Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Zamčeno
Zdenek.Frolec
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování

Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 24 zář 2015, 16:28

Předem všem říkám ať si přečtou začátek toho to topicku. krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/kr ... 29683.html

Musím zatleskat Ivovi a Jindrovi, kteří si na schůzi JMK přichystali masírku a vyhrožování od SZ a žít Brna. Keci žít Brna, že půjdou podpořit Piráty jen tehdy, kdy půjdou se zelenýma a na opak mě příjde sílně rozkazovací a vydírací. Pár členů se buď z toho ,,posralo,, strachy a nebo rádi dělají loutky. (Možná to byl domluvený zbraňový nátlak od někoho z Pirátů)

Pánové tleskám vám. Argumentovat, že je to nová koalice podnícena výhružkou Žít brno, že buď spolu nebo s nikým.. Geniální tah. Jen nwm je si si z vás Žít Brno nedělá loutky, jen aby jste se dostali ke korýtkům :D :D Ale to je moje konspirace :D Přitom ta koalice z hlasování by se změnila jen s přidáním Žít Brna :D Ale OK dali jste si nějaký důvod já to beru.

Souhlasím s Jiřím K. sen. Že jste to upekli schválně. Mě je to jasné.
Dokonce si Ivo začal používat stejného nátlaku, jak já, akorát si to řekl víc diplomaticky. Já jsem nerad kluzký had a já to říkám rači rovnou na plnou pusu. Jak ty chceš na to ,,srát,, v případě samostatné kandidátky, tak jak na to budu srát v případě koalice. Koalice se mají dělat po volbách ne před volbama. Jestli se chceme posunout, tak musíme dospět. Pokud budeme dělat pořád to stejné, tak se nikam neposunem. A kor si ničit kredit zašpiněnou stranou a uskupením co nás vydírá. Proto řeknu přesně to co ty včera: Pokud budem mít samostatnou kandidátku budu kandidovat a budu mít ,,motivaci si vybrat 10 denní volno,, a pokud bude koalice, tak nebudu mít na to motivaci a proto semnů nepočítejte. (žádné přípravy, hledání sálů atd.... prostě na to nebudu mít čas jak Ivoš :D)

Vstoupil jsem do Pirátů!!!! Né do koalice Piráti SZ ŽB!!!! Koalice po volbách né před volbama.

Závěrem vám malým pučistům bych rád poděkoval za zkušenost, jak jde obejít s menšinou usnesení většiny a ukázali mi nástroj jak se to dělá. Děkuji vám všem. Ze včerejška si beru ponaučení, že co se týče v podlosti, v pučivosti, zákeřnosti se mám ještě co učit :D :D :D Gratulace včera jste to vy hlavní aktéři zahráli výborně dva generálové za koaliční koryta :D Nice game :D

Edit: OK požaduji znovu hlasování o usnesení. Jelikož, když se předtím vyslovila většina pro samostatnou kandidátku, tak nevidím důvod proč bychom měli vám brát čas o vyjednávání, které si možná zase většina fóra nepřeje.
post415265.html#p415265
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Frolec za příspěvek:
Roman.Kucera
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10523 poděkování
Dostal poděkování: 11096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mini puč před hlasováním solo kandidátky?

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 24 zář 2015, 18:55

O žádném puči nevím. Vše řeším zcela otevřeně. Nepotřebuji si vymýšlet. Tvůj post je v mnohém nepravdivý.Skutečností je, že proti revokaci rozhodnutí byly pouze 2hlasy, tedy naprostá menšina (zřejmě Krtek a ty). Diskuse probíhala, i ty jsi v ní vystoupil. Potom se hlasovalo. Předpokládám, že lidé uplatňují demokratické minimum. Nechápu jak by to mohl kdo zmanipulovat.
krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/re ... 30368.html
Nechápu proč zde lžeš, že chci na něco srát. Jasně jsem řekl, že při samostatné kandidátce budu aktivní standartně, aby byl splněn účel (propagace strany), v úspěch však nevěřím (4%max). A v případě koalice a lídra Jirky Hlavenky, že se budu angažovat v kampani nadstandartně, protože mě to motivuje a věřím v úspěch 10% a víc.
Nemusí se ti to líbit to je tvá věc, to že předpokládáš "zlé úmysly" beru jako tvou sebereflexi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 4):
Jindrich.Bartek, Pavel.Moravec, Jiri.Ulip, Ondrej.Kotas
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 9616 poděkování
Dostal poděkování: 4683 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 24 zář 2015, 21:19

