Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Pavel Šrámek

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Pavla Šrámka do doplňující volby Kontrolní komise

Anketa končí za 18 črc 2020, 13:18

Ano
37
73%
Ne
10
20%
Zdržuji se (Proti všem)
4
8%
 
Celkem hlasujících: 51 - Celkem hlasů: 51

Uživatelský avatar
Pavel.Bosak
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 210
Registrován: 08 bře 2018, 10:30
Profese: grafik
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Pavel Šrámek

Příspěvek od Pavel.Bosak »

Tak to se vám fakt povedlo. Přes rok práce na urovnání sporu, a jsme tam kde jsme byli. Hodiny telefonátů, schůzek, pomalého budování důvěry... Všechno v tahu. Na tohle se vám můžu tak akorát vykašlat. Takhle v Plzni nebudeme síla nikdy. Jste sami svého štěstí strůjci. Jak malý děti. Tak se tady hádejte dál, já už sem nepáchnu. A to MS si urovnejte jak chcete. Pa.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Bosak za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Pavel Šrámek

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Já bych k tomu dodal jen svůj názor na opakující se vyjádření některých, že od rozhodce nebo člena KK se vyžaduje objektivita a větší nadhled. S tím lze bezesporu souhlasit. Kandidát ovšem v daném sporu nebyl "vyšetřovatelem" ani rozhodcem, ale "obviněným". Ignorovat tento nikoliv drobný rozdíl je dost zásadní opomenutí. Myslím, že drtivá většina lidí svůj osobní setup mění v momentu, kdy se přesunou z pozice pozorovatele, komentátora, vyšetřovatele či rozhodce, do pozice někým obviněného, a to zcela pomíjím konsekvence. Zjevně tam pracují mnohem silnější emoce. Ostatně proto se i v českém právním řádu nahlíží na soudce nebo vyšetřovatelé poněkud jinak, než na obviněného či obžalovaného. Činit závěry z toho, že jako obviněný dotyčný hájí své zájmy, nikoliv zájmy protistrany, a je emocialně angažován, ve vztahu k vhodnosti vykonávat úplně jinou funkci nebo roli, mi připadá nesprávné. Ostatně, v jiném vlákně jsme se dlouho bavili o tom, proč se členové KK nebo RK sami vylučují z případů, ve kterých by mohli být angažováni oni nebo osoby jim blízké.

Vyzývám obě strany ke zmírnění emocí, jedná se o dva roky starou věc, byť zjevně budí vášně i dnes, a možná by bylo na čase z toho lehkého OT poněkud vyskočit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvek:
anon268
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6105 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Pavel Šrámek

Příspěvek od Jan.Bednarik »

@Pavel.Sramek Souhlasíš s Janem Zavadilem, že jsi v té kauze byl v roli "obviněného"? Případně jak si to vnímal tenkrát, a jak to vidíš s odstupem času?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvek:
Martin.Elias

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1123
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1984 poděkování
Dostal poděkování: 1896 poděkování

Re: Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Pavel Šrámek

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Magda.Dankova píše: 21 črc 2020, 00:40 Myslím si, že by člen KK (i člen pirátů) neměl urážet ostatní členy a měl být věcný,
OFFTOPICTak to radši nechoď na Zulip :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 2):
Jan.Zavadil, Jiri.Hoskovec
Uživatelský avatar
Jan.Zavadil
Člen KS Praha
Příspěvky: 771
Registrován: 04 lis 2017, 17:54
Profese: Product Manager
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 5127 poděkování
Dostal poděkování: 1669 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Pavel Šrámek

Příspěvek od Jan.Zavadil »

Jan.Bednarik píše: 22 črc 2020, 10:00 @Pavel.Sramek Souhlasíš s Janem Zavadilem, že jsi v té kauze byl v roli "obviněného"? Případně jak si to vnímal tenkrát, a jak to vidíš s odstupem času?
Já tam ty uvozovky dal záměrně, abych naznačil jistou nadsázku, zbytek nebudu komentovat, protože cítím, kam Tvůj dotaz míří 👍
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvek:
Vojtech.Pikal
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2331
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 3977 poděkování
Dostal poděkování: 3000 poděkování

