Žádost o nominaci na celostátního leadera pro volby 2017

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Žádost o nominaci na celostátního leadera pro volby 2017

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Myslím, že jsem to řekl jasně. Nejde o to, co děláš. Jde o to, jak působíš. Není to nic osobního a nemá to nic společného s realitou. Pokud ale Piráti nedají najevo, že se radikálně změnili tak žádný růst nebude. Obávám se, že není jiná možnost jak to dát veřejnosti najevo.
Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Příspěvky: 501
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 503 poděkování
Dostal poděkování: 1076 poděkování

Re: Žádost o nominaci na celostátního leadera pro volby 2017

Příspěvek od Pavel.Hajek »

V tomto vlákně konečně nějací kandidáti :-) Využiji šance a měl bych hned několik dotazů na uchazeče o roli celostátního lídra:

1. Máte nápad, co udělat, aby to tentokrát bylo nad 5%?
2. Jaký volební výsledek budete považovat za úspěch? (Prosím otevřeně váš názor.)
3. A jaký volební výsledek už ohodnotíte jako neúspěch?


Dávám hodně na čísla a zatím mi čísla říkají, že to ještě příští rok nebude stačit. Současně nevím co s tím, když ani další výrazné pirátské osobnosti nemají zájem vstoupit do soutěže o lídra, minimálně rozvířit debatu a dát v plac novou neotřelou vizi. Ale třeba mi můj pesimismus vyvrátíte.
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Žádost o nominaci na celostátního leadera pro volby 2017

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Pavel.Hajek píše:1. Máte nápad, co udělat, aby to tentokrát bylo nad 5%?
2. Jaký volební výsledek budete považovat za úspěch? (Prosím otevřeně váš názor.)
3. A jaký volební výsledek už ohodnotíte jako neúspěch?


Dávám hodně na čísla a zatím mi čísla říkají, že to ještě příští rok nebude stačit. Současně nevím co s tím, když ani další výrazné pirátské osobnosti nemají zájem vstoupit do soutěže o lídra, minimálně rozvířit debatu a dát v plac novou neotřelou vizi. Ale třeba mi můj pesimismus vyvrátíte.
Nejsem sice uchazeč o pozici Leadra, ale nedá mi to neuvést na tomto místě pár slov.

Doporučuji uvědomit si, že právě zažíváme ukázkově (podle mého pro mnohé jistě naivního mínění) neblahé důsledky průběhu a výsledků "Punkového" CF2016 v Olomouci a to především v tom jaké lidi si Piráti zvolili do svého vedení.

Pokud se nejen lidé, ale i politická seskupení neumí poučit z vlastních chyb, jsou tito-tyto zákonitě odsouzeni(y) k jejich opakování a následně tedy také k opakovaným selháním.

Považuji za zásadní rozdil mezi politiky:
rádoby pracujícími pro občany hlavně však proto aby nebo spíš protože chtějí být zvoleni a
politiky usilujícími o zvolení, aby mohli pracovat pro své spoluobčany.
Nesmysly typu "Však můžeš pro Piráty pracovat jako člen" slýchám už sedum let a asi jsem nejhloupější z členů, protože chytří to vzdali pro absolutní nesmyslnost tohoto tvrzení. Sebelepší prací pro špatné vedení totiž výsledek prostě nejde zlepšit.

Je však asi naivní očekávat od samolibých schopnosti naslouchat, vnímat, komunikovat, diskutovat a to především s oponenty.
Pokora a zodpovědnost by přitom měly být(tedy aspoň podle mého jistě pro většinu Pirátů naivního mínění) základními vlastnostmi demokratický smýšlejících a pracujících politiků-vyjednávačů. Co může dělat prostý člen v situaci, kdy nikdo neposlouchá, nechce rozumět, že vedoucí-řidiči opakovaně plnou parou běžícího času směřují celé dříve nadějné politické seskupení k propadlišti dějin :?:

K předneseným otázkám:
1) Ano mám a jsem skutečně pevně přesvědčen, že jsme mohly a měly na to být zvoleni do PSP ČR už v r.2009 a opakovaně uspět výrazně v následných volbách. Nejen kvůli našemu programu, ale také kvůli slabosti, vyčpělosti, mizivé důvěryhodnosti atd. zdejších rádoby seriozních partají.
Když ale vsazíte(me) na chromé(ho) koně i když jsou(je) hezcí(ký), májí(má) krásnou hřívu, hezky vypadájí(dá) v reklamě a všem se líbí, nesmíte se divit, že prohrajete.

2) Za dnešního stavu PP-CZ se současným vedením nejen RP ale i RV a jednotlivých PKS nad 3,5%

3) pod 3,5% kdy tento výsledek možná přiměje členy PP-CZ k pochopení jak zásadně špatné vedení si opakovaně volilo

Programové priority Pirátů jsou přitom pořád stejně správné a politické možnosti více méně jedinečné.
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Žádost o nominaci na celostátního leadera pro volby 2017

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Jiri.Janecka píše:Myslím, že jsem to řekl jasně. Nejde o to, co děláš. Jde o to, jak působíš. Není to nic osobního a nemá to nic společného s realitou. Pokud ale Piráti nedají najevo, že se radikálně změnili tak žádný růst nebude. Obávám se, že není jiná možnost jak to dát veřejnosti najevo.
Jaké máš reference na svou osobu, ve smyslu jak působíš ?
OFFTOPICJinak, líbí se mi odvaha nabourat zažité představy o Pirátech pouhým zjevem ;)

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Žádost o nominaci na celostátního leadera pro volby 2017

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Dále prosím diskutujte ve vlákně k tomu určenému v krajském fóru - zde.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Jihomoravský kraj“