

Díky za info.
M*
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sbírání podpisů pro Slovenskou pirátskou stranu

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj,

ano, číslo OP je nutné, viz. https://www.minv.sk/?psph-informacie. Hárok je připravený v souladu se zákonem. .)

Co se týče GDPR, přiznám se, že úplně nevidím problém ani průnik se samotnou vyhláškou a podle mě to lidi trochu zbytečně hrotí. Archy u sebe shromažďuje jedna osoba, člen přípravného výboru Tomáš Vojtek, který údaje bude uchovávat pouze po dobu, než shromáždí potřebný počet podpisů; a bez jejich jakékoli další manipulace (tzn. ti lidi nebudou v žádné databázi, ani jim nebude chodit newsletter atp., což je to, co GDPR ošetřuje) je posléze předá Ministerstvu vnitra Slovenska, které si již ochranu osobních údajů řeší po vlastní ose. Je to prostě forma petice, kde mimochodem taky musí být č. OP, a na petice se - afaik - GDPR nevztahuje.

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Martin.Klima
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 19
Registrován: 21 lis 2017, 22:03
Profese: Test Inženýr
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Sbírání podpisů pro Slovenskou pirátskou stranu

Příspěvek od Martin.Klima »

Díky za info. Zaslání archů z Brna na Slovensko bude probíhat nějak hromadně, nebo prostě pošlu přímo na adresu, co je uvedená na tom archu?
M*
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sbírání podpisů pro Slovenskou pirátskou stranu

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Můžeš klidně poslat přímo na tu adresu, to je podle mě nejpraktičtější, počítají s tím. Pokud se ti nebude chtít platit za poštu a budeš mít možnost to nechat v Brně třeba ve Spejsu, taky to jde a pošlu to já, jen mi o tom dej echo. .) Díky!

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Martin.Klima
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 19
Registrován: 21 lis 2017, 22:03
Profese: Test Inženýr
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Sbírání podpisů pro Slovenskou pirátskou stranu

Příspěvek od Martin.Klima »

Nebudu to komplikovat. Pošlu přímo na P.O. Box ... Dík
M*
Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“