Upřesnění pár faktů:
  • Puč je "(často násilné) svržení legitimní vlády a převzetí politické moci ve státě. Pučisté tvoří obvykle malou skupinu (například vysocí vojenští důstojníci)." - co prosím z uvedené definice (zejména z jednotlivých podtržených částí) platí pro včerejší schůzi? Největší "násilí" byla omylem převržená sklenice (navíc nečlena), žádná vláda se nesvrhla (někdo z PKS proti?), nikdo nepřevzal moc. "Pučisté" tvořili většinu z hlasujících, viz. mé propočty v tvém druhém vlákně. A žádného důstojníka armády jsem si tam nevšiml.
  • Na tvoje vystoupení reagovalo jánevím kolik lidí (aspoň čtyři? nejvíc reagujících na příspěvek do diskuze) - všichni ti oponovali. Tvůj návrh byl ve zjevné menšině. Snad nikdo jiný se verbálně pro tvůj návrh nevyjádřil - čímž nechci říct že jej nezastává, ale dokud nedokážu číst myšlenky, odhaduji názor KF dle hlasování a diskuze. A tam jsi byl tvůj názor dost minoritní, sorry.
  • ŽTB ani SZ nás nijak nevydíralo. Několikrát říkali, že záleží na naší volbě pro co se rozhodneme. Oni přišli s nabídkou. A i na tebe reagoval ten zástupce SZ, že bude plně respektovat naše rozhodnutí. Tak jaký nátlak?
  • Menšiny a většiny: viz to druhé vlákno. Včerejší rozhodnutí KF má větší váhu v absolutním počtu hlasujících, souhlasících, i v relativním počtu pro danou variantu.
Jinak navrhuji zamčení tohoto vlákna a diskuzi v tom druhém, obě jsou o tomtéž a nechci se opakovat s argumenty psanými v druhém vláknu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 3):
Jindrich.Bartek, Jiri.Ulip, Ivo.Vasicek
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 24 zář 2015, 23:40

Včera se hlasovalo v rozmezí 1 hodiny. Minule se hlasovalo 48 hodin. Forman, Strýček, Sýkora, atd... včera vůbec nemohli. Minule hlasovali protože na to bylo 48 hodin. Včera jste předvedli zákeřnost, kdy jste jedním revokem, který se hlasoval pouze 1 hodinovým limitem svrhli věc o které se hlasovalo 48 hodin. Jestli my chceš říct že to nebyl od vás podraz, tak měj koule IVO a dej znovu hlasovat o všech variantách a usnesení jako to bylo poprvé s tím že dáš limit 48 hodin. Včera se pouze hlasoval revok usnesení a to jste ještě využili toho, že většina aspoň ze slovácka nemohla dojít a ani volit v daný čas. 1 Hodina se ne rovoná 48 hodinám. Dobře víš, že pokuď dáme znovu hlasovat o usnesení jako tomu bylo poprvé, je dost velká šance, že během 48 hodin se najde více lidí než bylo vašich pár členů zburcovaných na zhození prmárek.

Mějte s Jindrou koule a dokažte mi že se mýlím. Dejte znovu hlasovat se vším všudy, jak minule, jen přidejte více možností. Máte na to s Jindrou koule? Nebo přiznáte, že jste včera upekli pěkný politický podraz na většinu KF, jelikož vím minimálně o 3 lidech co nemohli být ani na netu!!!!!

1h rozhodování není totéž co 48 hodin. Mějte koule a dejte hlasovat o usnesení je si pujdeme solo nebo s někým pěkných 48 hodiny a několik dní dopředu.

Jestli budete říkat zas vaše slizké keci je mi to jedno. Pro mě jsou důležité činy.

