Druhá přednáška ČPS (České psychedelické společnosti) v Brně

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2688
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Profese: Idealistický pragmatik
Bydliště: Brno region
Dal poděkování: 3136 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Druhá přednáška ČPS (České psychedelické společnosti) v Brně

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 18 kvě 2015, 00:40

Vzhledem k tomu, že na první akci ČPS nebyl nikdo z Pirátů, posílám to zde:
Psychedelics and Mental Health - Dr. David Luke. BRNO
Jak může užívání psychedelik prospívat duševnímu zdraví?

O tom nám exkluzivně přijede povídat ředitel jedné z největších psychedelických konferencí na světě Breaking Convention a psychedelický výzkumník Dr. David Luke.
Mezi jeho výzkumné zájmy patří transpersonální zážitky a změněné stavy vědomí z pohledu vědců i šamanů, zejména v souvislosti s rostlinnými psychedelickými látkami - ayahuascou a peruánským halucinogenním kaktusem San Pedro. Z vědecké pozice se pokouší uchopit mimořádnou lidskou zkušenost, jako je telepatie, psychokineze či léčitelství. Ve svém výzkumu kombinuje poznatky z parapsychologie, psychofarmakologie, antropologie a šamanismu.

Využijte jedinečnou příležitost dozvědět se více o tématu, ke kterému vám ve škole nic neřeknou!
Po přednášce bude dostatek času na všechny zvídavé otázky.

(english version below)

Anotace: Psychedelika a duševní zdraví

Ještě než na konci 60. let minulého století došlo ke zpátečnické mediální hysterii a následnému zásahu proti psychedelickým látkám ze strany státu, bylo provedeno mnoho seriózních vědeckých výzkumů ohledně jejich terapeutického využití. Začátkem 70. let však bylo téměř veškeré výzkumné i terapeutické používání těchto látek ukončeno a postaveno mimo zákon. Až v posledním desetiletí došlo k obnově psychedelického výzkumu v medicíně do té míry, že můžeme hovořit o jeho renesanci.
Přednáška bude pojednávat o léčebném potenciálu psychedelik na duševní zdraví v kontextu současného výzkumu na poli medicíny, neurověd, psychiatrie, psychologie a antropologie a v neposlední řadě se bude opírat i o osobní postřehy získané během života v psychedelických kontrakulturách a šamanských kmenových společenstvích.

Dr. David Luke je docentem psychologie na Greenwichské univerzitě, kde vede kurz s názvem Psychologie mimořádných prožitků. V oblasti transpersonálních zážitků a změněných stavů vědomí publikoval na 100 akademických prací. Pořádá také sérii přednášek Ecology, Cosmos and Consciousness na Ekotechnickém institutu v Londýně a je spoluzakladatelem a hlavním organizátorem multidisciplinární konference o psychedelickém vědomí Breaking Convention.
Přestože David Luke studoval změněné stavy vědomí od Jižní Ameriky až po Indii z pohledu vědců, šamanů i šivaistů, i postupem času se mu dostává stále více otázek než odpovědí.


Pro vice informací:
https://gre.academia.edu/DavidLuke
http://2015.breakingconvention.co.uk/

Vstupné: 100 Kč pro studenty/150 Kč pro pracující (výtěžek bude použit na náklady akce, případně události budoucí)

Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme zakoupit lístky v předprodeji:
http://psycho.kastan.eu/en/home/9-ticke ... -brno.html

Událost bude v angličtině bez překladu do ČJ.
[...]
https://www.facebook.com/events/521212214696941/
Doporučuju koupit lístky předem. Minule byla akce vyprodaná a dle počtu návštěvníků (odhaduju to tak na 500) to vypadá na začátek nové new age / psychedelické éry :)

Jinak bych si reálně dokázal představit, že bychom s ČPS mohli nějak spolupracovat. Např. jim třeba finančně pomoct vydat nějakou hezkou informační brožuru.. vždyť osvěta je právě to, co máme s nimi společnýho. (kromě iniciálů :) )
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2671
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1820 poděkování
Dostal poděkování: 2820 poděkování

Re: Druhá přednáška ČPS (České psychedelické společnosti) v

Příspěvek od Michal.Ketner » 18 kvě 2015, 13:05

Já jsem na tom pražským byl a na to kdo to dělá to je celkem ucházející
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti