Koalice s KDU v krajských volbách na Moravě je sebevražda

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10418 poděkování
Dostal poděkování: 16239 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Koalice s KDU v krajských volbách na Moravě je sebevražda

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 03 čer 2015, 12:00

Ahoj,

zaznamenal jsem ve vláknu evidence lobbistických kontaktů, že se jedná o koalici s KDU-ČSL v JMK.

rád bych podotkl, že je to naprosto sebevražedný plán, pokud jde o zisk křesel, fungovat to bude pouze, pokud jde o zisk peněz, ale to mi přijde slabé.

V tomto ohledu bych připomněl minulé volby v Olomouckém kraji (http://volby.cz/pls/kz2012/kz351?xjazyk ... xstrana=87), kde lidovci suverénně vykroužkovali všechny zelené.

Jestli dává smysl nějaká koalice tak s Žít Brno, případně se Zelenými, ale jít s lidovci je naprostý nesmysl.

zvažte to.

srdečně zdravím

Mikuláš
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel
Profese: manažer
Dal poděkování: 10513 poděkování
Dostal poděkování: 11076 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koalice s KDU v krajských volbách na Moravě je sebevražd

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 03 čer 2015, 12:05

Žádné jednání s KDU se v JMK nevede (alespoň o tom nevím). Já jen napsal co mi ten Michek řekl, že mu řekla Drápalová. - a tam je zřejmý rozpor - a já nevím kdo z nich kecá
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 03 čer 2015, 12:57

Také o tom nic nevím, a bylo by to opravdu kuriózní spojení v rámci v krajských voleb :)
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Matouš Vencálek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Předseda Strany zelených v JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Příspěvek od Matouš Vencálek » 03 čer 2015, 17:21

<vetřelecký zelený příspěvek>
Teď jsem si přečetl, co vám pan Michek s panem Drápelou řekli - vzhledem k tomu, že jednání s nimi jsem vedl společně s Janou Drápalovou, cítím potřebu výroky pana Michka dementovat: nic o žádné hotové koalici jsme mu neřekli, ani jsme nezmiňovali detaily o tom, s kým jednáme, a rozhodně se nic takového neprezentovalo do médií. Na celostátní úrovni došlo k nějakým jednáním mezi KDU, SZ, Piráty a STAN, které měly sloužit pouze jako předjednání pro případné další vyjednávání v krajích, které však (alespoň u SZ) mají v tomto naprostou autonomii - např. pro nás koalice s KDU má smysl ve středních Čechách, ale rozhodně ne na jižní Moravě.
</vetřelecký zelený příspěvek>
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matouš Vencálek za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Ferjencik, Ivo.Vasicek, Ladislav.Nesnera, Pavel.Moravec

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 21016 poděkování
Dostal poděkování: 9665 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 03 čer 2015, 17:47

Ivo.Vasicek píše:Žádné jednání s KDU se v JMK nevede (alespoň o tom nevím). Já jen napsal co mi ten Michek řekl, že mu řekla Drápalová. - a tam je zřejmý rozpor - a já nevím kdo z nich kecá
V Právu byla asi 14 zpátky celostránkový článek o Drápalové, byla tam věta, že Zelení jednají s Piráty ohledně krajských voleb, ale nebyla to přímá citace.

btw Fakt si už zařiďte monitoring, bez něj ste poloslepí, neinformavaní, chaoti. ;)
kandidát do eRVé - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz)

Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1119 poděkování
Dostal poděkování: 2683 poděkování

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 04 čer 2015, 12:23

Neřešte prosím takovýdle věci na skle, o případné koaliční spolupráci bude rozhodovat Krajské fórum Jihomoravského kraje, nikoli Pražáci, nebo předsednictvo kraje ze Strany Zelených a spol.. Dík..

// přesunuto z fóra jmk
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvek:
Lukas.Dubec
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“