Výběr vedoucích odborů ve výběrovém řízení a jejich jmenování RP s vetem RV (Netýká se stávajících)

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji změnu stanov ve věci výběru vedoucích odborů ve výběrovém řízení pod RP s vetem RV

Ano

80
41%

Tento podnět nepodporuji

97
50%

Zatím nemám jednoznačný názor

17
9%
 
Celkem hlasujících: 194 - Celkem hlasů: 194

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Výběr vedoucích odborů ve výběrovém řízení a jejich jmenování RP s vetem RV (Netýká se stávajících)

Příspěvek od Martin.Kucera »

A to je důvod to začít tlačit necelé 4 týdny (z nichž ještě nemalou část zaberou vánoční svátky) před zasedáním, bez jakékoli větší diskuse s RV, odbory, členskou základnou?
Kdybys s tím přišel v době, kdy začalo příslušné jednání CF, tak dejme tomu že bych ten důvod "Protože jsem přesvědčen, že je to správná cesta" byl ochoten akceptovat, protože by aspoň nějaká diskuse mohla proběhnout.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Výběr vedoucích odborů ve výběrovém řízení a jejich jmenování RP s vetem RV (Netýká se stávajících)

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Mikulas.Ferjencik píše: 18 pro 2021, 17:35

Protože jsem přesvědčen, že je to správná cesta

Super. To předpokladám :-)

A dá se o tom říct něco víc? OFFTOPICMyslím, že dobře chápu argumenty proti 5--->7, i když sám jsem opatrně pro. U volby možnosti 2 proti možnosti 1 argumenty moc nevidím - moje nedostatečnost. Otázka kde, kdy a jak řešit zasádní změny fungování mi přijde super důležitá.

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7637 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vedoucích odborů ve výběrovém řízení a jejich jmenování RP s vetem RV (Netýká se stávajících)

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ja jsem puvodne navyseni clenu RP z 5 na 7 moc nepodporoval, ciste z technickych duvodu, protoze z me zkusenosti navysenim poctu vetsinou jen dojde k navyseni poctu lidi, co nic nedelaji (a presto maji pravo hlasovat, imho nekvalitne bez splneni deminima). Taky jsem za tim videl jen snahu poslancu mit mene prace s RP a zaroven mit moc tam rozhodovat.
Nacez me prave stavajici clenove RP zacali presvedcovat, ze je to potreba, protoze te prace v RP je fakt hrozne moc (Vojta, Radek atd). Ok, akceptoval jsem to.
A ted ma na zaklade teto zmeny dojit k takovemu nedemokratickemu fuckupu ve Stanovach, ktery ma rozbit delbu moci fungujici cca 10 let? Jako vazne? Na me to spis pusobi, ze vubec nevite co chcete, Miki, jen prosazujete svoje osobni aktualni zajmy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 8):
Jakub.Backa, Michaela.Nepejchalova, Bohuslav.Svehla, Petr.Vileta, Eva.Novakova, Jan.Bednarik, Robert.Magni, Adam.Wantulok

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vedoucích odborů ve výběrovém řízení a jejich jmenování RP s vetem RV (Netýká se stávajících)

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Martin.Kucera píše: 17 pro 2021, 14:13

@Mikulas.Ferjencik, @Jakub.Michalek Můžu vědět, proč se vlastně takhle narychlo a bez důkladné diskuse snažite protlačit tuhle komplexní úpravu, která vyžaduje důkladně se zabývat nejrůznějšími souvislostmi, když přitom čtyřem z pěti vedoucích odborů končí mandát až v roce 2023 (a to v dubnu či později)? Takže to klidně mohlo počkat tři čtvrtě roku, být mezitím pořádně prodiskutováno s dotčenými i členskou základnou, a pokud by se vyprofiloval smysluplný návrh, byl by předložen na dalším zasedání.

Mikuláš Ferjenčík podal návrh na to, aby se změny stanov dořešily až na fyzickém celostátním fóru. Takže asi těžko ho obviňovat z toho, že strašně tlačí na tuto změnu a času na diskusi může být tedy opravdu dost. Předpokládejme dobrou víru.

Nebo snad má být pravou motivací téhle rychlokvašky, aby jako první šel pod nůž AO?

Chválím brilantní styl komunikace. Pokud by ti zbyl ještě nějaký čas, bylo by skvělé, kdyby ses přihlásil mediálnímu odboru jako dobrovolník na správu našeho profilu na Parlamentních listech. I tuto cílovou skupinu je třeba oslovit. :)

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Výběr vedoucích odborů ve výběrovém řízení a jejich jmenování RP s vetem RV (Netýká se stávajících)

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jakub.Michalek píše: 19 pro 2021, 17:14
Martin.Kucera píše: 17 pro 2021, 14:13

@Mikulas.Ferjencik, @Jakub.Michalek Můžu vědět, proč se vlastně takhle narychlo a bez důkladné diskuse snažite protlačit tuhle komplexní úpravu, která vyžaduje důkladně se zabývat nejrůznějšími souvislostmi, když přitom čtyřem z pěti vedoucích odborů končí mandát až v roce 2023 (a to v dubnu či později)? Takže to klidně mohlo počkat tři čtvrtě roku, být mezitím pořádně prodiskutováno s dotčenými i členskou základnou, a pokud by se vyprofiloval smysluplný návrh, byl by předložen na dalším zasedání.

Mikuláš Ferjenčík podal návrh na to, aby se změny stanov dořešily až na fyzickém celostátním fóru. Takže asi těžko ho obviňovat z toho, že strašně tlačí na tuto změnu a času na diskusi může být tedy opravdu dost. Předpokládejme dobrou víru.

Za prvé to posuzuji v kontextu veškerých jeho ostatnbích kroků, nikoli jen jednoho tebou zmíněného návrhu.
Za druhé viz viewtopic.php?p=787025#p787025 - nemůžeme předvídat, kdy se podaří realizovat fyzické zasedání.

Nebo snad má být pravou motivací téhle rychlokvašky, aby jako první šel pod nůž AO?

Chválím brilantní styl komunikace.

Jak už jsem uvedl - vzhledem k tomu, že jediným rozdílem mezi případným schválením teď v lednu (na což Miki dost tlačil, aby se o tom teď v lednu hlasovalo, to ti doufám dohhledávat nemusím), eventuelně v létě na fyzickém zasedáné (pokud by ee povedlo), a případným schválením v lednu 2023 je to, že na podzim 2022 vyprší mandát vedoucí AO. Tudíž pokud to s AO nijak nesouvisí, PROČ to nemůže počkat do ledna 2023?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Eva.Novakova, Michaela.Nepejchalova, Jan.Bednarik, Robert.Magni

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“