Re: Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Pavel Šrámek

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Ahoj Pavle,
moje otázka směřuje k tomu, jaké postupy/opatření bys udělal, aby nedocházelo ke konfliktům mezi členy Pirátské strany a KK (a naopak)? Je podle Tebe v pořádku, aby člen(ka) KK sděloval(a) osobní názory na jiné Piráty? Jde se vyhnout tomu, aby člen(ka) KK mohl(a) říct svůj názor bez toho, aby byl(a) obviněn(a) z předpojatosti? Díky za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Pavel.Sramek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1422
Registrován: 11 srp 2016, 11:51
Profese: místostarosta MO Plzeň 3, architekt v IT
Bydliště: Plzeň 3
Dal poděkování: 1387 poděkování
Dostal poděkování: 1235 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Pavel Šrámek

Příspěvek od Pavel.Sramek »

Jan.Bednarik píše: 22 črc 2020, 10:00 @Pavel.Sramek Souhlasíš s Janem Zavadilem, že jsi v té kauze byl v roli "obviněného"? Případně jak si to vnímal tenkrát, a jak to vidíš s odstupem času?
V kauze jsem byl i dle KK v roli obviněného, ale z mého pohledu tam nebyl žádný procesní ani materiální podklad. Odpovědnost za skutky jiných lidí jsem nepřebral.
Lukas.Dolezal píše: 25 črc 2020, 23:26 Ahoj Pavle,
moje otázka směřuje k tomu, jaké postupy/opatření bys udělal, aby nedocházelo ke konfliktům mezi členy Pirátské strany a KK (a naopak)? Je podle Tebe v pořádku, aby člen(ka) KK sděloval(a) osobní názory na jiné Piráty? Jde se vyhnout tomu, aby člen(ka) KK mohl(a) říct svůj názor bez toho, aby byl(a) obviněn(a) z předpojatosti? Díky za odpovědi.
Rád bych viděl zlepšení komunikace KK a členy, osobně jsem od člena KK dostal zprávu, že tu jsem od toho, abych KK odpovídal na jakékoliv otázky. To mi přijde jako nevhodná komunikace zavánějící moc velkým autoritářstvím.
Každý člověk má právo na osobní názor, ale nesmí se v tu chvíli vyjadřovat jako člen orgánu, pouze jako člověk.
Každý člověk je nějak předpojatý, neutrální není nikdo, všichni máme předsudky. Ve vyjádřeních záleží na tom, aby se názor opíral o fakta ,nikoliv domněnky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Sramek za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Vojtech.Pikal

Pirátský zastupitel města Plzně
Tel: 777 300 508
Email: pavel.sramek@pirati.cz
FB: https://www.facebook.com/Pavel.Sram3k
TW/X: @PiratSramek
Promluvme si: https://calendly.com/pavelsramek

Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2788
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6105 poděkování
Dostal poděkování: 7195 poděkování

Re: Nominace do doplňující volby Kontrolní komise - Pavel Šrámek

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Pavel.Sramek píše: 29 črc 2020, 11:27
Jan.Bednarik píše: 22 črc 2020, 10:00 @Pavel.Sramek Souhlasíš s Janem Zavadilem, že jsi v té kauze byl v roli "obviněného"? Případně jak si to vnímal tenkrát, a jak to vidíš s odstupem času?
V kauze jsem byl i dle KK v roli obviněného, ale z mého pohledu tam nebyl žádný procesní ani materiální podklad. Odpovědnost za skutky jiných lidí jsem nepřebral.
Děkuji za odpověď. Myslím si ale, že jako kandidát do KK bys měl ujasnit rozdíly mezi "obviněným" a odpůrcem. A taky rozdíl mezi podáním ke KK a stížností dle rozhodčího řádu. Protože podle informací zde https://redmine.pirati.cz/issues/15955 jsi byl jen "svědek".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha, Martin.Elias, Bohuslav.Svehla, Dalibor.Zahora

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“