Diskuse k memorandu

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Profese: manažer
Dal poděkování: 10513 poděkování
Dostal poděkování: 11073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Diskuse k memorandu

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 21 říj 2015, 20:54

ještě bych to vlákno neuzavíral a ponechal ho pro diskusi dalšího postupu (jen).
Já bych například navrhoval svolání společné schůze Pirátů a Zelených a tam návrh doformulovat a připravit ke schválení.
Taky bych zde uvítal info o námitkách Zelených.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Pavel.Moravec
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1710 poděkování
Dostal poděkování: 1558 poděkování

Re: KS JMK x1/2015 - Memorandum

Příspěvek od Maria.Vasickova » 22 říj 2015, 01:09

Uvítala bych znění bodů, ve kterých se SZ neshodlo s Piráty. Takže, jaké úpravy jsou přijatelné? Jsme transparentní strana. Očekávám transparentní jednání, minimálně na úrovni členské základny JMK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Pavel.Moravec
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Robert.Cuma
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 1132 poděkování
Dostal poděkování: 2454 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuse k memorandu

Příspěvek od Robert.Cuma » 22 říj 2015, 08:26

krajská schůze SZ byla minulý čtvrtek 15. 10. večer, my jsme odešli v půlce, kolem 20h, protože Tomáš měl další jednání na magistrátu.
závěry jsme se dozvěděli po telefonu od Matouše v pátek.
primárně delegátům vadil klíč pro obsazení čelných míst kandidátky - konkrétně, že Piráti budou mít č. 2,3 a 5 (kam jsme původně chtěli případně nominovat někoho z ŽTB, což je v tuto chvíli velice nejisté). přítomní odhlasovali jiné preferované pořadí - že Piráti budou mít č. 2, 4 a 5.

vzhledem k tomu, že původní návrh byl navržený krajským předsedou SZ přímo na naší schůzi a dále diskutován ve vyjednávacích týmech, které se na něm shodli, nezdá se nám (PKS) správné bez dalšího vyjednávání akceptovat odlišný výsledek hlasování krajských delegátů SZ.

zkrátka se nám nechce k jednání přistupovat tak, že si jedna strana něco odhlasuje a ta druhá to pouze akceptuje. určitě stále máme prostor pro jednání.

přikládám aktuální verzi Memoranda, kterou SZ neakceptovala. vypadl z toho konkrétní finanční závazek, který zde mnohým oprávněně vadil. tady očekávám diskusi - kolik bude Jmk chtít vložit do případné společné kampaně. dále znovu upozorňuji, že memorandum je dohoda o dohodě budoucí - i když bude schváleno Piráty i SZ, bude stále nutné připravit koaliční smlouvu - se všemi detaily. pokud se koaliční smlouva nepodepíše do 1.3., memorandum pozbude platnost.

co se týká transparence: minule byl na jednání se SZ kromě PKS také Ondřej a Tomáš Vymazal, nikomu to nijak nevadilo, protože neprobíráme nic tajné. takže pokud třeba ty Majko chceš, klidně se můžeš připojit. srazy (vždy večer v centru Brna) domlouváme po telefonech, obvykle den dva předem, protože jsme všichni velmi časově vytížení. nemám problém ti poslat SMS s časem a místem.
Přílohy
Memorandum.docx
(23.96 KiB) Staženo 62 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Maria.Vasickova, Ondrej.Kotas
Róbert Čuma - předseda KS JmK, 1. místopředseda MS Brno

Zdenek.Frolec
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 23 říj 2015, 19:01

Strana zelených je shnilá. Jsem Pirát né zelenopirát. Proto Kyjovsko nehodlá podpořit případnou koalici. Kyjovsko je schopno podpořit jedině solo kandidátku.

Když si mohlo takové podmínky klást Žít Brno. Tak my Kyjovští Piráti si to taky kladem.

To jenom, aby jste nebyli pak překvapeni z mediálního hlediska.....

Koalice po Volbách. Ne před volbama!!! A je mi jedno je si to sem nepatří......
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D

Petr.Zamecnik
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Psycholog, sociolog
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Příspěvek od Petr.Zamecnik » 25 říj 2015, 19:47

Míň shnilá než ostatní. S memorandem i spoluprácí se SZ souhlasím. Navíc nemáme popravdě příliš na výběr:). Po neuvěřitelných přešlapech MH je další spolupráce s ŽB nepřijatelná a jiné strany s výjimkou STAN nemá příliš smysl integrovat.

