Nominace Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva:

ANO

168
77%

NE

35
16%

ZDRŽUJI SE

16
7%
 
Celkem hlasujících: 219 - Celkem hlasů: 219

Lukas.Wagenknecht
Senátor
Příspěvky: 139
Registrován: 07 bře 2018, 17:34
Profese: auditor
Bydliště: U Krematoria 2636, Pardubice
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva

Příspěvek od Lukas.Wagenknecht »

Ahoj Pirátky a Piráti,

ještě jednou bych chtěl poděkovat Ondrovi za svoji nominaci. O kandidatuře jsem začal vážně uvažovat v posledních týdnech při sledování toho, kam směřuje naše budoucnost. Rozhodl jsem se proto usilovat o pozici předsedy strany.

Proč jsem se rozhodl?

Když jsem před několika lety vstupoval do strany, vnímal jsem Piráty jako jedinou stranu, která se dokáže sebevědomě postavit starým pořádkům. Jako stranu, se kterou sdílím své hodnoty, priority a přístup k demokracii.
Nyní jsme v situaci, která podle mě není dobrá. Nechci hodnotit důvody, proč tomu tak je, chci se dívat dopředu. Stává se z nás v posledních týdnech submisivní politický přívěsek se čtyřmi poslanci. Při jednoduchém spočítání našeho vlivu ve sněmovně a jeho promítnutí k naší síle ve vládě je to logické.
Čeho se nejvíce obávám, a čemu chci zabránit, je negativní dopad celostátní úrovně politiky na naše pozice v regionální politice, která bude na úrovni radnic bilancovat příští rok na podzim. S tím jde ruku v ruce příležitost posílit naši pozici v Senátu.

Moje priority

Témata, která jsou pro mě nejdůležitější:
· omezování cenzury a svoboda slova,
· transparentnost a omezování korupčních příležitostí ve veřejném sektoru,
· podpora drobných a středních podnikatelů a boj proti korporativismu,
· důraz na udržitelnou sociální politiku,
· liberální témata, zejména kvalitní životní prostředí a podpora rovných práv a příležitostí.
Všem uvedeným oblastem jsem se poslední tři roky v Senátu věnoval a věnovat se budu aktivně dál.

Čím chci přispět

Z vlastní zkušenosti při práci v senátním obvodu jsem se ujistil o tom, že správnou cestou v politice je být blízko občanům, které zastupujeme. Jednoduše je potřeba se zvednout ze židle a jít mezi lidi, bavit se s nimi a naslouchat jejich názorům.
Vnímám také potřebu spojování v rámci strany. Po volbách cítím vnitřní trauma, protože se jede dál, jako by se nic nestalo. Proto jedním z mých hlavních úsilí bude spojovat. K tomu může dojít podle mě jedině otevřenou diskusí. Já osobně tak funguji, říkám narovinu co si myslím, bez různých her. Stojím o věcnou a efektivní diskusi, snažím se přesvědčit o svém názoru, ale respektuji většinové rozhodnutí.
Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl kandidovat, je naše budoucnost. Cítím, že volby nejenom příští rok budou velkou výzvou. Ustát je bude hodně těžké. Riziko, že na tom budeme ještě hůře, je vysoké. Když ale společně budeme chtít, může to pro nás být velká příležitost.

I když je to těžké na několika řádcích, moji vizi znáte. Pokud se s touto vizí ztotožníte, tak udělám vše proto, abychom ji společně naplnili.

Díky, Lukáš

PS něco o mě, jak požadují pravidla pro kandidáty:
https://www.pirati.cz/lide/lukas-wagenknecht/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Luk%C3%A1 ... agenknecht

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Nominace Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Abych se napříč nominacemi nevyjádřoval pouze kriticky. Kandidátská řeč Lukáše mne velmi oslovila a je pro mne silný argument jej podpořit. Neznám jej dost dobře po lidské, povahové stránce, takže si ještě do volby budu muset udělat úsudek v tomhle ohledu. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Wagenknecht, Kornelia.Gottmannova

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Lukas.Wagenknecht
Senátor
Příspěvky: 139
Registrován: 07 bře 2018, 17:34
Profese: auditor
Bydliště: U Krematoria 2636, Pardubice
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva

Příspěvek od Lukas.Wagenknecht »

Ahoj Terezo @Tereza.Vovesova.

