Stránka 6 z 26
Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020
Napsal: 20 kvě 2020, 08:26
od Tereza.Vovesova
Zdenek.Hrib píše: ↑20 kvě 2020, 08:02
Opět snaha paní Bohuslavové vyrobit senzaci. Tentokrát si pomohla tvrzením, že můj poradce Martin Štěrba kumuluje funkce, protože je zároveň místostarostou Prahy 8. To je normální lež, protože není ani zastupitelem. Předpokládám, že to opraví, ale samozřejmě nadále ten článek bude manipulativní a nedala tam ani moji klíčovou citaci: "Zákaz kumulace uvolněných placených funkcí zůstává zcela nedotčen a platný. Toto pravidlo se v povolební strategii nijak nemění. Zastupitelé tak mohou být členy pouze nejvýše jedné dozorčí rady a to pouze, pokud zvítězili v otevřeném výběrovém řízení. Já jsem nicméně v souladu s předvolebním slibem po zvolení rezignoval i na členství ve správní radě VZP."
Ne, neříkala jsem ti to.
Příště než se na mě osopíš, tak si prosím vzpomeň třeba na paní Bohuslavovou.
Děkuju.
Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020
Napsal: 20 kvě 2020, 08:40
od Zdenek.Hrib
Tereza.Vovesova píše: ↑20 kvě 2020, 08:26
Zdenek.Hrib píše: ↑20 kvě 2020, 08:02
Opět snaha paní Bohuslavové vyrobit senzaci. Tentokrát si pomohla tvrzením, že můj poradce Martin Štěrba kumuluje funkce, protože je zároveň místostarostou Prahy 8. To je normální lež, protože není ani zastupitelem. Předpokládám, že to opraví, ale samozřejmě nadále ten článek bude manipulativní a nedala tam ani moji klíčovou citaci: "Zákaz kumulace uvolněných placených funkcí zůstává zcela nedotčen a platný. Toto pravidlo se v povolební strategii nijak nemění. Zastupitelé tak mohou být členy pouze nejvýše jedné dozorčí rady a to pouze, pokud zvítězili v otevřeném výběrovém řízení. Já jsem nicméně v souladu s předvolebním slibem po zvolení rezignoval i na členství ve správní radě VZP."
Ne, neříkala jsem ti to.
Příště než se na mě osopíš, tak si prosím vzpomeň třeba na paní Bohuslavovou.
Děkuju.
Pardon jestli jsem byl prili usecny, ale ja nechci delat politiku tak, aby o tom nemohla napsat Bohuslavova manipulativni clanek vylepseny zjevnou lzi o mych poradcich. To bychom totiz nemohli delat vubec nic.
Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020
Napsal: 20 kvě 2020, 08:41
od Jan.Novak
Hmm. Takže až se sněmovna rozhodne ztrojnásobit tresty za držení omamných a psychotropních látek, tak Tomáš Vymazal vstane a řekne "Cajk! To je jenom technická úprava, vlastně se nic neděje".
Až podělíme o tři maximální rychlost na pozemních komunikacích, tak taky řekneme "Cajk, jde jen o technickou změnu, nic se nezmění!".
A zpětně řekneme, že změna etického kodexu hnutí ANO, je úplně vpohodě, protože je to vlastně technická změna.
Já v zásadě rozumím, že ten bič, který si na sebe Pražští Piráti upletli, není příjemný. Ovšem přijali ste si ho sami, sami jste ho slíbili voličům a sami jste tedy nechali ostatní čelit otázkám "proč to v Praze máte takhle a u vás v Horní dolní to máte slabší?". Nevím jak je to ve zvyku v Praze, ale my v jčK svoje slovo držíme.
Docela mě zaráží, že je vám úplně jedno, že všichni ostatní v krajských volbách budu odpovídat na otázky "Budete si svoje sliby taky upravovat podle toho jak se vám bude v politice dařit/nedařit?", no hlavně, že vám se bude snáže pracovat, žejo.
Nejspíš nám to nějaký ty hlasy ubere, a pak ještě navrch budeme poslouchat, že v Praze jste nejlepší a máte nejlepší čísílka, i když je ostatním svou dosebezahleděností kazíte.
Pirátství je i o tom brát ohledy na ostatní.
Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020
Napsal: 20 kvě 2020, 08:46
od Tereza.Vovesova
Zdenek.Hrib píše: ↑20 kvě 2020, 08:40
Tereza.Vovesova píše: ↑20 kvě 2020, 08:26
Zdenek.Hrib píše: ↑20 kvě 2020, 08:02
Opět snaha paní Bohuslavové vyrobit senzaci. Tentokrát si pomohla tvrzením, že můj poradce Martin Štěrba kumuluje funkce, protože je zároveň místostarostou Prahy 8. To je normální lež, protože není ani zastupitelem. Předpokládám, že to opraví, ale samozřejmě nadále ten článek bude manipulativní a nedala tam ani moji klíčovou citaci: "Zákaz kumulace uvolněných placených funkcí zůstává zcela nedotčen a platný. Toto pravidlo se v povolební strategii nijak nemění. Zastupitelé tak mohou být členy pouze nejvýše jedné dozorčí rady a to pouze, pokud zvítězili v otevřeném výběrovém řízení. Já jsem nicméně v souladu s předvolebním slibem po zvolení rezignoval i na členství ve správní radě VZP."
Ne, neříkala jsem ti to.
Příště než se na mě osopíš, tak si prosím vzpomeň třeba na paní Bohuslavovou.
Děkuju.
Pardon jestli jsem byl prili usecny, ale ja nechci delat politiku tak, aby o tom nemohla napsat Bohuslavova manipulativni clanek vylepseny zjevnou lzi o mych poradcich. To bychom totiz nemohli delat vubec nic.
Kdybys býval reagoval rovnou v tomhle stylu, protože bylo naprosto jasné, že se něco takového stane a ujistil si nás tak, že s tím počítáme a snadno si svůj postoj uhájíme, bylo by to asi řekněme ... věcnější. 
Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020
Napsal: 20 kvě 2020, 08:48
od Bara.Soukupova
Nemyslím si, že by KF Praha nemělo na takovou změnu povolební strategie právo. Již se v minulosti povolební strategie měnila. Avšak vždy tomu bylo z nějakého vážného důvodu - třeba z důvodu uzavření možné koalice. Zde však o nic vážného nejde - pokud povolební strategii dodržíme, nastoupí do Zastupitelstva HMP místo jedněch kvalitních lidí jiní kvalitní lidé. A to je přeci jeden z důvodů, proč nechceme kumulovat - aby více lidí získalo politické zkušenosti. Ač to krátkodobě může být nepříjemné, dlouhodobě nám to pomůže.
Souhlasím, že nastavených 6 měsíců kumulace mohla být chyba, měnit to takto v průběhu je chybou ještě mnohem větší a skutečně to (zbytečně) ohrožuje dobré jméno strany, jak ukazuje dnešní článek na Novinkách. Krajně se mi rovněž nelíbila celá obhajoba této změny, kdy byla vykládána jako pouhá změna technického parametru. Přitom načasování i zákulisní informace jasně ukazují na konkrétní personálie. Jediná, kdo se k návrhu vyjádřila upřímně byla @Eva.Horakova , ač později svůj příspěvek smazala.
Mrzí mě, že se naše politika v Praze posouvá k neupřímnému politikaření. Ještě pár takových kauz a budeme v očích voličů těmi "politickými dinosaury", které jsme před třemi lety kritizovali.
Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020
Napsal: 20 kvě 2020, 08:51
od Zdenek.Hrib
Jan.Novak píše: ↑20 kvě 2020, 08:41
Hmm. Takže až se sněmovna rozhodne ztrojnásobit tresty za držení omamných a psychotropních látek, tak Tomáš Vymazal vstane a řekne "Cajk! To je jenom technická úprava, vlastně se nic neděje".
Až podělíme o tři maximální rychlost na pozemních komunikacích, tak taky řekneme "Cajk, jde jen o technickou změnu, nic se nezmění!".
A zpětně řekneme, že změna etického kodexu hnutí ANO, je úplně vpohodě, protože je to vlastně technická změna.
Já v zásadě rozumím, že ten bič, který si na sebe Pražští Piráti upletli, není příjemný. Ovšem přijali ste si ho sami, sami jste ho slíbili voličům a sami jste tedy nechali ostatní čelit otázkám "proč to v Praze máte takhle a u vás v Horní dolní to máte slabší?". Nevím jak je to ve zvyku v Praze, ale my v jčK svoje slovo držíme.
Docela mě zaráží, že je vám úplně jedno, že všichni ostatní v krajských volbách budu odpovídat na otázky "Budete si svoje sliby taky upravovat podle toho jak se vám bude v politice dařit/nedařit?", no hlavně, že vám se bude snáže pracovat, žejo.
Nejspíš nám to nějaký ty hlasy ubere, a pak ještě navrch budeme poslouchat, že v Praze jste nejlepší a máte nejlepší čísílka, i když je ostatním svou dosebezahleděností kazíte.
Pirátství je i o tom brát ohledy na ostatní.
