[Rozprava] - podpora Grand Prix

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 2769
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1245 poděkování
Dostal poděkování: 3026 poděkování

Re: [Rozprava] - podpora Grand Prix

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 14 srp 2015, 11:08

Nikoli.. podstatné je to, co jsme schopní z pozice města dokázat.. Řešit dluhy soukromé firmy není věcí města, město je minoritní akcionář a Vokřál, jako člen dozorčí rady má hlídat, jestli jako minoritní akcionář není město poškozované v kontextu práva.. Co se auditu týče, tak výsledek odpovídal zadání, netvrdím, že to zadání bylo správné, ale asi jsme nemohli čekat víc, než jsme sami chtěli v intencích zákona o obch. korporacích...

Co se nákupu podílu v AMD týče, tak ten by ničemu nepomohl - AMD fyzicky vlastní převážně dluhy a nákup podílu by sice z AMD udělal povinný subjekt, ale k čemu by Brnu byla zadlužená firma, zprostředkující ježdění na cizí závodní dráze a prodávající auto/moto díly? Město skupuje strategické podniky a u AMD je strategické jen to Moto GP, které je IMHO vyřešeno mnohem čistěji, než kdyby rozhodování bylo na managementu AMD..

Smyslem celýho toho kolotoče bylo, aby se příští rok na jediném prázdném políčku, které je v kalendáři seriálu Moto GP vypsané, objevil Masarykův okruh, což chce především stát, který hledal cestu, jak to zafinancovat a jak nad těmi financemi získat plnou kontrolu..
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti