Pozice v krajských organizacích

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Profese: manažer
Dal poděkování: 10513 poděkování
Dostal poděkování: 11076 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozice v krajských organizacích

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 01 lis 2016, 14:44

Do tabulky už jsem psal zájem o majetkovou komisi, dělá se tam rozpočet kraje. Rozpočty a finance řeším nejen u Pirátů. Můžeme se podívat kam co teče, za kolik je pronajímáno a prodáváno a jak to bylo (lze dopátrat). S majetkem souvisí investice , kde předpokládám Jirku Kadeřávka (ml.) což bych rád koordinoval. Z hlediska IDOS a DPMB mne zajímá také Kordis (ale s tím spolupracuji už nyní - budou dělat kopii platebního systému, co zavádíme na DPMB.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Marketa.Gregorova
Vedoucí zahraničního odboru
Profese: markéťák
Dal poděkování: 718 poděkování
Dostal poděkování: 2117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marketa.Gregorova » 01 lis 2016, 16:08

Ahoj,

hlásím se jako o zájemce o pozici v meziregionální komisi. Moje hlavní motivace nezní přeborně, ale může zajistit mnoho - věřím Pirátům a ráda bych tak, abychom působili v co možná největším počtu komisí; a to kvůli kontrole a dodržování transparentního jednání, a přístupu k informacím a možnosti je předávat dál (veřejnosti).

Na rovinu přiznávám, že mluvím o vodách, které jsou pro mě spíše neznámé; ale (kdyby se mi chtělo platit příspěvek, tak) členem Mensy mohu být také .D, učím se rychle a mám - či se spíš každý den snažím o aplikaci - pirátské smýšlení, tedy mě neznalost běžné agendy Komisí hendikepuje jen minimálně a dočasně.

Meziregionální komisi volím proto, že jsem absolventem Mezinárodních vztahů a Evropských studií na Masarykově univerzitě, a tedy o aktivitách s V4, EU i dalšími zeměmi a regiony jsem v rámci možností kvalitně informovaná. Patří to také k mé oblasti (mimo-povinně-školní) zájmu (především vztahy s nejbližšími sousedy) a udržuji si tak přehled o vzájemných vztazích a situaci i nyní.

Se zahraničním odborem jsme také organizovali několik setkání tzv. P3, pirátského zpodobnění V4, a ačkoli do svého "sívíčka" tolik ZO tahat nechci, zkušenosti i kontakty mi to dalo. .)

Případné otázky ráda zodpovím, profesionálnější životopis mohu dodat.

Mějte se krásně!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Patrik Dolezal
Vůdce v ZO a Evropské pirátské straně. Místopředsedkyňa JmK. A kopa dalších náhodných funkcí.
O morálce: OFFTOPICObrázek

Patrik Dolezal
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: pirát
Dal poděkování: 2425 poděkování
Dostal poděkování: 1156 poděkování

Příspěvek od Patrik Dolezal » 11 lis 2016, 00:32

OK, podle aktualizace v padu škrtám Archeologický ústav a přidávám Jihomoravskou rozvojovou. Ta mě zajímá právě proto, že z těch nových 3 je kvůli majetkové účasti privátního sektoru nejsložitější situace z hlediska transparence i čerpání z veřejných fondů a kontroly investic. Navíc mě zajímá jak narychlo společnost vznikala, potom co začalo být aktivní město. Zatím jsem jednou řešil zveřejňování smluv při kombinovaném veřejném a privátním vlastnictví firmy, další spec. předpoklady mě nenapadají OFFTOPIC(tady to bude nejspíš pro Hanku Kasp., která se o převody pozemků u letiště zajímá už dlouho - s tím těžko můžu soupeřit, ale když bude místo pro piráty tak se hlásím přímo vehementně ;) ).

Petr.Zamecnik
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Psycholog, sociolog
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Příspěvek od Petr.Zamecnik » 16 lis 2016, 11:29

Ahoj piráti,
zaškrtnul jsem se ke 4 dopravním subjektům - Jihomoravská rozvojová, KORDIS, Komise dopravy a územního rozvoje a Výbor pro územní plánování a dopravu.

Na dopravu jsem se specializoval při studiu (sociologie a psychologie na FSS MU) a rovněž v ní celý život pracuji (v Centru dopravního výzkumu a na Univerzitě Palackého). Profesně řeším dopravu z hlediska lidského faktoru, její održitelnost, rozvoj, plánování a přesah do jiných oblastí (jako je zdraví, bezpečnost či kvalita života).

Pořadí zájmu ve výše jmenovaných institucích:
1) KORDIS
2) Jihomoravská rozvojová
3) Komise dopravy a územního rozvoje, Výbor pro územní plánování a dopravu

Petr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Zamecnik za příspěvky (celkem 2):
Ladislav.Nesnera, Patrik Dolezal

Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1119 poděkování
Dostal poděkování: 2683 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 16 lis 2016, 13:31

Ahoj, komise a výbory už máme uzavřené - výbory mohou obsazovat pouze zastupitelé, takže tam není co řešit a naši zastupitelé si je rozdělili mezi sebe dle svých možností. Komise jsou obsazeny následovně (uvádím jen ty komise, které obsazují naši nominanti):
Finanční a majetková - Ivo Vašíček
Investiční - Jiří Kadeřávek (OZ)
Meziregionální vztahy - Markéta Gregorová
Pro rozvoj venkova a zemědělství - Tomáš Vymazal
Informační otevřenosti - Ondřej Kotas, pokud budeme mít krom předsedy (Hlavenka) i jednoho dalšího nominanta (model Brno)
Cestovní ruch - Radek Holomčík
Na komise máme o 2 nominanty méně, než SZ a předpokládá se, že to budeme kompenzovat přes nominanty do dozorčích rad, kterých budeme obsazovat o to více, jelikož dle koaliční smlouvy mají mít obě strany stejně funkcionářů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 6):
Mikulas.Ferjencik, Petr.Balaz, Tomas.Vymazal, Marketa.Gregorova, Patrik Dolezal, Lukas.Dubec
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“