Nominace Pavlíny Nováčkové do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Pavlíny Nováčkové do RV

Anketa končí za 17 dub 2021, 12:29

Pro

50
60%

Proti

9
11%

Zdržet se

24
29%
 
Celkem hlasujících: 83 - Celkem hlasů: 83

Uživatelský avatar
Lukas.Cernohorsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1957
Registrován: 05 lis 2009, 21:54
Profese: Projektový manažer
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 1978 poděkování

Nominace Pavlíny Nováčkové do RV

Příspěvek od Lukas.Cernohorsky »

Ahoj,

do volby RV bych rád nominoval Pavlínu Nováčkovou. Její profil naleznete zde.

Pavlína v tuto chvíli působí jako předsedkyně MS Ostrava. Z pol. funkcí je zastupitelka městského obvodu Ostrava-Jih (opoziční). Jak jí znám, má ráda pořádek, formální správnost, a bude podle mého názoru přínosem pro RV.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Cernohorsky za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora, Ondrej.Netocny, Michal.Gill, Arnost.Zidek, MarianB, Jaroslav.Nemec, Martin.Martin
tel. : 601573955
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavlíny Nováčkové do RV

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Ahoj,

děkuji Lukášovi za nominaci. Přijímám a dodám brzy nominační řeč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Zidek, Jaroslav.Nemec, Michal.Breskovec
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavlíny Nováčkové do RV

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Ahoj,
zde představení a kandidátská řeč.

Narodila jsem se a celý život žiji v Ostravě. Vystudovala jsem Střední odbornou školu, obor knihovnictví. Myslím, že někde tady jsem si uvědomila důležitost svobody a dialogu, protože právě tato škola na těchto principech stavěla. Poté jsem vystudovala obor všeobecná historie (Bc.). Mgr. na Ostravské univerzitě jsem nedostudovala (trochu jsem šlápla vedle - víceméně průmyslové dějiny pro mě nebyly). Pracovala jsem v knihkupectví, poté jako kronikářka a kulturní referentka na Úřadu městského obvodu Vítkovice. Nyní jsem na Úřadu městského obvodu Poruba opět na pozici kulturního pracovníka (mojí pracovní srdcovkou a jednou z nejlepších věcí předchozího vedení je toto:https://www.facebook.com/galeriedukla ).
V roce 2018 jsem ještě jako regP vedla kandidátku v komunálních volbách v městském obvodu Ostrava-Jih, kde jsme obsadili 5 křesel a skončili v opozici. Naši práci propagujeme na blogu: https://podplachtami.info/ , kdyby si chtěl někdo o tom přečíst.

:arrow: Piráty sleduji od r. 2015, členkou jsem od r. 2019. V listopadu 2019 jsem se stala předsedkyní místního sdružení Ostrava. Mezi mnou a @Lukas.Cernohorsky to tehdy musela rozhodnout umělá inteligence, protože ani po 2 kolech neměl ani jeden většinu. :) Taková perlička, na kterou docela ráda vzpomínám. :)

:arrow: Aktuálně máme na stole po přenastavení personální politiky aktuálním PKS přijímání nových členů. Dost se nám to nakupilo, takže tomu teď z vnitrostranické politiky věnuji nejvíce času. Je pro mě důležité si stále udržet nějaký lidský přístup, protože tohle dostalo do strany mě - otevřenost, přátelskost, žádné rozdíly, důvěra. Někdy je to těžké, protože každý jsme nějaký, ale tohle stále v sobě nosím. Přestože jsem z pohledu délky fungování strany spíše mladším kouskem, hluboce ctím kořeny, na kterých strana vyrostla a chtěla bych, aby se na ně nezapomínalo a naopak aby byly stabilnější.
Strana musí být zevnitř zdravá, když nemocným je svět kolem, a lékařem, když svět kolem je pacientem. Přestože ta vnitrostranická práce je mnohdy nevděčná a časově náročná, bez ní strana fungovat nemůže. Zánik a úpadek tradičních stran pro mě není důvodem k posměchu ale varováním, kam to může vést, když se nebudeme kontrolovat a pracovat na sobě.

