Žádost o nominaci v nadcházející volbě RP nejen pro IB

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 9789
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14912 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Žádost o nominaci v nadcházející volbě RP nejen pro IB

Příspěvek od Ivan.Bartos » 03 bře 2016, 18:17

Dobrý den Piráti,

chtěl jsem Vás v kraji tímto požádat o nominaci pro nadcházejí volbu do předsednictva Pirátské stany, která proběhne na dubnovém zasedání Celostátního fóra v Olomouci. Po konzultacích svého záměru s řadou lidí jsem se rozhodl kandidovat na pozici předsedy.

Pro Piráty pracuju konzistentně již sedm let, včetně doby po evropských volbách, kdy jsem se maximálně zapojoval nejen v krajských kampaních, ale ve všemožných i nemožných aktivitách souvisejících mimo jiné i s vedením mediálního odboru. Jak dobře či jak špatně nechávám na hodnocení vás všech.

Proč?

Vím, že mám mezi Piráty názorové oponenty, ale zároveň vím, nebo se na základě komunikace s velikou řadou členů ze všech krajů nad globálními a někdy zcela lokálními tématy a problémy, domnívám, že směr, který podporuji a vize se kterou jsme Piráty začínali, a která samozřejmě roste, stárne a vyvíjí se stejně jako já, je pro ty, kteří ji se mnou sdílí transparentní, konzistentní a v důsledku pro Piráty přínosná.

Nejsem kecálista na internetu a jak v roli managementu, komunikace pirátských myšlenek, tak i ve skutečné realizaci a exekuci umím vzít za práci. Je pravda, že stále někdy v nějaké online šarvátce ulítnu, ale učím se nejen od současného předsedy rozlišovat, kdy je třeba a kdy není třeba věci řešit. Ona i tzv. “sublimace” konfliktu často vede k jeho reálnýmu vyřešení. Názorovou opozici respektuji, ale pokud je nesmlouvavá a necítím, že je jejím cílem hledání konsensu, konfliktů se nebojím, pokud cítím, že se opírám o vyřčenou, ale i nevyřčenou podporu. Vítězství těsnou většinou neberu jako vítězství a věřím, že naše popasování se s programovými body typu NZP či stanoviskem k hyper-polarizačního tématu migrace, je vzorem, který bychom se měli naučit kopírovat.

Co chci změnit?

Co chci změnit a s čím se nehodlám smířit, je fakt, že se nám aktivní jádro rozutíkává dvěma směry. Ti, již zvolení, mají svou práci ve faktické institucionální realizaci pirátské politiky a tím se podílejí na rozvoji a realizaci naše programu v praxi. Na rozvoj Pirátské strany jako celku a vnitrostranickou práci logicky nemohou trávit svůj čas.

Na druhou stranu řada aktivních členů a i třeba nováčků (a jsem za ně nesmírně rád) se často pálí při realizaci projektů a jejich nadšení, které je pro dobrovolnickou práci potřeba , dusí stranický aparát, rádoby opinion makeři uvnitř Pirátů a nefunkčnost původních, za 7 let výrazně nezměněných stranických komunikačních kanálů, které se paradoxně často netěší ani důvěryhodnosti zabezpečení. Toto je třeba změnit primárně.

Podpora práce dobrovolníků, podpora nových členů a rozdmýchávání elánu u členů stávajících či skutečných matadorů je dle mého názoru klíčová pro roli předsedy stejně tak, jako vystupování a prezentace Pirátů a jejich myšlenek navenek směrem k občanům v reálném světe i ve světě médií. Obě tyto role dle mého názoru na jisté potřebné a přínosné úrovni zvládám.

Členové se nyní často bojí převzít iniciativu, protože jsou peskováni z různých stran. Za celou dobu, i mimo republikové předsednictvo, jsem se snažil s tímto bojovat a hodlám v tom pokračovat. Aktivní lidé musí dostat šanci a reálnou pomoc a ti, co se jich zastanou, byť jen tím, že se ozvou v jejich prospěch, jsou zázemím, které jako Piráti potřebujeme. Doufám, že se tato vlna “solidarity” znovu oživí a díky tomu vzroste vnitřní i vnější zájem o dění ve straně a spolupráce na skutečné společné exekuci konkrétních věcí, která je potřeba v období klidu mezi volbami a v období vnucené soutěže v období voleb dvojnásob.