K tvému dotazu: "Vzhledem k situaci, ve které se v dnešní době nacházíme, bych od kandidátů tentokrát ráda slyšela pokud možno reálnou vizi pro jejich působení v předsednictvu strany, nejlépe ve formě pojmenování zásadních aktuálních problematik strany a nastínění návrhů jejich řešení do budoucna. Prosím tedy, pokuste se být věcní. Předem mockrát děkuju všem, kteří by zohlednili už ve své kandidátské řeči :)"

Pokusil jsem se podstatné nastínit ve své nominační řeči. Doufám, že je její obsah uspokojivý.

Lukas.Wagenknecht
Senátor
Příspěvky: 139
Registrován: 07 bře 2018, 17:34
Profese: auditor
Bydliště: U Krematoria 2636, Pardubice
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva

Příspěvek od Lukas.Wagenknecht »

Ahoj @Jiri.Snizek

K tvému dotazu: "Je podle tebe růst členské základny dostatečný?"

Růst členské základny je dlouhodobě cesta, která by nám pomohla lépe prosazovat naše politické vize nejenom na regionální úrovni prostřednictvím členů strany, kteří sdílejí společné priority. Nicméně je to velká výzva, spojená s našimi úspěchy v současných volených pozicích na radnicích, na krajích, ve vládě nebo v parlamentu. Je samozřejmě potřeba dlouhodobě ošetřit související rizika (např. možné velrybaření), se kterými RP musí pracovat. V příštím období bude mít RP a celá strana podle mě jako hlavní výzvu úspěšnou kampaň, která by pro nás měla být prioritou. Pokud chceme, aby Piráti jako stabilní liberální strana, která má voličům co nabídnout a která bude mít šanci své vize skutečně prosazovat, nezačala upadat.

Lukas.Wagenknecht
Senátor
Příspěvky: 139
Registrován: 07 bře 2018, 17:34
Profese: auditor
Bydliště: U Krematoria 2636, Pardubice
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva

Příspěvek od Lukas.Wagenknecht »

Ahoj @Tibor.Vansa

K tvým dotazům:

"1) Pracovní skupina vytvořila návrh reformy odborné sekce, nyní je ale strana v jiné situaci. Jaká je Vaše představa, kam by se odborná sekce/systém garantů a KETů měl dále vyvíjet?
2) Fórum tvoří náš prazáklad, ale jeho forma nyní nereprezentuje stranu dobře a působí problémy. Jaká je Vaše představa, kam by se fórum mělo spolu s dalšími systémy vyvíjet? Kde vidíte kompromis mezi otevřeností a praktičností?"

Odpověď 1)
K problematice odborných skupin vyjádřím svůj názor na základě své zkušenosti/účasti v RT Finance. Myslím, že po vstupu do vlády budeme muset přizpůsobit fungování naší nové pozici. Nyní budeme muset reagovat na "veškerou" legislativu již ve fázi, kdy budou o jednotlivých návrzích hlasovat naši ministři ve vládě. Pokud v této fázi neodchytneme různé pasti a problémy, bude se nám to negativně vracet nejenom od opozice, ale také od médií a následně i od našich voličů. Proto bude klíčové projednávat jednotlivé legislativní návrhy již ve fázi vnitřního/vnějšího připomínkového řízení. Myslím, že to bude klást větší nároky na efektivitu jednání týmů. Osobně jsem příznivcem toho, aby si jednotliví vedoucí týmů nastavili fungování podle sebe, jinak to vlastně ani nejde. Proto si myslím, že nové RP by se mělo na tuto oblast zaměřit v kontextu viz výše, aby naši ministři dostali maximální podporu.

Odpověď 2)
K otázce úpravy fungování fóra nejsem zastáncem řešení ode zdi ke zdi. Pro mě osobně je fungování fóra v dnešní podobě velice motivující v tom, že si opravdu dobře uspořádám své argumenty před tím, než je vypustím. Je to vlastně taková vlastní sebecenzura argumentů v pozitivním slova smyslu. Pokud chci veřejně debatovat s vědomím, že cokoliv řeknu uvidí nejenom členové strany ale také média. Myslím, že už nyní je možnost uzavřených jednání na fóru využívána, co mě napadá, třeba hlasování o vstupu do vlády bylo v tomto režimu.

Pokud by měla být jakákoliv debata o jiných formách neveřejnosti jednání, rád bych od těch, kteří je budou navrhovat chtěl vidět konkrétní návrhy řešení a také cíle, které tím budou sledovat. Protože obecná debata bez konkrétních návrhu je podle mě pouze takové povídání, které nemá žádný výsledek. Mám totiž pochybnosti, že stejně není možné zabránit únikům. Mluvím i z vlastní zkušenosti, kdy média prezentují můj názor ke vstupu do vlády z uzavřeného vlákna. Je to dokonce horší v tom, že interpretují pouze části mého komentáře a tím to de facto dezinterpretují a mě tím poškozují.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Wagenknecht za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Tibor.Vansa
Lukas.Wagenknecht
Senátor
Příspěvky: 139
Registrován: 07 bře 2018, 17:34
Profese: auditor
Bydliště: U Krematoria 2636, Pardubice
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva

Příspěvek od Lukas.Wagenknecht »

Ahoj @Jakub.Michalek

K tvým dotazům:

  1. Změnit orientaci Pirátů jako středové liberální strany - směrem k levicovému progresivismu - ano / ne?
  2. Řešit informační zahlcení - vytvořit uživatelsky přívětivé místo, kde budou podstatné a aktuální informace přehledně pohromadě - ano / ne?
  3. Umožnit nabírat jako jako vedoucí odborů strany profíky zvenku (RegP), vybírat je ve výběrovém řízení a nevzdávat se zodpovědnosti za jejich vedení ze
    strany předsednictva - ano / ne?
  4. Přizpůsobit způsoby jednání, aby se členy zodpovědných orgánů chtělo stát více našich politiků a lidí s rodinou a zaměstnáním, kteří nejsou tak aktivní
    online, a jejich hlas byl slyšet - ano / ne?
  5. Redukce vnitřních předpisů, povinností, přezkumů a dohledů - ano / ne?
    6 Zjednodušit program, aby si podstatné věci nováček za pár minut přečetl a měl základní obrázek a my všichni jsme věděli, co jsou základy a co je "navíc" -
    ano / ne?
  6. Zastali byste se veřejně našeho kandidáta na ministra ve sporu s prezidentem (jako u jmenování Jana Lipavského) - ano / ne?
  7. Pokračovat v tom, že vše se řeší založením skupiny, do které se přidá, koho to zajímá, a pak se čeká, zda z toho něco vypadne, nebo než to přestane všechny
    bavit - ano / ne?
  8. Zveřejnit, kdo za co zodpovídá vůči členům a na koho se mohou lidi obrátit a dostat k lidem způsob fungování založený na osobní zodpovědnosti - ano / ne?
    10 Umožnit členům diskutovat některé věci důvěrně uvnitř (na fóru), aby mohli mluvit svobodně bez obav ze zneužití do mediální prezentace - ano / ne?

Odpovědi:

1) Na tvoji otázku je možné najít odpověď v mé nominační řeči:

Témata, která jsou pro mě nejdůležitější:
· omezování cenzury a svoboda slova,
· transparentnost a omezování korupčních příležitostí ve veřejném sektoru,
· podpora drobných a středních podnikatelů a boj proti korporativismu,
· důraz na udržitelnou sociální politiku,
· liberální témata, zejména kvalitní životní prostředí a podpora rovných práv a příležitostí.
Všem uvedeným oblastem jsem se poslední tři roky v Senátu věnoval a věnovat se budu aktivně dál.

2) Informační zahlcení je podle mě obecně nejenom u Pirátů problém, který znepříjemňuje život a je potřeba ho řešit.

3) Otázka fungování vedoucích odborů ve vztahu k RP není podle mě primárně o jejich výběru ale o schopnosti komunikace RP s vedoucími. Myslím, že tato
otázka by měla proběhnout širší diskuzí na úrovni CF, já nemám nyní dost informací abych mohl uzavřeně odpovídat ANO/NE. Pokud to dnes nějakým
způsobem nefunguje, chtěl bych vidět příčiny proč to nefunguje a dopady takového selhání. Potom bych mohl dát kvalifikovaně svůj názor.

4) Této otázce nerozumím co znamená "přizpůsobit způsob jednání". Asi tím myslíš, že něco nefunguje, když způsob jednání současný nemotivuje. Jestli jde o
selhání současného RP mohu slíbit, že bych se na to při případném úspěchu ve volbě zaměřil, pokud je to zásadní problém.