:arrow: Republikový orgán je do jisté míry "úřednickým" aparátem. Jsem, jak říkám, "polovičák" - půl osoby kreativec (proto dělám kulturu, baví mě strategické plánování, rozvoj) a půl úředník (takže mi nevadí předpisy a postupy, ale mám problém, když nedávají smysl nebo jsou nepraktické). Takže myslím, že to zvládnu.
Přiznám se, že je mi jasné, že bych se musela učit, ale to mi nikdy problém nedělalo (a doufám, že nikdy nebude) a díky straně jsem se už i dost věcí naučila. Vím i to, že je tato role časově náročná. Nicméně, v tom orgánu nesedí 5 lidí, ale třeba 27, jako aktuálně teď, což mi přijde pro práci dobré.

V RV bych se chtěla angažovat v předpisové pracovní skupině a skupině pro rozvoj odborně-politické sekce strany.
A proč jinak RV? Chtěla bych se na fungování strany podílet i z jiné perspektivy než znám. Snad bych mohla být užitečná...
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavlíny Nováčkové do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Pavlina.Novackova píše: 12 dub 2021, 22:29 :arrow: Piráty sleduji od r. 2015
Jsem zvědavý, vzpomeneš si jak přesně to začalo? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Romana.Korosi

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavlíny Nováčkové do RV

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Dalibor.Zahora píše: 13 dub 2021, 08:22
Pavlina.Novackova píše: 12 dub 2021, 22:29 :arrow: Piráty sleduji od r. 2015
Jsem zvědavý, vzpomeneš si jak přesně to začalo? ;)
Jo. Díky jedné architektonické diskuzi jsem se seznámila s @Ondrej.Polansky a pak jsem později šla na nějakou schůzi, kde se psaly 106tky. To do dnešních rozměrů měla strana našlápnuto spíš jen v přáních.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvek:
Dalibor.Zahora
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Nominace Pavlíny Nováčkové do RV

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Ahoj,

ve svém MS, kde jsi předsedkyní, se nedávno mluvilo o tom, že chodilo příliš stížností na tvé chování vůči členům a situace se měla řešit za pomocí stranou placeného mediátora. To značí docela vážný problém tvých schopností komunikovat a řešit konflikty z pozice moci (fkce předsedkyně). Jak ses z této situace poučila? Jak myslíš, že zvládneš komunikaci s desítkami členů RV na dálku v možná vyostřenějších situacích?

Děkuji za odpověď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvek:
Romana.Korosi

Zen pičo

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavlíny Nováčkové do RV

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Ahoj Šári,

díky za dotaz. Budu ho muset rozebrat, neboť to co píšeš, je poněkud zavádějící a nepříliš odrážející skutečnost.

Netuším, co myslíš tím, že se nedávno mluvilo o tom, že chodilo příliš mnoho stížností na mé chování vůči členům. Kdybych byla ten správný byrokrat, tak ti řeknu, že na foru či v podatelně kontrolní komise nenajdeš žádný členský podnět. Odhaduji ale, kam tvé lehce mlhavé tvrzení vede, takže se ti budu snažit odpovědět co nejlépe.

Osobní spory jsou v každém MSku a ráda bych viděla nějaké, kde se nikdy nic nestalo. Nicméně - každý za mnou může přijít a říct mi, že je nějaký problém nebo že má problém se mnou. Nejsem Kronos, abych požírala členy nebo regP a také občas lidé chodí nebo se i ptám sama a nemám problém ani s tím, kdyby někdo chtěl využít členský podnět a řešit problém touto formou. Ovšem hledat nějaké řešení musí chtít i druhá strana. Sejít se k dialogu je někdy těžké, pro někoho je problém i zvednout telefon, nebo odpovědět na mail, to je nutno říct.

Co se týče mediátora, tak je možná nutno do kontextu dodat, že se nedávno v našem KS řešila i otázka facilitace týmů, tj. nějaké hodnocení a refresh. Někdy je totiž potřeba pohled zvenčí a nezúčastněná osoba v konfliktech pomůže více, než když se do sporu dvou lidí budou zatahovat další a budou vznikat tábory. To pro rozvoj celku nepovažuji za prospěšné. Nějaký koučink je prospěšný ale i tam, kde spory nejsou – třeba pro efektivnější fungování týmu.

Ohledně placení – buď se k tobě ta informace nedostala (mě samotné ses neptala) nebo jsi opomněla uvést, že svou část případné mediace konkrétního sporu bych si uhradila i sama. Nicméně, k žádné mediaci nedošlo.