Jsme politická strana a lidé u Pirátů jsou a vstupují k nám dělat politiku. Lidé nám ve volbách dávají hlasy, ne proto, jaké máme fajn profily na Facebooku, nebo jako odměnu za poslední mega-vtipný husarský kousek, ale abychom naše myšlenky měli šanci realizovat. Na to je třeba se zaměřovat a ne se točit ve vnitřních tahanicích o příspěvky na foru, hasit trollingy a řešit vzájemné antipatie na úkor Pirátské strany. Tyto věci nás užírají zevnitř a nedokážeme-li si je sami vyřešit pronto!, budou vždy naší největší brzdou jinak na české poměry poměrně ušlechtilé činnosti, o kterou se společně snažíme.

Lidé (nejen) ve vedení Pirátů...

Pod novým vedením, které si zvolíme, nás čekají hned několikery volby: krajské, senátní a v roce 2017 sněmovní. Z každých voleb, kterých se Piráti účastnili, jsme vycházeli silnější a tento trend musíme udržet. Věřím, že v současném nastaveném směru, za které děkujeme současnému RP, pod jehož vedením se komunální volby konaly a které řešilo s přehledem a s často potřebným nadhledem fungování naší dosti nesourodé a atypické strany, budeme pokračovat. To, co nás brzdí zahodíme a to co potřebujeme posílit, posílíme.

Pirátská strana je postavená na lidech v ní a ani profesionální aparát, jehož využití v určitých oblastech dlouhodobě podporuji a chci rozšířit, toto nemůže nahradit. Naším cílem je realizace našich plánů a svoboda v tom, jakým způsobem to chceme dělat. Můžeme samozřejmě být byrokraty, pošťáky, a grafiky či sazeči novin pokud nás to naplňuje, ale pokud ne, pojďme se soustředit na politickou, sovětovou a akční činnost, která je zároveň zábavou.

Proto musíme mít vždy silného týmového ducha a dobrý tým na krajích i celorepublikově. Tým, který dokáže jednak pomoci, ale hlavně držet směr.
Současné předsednictvo bylo dobrým týmem a fungovalo jako celek. Tuto vlastnost musíme chtít i po předsednictvu novém.


Nechci zde vypisovat, neb se mi to zase vrátí, konkrétní lidi vhodné do RP, přesto Vás prosím o zvážení dalších nominací. Na úrovni Prahy toto téma diskutujeme a věřím, že diskuse probíhá i na všech krajích.

V Pirátech máme řadu schopných lidí (dle mých informací již třeba Lukáš Černohorský kandidovat do vedení neplánuje, což chápu) a zvažte, který z nich by roli v nejexponovanějším týmu sehrál v dalších dvou letech nejlépe. Jejich klady a zápory již nechám na Vás. Zapomněl-li jsem na někoho, omlouvám se. Ty , o kterých vím, že nechtějí kandidova,t jsem nad vynechal správně:-)

Namátkou tedy:
Vojta Pikal - Olomouc (bezesporu super-pirát),
Mikuláš Ferjenčík - Praha (největší praxe, přehled, konsensualita, opravdovost),
Martin Šmída - Olomouc (publikuje, vede, myslí mu to),
Ivo Vašíček - Brno (někdo ho má rád a oceňuje co dělá a někdo ne),
Lenka Kozlová - Střední Čechy (zvláštní, obětavá a pracovitá:-))
Martin Kučera - Ostrava,
Josef Janů - Karlovy Vary,
Ondřej Kolek – Jablonec nad Nisou (pracovitý a spolehlivý)
Markéta Gregorová - Brno (dříve akční ZO a teď nevím proč nějaký kočky)
Standa Štipl - Hradec (chce-li, nevím),
Franta Kopřiva - Středočeský kraj (benjamínek s elánem),
Bára Přibylová - Ústecko (zarytá),
Václav Urban - Jihočeský kraj (pracovitý, pečlivý a bohabojný :-))

Závěrem

Uznejte, že personalizovaný post do každého vlákna kraje by byl šílený, ačkoliv různorodost v pojetí pirátské politiky dle krajských posádek je nesporná.

Proto se omlouvám za jednoduché leč funkční a pirátské copy paste. Děkuji za pozornost.

Za případnou nominaci do volby vám tímto děkuji a přeji příjemný prožití posledních zimních týdnů v očekávání energií nabíjejících prvních jarních dnů před zasedáním CF Pirátů 2016 v Olmíku.

Ivan Bartoš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Jindrich.Bartek, Barbora.Pribylova
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ondrej.Kotas
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2122
Registrován: 29 srp 2011, 16:25
Profese: automatizační specialista
Bydliště: Brno - Nový Lískovec
Dal poděkování: 3464 poděkování
Dostal poděkování: 2932 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci v nadcházející volbě RP nejen pro IB

Příspěvek od Ondrej.Kotas » 06 bře 2016, 12:20

Putin je zpět :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kotas za příspěvky (celkem 2):
Antonin.Zapletal, Janka.Michailidu
Netrol! Trolí samo. „Kasinem se herna nestává, kasinem se rodí!“

Má koryta: brněnský zastupitel pro IT, 3. místopředseda MS Brno, kastelán Pirate Space Brno
e-mail: ondrej.kotas@pirati.cz | signal/tel: +420 608 828 650 | profil: http://wiki.pirati.cz/lide/Ondrej_Kotas

Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Administrativní odbor
Příspěvky: 7810
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci v nadcházející volbě RP nejen pro IB

Příspěvek od Tobias.Esner » 06 bře 2016, 12:23

Ondrej.Kotas píše:Putin je zpět :)
no, ale horší je, že za měsíc je volba a do RP máme dva kandidáty, Ivana a Roje.

Tak se děsím jak bude nové RP vypadat a jak budou zvládat administrativu a tak všechno,
Protože když vidím jak to vypadá v PICE po Ivanově návštěvě, tak přemýšlím, jestli nezačnu utíkat :(
Máte v Brně někoho koho nanominovat? Někoho aktivního....
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 9789
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14912 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci v nadcházející volbě RP nejen pro IB

Příspěvek od Ivan.Bartos » 07 bře 2016, 08:43

Co je to za nesmyls o PiCe. Myslíš jak jsme v dešti po Demonstraci, kterou jsme připravili poměrně velkém týmu s Ivanem Mikolášem sami 2 vykládali vše v PiCe, zatím co zbytek Pirátů Praha juchal na after party nebo? :-) Se asi přihlásim do toho placeného výběrka na uklízečku, ale nevím zda by to již teď nebyl souběh funkcí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Ondrej.Kotas
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Administrativní odbor
Příspěvky: 7810
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5005 poděkování
Dostal poděkování: 3751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci v nadcházející volbě RP nejen pro IB

Příspěvek od Tobias.Esner » 07 bře 2016, 09:04

Ivan.Bartos píše:Co je to za nesmyls o PiCe. Myslíš jak jsme v dešti po Demonstraci, kterou jsme připravili poměrně velkém týmu s Ivanem Mikolášem sami 2 vykládali vše v PiCe, zatím co zbytek Pirátů Praha juchal na after party nebo? :-) Se asi přihlásim do toho placeného výběrka na uklízečku, ale nevím zda by to již teď nebyl souběh funkcí.
Mě je jedno kolik vás to uklízeli, když si to neumíš zařídit....
Pro mě je podstatný, v jakým stavu stě to tam nechali!!!!!
Sak jsou to peníze daňových poplatniku, tak proč se k tomu nechávat jako k odpadu.

A řezníci, kterou si neustále půjčoval bez vědomí, je nefunkční z 50%. A raznice je majetek Prahy, ne MO
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Ivan.Bartos
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
Příspěvky: 14954
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9496 poděkování
Dostal poděkování: 17084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci v nadcházející volbě RP nejen pro IB

Příspěvek od Roman.Kucera » 07 bře 2016, 09:23

Ha, byl jsem zmíněn :-)
Vlákno je nadepsáno nejen pro IB a přitom v něm nejsu. Napravuji.
Vážené členky a vážení členové Jihomoravského kraje, jehož význam dosahuje až k branám Vídně! OFFTOPICO čemž se nějaké Praze ani nesní