P.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Zamecnik za příspěvek:
Ondrej.Kotas

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 26 říj 2015, 15:45

Petr.Zamecnik píše:Míň shnilá než ostatní. S memorandem i spoluprácí se SZ souhlasím. Navíc nemáme popravdě příliš na výběr:). Po neuvěřitelných přešlapech MH je další spolupráce s ŽB nepřijatelná a jiné strany s výjimkou STAN nemá příliš smysl integrovat.

P.
Nwm jestli si byl na schůzi, ale ŽB právě vyslovilo jedině podporu pokud se spojíme se SZ........ Čili nechápu logiku úsloví, když máš za nepřijatelné spolupráci ŽB proč tedy chceš být kolem v soukolí toho co ŽB upeklo :D

ŽB řeklo buď spolu, nebo žádná podpora. Už jen skrz sprostou ukázku moci mediálního dopadu, nechci být jejich loutkou.... Proto použiju stejného nátlaku. Jakožto Pirát Kyjova.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 9535 poděkování
Dostal poděkování: 4637 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 26 říj 2015, 15:50

ŽB nic neupeklo, Zdeňku kecáš nesmysly. S návrhem na koalici přišli Zelení, ŽB se k ní jen vyjádřilo.

(a vidím, že tě mám na blacklistu oprávněně, žádný argument, jen jedovaté sliny)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Ulip, Ondrej.Kotas
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 27 říj 2015, 00:58

Pavel.Moravec píše:ŽB nic neupeklo, Zdeňku kecáš nesmysly. S návrhem na koalici přišli Zelení, ŽB se k ní jen vyjádřilo.

(a vidím, že tě mám na blacklistu oprávněně, žádný argument, jen jedovaté sliny)

Nežil si v Německu v roce 1938? A nedělal tam karieru? Chceš popřít že ten borec ze ŽB neřekl, že ŽB možná podpoří jedině SZ + Piráti. Ale jako samostatné subjekty je nepodpoří? Že to není vůbec nátlak pomocí medii...

V roce 1938 by sis pěkně vyšlapal karieru demagogie a desinfoormací.

Jak si můžeš dovolit říct, že to neřekli.... A ještě to označit za výplod fantazie, když i Ivo teď na schuzi MS SLovácko přiznal, že to ten člověk ze ŽB udělal.... Fuj Ještě mi tu začni k těm lží zvedat na protahnutí svalu pravou ruku a je to pak uplně jasne.........

Jak mužeš říct že ŽB nikdy neřeklo že podpoří jedině spojeny subjekt......... Fujj že se nestydíš

Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Dal poděkování: 10513 poděkování
Dostal poděkování: 11073 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 27 říj 2015, 07:56

Já v tom neviděl žádný nátlak. Marek se pouze vyjádřil, že případnou koalici podpoří tak jak napsal Pavel. Ale ani to není jisté. Jisté je, že Žít Brno nepodpoří do krajských voleb subjekt, který je bez šance získat mandát v krajských volbách. Dle jejich názoru nemají Zelení ani Piráti v případě samostatné kandidátky šanci. Já si to myslím taky. Ty to zřejmě vnímáš jako nátlak, ale to je čistě tvůj subjektivní dojem. Koho podpoří Žít Brno je čistě jejich věc, je to na nás nezávislý subjekt.
A pro jistotu zde píši (protože to má být primárně diskuse k memorandu:
Vůbec není jisté, zda případnou koalici Piráti a Zelení hnutí Žít Brno podpoří. Možná ano, ale jisté to vůbec není. Jediné co je jisté, že nepodpoří samostatné kandidátky Zelených nebo Pirátů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 6):
Robert.Cuma, Pavel.Moravec, Ondrej.Kotas, Jiri.Ulip, Jindrich.Bartek, Ivo.Vlasaty
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Daniel.Pawlik
Profese: hasič
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KS JMK x1/2015 - Memorandum

Příspěvek od Daniel.Pawlik » 27 říj 2015, 14:09

Maria.Vasickova píše:Uvítala bych znění bodů, ve kterých se SZ neshodlo s Piráty. Takže, jaké úpravy jsou přijatelné? Jsme transparentní strana. Očekávám transparentní jednání, minimálně na úrovni členské základny JMK.
Taky bych uvítal body kde se neshodujeme..

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“