Jestli si myslíš, že máš pravdu pojď to dokázat s Jindrou a dejte o tem znovu hlasovat. Pokud nedáte znovu hlasovat, tak je to pro mě důkaz o tem že se bojíš a si srab a zákeřně rušíš usnesení, které bylo proti tvému rozhodnutí a dětinsky si to včera se pokusil zhodit. Buď chlap ukaž mi že máš pravdu, že KF chcou koalici ne solo kandidátku. Poď dát znovu hlasovat úplně stejně jak minule jen více možností.

Ukaž svojí pravdu tím, že dáš demokraticky 48 hodinové hlasování o usnesení. Ukaž, že já se pletu a ty máš pravdu. Nic ti to nesežere. Jen pár minut na vyhlášení toho stejného s tím, že připíšeš další možnosti.

Máš na to koule? Nebo se bojíš, že zase prohraješ a většina bude chtět jít solo? Jsem na tebe ostřejší, jelikož jednou něco zvolené se neruší tím, že se urazíš a pokoušíš se to politicky a nátlakem shodit. Říkám pojď to vyřešit demokraticky s volbu 48 hodin.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 24 zář 2015, 23:46

Pavel.Moravec píše:Upřesnění pár faktů:
  • Puč je "(často násilné) svržení legitimní vlády a převzetí politické moci ve státě. Pučisté tvoří obvykle malou skupinu (například vysocí vojenští důstojníci)." - co prosím z uvedené definice (zejména z jednotlivých podtržených částí) platí pro včerejší schůzi? Největší "násilí" byla omylem převržená sklenice (navíc nečlena), žádná vláda se nesvrhla (někdo z PKS proti?), nikdo nepřevzal moc. "Pučisté" tvořili většinu z hlasujících, viz. mé propočty v tvém druhém vlákně. A žádného důstojníka armády jsem si tam nevšiml.
  • Na tvoje vystoupení reagovalo jánevím kolik lidí (aspoň čtyři? nejvíc reagujících na příspěvek do diskuze) - všichni ti oponovali. Tvůj návrh byl ve zjevné menšině. Snad nikdo jiný se verbálně pro tvůj návrh nevyjádřil - čímž nechci říct že jej nezastává, ale dokud nedokážu číst myšlenky, odhaduji názor KF dle hlasování a diskuze. A tam jsi byl tvůj názor dost minoritní, sorry.
  • ŽTB ani SZ nás nijak nevydíralo. Několikrát říkali, že záleží na naší volbě pro co se rozhodneme. Oni přišli s nabídkou. A i na tebe reagoval ten zástupce SZ, že bude plně respektovat naše rozhodnutí. Tak jaký nátlak?
  • Menšiny a většiny: viz to druhé vlákno. Včerejší rozhodnutí KF má větší váhu v absolutním počtu hlasujících, souhlasících, i v relativním počtu pro danou variantu.
Jinak navrhuji zamčení tohoto vlákna a diskuzi v tom druhém, obě jsou o tomtéž a nechci se opakovat s argumenty psanými v druhém vláknu.
Jako to, že jsem mladší neznamená, že si ze mě budeš dělat prdél, nebo blbečka. Jak jinak by si označil kec toho z Žít Brno než za nátlak/výhružku.
,,Pokud půjdete se SZ tak Žít Brno vás podpoří. Pokud ne tak vás nepodpoří.,, Jako to není u tebe nátlak? V medii pak se optaji Žít Brna proč nepodpořili samostatnou kandidátku pirátu na kraj a co oni řeknou? ,, My chtěli ale oni nechtěli, byla tam podmínka aby šli se SZ.,,
Jako kdo jsou, že si nám vůbec dovolí klást podmínky s kým máme jít?
Nebo patříte k nim? To pak nechápu co tu děláte. Proč to vypadá někdy že hájíte zájmy ŽB a né Pirátů? Skrz koryta?
kec Že buď se spojíte nebo neočekávejte podporu. Je věta podmínková. PODMÍNKA to už je kůsek od vyhrůžky. V podstatě je to diplomatické vyhrožování.
Opakuji koalice po volbách, ne před volbama. Je třeba dospět. A ti co chcou chránit zájmy SZ a ŽB, jen skrz lepší procenta a pocit dosáhnutí korýtek, tak jsou u mě zrádci strany, jelikož do budoucna nám tim škodí.... Myslete do budoucna ne na teď........

Edit: Seriozní nabídka je: My vás podpoříme ať už solo, nebo i se zelenýma. Pak má smysl jeho kec že nám dává na výběr.
Ta to věta není podmiňovací, čili si nedává emoci podmínku/diplomatický nátlak. Tak to to měli nabídnout.

To že řekne, že to je jeho nabídka, ale je tam podmínka SZ, tak už to není NABÍDKA nýbrž ULTIMÁTUM či DIPLOMATICKÁ výhružka. Kde máš nabídku? To že se Žít Brno uvolilo s podporou ale pouze tehdy, když se bude tančit jak oni pískají? Že pokud nepřistoupíme na jejich PODMÍNKY, tak si koledujem o medialní stěr? V podobě dohadů proč je Žít Brno nepodpořilo?
MY MÁME NA VRH, MY MÁME ČISTÝ LIST, NÁS VOLÍ LIDI, ŽE NEJSME STEJNÍ JAK OSTATNÍ. Ptám se proč tu skupinka vlezprdeláku SZ a Žít Brna chce naráz skákat jak oni pískaj?
To máte slíbená koryta? Nebo vám dělá dobře špinit do budoucna čistý list, jen tím že jste netrpěliví? Nechápu proč se snažíte zrazovat stranu opravdu nechápu......

Jediné co mě napadá je asi to, že slyšíte nějakou Sirénu z moře co pěje song: Chro chro chro korýtka chro chro chro........
Naposledy upravil(a) Zdenek.Frolec dne 25 zář 2015, 14:05, celkem upraveno 3 x.

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 24 zář 2015, 23:56

A pokud mi schválně chceš zakazovat a zamykat vlákna o demokratickém znovu hlasováním, které minule prošlo na solo, tak mě nic nebrání než podat členský podnět na zrušení PKS. Opravdu znovu mě nutíte skrz vaše zákeřné postupy na vás dělat nátlak přes celou stranu?

Poprvé jsme hlasovali o usnesení!
Včera jsme hlasovali o Revok usnesení.
Pojďme hlasovat podruhé o usnesení.

Nevidím proč by nemělo jít znovu hlasovat, když včera s ehlasovalo jen o zrušení usnesení a né o novém usnesení.

Jediný důvod vidím že jste posraní a bojíte se že i na podruhé řeknou členi, že chcou jít sólo.
DOKAŽTE MI ŽE SE PLETU!!!!! Máte 1 týden na znovu zadání procesu, který bude zakončen hlasováním se stejnýma parametama jak minule, až na připojení více možností. Jestli tak neučiníte, tak podám členský podnět na zrušení PKS a hlasování o novém PKS JMK. To není výhružka, to je odemě fakt/ultimátům. Dobře víte, že když se do něčeho kousnu,tak nepustím.

Ukažte, že máte pravdu a dejme hlasovat o novém usnesení.(včera to byl jen revok)

Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 25 zář 2015, 00:12

Zdenku, zase - konspirace, ublíženost z toho, že to nevyšlo jak si chtěl, a domněnky/nesmysly, ale je to proto, že si stále relativně nový, takže to chápu.

Prvně ti nedošla jedna věc. Demokratické minimum:
podpořím jen návrh, se kterým jsem se seznámil a který jsem schopen obhájit.
Lépe se vždy seznámí členové s návrhem, když ten návrh slyší a vidí fyzicky na zasedání než že si o tom něco přečtou online (včetně videa, které to zlepší, ale i tak to není ideální.). To je prostě fakt.

Kritizuješ nesmyslně mě a Iva, přitom o tom, že se to vyřeší na místě rozhodlo KF většinou hlasů (čili ne já a Ivo), a já sám hlasoval i pro možnost odložení. Důvod proč jsem taky hlasoval pro možnost 2, to je revokace na místě bylo právě to deminimum.

Každopádně neboj, hlasovat se online bude, teď se připravují podmínky spolupráce, a po 15.10. to bude hlasovatelné.

