Plavba na demostraci proti xenofobii so 18.7. Praha

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2688
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Profese: Idealistický pragmatik
Bydliště: Brno region
Dal poděkování: 3136 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Plavba na demostraci proti xenofobii so 18.7. Praha

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 10 črc 2015, 17:42

Kdo jede? Udělal bych si výlet. Klidně třeba vlakem..
BRAŇME ČR, NAŠI BUDOUCNOST A BUDOUCNOST NAŠICH DĚTÍ před xenofobii a nenávistí!

Ofiko pozvánka :)

Ve středu 1. července se na Václavském náměstí objevily šibenice jakožto výhrůžka všem, kdo si dovolí podpořit přijímání uprchlíků do naší země. Lidé sdílející soucit s potřebnými jiného vyznání a ras jsou tak již veřejně obviňováni z vlastizrady a jsou zastrašováni hrozbou fyzického násilí.

Na základě této události vzniklo toto shromáždění, které se bude konat 18. července v 14:00 v dolní části Václavského náměstí před budovou New Yorker. Má za cíl reagovat na šířící se xenofobii a nenávist a záměrné vyvolávání strachu mezi obyčejnými občany, přičemž se této aktivity neštítí ani řada politických stran. Zmíněné datum konání akce bylo vybráno také z důvodu v té době souběžně probíhajícího protestu proti imigraci a islámu (taktéž na Václavském náměstí, od 15:00).
Shromáždění má fakticky dvě tematické roviny, kterými se hodlá zabývat – účastníci protestu vyjádří solidaritu s potřebnými, zároveň striktně odmítnou současné xenofobní směřování české společnosti.

Organizace:
Úvodního slova se ujme organizátorka akce, která bude následována řečníky. Těmi budou například Hassan Charfo, vysokoškolský pedagog původem ze Sýrie, Marek Čaněk, člen Organizace pro pomoc uprchlíkům a Ivanka Čonková, romská aktivistka. Celá akce bude moderována evangelickým farářem Mikulášem Vymětalem a bude doplněna hudebním vystoupením DJe Selectora Boldříka a jeho kolegou Messenjahem.
Událost bude následována průvodem spojeným s vyvoláváním hesel, jehož cílem bude Karlovo náměstí a místní park, kde bude uspořádán piknik.
V 17:00 začne program zařízený kolegy z iniciativy Stop nenávisti. Ten se bude odehrávat v blízkém okolí, a to v kavárně Indigo (divadelní vystoupení, poezie a rap/hiphop) a Rybka (Slam poetry) a v klubu Buben (punkové a reggae kapely a DJs).

TĚŠÍME SE I NA VAŠI ÚČAST!
https://www.facebook.com/events/1426280921032238/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvek:
Petr.Bajgar
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Příspěvky: 7453
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6879 poděkování
Dostal poděkování: 3403 poděkování

Re: Plavba na demostraci proti xenofobii so 18.7. Praha

Příspěvek od Petr.Bajgar » 10 črc 2015, 18:29

Jel bych hned jenže budu mít po předlouhých čtrnácti dnech u sebe svého syna a vláčet ho 300km do Prahy a minimálně šest hodin vlakem opravdu nebudu. Pokusím se ale děla co bude v mých silách pro podporu této akce odporu proti tomuto současnému "Vrtení psem" a jejím pomocí odvádění pozornosti lidí od zásadních naše společenství dlouhodobě devastujících záležitostí.

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host