5) Stejně jako informační zahlcení je i komplikovanost a byrokracie obecný problém. Já osobně jsem hodně strukturovaný, a proto oceňuji v předpisech
stručnost, ale také jednoznačnost výkladu. Mám s tím osobně zkušenost, protože jsem v životě revidoval přes 1000 auditorských zprávy, na které jsou
kladeny následující požadavky - přesné, objektivní, jasné, stručné, konstruktivní, úplné a včasné. Přednáším tuto problematiku na dvou vysokých školách.
Pokud už musí mít dokument desítky nebo stovky stran tak OK, ale je potřeba udělat jednoduché přehledné shrnutí. Takže i s tímto přístupem k tvorbě
dokumentů se dá pracovat.

6) Odpověď je vlastně stejná jako bod 5 viz výše.

7) Našeho kandidáta bych se samozřejmě zastal. Nicméně jsou případy, kdybych s tím měl problém a s kandidátem bych to aktivně řešil. Například pokud by
měl nějakou korupční kauzu, nebo pokud by nebyl zjevně kompetentní a nebylo by možné jeho nekompetentní názor obhajovat. Ale nepředpokládám, že by
u Pirátů v budoucnu snad k takové situaci došlo.

8) Politická strana není korporace. Proto podle mě není vhodné omezovat možnost debaty k tématům pro lidi, kteří mají zájem. Podstatné je, aby v různých
týmech byl odpovědný vedoucí, který dokáže i někdy z komplikované debaty získat konkrétní závěry. Pokud to nefunguje, většinou je to podle mě selhání
takového vedoucího týmu.

9) Předpokládám, že takový systém by měl u Pirátů fungovat. Já osobně tak v rámci Volebního výboru funguji.

10) K otázce úpravy fungování fóra nejsem zastáncem řešení ode zdi ke zdi. Pro mě osobně je fungování fóra v dnešní podobě velice motivující v tom, že si opravdu dobře uspořádám své argumenty před tím, než je vypustím. Je to vlastně taková vlastní sebecenzura argumentů v pozitivním slova smyslu. Pokud chci veřejně debatovat s vědomím, že cokoliv řeknu uvidí nejenom členové strany ale také média. Myslím, že už nyní je možnost uzavřených jednání na fóru využívána, co mě napadá, třeba hlasování o vstupu do vlády bylo v tomto režimu. Pokud by měla být jakákoliv debata o jiných formách neveřejnosti jednání, rád bych slyšel tvůj konkrétní návrh řešení a také cíle, které tím budeš sledovat. Protože obecná debata bez konkrétních návrhu je podle mě pouze takové povídání, které nemá žádný výsledek. Mám totiž pochybnosti, že stejně není možné zabránit únikům. Mluvím i z vlastní zkušenosti, kdy média prezentují můj názor ke vstupu do vlády z uzavřeného vlákna. Je to dokonce horší v tom, že interpretují pouze části mého komentáře a tím to de facto dezinterpretují a mě tím poškozují.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Wagenknecht za příspěvky (celkem 2):
Roman.Semik, Jakub.Michalek
Lukas.Wagenknecht
Senátor
Příspěvky: 139
Registrován: 07 bře 2018, 17:34
Profese: auditor
Bydliště: U Krematoria 2636, Pardubice
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva

Příspěvek od Lukas.Wagenknecht »

Ahoj Terezo @Tereza.Vovesova

K tvému dotazu:

"A tak se ptám, jakou máte dosavadní zkušenost s vedením kolektivu a zajímalo by mě nejenom jestli zkušenost máte, ale zároveň jaká pro vás ta zkušenost byla, případně co vám přinesla."

Mám zkušenosti s vedením týmů malých pracovních kolektivů (do 10ti zaměstnanců), stejně tak s vedením projektových týmů (v rámci pozice Senior manažera big 4, kde se u jednotlivých zakázek skládal ad hoc tým z odborníků různých oblastí). Největší počet zaměstnanců, který jsem vedl bylo 800 v rámci sekce na ministerstvu financí. V neposlední řadě mám také zkušenosti s vedením týmu v rámci strany, kde jsem přesluhující předseda Volebního výboru. Každá role mě obohatila. Vést opravdu velký tým čítající stovky zaměstnanců klade nároky na delegaci a také na kontrolu plnění úkolů. U projektových týmů je to především o spolehnutí se na odbornost jiných a na schopnost koordinace. Při vedení týmů preferuji participativní styl řízení založený na přirozené autoritě. Mám rád komunikaci s lidmi. Za svůj tým se dokážu vždycky postavit. Efektivita a styl řízení se samozřejmě odvíjí od situace. V případě krizového řízení je méně prostoru pro diskuzi a je větší potřeba efektivního a rychlého rozhodování, kde musí emoce stranou. I s tím mám zkušenosti.

