Piratské centrum Brno

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 4731
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6482 poděkování
Dostal poděkování: 5386 poděkování

Piratské centrum Brno

Příspěvek od Tomas.Vymazal » 02 lis 2014, 22:16

Ahoj Pirati,

zalozeni tohohle vlakna jsem sliboval uz vic nez dva mesice, ale az ted jsem se k tomu konecne dokopal. Ve zkratce tedy, o co jde:

V Brne se naskytla moznost si ve spolupraci s nasim oblibenym free tekkno uskupenim Sektor 23 pronajmout prostory a zalozit v nich jakysi ostruvek svobody v nasem malebnem meste. Spoluprace se Sektorem 23 stoji na tom, ze oni potrebuji vetsi prostory pro svoji zkusebnu a jsou schopni platit mesicne max 14 000 najem, my bychom naopak poskytli mensi cast najmu (do 5000 CZK), ale podporili bychom ten projekt hlavne svoji znackou, ktera poskytuje i jakousi zastitu tezko identifikovatelneho charakteru.

Pro Piraty by tak mel vzniknout prostor, kde se mohou schazet, kde mohou poradat prednasky, kde mohou zalozit hackerspace i cannabis club, az pro to budou podminky. Chteli bychom v tom prostoru delat vystavy svobodneho umeni, hrat svobodnou hudbu tak, jak tomu je dnes v Dreadu, kde Sektor 23 zkousi dosud, a poskytnout tam prostor i nepiratskym spolkum, ktere nemaji, kde se schazet.

Cilem je sehnat nejake pokud mozno silne industrialni prostory, ktere budou predevsim vychazet levne na metr ctverecni. Je nezbytne, aby tam bylo socialni zazemi a funkcni dvere a okna. Nechceme barabiznu ani squat, chceme nepouzivanou tovarni halu nebo sklad. V Brnenskych brownfieldech je jich tuna, jen je potreba sehnat kontakt na majitele a zeptat se na pronajem.

Zatim nebyl problem najit nabidky skladu 150+ m^2 a vic za cenu do 19 000 mesicne, ale porad doufame, ze se podari najit jeste podstatne levnejsi prostory treba v horsi lokalite. Vzhledem k charakteru sluzeb, ktere tam chceme poskytovat, by bylo asi nejlepsi mit centrum umisteno nekde v oblasti kolem Cejlu (brnensky bronx) nebo Dornychu (spousta chatrajicich hal a vedle na volnych prostranstvich malem staveji jedno nakupni centrum vedle druheho :D).

Pred senatnimi volbami jsem doufal, ze Mila Posvarova zvitezi a na Piratske centrum nebude problem penize uvolnit, ale Mila nevyhrala a tak neni moc z ceho v kraji brat (zvlast ne polozku zhruba 60k za rok), takze mam v planu na toto centrum zalozit projekt do participativniho rozpoctu, ale rad bych shromazdil kritiku z kraje, nez vubec podam prihlasku.

Velkou nadeji vidim ve zverejneni majetku mesta Brna a naslednem nalezeni obecnich prostor, ktere nejsou vyuzivany, ale to jeste nejaky patek potrva.

Prosim, podelte se o svuj nazor, pokladejte dotazy. Diky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Ulip, Petr.Bajgar, Pavel.Moravec, Jiri.Kaderavek.sen, Jan.Novak
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy

Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 887
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 5607 poděkování
Dostal poděkování: 1028 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piratské centrum Brno

Příspěvek od Jiri.Ulip » 02 lis 2014, 22:52

Myslenka je to dobra, ale myslim, ze kraj to opravdu financovat nezvladne. Otazka tedy take je, jestli to centrum budou Pirati vyuzivat - na schuzi jednou za mesic byva tak deset lidi a je otazka jestli zvyseni frekvence akci zvysi pocet ucastniku. Jde mi o to, abysme jako JMK neplatili (i kdyz zpratelene) kapele zkusebnu a sami to nevyuzivali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Ulip za příspěvky (celkem 2):
Maria.Vasickova, Jiri.Kaderavek.sen
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 4731
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6482 poděkování
Dostal poděkování: 5386 poděkování

Re: Piratské centrum Brno

Příspěvek od Tomas.Vymazal » 02 lis 2014, 23:10

Znovu opakuji, ze na to chci delat participativni projekt a souhlasim, ze nas podil na najmu musi byt adekvatni k mire vyuzivani prostor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Ulip, Tobias.Esner, Petr.Bajgar
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Příspěvky: 7453
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6879 poděkování
Dostal poděkování: 3403 poděkování

Re: Piratské centrum Brno

Příspěvek od Petr.Bajgar » 02 lis 2014, 23:39

Dovoluji si tento projekt plně podporovat.
Protože je to velice účelná cesta jak komunikovat s dalšími občanskými iniciativami, které hledají prostory ke svým aktivitám. Schuzování po hospodách se vždy prodražuje a navíc jsou jednání omezována a podmiňována daným prostředím.
Častka na spolupronájem je v tomto případě až zanedbatelná vzhledem k možnostem které za tyto prostředky získají kolegové v Brně k pořádání různorodých akcí a taky k setkání se zajímavými přednášejícími.

