Byty v Brně.

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Byty v Brně.

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Sorry je si to tu už někde je. ale koukal jsem na čt24 a tam jsem viděl Jirku. Tak jsem si zapl zvuk a jednalo se o bytech. Může mi tu Jirka říct co se tam dělo? Jelikož mě přišlo, že jsou na vás brňáci naštvaní.
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Byty v Brně.

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Privatizace - minulé vedení města umožňovalo podle pravidel privatizovat až za čtvrtinu ceny obvyklé, no a my jsme řekli takhle ne.. Velmi ve stručnosti.. článků je o tom mnoho, takže když se zeptáš strejdy Googla, určitě napoví.. ;)

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Ladislav.Nesnera
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 84
Registrován: 29 kvě 2009, 15:38
Profese: programátor
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 145 poděkování

Re: Byty v Brně.

Příspěvek od Ladislav.Nesnera »

Tomas.Kolacny píše:.. se zeptáš strejdy Googla, určitě napoví.. ;)
Jedině pana Kachy, prosím ;-)
Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Byty v Brně.

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Zdenek.Frolec píše:Sorry je si to tu už někde je. ale koukal jsem na čt24 a tam jsem viděl Jirku. Tak jsem si zapl zvuk a jednalo se o bytech. Může mi tu Jirka říct co se tam dělo? Jelikož mě přišlo, že jsou na vás brňáci naštvaní.
Ahoj Zdenku,
jak pise Tomas, v kostce slo o to, ze mesto prodavalo byty za ctvrtinu ceny, takze kdyz jsme schvalili prodej za tri ctvrtiny + vyhodne urocene pujcky na rozdil ceny, tak se to lidem nelibilo. Casto padal argument socialni situaci lidi, ale ten podle mne uplne relevantni neni, protoze privatizace muze byt jen tezko nastrojem socialni politiky. My naopak chceme zacit delat mestske socialni bydleni (napr. startovaci bydleni pro mlade rodiny, spolecne bydleni pro duchodce misto starobincu). Argument, ktery beru, je, ze se mestske casti o byty casto nestaraly, takze se v nich lidem nebydlelo dobre. To budeme resit tlakem na mestske casti, v krajnim pripade i odsverenim bytu, o ktere se neumi postarat. Muzu vyloucit obavu, ze bychom chteli neprodane domy prenechat spekulantum - lide, kteri v nich ted bydli v najmu v nich budou bydlet dal, pokud budou chtit. V neposledni rade byly prodeje domu za ctvrtinu spojene se znacne podezrelymi transakcemi - napriklad tesne pred ustavenim noveho vedeni Brna Stred doslo k bleskove privatizaci bytu byvalemu tajemnikovi a pribuznym byvaleho statosty. Abych to shrnul, nastvanych je nekolik stovek Brnaku, z toho cast pravem, cast ne. Valna vetsina obyvatel, ktera mestske byty nikdy nemela, je v klidu.

Jirka
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Byty v Brně.

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Jiri.Ulip píše:Abych to shrnul, nastvanych je nekolik stovek Brnaku, z toho cast pravem, cast ne. Valna vetsina obyvatel, ktera mestske byty nikdy nemela, je v klidu.
Troufám si tvrdit, že valná většina obyvatel by za toto měla být dokonce ráda, protože město neprodává svůj majetek pod cenou. (A zbyde tak více peněz na jiné výdaje, z čehož můžou těžit i tito ostatní)
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

Re: Byty v Brně.

Příspěvek od Petr.Balaz »

Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí. Albert Einstein
Kontakty:
Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Byty v Brně.

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Dik jsem chtěl jen vědět proč tam ta babka řvala :D
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“