Snad je moje odpověď dostačující k dotazu, který si položila.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Wagenknecht za příspěvky (celkem 2):
Tereza.Vovesova, Kornelia.Gottmannova
Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 419
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1604 poděkování
Dostal poděkování: 966 poděkování

Re: Nominace Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Podporuji nominaci Lukáše do předsednictva. Považuji ho za jednoho z našich nejschopnějších politiků a důvěřuji mu jako člověku. Vážím si jeho odborných znalostí a zkušeností, jeho vyjednávacích schopností a akceptuji ho jako lídra.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Wagenknecht, Ivo.Vlasaty, Karel.Maly
Uživatelský avatar
Adam.Jaros
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 928
Registrován: 30 dub 2012, 17:26
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 2233 poděkování
Dostal poděkování: 2361 poděkování

Re: Nominace Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva

Příspěvek od Adam.Jaros »

Ahoj, po vzoru Jakuba přidávám pár otázek:

  1. Změnit orientaci Pirátů jako levo-pravo nevyhrazené liberální strany - směrem k pravicovému konzervativizmu - ano / ne?
  2. Podřídit vedoucí odborů strany bezpodmínečně předsednictvu, ideálně pomocí výběru lidí neznalých vnitrostranických poměrů? - ano / ne?
  3. Přizpůsobit způsoby jednání, aby se dalo členství v orgánech lépe kumulovat, a nedocházelo k určování aktivity orgánů pomoci nejvíce aktivních členů? - ano / ne?
  4. Co nejvíce redukovat možnost strany kontrolovat vyslané zástupce? - ano / ne?
  5. Zjednodušit program tak, aby ho fakticky tvořili pouze mediální experti? - ano / ne?
  6. Změnit systém řízení strany na korporátní vertikální strukturu, řízenou neomylnými vůdci, a zbavit stranu různých aktivistických dobrovolníků? - ano / ne?
  7. Uzavřít naše komunikační platformy, nakolik jsme se po 11 letech existence strany dostaly do stavu, kdy některým transparentnost škodí? (těch 1200 členů v diskuzi uhlídáme, aby se to do médii nedostalo) - ano / ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvky (celkem 3):
Marketa.Gregorova, Lukas.Wagenknecht, Jan.Kochert
Lukas.Wagenknecht
Senátor
Příspěvky: 139
Registrován: 07 bře 2018, 17:34
Profese: auditor
Bydliště: U Krematoria 2636, Pardubice
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Wagenknechta do Republikového předsednictva

Příspěvek od Lukas.Wagenknecht »

Ahoj @Vojtech.Pikal

k tvým dotazům:

"1) Kandidátů/tek na předsednickou pozici bych se chtěl zeptat, jak plánují přistoupit ke své roli v rámci koaličně-vládních a koaličně-stanových struktur?
2) Kandidátek/tů na místopředsednické pozice bych se chtěl zeptat, na jeden váš hlavní projekt, cíl, úkol, který chcete uchopit a posunout v prvním půlroce, maximálně roce svého volebního období? A doplňující otázka je, proč jste to ještě neudělali.
3) Všech bych se chtěl zeptat, jak se máte? Co zdraví, rodina, koníčky, zvládání stresu a vypalování mozkových drah? Jak jste na tom s odolností proti vyhoření?
4) Bych se rád všech, ale hlavně těm místopředsednických zeptat, jaký máte názor, na aktuální návrhy na změnu stanov (rozšíření počtu kandidátů na 7 a/nebo zavedení vnitřního místopředsedy, další návrhy)? Neptám se vlastně ani tak proto, abych podle toho vybral kandidáta, ale abych podle toho zvážil, jak v té věci budu sám hlasovat. Přece jen, je to váš tým, o jehož nastavení půjde. Odpovědi na tuto otázku asi lépe sem: viewtopic.php?f=477&t=58807"

Odpovědi:
1) Byl bych věcný, v rámci vyjednávání bych prosazoval maximálně zájmy Pirátů.
3) Mám se dobře, děkuji za optání. Co se týká odolnosti, už jsem toho v životě dost zažil, proto jsem proti vyhoření docela odolný.
4) S rozšířením na 7 nemám problém.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“