Budu rád, když mě Váš kraj nominuje do RP na místopředsednickou pozici. Myslím, že s zatím jediným kandidátem na předsedu, Ivánkem, budeme spolupracovat dobře, i když to teď možná krátkodobě tak nevypadá a jsem si vědom, že má své chyby. OFFTOPICTy mu budu nonstop omlacovat o hlavu, ale ne takto veřejně. Chci, aby RP bylo těleso lidí v každodenním kontaktu a jsem připraven podle toho v RP pracovat.
Je před námi ohromné množství práce jak směrem ven piráti -> veřejnost, tak i uvnitř strany, kde byrokracie bují nade všechny meze a dusí jakýkoliv náznak aktivity. Nechci, aby se piráti dělili na ty, co v tom umí chodit, a ty ostatní, co tápou, nikdo jim nepomůže a když něco zkusí, ještě za to sklidí peskování. I proto jsem loni obhajoval pozici v Rozhodčí komisi, což je poměrně nevděčná role, ale byl jsme připraven tam "řadové členy" hájit positivním výkladem předpisů. Ve prospěch bezmocných, ku zodpovědnosti mocných.
V případě mého zvolení by se moje místo v RK uprázdnilo, ale nyní jsou již v kontrolních orgánech strany dle mého názoru "rozumní" lidé, a sám jsem si na vlastní kůži vyzkoušel, že tyto orgány fungují. Takže se nemusíme bát ani já, ani vy ;-)
Rozsáhlejší "program" bych představil až v případě, že budu nominován, ale pochopitelně ptát se můžete už teď, já na všechno odpovím. Tady nebo na čísle 6O3 dva šest osm 338
Takže až budete zakládat nominační vlákno, prosím, připište tam i moji maličkost. Děkuji :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Vedoucí zahraničního odboru
Příspěvky: 710
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: markéťák
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 736 poděkování
Dostal poděkování: 2187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci v nadcházející volbě RP nejen pro IB

Příspěvek od Marketa.Gregorova » 09 bře 2016, 15:12

Díky za zmínku, Ivane, polichotila. Do kočiček se mi nenavážej, pořád to nemá na tvou über propagaci Lili! .D OFFTOPIC(což je mimochodem taky kočka, samozřejmě)

Přemýšlím o tom hluboce, ale zatím jsem nakloněná spíš k tomu si do příštích voleb neničit život. Ale třeba příště... .)

K tomu bych měla na tebe dotaz, prosím. Píšeš:
Pod novým vedením, které si zvolíme, nás čekají hned několikery volby: krajské, senátní a v roce 2017 sněmovní.
Není běžná praxe po volbách, aby předsednictvo odstoupilo a dalo tak šanci reflektovat úspěch/neúspěch voleb, tedy nechat se buď nově navolit, nebo to trochu obměnit? Počítáš s tím, že RP (i kdyby jen "symbolicky") po krajských volbách odstoupí? Díky za info. Zajímá mě to z členského i potenciálně-kandidátského hlediska, takže hodně.

Mějte krásný den!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Vaclav.Zouzalik
Vůdce v ZO a Evropské pirátské straně. Místopředsedkyňa JmK. A kopa dalších náhodných funkcí.
O morálce: OFFTOPICObrázek

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 12927
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: student
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 10440 poděkování
Dostal poděkování: 16462 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci v nadcházející volbě RP nejen pro IB

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 09 bře 2016, 15:18

Osobně si myslím, že je logické, aby předsednictvo vydrželo až do sněmovních voleb. Mandát je standardně dvouletý s tím, že po sněmovních volbách automaticky končí. Krajské volby navíc nejsou úplně na odpovědnost předsednictva a dělat dovolbu navíc mi přijde kontraproduktivní, i tak bude mít nové předsednictvo kratší volební období než ty předpokládané 2 roky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Kaderavek.sen, Marketa.Gregorova
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 9789
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14912 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci v nadcházející volbě RP nejen pro IB

Příspěvek od Ivan.Bartos » 09 bře 2016, 16:54

Předpokládám, že nové předsednistvo, pokud nebude odvoláno mandát po krajských volbách ani symbolicky skládat nebude. Důvody: 1. progress v rámci krajů a přípravy již běží. 2. republikové předsednidstvo svouji činností může, ba přímo musí krajské volby ovlivnit, přesto je však těžiště práce i zodpovědnosti na předsednidstvech krajských 3. volba RP na ani ne pů roku mi přijde nesmyslná 4. mandát končí vypršením a nebo volbami do PS 5. přínos svého případného angažmá v RP chápu kromě řady jiných věci právě v oněch dvou volebních kláních
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Marketa.Gregorova, Jiri.Ulip
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Vedoucí zahraničního odboru
Příspěvky: 710
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: markéťák
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 736 poděkování
Dostal poděkování: 2187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o nominaci v nadcházející volbě RP nejen pro IB

Příspěvek od Marketa.Gregorova » 09 bře 2016, 16:58

Díkuji za odpovědi! .)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Ivan.Bartos
Vůdce v ZO a Evropské pirátské straně. Místopředsedkyňa JmK. A kopa dalších náhodných funkcí.
O morálce: OFFTOPICObrázek

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti