Diskuse k memorandu

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Diskuse k memorandu

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Pro Zdeňka: post předsedy JmK je volný, pokud chceš něco změnit a ne jen nadávat jak jsou všichni okolo strašně zlí, kandiduj. Budeš pak moct ovlivnit i ono vyjednávání se SZ ;)
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Diskuse k memorandu

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Pavel.Moravec píše:Pro Zdeňka: post předsedy JmK je volný, pokud chceš něco změnit a ne jen nadávat jak jsou všichni okolo strašně zlí, kandiduj. Budeš pak moct ovlivnit i ono vyjednávání se SZ ;)
Jo jasně a budu jak loutka kterou byla Majka. Přesně vím co jste ji dělali. Měla hlas proti a stejně jste ji přehlasovali. Ne to vážně né. Až jednou budu předsedou. Tak napřed si udělám dobréj team. Který nebude hodlat špinit jméno strany. A to současní členové PKS rozhodně nejsou. Neboj časem se dočkáš.

Ale s lidma co jsou falešní a myslí si že jsou všichni okolo blbci, že jako předseda neco vyřeším, když oni stejně budou mít hlasovací převahu? Vážně? To jako vážně? To si myslíš, že jsme tu blbci, že nwm že ovládáte většinu JMK? Že bych byl naprosto k ničemu jako předseda, jelikož by jste si vše prohlasovali stejně. Ne ne ne. Já až budu kandidovat na předsedu, tak budu mít team, který bude mít vizi budoucnosti a který nebude chtět ničit stranu skrz koryta, jak to teď chcete udělat.

Nebojte se jednou to příjde :D Narozdíl od vás nejsem netrpělivej a nejsu blbec, abych šel do svazku, kde mě vždy přehlasují.... Jako jste to udělali Majce....

Tu jde vidět další tvuj charakterový rys....
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Diskuse k memorandu

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

OFFTOPICOndřeji a zajímavé, že váš vycvičenej krtko si troluje už několik let a nic s emu nestalo, jak to předpovídáš mě........ Njn asi jste si ho dobře vycvičili, jen aby nezačal jednou i vám kousat do ručičky :D
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Matous.Vencalek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 14
Registrován: 30 kvě 2014, 12:37
Profese: Předseda Strany zelených v JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Re: Diskuse k memorandu

Příspěvek od Matous.Vencalek »

Vážení pirátští přátelé,

vím, že toto fórum je pirátskou vnitrostranickou diskusí, ale máme-li být v krajských volbách partnery, pokládám za důležité, abychom spolu také tak komunikovali.

Chci Vám říct, že rozumím všem obavám, o kterých se v tomto vlákně hovoří – chápu, že Piráti nechtějí být „ve vleku“ zelených, že chtějí budovat svoji značku a že se chtějí sami nějakým způsobem profilovat. Uvědomme si ale, že jsme politické strany – a cílem politických stran je prosazovat svůj program. Vzpomeňme na minulé krajské volby, kdy vlivem velkého množství kandidujících stran v jihomoravském kraji „propadlo“ 22,21 % hlasů. A je to právě tříštění hlasů (a obzvláště tříštění hlasů pro hodnotově založené, liberální a progresivní strany, za které pokládám Piráty i zelené), co brání nějaké reálné a pozitivní změně v politice, ať už na komunální, krajské či celostátní úrovni. Pokud se spojíme, máme šanci do krajského zastupitelstva proniknout a prosazovat náš – pirátský a zelený – program. Dovolil bych si tedy oponovat myšlence, že takové spojení může Pirátům (či zeleným) v dlouhodobém měřítku uškodit – naopak si myslím, že může dokonce pomoci: krajské volby jsou důležité, jelikož se konají rok před volbami do PSP; máme tedy šanci ten rok pracovat v krajských zastupitelstvech a ukazovat svou práci, a tuto šanci bychom neměli promarnit.

P.S.: Obhajovat zelené a vysvětlovat například stále dokola, že zmršený zákon o podpoře OZE (vedoucí k "solárnímu průšvihu") prosadila vláda v roce 2005, tedy v době, kdy SZ nebyla ani v Poslanecké sněmovně, považuji za zbytečné – kdo si pravdivé informace najít chce, najde si je.

Se srdečným pozdravem

Matouš Vencálek
Předseda krajské organizace SZ v Jihomoravském kraji
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12564 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse k memorandu

Příspěvek od Lukas.Novy »

Matouš Vencálek píše:Uvědomme si ale, že jsme politické strany – a cílem politických stran je prosazovat svůj program.
Spravne, ale uz neni smyslem politicke strany zvitezit ve volbach. Prosadit politicky program muze politicka strana i bez voleb.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Matous.Vencalek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 14
Registrován: 30 kvě 2014, 12:37
Profese: Předseda Strany zelených v JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Re: Diskuse k memorandu

Příspěvek od Matous.Vencalek »

Lukas.Novy píše:Prosadit politicky program muze politicka strana i bez voleb.
Samozřejmě, že politické strany svůj program mohou (a měly by) prosazovat i bez toho, aby byly zvoleny. Úspěch ve volbách jim to však pochopitelně zjednodušuje a dává jim k tomu přímý mandát od jejich voličů. Každá strana by měla o volební úspěch usilovat - a to neznamená nějakou "touhu po korytech", ale deklaraci připravenosti převzít odpovědnost.
Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Diskuse k memorandu