Ještě abychom upřesnili to „příliš mnoho stížností“. Tuším jeden konflikt. Nic jiného k mému sluchu nedolehlo.

Jak jsem psala v kandidátské řeči, že na sobě musí člověk pracovat – tak to nebyl jen takový kec. Plánuji v blízké době podstoupit koučink; považuji to za důležitý krok v nějakém osobnostním rozvoji, který snad pomůže i mému okolí (takže i MS).

Kdybych byla takový ďábel, jak to tak trochu vyznívá z tvého příspěvku, nejspíš by v MS Ostrava vládla diktatura, atmosféra strachu, jeden by se s druhým nebavil atd. Což taková situace v Ostravě určitě není.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvek:
Sarka.Vaclavikova
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: Nominace Pavlíny Nováčkové do RV

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Díky za odpověď, koučink je určitě dobrá cesta. Jen chci dodat, že moc nevidím ve svém příspěvku mlžení ani náznaky nějakého zla, normálně se ptám na důležitou věc, o které se tady v Ostravě poslední měsíce hodně mluvilo (a z více stran). Slyšela jsem o stížnostech v plurálu a to měl být údajně podnět k řešení skrze placeného mediátora, slyšela jsem, že za peníze strany. Nijak nehodnotím. Jinak zúčastnění se to pokud vím snažili řešit mírnou cestou, proto se o tom mluvilo v rámci MS a nedošlo na členské podněty, což by imho měla být až poslední cesta (takže argument, že nic není v podnětech je tady trochu lichý, ostatně já mám například negativní zpětnou vazbu ve svém vlákně, přičemž žádné oficiální cesty řešení čehokoliv se nikdy nekonaly :D). Souhlasím, že je někdy lepší přizvat odborníka než to nechat vyhnít. Jen mě překvapilo, že tak brzo po tak nepříjemném incidentu pro všechny zúčastněné zvažuješ "povýšení", ale opět, to bys měla být schopna nejlépe zhodnotit ty sama a pak CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvek:
Romana.Korosi

Zen pičo

Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavlíny Nováčkové do RV

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Jsem s Pavlínou v zastupitelstvu na Jihu a jsem také jejím místopředsedou v PMS, takže jsem asi zaujatý, ale musím trošku zareagovat.
Podle mě patří Pavlína u Pirátu k nejpracovitějším lidem, které znám a dává straně všechno. Jede na dřeň a má vysoké požadavky i na ostatní, ale nepamatuji si, že by na někoho tlačila i přes to, že by se ozval, že je toho na něj moc, nebo neuměla přijmout kritiku. Co se týká její kandidatury do RV, rozhodně to nevnímám jako nějaké povýšení, jak píše Šárka, naopak, každá vnitrostranická funkce pro mě znamená jen další, často velmi nevděčnou práci, za nula prašulí, konanou pro stranu, takže z tohoto pohledu mi kandidatura Pavlíny dává velký smysl a věřím, že bude mít přínos, pokud uspěje.

Co se týká nějakých konfliktů, jsem docela stranou různých drbů a vášnivých diskuzí na Facebooku, snažím se být nestranný, ale uznávám, že někdo může mít pocit, že je s Pavlínou obtížné vyjít, ale také jsem přesvědčen, že je to falešný dojem a pokud je ochota si to vyříkat, tak Pavlína je dialogu vždy otevřená.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvky (celkem 2):
Pavlina.Polaskova, Michal.Soltys
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Romana.Korosi
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 85
Registrován: 17 led 2018, 10:48
Profese: Výkonná Asistentka
Dal poděkování: 1131 poděkování
Dostal poděkování: 96 poděkování

Re: Nominace Pavlíny Nováčkové do RV

Příspěvek od Romana.Korosi »

Mne tedy zaráží, že zde není ani náznak sebereflexe Pavlíny.Proto by zde tohle melo zaznít.
Pamatuji si na schůzi (už v nové OPICI) , kdy Pavlína nezvládla kritiku své prezentace od @Jakub.Dedek a její emoční výbuch byl tak silný, že kopala do židle až do rohu celé místnosti.Vystrašilo to nejen mne.
Naposledy upravil(a) Romana.Korosi dne 21 dub 2021, 23:14, celkem upraveno 1 x.

Nezískáš zkušenost na klidném moři.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“