PS: Když čtu ty tvé emotivní příspěvky typu "buď chlap, a udělej co chci já", tak musím ti říct, že tímhle stylem u Pirátů nikoho o ničem nepřesvědčíš, jedině ze sebe uděláš krtka2.
PS2: Bohužel jediný nátlak tady vidím teď od tebe.
PS3: Ok, klidně můžeš podat návrh na odvolání. Pokud si si naopak tak jistý, že všichni změnili přes noc názor pro sólo možnost, určitě nás už všichni chtějí odvolat..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvek:
Pavel.Moravec
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 25 zář 2015, 00:21

Jindrich.Bartek píše:Zdenku, zase - konspirace, ublíženost z toho, že to nevyšlo jak si chtěl, a domněnky/nesmysly, ale je to proto, že si stále relativně nový, takže to chápu.

Prvně ti nedošla jedna věc. Demokratické minimum:
podpořím jen návrh, se kterým jsem se seznámil a který jsem schopen obhájit.
Lépe se vždy seznámí členové s návrhem, když ten návrh slyší a vidí fyzicky na zasedání než že si o tom něco přečtou online (včetně videa, které to zlepší, ale i tak to není ideální.). To je prostě fakt.

Kritizuješ nesmyslně mě a Iva, přitom o tom, že se to vyřeší na místě rozhodlo KF většinou hlasů (čili ne já a Ivo), a já sám hlasoval i pro možnost odložení. Důvod proč jsem taky hlasoval pro možnost 2, to je revokace na místě bylo právě to deminimum.

Každopádně neboj, hlasovat se online bude, teď se připravují podmínky spolupráce, a po 15.10. to bude hlasovatelné.

PS: Když čtu ty tvé emotivní příspěvky typu "buď chlap, a udělej co chci já", tak musím ti říct, že tímhle stylem u Pirátů nikoho o ničem nepřesvědčíš, jedině ze sebe uděláš krtka2.
PS2: Bohužel jediný nátlak tady vidím teď od tebe.
PS3: Ok, klidně můžeš podat návrh na odvolání. Pokud si si naopak tak jistý, že všichni změnili přes noc názor pro sólo možnost, určitě nás už všichni chtějí odvolat..
Pokud chceš dokázat, že máš pravdu a já se pletu, tak dej hlasovat o novém usnesení! To nás rozsoudí. Nemyslíš si ?

Edit: Jo souhlasím s tím, že teď krtkovitím. Spíš by ses měl zeptat proč se tak děje. Vždyť není nic jednodušího než dát znovu hlasovat a tím ukázat svojí pravdu :D

Lukas.Novy
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11498 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Novy » 25 zář 2015, 01:02

pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Lukas.Novy
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11498 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Novy » 25 zář 2015, 02:38

JdR se aplikuje tam, kde neni zvykem delat neco jineho.Take musi byt dodrzeny demokraticke zasady, coz tady zrejme nejsou. Je nanejvys pravdepodobne, ze na schuzi se dostavili prevazne ti, kteri chteji kandidovat v koalice a chteli kandidovat v primarkach, ktere zde puvodne meli probehnout. Naopak ti clenove KF, kteri kandidovat nechteli nemaji duvod se na schuzi dostavit a z tohoto duvodu by bylo velke stesti, kdyby dvacetiminutove okno na hlasovani trefili. Na schuzi bylo pro revokaci 11 lidi, nepralo si to 6. Na radne oznamenem hlasovani bylo pro samostatnou kandidatku 11 lidi a nepralo si ji 54 lidi. Nemohu povazovat vyhlasene usneseni odpovidajici demokraticke vuli KF, matematika a pravdepodobnosti rikaji opak.
"Včera" hlasovalo v 1.kole 11 z 17 pro revokaci&vyjednávání a v 2.kole dokonce 13 z 16 hlasujících. Dle tebe "menšina".
Druhem kole se se hlasovalo jen a pouze o tom, jestli se krajske predsednictvo ma poverit vyjednavanim.

Je to tedy 11 hlasu pro samostatnou kandidatku a 11 hlasu pro kandidatku se zelenymi.
V puvodnim hlasovani jsou proti samotatne kandidatce 4 hlasy, v novem hlasovanim bylo proti kandidatce se zelenymi 6 hlasu.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Jihomoravský kraj“