Stránka 9 z 17

Re: Volební štáb KS JmK - diskusní vlákno

Napsal: 06 říj 2013, 00:47
od Patrik.Dolezal

Re: Volební štáb KS JmK - diskusní vlákno

Napsal: 06 říj 2013, 01:05
od Ivo.Vasicek
Patriku dík a co na Topáka?

Re: Volební štáb KS JmK - diskusní vlákno

Napsal: 06 říj 2013, 09:44
od Patrik.Dolezal
http://cs.wikipedia.org/wiki/Rom_Kost%C5%99ica

další stránky jsou tam v odkazech

Předtím nic - jestli je ale Roman (ne Rom) jek o něm někdy píšou, tak byl mezi 100top osobnostmi Brna (spol. smetánka) v letech 2005 a 2006, od 2007 až 2010 taky, ale už jako Rom a hlavně kandidoval 2006 v Brně do senátu za Suverenitu (http://cs.wikipedia.org/wiki/HLAVU_VZH% ... C3%AD_blok). Mě by nejvíc zajímalo proč se nechal přejmenovat, nebo vystupuje pod přezdívkou :?: - podle data změny mě vychází, že se možná chce distancovat od té suverenity.
O názorech před 2010 na netu taky nic, ale mám dojem že dřív bylo - nějak to mizí.

Re: Volební štáb KS JmK - diskusní vlákno

Napsal: 06 říj 2013, 11:22
od Ivo.Vasicek
Mě jde spíš o TOP09. U ČSSD se dá na Haškovi pěkně ukázat, že jsou proti občanské společnosti, protože se snaží znemožnit přístup občanů k informacím. Já vím jen o pokusu Farského )loterijní zákon), ale to už je více abstraktní. Já hledám nějaké porušování a útoky na zák. 106.

Re: Volební štáb KS JmK - diskusní vlákno

Napsal: 06 říj 2013, 12:55
od Petra Vavrouchova
Cokoli na černobílý tisk posílejte mě s termínem, do kdy to chcete vytisknout a kam to mám dodat.

Jinak já osobně si představuju (protože kruci studuju, pracuju ve dvou zaměstnáních a podnikám tak ten čas fakt reálně NEMÁM), že mi napíšete zprávu na FB/smsku (na fóru jsem tak jednou za dva dny) - Lúmenn máš čas tehdy a tehdy. Ano/ne. Pokud ano, můžeš udělat tohle a tohle. A když řeknu, že ano, tak to udělám. Ale musím vědět co a chci konkrétní úkoly.

Co se týče natáčení spotů - předeslala jsem, že o víkendu stěhuju a nevím jak na tom budu s časem. Nikdo se mi neozval a když jsem psala Tomášovi Koláčnému, kdy to video můžu přijít natočit, za celý týden jsem od něj nedostala žádný termín. Nevím, jak ještě jinak se zajímat. Jinak do Blanska se jede 10.10.? A jak to přesně bude probíhat? Je třeba si něco nachytsat? A má někdo volné místo v autě?

Re: Volební štáb KS JmK - diskusní vlákno

Napsal: 06 říj 2013, 12:58
od Patrik.Dolezal
@Ivoš - OK,i když já teda tuhle kolektivní odpovědnost rád nemám, Hašek je jiný případ - narazil jsem na něj víckrát a on prostě má svůj velký podíl viny.

K 106 - topku asi nenachytáš, resp. na celost. úrovni se moc neangažovali OFFTOPIC(možná by mohli mít i nějaké příklady, jak moc chtěli zlepšit ale zlí ostatní to překazili - tenhle typ argumentace si přinesli od lidovců) a na krajské nebo komunální neměli moc příležitostí se projevit. Hledej jedině v Praze - na magistrátu mají nejsilněší klub (26 z 63) a Magistrát Prahy dostal 1. cenu v ZAVŘENO, kategorie přístup k informacím OFFTOPIC(za mimořádně rozsáhlou systematickou obstrukci. Magistrát už 12x zopakoval administrativní ping-pong v kauze informací o odměnách vysokých úředníků (dodnes 844 dnů, 2,3 roku). Ačkoliv nadřízený orgán (MV) rozhodnutí vždy zrušil, vyslovil právní názor, že informace se mají poskytnout, a zoufale upozorňuje magistrát, že „jeho postoj i postup je neudržitelný, a že záměrným a trvajícím zásahem krátí žadatele na ústavně garantovaném právu“, magistrát zatvrzele vydává metodou „copy-paste“ stejná odmítnutí.).

Re: Volební štáb KS JmK - diskusní vlákno

Napsal: 06 říj 2013, 13:56
od Pavel.Moravec
Ivo Vasicek píše:Mě jde spíš o TOP09. U ČSSD se dá na Haškovi pěkně ukázat, že jsou proti občanské společnosti, protože se snaží znemožnit přístup občanů k informacím. Já vím jen o pokusu Farského )loterijní zákon), ale to už je více abstraktní. Já hledám nějaké porušování a útoky na zák. 106.
Prošel jsem si volebnikalkulacka.cz a jak Kostřica kdy hlasoval, a pár špeků jsem tam našel:
  • zrušení sKarty - PROTI
  • Omezení imunity zákonodárců (jen na funkční období) - PROTI
  • zavedení celostátního referenda - PROTI
  • zavedení 2.pilíře důchodové reformy - PRO
Jinak ale hlasoval PROTI zákazu zveřejňování platů a odměn veř.činitelů a PROTI uchovávání informací o elektronické komunikaci občanů, body pro něj.

