Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Vule KF se nezmenila, jenom ste neumoznili hlasovat tem, kteri by radeji samostatnou kandidatku. Uznej, ze to nebylo koser a vyhlaste nove hlasovani. Pokud je vule KF takova jaka je, pak prece nic nehrozi. A nebo rovnou odstup, pokud si KF mysli, ze si konal spravne, urcite te zvoli znovu.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Jindrich.Bartek píše: Zdeňku, Ivo o ničem nelhal(a vůbec netuším v čem by měl), nikdo o ničem nelhal.
No když se podíváš na seznam 11 pirátů kteří jak Jirka Ulip napsal jako jediní mají zájem kandidovat v JMK na samostatné kandidátce což vlastně znovu rozpoutalo diskuzi nad oprávněností samostatné kandidátky, tak tam Ivo i přes jiné příspěvky není. Proč? Chci slyšet nějakou kvalifikovanou výmluvu. No a potom si vzpomeň na moji hádku s nim, když jsem ho okřikl, ať mi neskáče to řeči. Myslíš že lhal nebo ne když tvrdil že tomu tak není? A myslíš, že někdo oslovil takzvané spící piráty třeba mailem, aby se k problému obsazení kandidátky vyjádřili? Asi taky ne, že? On totiž o to asi nebyl zájem. Nějak ten zájem o korýtka smrdí.
A nějak začínám i chápat, proč bylo prosazování uzavřené jihomoravské jednání.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

No když se podíváš na seznam 11 pirátů kteří jak Jirka Ulip napsal jako jediní mají zájem kandidovat v JMK na samostatné kandidátce což vlastně znovu rozpoutalo diskuzi nad oprávněností samostatné kandidátky
Přesně. Jak můžeme uspět ve volbách s tak málo Piráty na kandidátce? (jasně, nějaká jména bychom doplnili, ale pochybuji o jejich velké motivaci pomoct v kampani)


Jinak já nějak to zdůvodnění ".. a proto vy (kdo konkrétně?) jste přistoupili na koalici jen abyste se dostali ke korytům" nechápu..

KDO se snadněji dostane ke korytům? Ve vlákně s primárkami moc čelních kandidátů nebylo.. OFFTOPICcož ale mohla být jejich sofistikovaná strategie. Róbert, který od začátku říká že o koryta nemá zájem? Tomáš, který už má práce dost na magoši a v Teplárnách? Jindra (ten jediný by mohl mít motivaci)? (nikdo jiný v PKS není, aby požadoval uzavřené jednání jak zde zaznělo)

K JAKÝM korytům by se dostali? Mně přijde, že zrovna kraj není takové terno. Pokud nejsi hateman, kteréhož postu bychom se ale koalicí potenciálně vzdali OFFTOPICjestliže bude nejspíš lídr Hlavenka, pak hejtmanem by v případě volebního megaúspěchu měl být on, žejo.

Jestliže navíc Jirko a Zdeňku tvrdíte, že revokace pomůže ke korytům, a PROTO byla provedena, pak uznáváte, že v koalici získají Piráti více zastupitelů, než na sólo kandidátce - něco co minimálně Zdeněk na schůzi odmítal uznat. Nepopíráte se trochu?

Mně spíš přijde pár věcí trochu nešťastných: mail na všechny členy KF byl objeven nedávno (Jindra se ptal AO před pár dny, do té doby o něm nevěděl), nabídka od SZ IMHO přišla před pár dny (kdyby přišla dřív, konspirace "vše je narychlo protože jde o koryta by padla) - prosím opravte mne pokud o nabídce víme už delší dobu - a bylo vhodné Jirku Hlavenku grilovat rovnou na schůzi. Pro variantu hlasování na Internetu bylo nejmíň lidí (i když zpětně vidím, že šlo o dobrý nápad). Nicméně KF rozhodlo, že hlasovat na Internetu nechce, tak se s tím smiřte.

Zdeňku, zkus kromě kritiky kterou já začínám vnímat spíš jen jako destruktivní OFFTOPICjestliže nás SZ "vydírala" nabídkou koalice, co pak děláš ty svými hrozbami že požádáš o rozpuštění kraje, nooo?, zkus být ve své snaze i konstruktivní. Založ si krajský členský podnět úkolující PKS na vyhlášení dalšího hlasování. Pokud si nejsi jistý s formalitami, napiš Pikalovi, ten určitě rád pomůže.