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Matouš Vencálek píše:
Lukas.Novy píše:Prosadit politicky program muze politicka strana i bez voleb.
Samozřejmě, že politické strany svůj program mohou (a měly by) prosazovat i bez toho, aby byly zvoleny. Úspěch ve volbách jim to však pochopitelně zjednodušuje a dává jim k tomu přímý mandát od jejich voličů. Každá strana by měla o volební úspěch usilovat - a to neznamená nějakou "touhu po korytech", ale deklaraci připravenosti převzít odpovědnost.
jasně ale toho musí docílit, tak aby šla do voleb sama a né jak postižená slabá s někým. My na to lidi máme na kandidátku. Jediné co tu brání je to, že se tu sere na budoucnost není tu vize a chcou se tam za každou cenu dostat i přes pošpinění jména do budoucnosti.
Serete na názor nejmladších, tak pak nebrečte až zelení udělaj nějaký podraz. Já se budu smát a říkat, já vám to říkal.

Koalice po volbách ne před volbama. Musíme jednat jako suveréní strana. Ne jako strana která se bojí....
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Diskuse k memorandu

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Matouš Vencálek píše:Vážení pirátští přátelé,

vím, že toto fórum je pirátskou vnitrostranickou diskusí, ale máme-li být v krajských volbách partnery, pokládám za důležité, abychom spolu také tak komunikovali.

Chci Vám říct, že rozumím všem obavám, o kterých se v tomto vlákně hovoří – chápu, že Piráti nechtějí být „ve vleku“ zelených, že chtějí budovat svoji značku a že se chtějí sami nějakým způsobem profilovat. Uvědomme si ale, že jsme politické strany – a cílem politických stran je prosazovat svůj program. Vzpomeňme na minulé krajské volby, kdy vlivem velkého množství kandidujících stran v jihomoravském kraji „propadlo“ 22,21 % hlasů. A je to právě tříštění hlasů (a obzvláště tříštění hlasů pro hodnotově založené, liberální a progresivní strany, za které pokládám Piráty i zelené), co brání nějaké reálné a pozitivní změně v politice, ať už na komunální, krajské či celostátní úrovni. Pokud se spojíme, máme šanci do krajského zastupitelstva proniknout a prosazovat náš – pirátský a zelený – program. Dovolil bych si tedy oponovat myšlence, že takové spojení může Pirátům (či zeleným) v dlouhodobém měřítku uškodit – naopak si myslím, že může dokonce pomoci: krajské volby jsou důležité, jelikož se konají rok před volbami do PSP; máme tedy šanci ten rok pracovat v krajských zastupitelstvech a ukazovat svou práci, a tuto šanci bychom neměli promarnit.

P.S.: Obhajovat zelené a vysvětlovat například stále dokola, že zmršený zákon o podpoře OZE (vedoucí k "solárnímu průšvihu") prosadila vláda v roce 2005, tedy v době, kdy SZ nebyla ani v Poslanecké sněmovně, považuji za zbytečné – kdo si pravdivé informace najít chce, najde si je.

Se srdečným pozdravem

Matouš Vencálek
Předseda krajské organizace SZ v Jihomoravském kraji
Uvědom si, že nemůžeš srovnávat minulost. V té době jsem možná ani nemohl ještě volit. V té době bylo snad jen MS Znojmo. V té době 4 generace nevolili. V té době nebylo tolik členů v JMK.

Jste bez vize vy všichni co podporujete koalici před volbama. Do budoucna uškodíte straně. Argumentuje argumentama, které z logiky už nemají váhhu. Čas se změnil je nás víc, jsme silnějsí, lidi už nás viděli i v mediach. Atd.... Ti co obhajujete před volbama koalici si uvědomte, že takto suveréní strana nemá jednat. Koalice dělají většinou jako poslední možnost. Ba naopak solo možná budeme mít více hlasů skrz to že už jsme viditelnější. Nežíjte minulostí ani příítomností, ale budoucností. Koukejte na to globálně jako celek a uvažujte. Mějte vizi. Zatím vidím vaši vizi v nějaké doměnce že ze zelenýma to bude víc křesel... Kde s ebere ta arogance říkat 1 a 1 mužou byt 3 Hovno 1 a 1 taky může byt 0 jelikož naserete jak voliče pirátů tak i zelenych a ba naopak nepujdou vubec... Jste někdy opravdu vypa........
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5234 poděkování
Dostal poděkování: 12564 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse k memorandu

Příspěvek od Lukas.Novy »

Matouš Vencálek píše: a to neznamená nějakou "touhu po korytech", ale deklaraci připravenosti převzít odpovědnost.
Coz Pirati minimalne v JMK zdaleka nejsou, kdyz nejsou schopni dat dohromady ani temata volebniho programu, ktera chceme prosadit do tzv. memoranda.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Diskuse k memorandu

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Lukas.Novy píše:
Matouš Vencálek píše: a to neznamená nějakou "touhu po korytech", ale deklaraci připravenosti převzít odpovědnost.
Coz Pirati minimalne v JMK zdaleka nejsou, kdyz nejsou schopni dat dohromady ani temata volebniho programu, ktera chceme prosadit do tzv. memoranda.
A PKS někde vypsalo, kamby členové mohli dávat svoje návrhy? Na Pirátský program? Jelikož co jsme zatím četl tak si to dělá jen skupinka s další skupinko se SZ a nedávají nám členům vůbec prostor. Já bych pár témat měl....... Ale PKS není schopné ani v SZ poslat, kam bychom ty to témata mohli psát.......
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“