(pro nás bohužel a pro něj bohudík ve věcech týkajících se tématu diskuze hlasoval "pirátsky")

Re: Volební štáb KS JmK - diskusní vlákno

Napsal: 06 říj 2013, 14:14
od Ivo.Vasicek
Patrik Dolezal píše:@Ivoš - OK,i když já teda tuhle kolektivní odpovědnost rád nemám, Hašek je jiný případ - narazil jsem na něj víckrát a on prostě má svůj velký podíl viny.

K 106 - topku asi nenachytáš, resp. na celost. úrovni se moc neangažovali OFFTOPIC(možná by mohli mít i nějaké příklady, jak moc chtěli zlepšit ale zlí ostatní to překazili - tenhle typ argumentace si přinesli od lidovců) a na krajské nebo komunální neměli moc příležitostí se projevit. Hledej jedině v Praze - na magistrátu mají nejsilněší klub (26 z 63) a Magistrát Prahy dostal 1. cenu v ZAVŘENO, kategorie přístup k informacím OFFTOPIC(za mimořádně rozsáhlou systematickou obstrukci. Magistrát už 12x zopakoval administrativní ping-pong v kauze informací o odměnách vysokých úředníků (dodnes 844 dnů, 2,3 roku). Ačkoliv nadřízený orgán (MV) rozhodnutí vždy zrušil, vyslovil právní názor, že informace se mají poskytnout, a zoufale upozorňuje magistrát, že „jeho postoj i postup je neudržitelný, a že záměrným a trvajícím zásahem krátí žadatele na ústavně garantovaném právu“, magistrát zatvrzele vydává metodou „copy-paste“ stejná odmítnutí.).
V poměrném systému (v těchto volbách) nejde o osoby, ale strany - co lze od nich čekat jako celku.

Re: Volební štáb KS JmK - diskusní vlákno

Napsal: 06 říj 2013, 16:51
od Tomas.Kolacny
Lumenn, (nejen) tys asi moc dobře nepochopila, co znamená pojem předvolební kampaň v kontextu s tvojí pozicí mezi čelními kandidáty. Budiž, vysvětlím na příkladu:

Tom Vymazal si vzal na 25 dní neplacené volno, aby se mohl naplno věnovat kampani! Z našeho kraje je bohužel jediný, kdo svoji kandidaturu bere takto vážně, ale ok, mnozí z vás přislíbili volno alespoň na vrchol kampaně (který je TEĎ, takže už s napětím očekávám, na co se zas vymluvíte) -> zákon vám umožňuje vzít si neplacené volno (v případě, že nemáte dovolenou), takže mě celkem nezajímá, že máš dvě práce a studuješ - spíš to poukazuje, jak směšná byla tvoje kandidatura na lídra - každopádně bys hodně rychle měla přehodnotit přístup.. Ve všech ostatních politických stranách je naprosto běžné, že si lidé berou na celou kampaň volno (ve většině je to dokonce podmínka kandidatury a já se zasadím, aby to v co možná největší míře platilo i u Pirátů), takže mi tu nebreč, že nemáš čas -> nezajímá mě to, měla sis to rozmyslet dřív, než jsi kandidovala.

Akce připomínám přes sz - pokud sz nesledujete, na fórum nechodíte a nezeptáte se, nebudu vám nic vnucovat - nemám mandát na to, vás z kampaně vyhodit, ale NEHODLÁM trávit desítky (teď už spíš stovky) hodin prací pro někoho, kdo o to nestojí.

Spoty se měly točit na workshopu, ale jelikož jste se na něj vysrali, spoty nebudou -> teď už není prostor na to je zpracovat (nikomu nebráním, aby si spot natočil, ale centrálně to řešit nebudu).

Před několika dny jsem vypsal akce na tento týden v inkubátoru a překvapivě na to zase všichni serete (účast tam doteď nezapsal NIKDO) takže teď čestně prohlašuji, že pokud se přístup kraje nezmění a všechny akce tento týden neproběhnou alespoň s elementární účastí jiných lidí, než jsem já, Tom Vymazal, Honzík Kočí a Ivoš (a Patrik s Jardou, kteří se aspoň snaží), tak rezignuji na funkci volebního manažera a ukončím svoji aktivitu v této kampani, protože vola ze sebe fakt dělat nenechám..

Přeji hezký den.. ;)

Re: Volební štáb KS JmK - diskusní vlákno

Napsal: 06 říj 2013, 19:30
od Ivo.Vasicek
Zítra jdu vyřídit zábor na skákací hrad. Při té příležitosti jsem si uvědomil, že chci vzít holky a Majku také na akci. Napadlo mne, že bychom mohli na akce v příštích dvou týdnech pokud tam bude skákací hrad brát ti co máme své děti, příp. vnoučata. Může to být mediálně zajímavý prvek. Lidi si uvědomí, že jsme taky normální lidi.
Na všech akcích budu přítomen, zítra však si odskočím kvůli debatě na Žerotínově nám.
Napadá mne - může tam migrovat ta zítřejší akce.