E-mail od ZLATÉ SLUNÍČKO z.s.

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Lukas.Dubec
Krajský zastupitel
Příspěvky: 477
Registrován: 20 dub 2012, 09:26
Profese: projektant a CNC programátor
Bydliště: Vranovská Ves
Dal poděkování: 1804 poděkování
Dostal poděkování: 386 poděkování

E-mail od ZLATÉ SLUNÍČKO z.s.

Příspěvek od Lukas.Dubec »

Zdravím KF :)

Dnes mi došel zajímavý e-mail od Simony Bilíčkové (revizorky spolku ZLATÉ SLUNÍČKO z.s. OFFTOPIChttps://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-f ... &typ=UPLNY ) s prosbou pomoci.

Text e-mailu:

OFFTOPICod: zlate.slunicko.zs@seznam.cz

Vážená strano Pirátů,

obracíme se na Vás spolek Zlaté sluníčko s prosbou pomoci nám uskutečnit náš projekt dětských pískovišť, který má chránit zdraví našich nejmenších dětí.
Službu dětem vnímáme jako jednu z našich priorit. Chceme postavit prototyp hřiště, aby děti kolem nás měly možnost vyrůstat na hřištích v prostředí, které pro ně bude po všech stránkách inspirující a také bude toto bude upraveno s herními prvky i pro postižené děti.
Chceme tímto dětským hřištěm ukázat, jak by měla být bezpečná všechna hřiště pro nejmenší děti a tím jako vzorek pro další výstavbu všech těchto hřišť.
Prosíme Vás proto o odborné posouzení a také zprávu, zda by se mohla uskutečnit finanční sbírka, kterou potřebujeme na dokončení tohoto projektu. Jde hlavně o plasty, které pokrývají skelet pískoviště. Altánek pískoviště už stojí v Brně na ulici Palackého třída 126 v Brně v zahradě KC Semilaso a je velmi prohlížen občany a maminky chválen.

Jelikož jsme nezisková organizace, nemáme žádné zkušenosti s dotacemi, nemáme kancelář ani nebereme žádné odměny, chceme všechny dotace vložit do prostředků pro děti.
Jelikož můžeme přijímat finanční dary a tyto si pak dárce může odečíst z daní, nenašli jsme nikoho, kdo by nám něco přispěl. Koho požádáme o dar, ten nám napíše, že už věnuje finance jiným spolkům. Jsou to samé zvučné jména, ale my nemáme nikoho známého, který by nám pomohl.
Ani vláda, ministerstva, politici i ostatní instituce nám ani neodpověděli, což je v rozporu se zákonem. Nejmenší děti je prostě nezajímají!!!

Prosíme Vás o pomoc, jak máme rozšířit tento projekt mezi občany, kteří by rádi přispěli, když jde o zdraví nejmenších dětí.

Takové neziskovky dostávají peníze od státu a tak s nimi zacházejí velmi nehorázně.

Konkrétně "Neziskovka" Člověk v tísni dostala od státu z našich daní víc jak 500 000 000,- Kč. Tak nevím, proč by měla plýtvat penězi reklamou na billboardech!!! A jen na okraj, ve prospěch českých lidí investovala jen něco přes 100 000 000,-Kč. Zbytek putuje do neznáma, je velmi zarážející, že peníze pro zdraví našich nejmenších dětí nejsou i když jim to zákon přikazuje.

Proto Vás prosíme, zda by jste nepřevzali záštitu nad tímto smysluplným projektem. Jde o zdraví našich nejmenších dětí a tímto je musíme chránit, je to naše povinnost, když politici nemají zájem toto podpořit.

Jak by měla vypadat dětská hřiště?

Lákavá, veselá, hravá, příjemná, rozmanitá, bezpečná, měla by být prostředím pro formování dětského těla i duše, pro navazování prvních sociálních kontaktů, pro vytváření si pořadí hodnot a vztahu ke svému okolí. Chceme upozornit, že pískoviště patří k velmi rizikovým hrací prvkem Předmětem našeho příspěvku není detailní popis nároků jednotlivých věkových kategorií na herní prvky, zásady jejich zakládání a instalace apod. Chceme upozornit na základě letošních průzkumů veřejných dětských hřišť, nejsou v souladu s hygienickými normami ČR a EU.
Situování hřišť, jejich koncepce i výběr herních prvků jsou dány věkovou kategorií dětí, pro které jsou určeny. Pro všechny však platí, že musí splňovat bezpečnostní normy a podle možností uspokojovat nároky dětí na hrací aktivity.
Na základě povinnosti dne 1.4.2004 nabyla účinnost vyhláška č. 135/2004 Sb., kterou se stanoví hygienické požadavky na limity písku v pískovištích venkovních hracích ploch. Požadavky na hygienické limity mikrobiálního, chemického a parazitního znečištění písku užívaného ke hrám dětí ve venkovních pískovištích, jsou upraveny v příloze č. 10. této vyhlášky. V těchto pískovištích se nacházejí použité injekční jehle od narkomanů, výkaly od zvířat (obsahují roupy, škrkavku, tasemnici, atd.), také atmosférický spad, který obsahuje těžké kovy (dioxiny, rtuť, atd.), které se v organismech dětí nevstřebávají, ale usazují. Písek a hříbky tyto nebezpečné látky absorbují, s chodníků a silnic se tento spad smyje, ale v pískovištích se hromadí. Děti si také při hře protírají prsty očka a tím si způsobují bolestivé záněty očí. V dnešní době velmi nebezpečný virus H5N1,
který je přenosný také ptačím trusem. Podotýkám, že ani jedno pískoviště v ČR není v souladu s hygienickými normami jak v EU, tak ČR.
Pískoviště, prolézačky, skluzavky musí být vyrobeny ze zdravotně nezávadných materiálů a splňovat bezpečností normy s ohledem na věk dětí, aby nedocházelo k úrazům např. ostré hrany, nebo pádu. Z mikrobiální kontaminace hrozí riziko především zažívacích obtíží, a to vzhledem k výskytu střevních baktérii a parazitů z výkalu zvířat. případě škrkavek může dojít k postižení jater, plic, případně oka, dokonce až do fáze oslepnutí.

Mají si děti kde hrát ?​Ještě před několika lety sedávaly maminky v parku u pískoviště, na kterém si jejich děti mohly bezstarostně hrát. Je dnešní situace stejná? Pořád jde o bezstarostnou hru, nebo se začínáte více bát zdraví svých ratolestí?

Jak by mělo vypadat dětské pískoviště ?

Prostudovali jste si někdy normu dětských pískovišť? Ne? Nestačili byste se divit, jak se tato norma liší od skutečnosti.
Písek by správně neměl být nijak znečištěn a měl by dosahovat určitých hygienických limitů EU. Tyto parametry lze docílit pouze zakrýváním pískovišť a to takovým způsobem, aby k písku mohl proudit vzduch a tento se nezapařil. Kdyby se na ně skutečně dbalo do důsledku, nemuseli bychom mít žádné obavy a malé děti by se klidně dál mohly věnovat své oblíbené hře na pískovišti.
Všichni ale víme, že většina těchto ploch pro děti zkrátka nevypadá tak, jak by měla. Proč tomu tak je? Přiznejme si jednu věc, jak tvrdí provozovatelé, není žádný výrobek, který by toto splňoval.

Co na pískovištích ohrožuje zdraví dítěte?

Jistě jste slyšeli už různé příběhy, jak se dítě na pískovišti zranilo o injekční jehlu. Šel vám z toho mráz po zádech? Je vám zle při představě, že by se to mohlo stát i vaší ratolesti? Vyvstávají vám před očima všechny možné nákazy, od žloutenky až po virus HIV? Dětičky při hře na pískovišti mohou také chytnout nějakého toho parazita, nakazit se škrkavkou, svrabem, různými infekcemi, toxoplazmózou...
Jedna nevinná hra na pískovišti a může vás, respektive vaše dítě, čekat pěkná polízanice! Je sice smutné, že pískoviště určené dětem mezi tato riziková místa patří, ale tímto našim projektem se tato situace obrátí k lepšímu. Existuje nějaká prevence? Jak lze minimalizovat riziko? Opravdu je jediným řešením je přikrývání pískovišť a to takovým způsobem, aby se nikdo mimo hrací plochu nikdo nedostal.