Sakra přestaňme furt jen fňukat jak je ten okolní svět na nás hnusnej, a začněte něco dělat aby byl lepší, jo? ;)

EDIT: Krtku buď chlap a když tvrdíš že se vůle KS nezměnila, založ ten členský podnět ty. Určitě vyhraješ. Ty jej určitě založíš správně, kdo jiný, žejo.
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Pavel.Moravec píše:Přesně. Jak můžeme uspět ve volbách s tak málo Piráty na kandidátce? (jasně, nějaká jména bychom doplnili, ale pochybuji o jejich velké motivaci pomoct v kampani)
A kdo rika, ze vuli KF bylo vyhrat tyhle volby?
Pavel.Moravec píše:Jestliže navíc Jirko a Zdeňku tvrdíte, že revokace pomůže ke korytům, a PROTO byla provedena, pak uznáváte, že v koalici získají Piráti více zastupitelů, než na sólo kandidátce - něco co minimálně Zdeněk na schůzi odmítal uznat. Nepopíráte se trochu?
Nikoliv nutne, koryto != zastupitel, ac to v Praze krituzujeme, v Brne radi obsazujeme mista v dozorcich radach apod. I kdyz bychom v koalici zadneho zastupitele nedostali, nejake vyhody z toho samozrejme budou. Kdo tvrdi, ze ne, lze.
Pavel.Moravec píše:Mně spíš přijde pár věcí trochu nešťastných: mail na všechny členy KF byl objeven nedávno
Ten mail je stejny 5 let.
Pavel.Moravec píše:(Jindra se ptal AO před pár dny, do té doby o něm nevěděl)
Screenshot from 2015-09-26 18-51-34.png
Pavel.Moravec píše: nabídka od SZ IMHO přišla před pár dny (kdyby přišla dřív, konspirace "vše je narychlo protože jde o koryta by padla) - prosím opravte mne pokud o nabídce víme už delší dobu - a bylo vhodné Jirku Hlavenku grilovat rovnou na schůzi.
Jihomoravsky predseda SZ mi tvrdi, ze Hlavenka je nas RegP prakticky od zalozeni.
Vyjednavani probiha od cervence oznameni-f595/evidence-lobbistickych-ko ... ml#p411491
O Hlavenkovi jako kandidatovi na leadera se vi minimalne od 17.9. tedy alespon tyden. oznameni-f595/evidence-lobbistickych-ko ... ml#p413891
Pavel.Moravec píše:Pro variantu hlasování na Internetu bylo nejmíň lidí (i když zpětně vidím, že šlo o dobrý nápad). Nicméně KF rozhodlo, že hlasovat na Internetu nechce, tak se s tím smiřte.
Hlasovalo se na internetu, ale nikoliv ve standardni prodlouzene lhute, jak to ukladaji stanovy. Duvod proc byla lhuta zkracena uveden nebyl a ani zadny neexistuje. Ani krajske forum nesmi porusovat stanovy.
Pavel.Moravec píše:EDIT: Krtku buď chlap a když tvrdíš že se vůle KS nezměnila, založ ten členský podnět ty. Určitě vyhraješ. Ty jej určitě založíš správně, kdo jiný, žejo.
Kdyz bych si zalozil podnet ktery by mel zakazat jednani se SZ, znamenalo by to, ze jsem proti kandidatce se SZ. Delam maximum co se da z me pozice delat, tedy rozporuji platnost te revokace.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Screenshot from 2015-09-26 19-36-22.png
Nejaky specialni duvod upravovat lidem prispevky?

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Oprava tagovani url a citaci, do textu jsem nikdy nezasahoval..

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Lukas.Novy píše:
Screenshot from 2015-09-26 19-36-22.png
Nejaky specialni duvod upravovat lidem prispevky?
To by se snad nemělo - podobně by se ale neměly zveřejňovat IP adresy odkud kdo na fórum chodí..
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Jiri.Kaderavek.sen píše:No a potom si vzpomeň na moji hádku s nim, když jsem ho okřikl, ať mi neskáče to řeči. Myslíš že lhal nebo ne když tvrdil že tomu tak není? A myslíš, že někdo oslovil takzvané spící piráty třeba mailem, aby se k problému obsazení kandidátky vyjádřili? Asi taky ne, že? On totiž o to asi nebyl zájem. Nějak ten zájem o korýtka smrdí.
A nějak začínám i chápat, proč bylo prosazování uzavřené jihomoravské jednání.
Já jsem zreagoval, když jsi tvrdil, že je jedenáct lidí proti koalici, protože hlasovali pro samostatnou kandidátku. To jsi řekl hrubou nepravdu (asi ne úmyslně), protože jeden z těch hlasů byl můj a dle prosté matematické logiky je zřejmé, že jsem nebyl sám, kdo hlasoval pro obě možnosti a nebyl jsem proti koalici, ale ani proti samostatné kandidátce.
A znovu opakuji, žádná koalice nebyla schválena, schváleno bylo jednání o koalici. To, že Zdeněk požaduje zákaz vyjednávat a říká tomu demokracie mi připadá směšné.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

HÁDÁTE SE ZBYTEČNĚ. Pokud nedáte znovu hlasovat. Tak 1.10.2015 Podávám členský podnět, že PKS jde proti straně a jedná destruktivně pro budoucnost strany. Jelikož, když šlo minule hlasovat o usnesení, nechápu proč by nešlo teď. Proč nemůžeme znovu hlasovat o usnesení?

Vlastně mě to ani nezajímá proč nemůžeme. Buď budeme férově hlasovat, nebo zrušíme PKS a uděláme nové PKS a to budu já kandidovat :D To se pak uvidí, jak budete rádi :DDDDDD Doufám, že bude i krtek kandidovat:D Aspoň bude legrace :D
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Zamčeno

Zpět na „Jihomoravský kraj“