Navíc T.Vymazalem připravovaný projekt by mohl a věřím, že i měl být modelem i pro další KS například v Ostravě nebo Plzni a samozřejmě i dalších. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Tomas.Vymazal

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 2769
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1245 poděkování
Dostal poděkování: 3026 poděkování

Re: Piratské centrum Brno

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 02 lis 2014, 23:59

PaRo určitě podporuju, nějaký stabilnější zázemí bude stejně dřív, nebo později nutnost.. Samozřejmě by to pak ale chtělo odpovídající prostory, který by zvládly alespoň RVčko, což si nejsem úplně jistej, jestli by dal podnik, koncipovaný jako dread 2.0 ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvek:
Tomas.Vymazal
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování

Re: Piratské centrum Brno

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 03 lis 2014, 20:47

Možná se bude zdát, že můj příspěvek je od věci, ale doufám že není.

1. Už dávno jste měli udělat MS Brno.
Proč?

Protože by jsme pak konečně zřídili a nějak vymysleli, jak rozdělit rozpočty mezi všechny MS.
Do teď si Brno myslí že KS začíná ve středu Brna a končí na okraji Brna. Pak jsou naštvaní, když je požádá jiné MS v JMK aby jim dalo na vlajky.

To co vymýšlíš je dobré, ale většinou využitelné jen pro Brňáky. Samozřejmě se dají dělat krajské schůze, ale ty se dají dělat jak do teď zadarmo.
Ano koncerty atd.... Propagace Pirátské myšlenky souhlasím. Ale podle mě je to spíš lokální záležitost.

Proto jsem silně proti aby to KS JMK dávalo ze svého rozpočtu, jelikož newíme kolik se vložilo už peněz do Brna, kolik se vložilo do Slovácka, do Lomnice, do Znojma atd..... Jo možná víme, ale musíme složitě hledat na co kraj povolil proplacení atd......

Čili založte už konečně MS Brno, ať si konečně přestanete dělat z PKS JMK; PMS BRNO. Pak stanovme rozpočty pro každé MS s tím že třeba na to půjde půlka z JMK a půlku si nechá JMK jako rezervu pro celí kraj. Pak si klidně můžete pronajímat i bazén. Bude mi to upřimně fuk jak s něma budete hospodařit v Brně s rozpočtem Brna. Tam si to budete zodpovídat domorodcům.

Projekt parc.... klidně podej na to máš jako člen právo a silně souhlasím. Ale z JMK něco brát, když jedni si odhlasují že tímhle dají a tam těm budou stěžovat a házet klacky pod nohy. Sorry to musí vážně skončit.
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 4731
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6482 poděkování
Dostal poděkování: 5386 poděkování

Re: Piratské centrum Brno

Příspěvek od Tomas.Vymazal » 03 lis 2014, 23:03

Schuze KS dosud nebyly zadarmo. MS Brno je blbost.

Dneska mi na schuzi Lada Nesnera rikal o lidech z Industry, ze bych se jich mel na prostory zeptat. Uvidime, co se z toho vyvine.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvek:
Ondrej.Kotas
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy

Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2425
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Profese: terapeut energetické psychologie
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1764 poděkování
Dostal poděkování: 1575 poděkování

Re: Piratské centrum Brno

Příspěvek od Maria.Vasickova » 04 lis 2014, 10:31

Tomas Vymazal píše:Schuze KS dosud nebyly zadarmo. MS Brno je blbost.

Dneska mi na schuzi Lada Nesnera rikal o lidech z Industry, ze bych se jich mel na prostory zeptat. Uvidime, co se z toho vyvine.
Tome, u Dobré kozy platíme jenom to co projíme a propijeme. A to je na každém jednotlivci. Není tam žádný nájem.

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 4731
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6482 poděkování
Dostal poděkování: 5386 poděkování

Re: Piratské centrum Brno

Příspěvek od Tomas.Vymazal » 04 lis 2014, 11:05

Maria Vasickova píše:Tome, u Dobré kozy platíme jenom to co projíme a propijeme. A to je na každém jednotlivci. Není tam žádný nájem.
Na Selepce jsme platili, ale o tomhle ta diskuse neni. Pojdme dal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Ondrej.Kotas
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 2769
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1245 poděkování
Dostal poděkování: 3026 poděkování

Re: Piratské centrum Brno

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 04 lis 2014, 15:10

Samo o sobě dělat schůze politické strany v hospodě IMHO není úplně košer..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Vymazal, Ondrej.Kotas, Pavel.Moravec
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host