V rámci našeho projektu jsme zaregistrovali vynález pískoviště u Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze. Jeho realizací se zajistí zabránění všech nežádoucích elementů vhozených do pískovišť a současně se minimalizuje znečištění atmosférickým spadem. Podstatou vynálezu je pískoviště s
poklopem, který se pohybuje po kolejnicích vedoucí pod podlahu altánku, který tvoří se samotným pískovištěm jeden celek. Jednotlivá pískoviště, poklop, jsou vyrobeny z dřevěných profilů potažené plasty, čímž splňují přísné normy EU. Manipulace s poklopem je jednoduchá, jelikož nejde o náročnou konstrukci i co se týče jeho hmotnosti. Je zabezpečeno tak, aby manipulace s poklopem nezpůsobila žádné poranění a mohli s ním manipulovat i rodiče, kteří by po odchodu mohli sami toto pískoviště uzamknout. Altánek je konstruován tak, aby celý mini-komplex plnil funkci společenskou a to posezení rodičů s dětmi při hrách. Všechna pískoviště tak mohou být přes noc i v nepřízni počasí uzamknuta a nemůže tím docházet k jejímu znečištění.

Ročně je ohroženo na zdraví 400 000 dětí, což je číslo velice alarmující ! Je povinností náš všech občanů chránit zdraví našich nejmenších dětí.

Naše občanské sdružení je zaregistrováno Krajským soudem v Brně, oddíl L, vložka 17219 Právní forma: Spolek
Registrace byla provedena 5.2.2013. Den zápisu 1.1.2014. Název spolek ZLATÉ SLUNÍČKO IČO 013 90 554

Číslo účtu: 2001056638/2010

S pozdravem

Simona Bilíčková
revizor spolku.


Zde příloha e-mailu:

OFFTOPIChttps://wiki.pirati.cz/_media/projekty/hriste_6.jpg
https://wiki.pirati.cz/_media/projekty/hriste_1.jpg
https://wiki.pirati.cz/_media/projekty/ ... g_0530.jpg
https://wiki.pirati.cz/_media/projekty/ ... g_0526.jpg


Nevím, jestli tento e-mail došel více pirátům a proto to dávám sem. Zatím jsem neodepsal, ale mám v plánu je odkázat na náš PaRo a případně pomoci s podáním projektu. Ale vzhledem k tomu, že tento spolek působí v Brně a já se do Brna zas tak často nedostanu, tak by přecijen bylo lepší, kdyby s nimi navázal kontakt někdo z Brna.
Zastupitel JmK
Předseda MS Znojemsko
+420605770332
lukas.dubec@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 914
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 5951 poděkování
Dostal poděkování: 1056 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: E-mail od ZLATÉ SLUNÍČKO z.s.

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Mne to prislo take a pro jistotu jsem to preposlal i Tomasovi, ktery ma na starosti oficialni brnenske paro :)

https://damenavas.brno.cz
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett

Uživatelský avatar
jnxkkghv
Příspěvky: 118
Registrován: 14 lis 2017, 23:19
Profese: Rychlopravář Biblí Kralických
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 172 poděkování

Re: E-mail od ZLATÉ SLUNÍČKO z.s.

Příspěvek od jnxkkghv »

V těchto pískovištích se nacházejí použité injekční jehle od narkomanů, výkaly od zvířat (obsahují roupy, škrkavku, tasemnici, atd.), také atmosférický spad, který obsahuje těžké kovy (dioxiny, rtuť, atd.), které se v organismech dětí nevstřebávají, ale usazují. Písek a hříbky tyto nebezpečné látky absorbují, s chodníků a silnic se tento spad smyje, ale v pískovištích se hromadí. Děti si také při hře protírají prsty očka a tím si způsobují bolestivé záněty očí. V dnešní době velmi nebezpečný virus H5N1, který je přenosný také ptačím trusem. Podotýkám, že ani jedno pískoviště v ČR není v souladu s hygienickými normami jak v EU, tak ČR.
Carodejnice detected.
dobrman, to je prostě takovej ... noo .. prostě dobrman
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4412
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 16173 poděkování
Dostal poděkování: 3113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: E-mail od ZLATÉ SLUNÍČKO z.s.

Příspěvek od Robert.Magni »

Má to jednu zásadní chybu - lidský faktor. Víko musí někdo zavřít a lidi to dělat nebudou.
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 2922
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1386 poděkování
Dostal poděkování: 3352 poděkování

Re: E-mail od ZLATÉ SLUNÍČKO z.s.

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Mě to taky poslala (asi všem). Odkaz na PaRo je imho dostačující.
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host