Opet zduraznuji: povolebni strategie se menila v Praze i v minulem volebnim obdobi. Takze vsem rozhodne doporucuji upozornit primo v povolebni strategii, pokud ji budete mit, ze muze dojit k jeji zmene. Je to pomerne bezna situace.
Jinak omezeni proti soubehu mandatu clena rady kraje a zastupitele v nejake obci se lhutou 1.5 roku na vyreseni soubehu je samozrejme na zvazeni KF kazdeho kraje.
Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020
Napsal: 20 kvě 2020, 08:56
od Zdenek.Hrib
Bara.Soukupova píše: ↑20 kvě 2020, 08:48
Nemyslím si, že by KF Praha nemělo na takovou změnu povolební strategie právo. Již se v minulosti povolební strategie měnila. Avšak vždy tomu bylo z nějakého vážného důvodu - třeba z důvodu uzavření možné koalice. Zde však o nic vážného nejde - pokud povolební strategii dodržíme, nastoupí do Zastupitelstva HMP místo jedněch kvalitních lidí jiní kvalitní lidé. A to je přeci jeden z důvodů, proč nechceme kumulovat - aby více lidí získalo politické zkušenosti. Ač to krátkodobě může být nepříjemné, dlouhodobě nám to pomůže.
Souhlasím, že nastavených 6 měsíců kumulace mohla být chyba, měnit to takto v průběhu je chybou ještě mnohem větší a skutečně to (zbytečně) ohrožuje dobré jméno strany, jak ukazuje dnešní článek na Novinkách. Krajně se mi rovněž nelíbila celá obhajoba této změny, kdy byla vykládána jako pouhá změna technického parametru. Přitom načasování i zákulisní informace jasně ukazují na konkrétní personálie. Jediná, kdo se k návrhu vyjádřila upřímně byla @Eva.Horakova , ač později svůj příspěvek smazala.
Mrzí mě, že se naše politika v Praze posouvá k neupřímnému politikaření. Ještě pár takových kauz a budeme v očích voličů těmi "politickými dinosaury", které jsme před třemi lety kritizovali.
I ten manipulativni clanek na Novinkach obsahuje informaci, ze stale budeme jedinou stranou, ktera v Praze nejak resi soubeh mandatu na mestske casti a magistratu. A jsem zvedav, kolik nasich kraju si da ted do povolebni strategie zakaz soubehu mandatu clena rady kraje a obecniho zastupitele se lhutou 1.5 roku.
Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020
Napsal: 20 kvě 2020, 09:19
od Michaela.Nepejchalova
Zákaz souběhu uvolněné s neuvolněnou funkcí už asi nikdo, nicméně ze lhůt mi přijde neracionálnější ta
Danova.
Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020
Napsal: 20 kvě 2020, 09:21
od Viktor.Derka
Zdenek.Hrib píše: ↑20 kvě 2020, 08:51
Jan.Novak píše: ↑20 kvě 2020, 08:41
Hmm. Takže až se sněmovna rozhodne ztrojnásobit tresty za držení omamných a psychotropních látek, tak Tomáš Vymazal vstane a řekne "Cajk! To je jenom technická úprava, vlastně se nic neděje".
Až podělíme o tři maximální rychlost na pozemních komunikacích, tak taky řekneme "Cajk, jde jen o technickou změnu, nic se nezmění!".
A zpětně řekneme, že změna etického kodexu hnutí ANO, je úplně vpohodě, protože je to vlastně technická změna.
Já v zásadě rozumím, že ten bič, který si na sebe Pražští Piráti upletli, není příjemný. Ovšem přijali ste si ho sami, sami jste ho slíbili voličům a sami jste tedy nechali ostatní čelit otázkám "proč to v Praze máte takhle a u vás v Horní dolní to máte slabší?". Nevím jak je to ve zvyku v Praze, ale my v jčK svoje slovo držíme.
Docela mě zaráží, že je vám úplně jedno, že všichni ostatní v krajských volbách budu odpovídat na otázky "Budete si svoje sliby taky upravovat podle toho jak se vám bude v politice dařit/nedařit?", no hlavně, že vám se bude snáže pracovat, žejo.
Nejspíš nám to nějaký ty hlasy ubere, a pak ještě navrch budeme poslouchat, že v Praze jste nejlepší a máte nejlepší čísílka, i když je ostatním svou dosebezahleděností kazíte.
Pirátství je i o tom brát ohledy na ostatní.
Opet zduraznuji: povolebni strategie se menila v Praze i v minulem volebnim obdobi. Takze vsem rozhodne doporucuji upozornit primo v povolebni strategii, pokud ji budete mit, ze muze dojit k jeji zmene. Je to pomerne bezna situace.
Jinak omezeni proti soubehu mandatu clena rady kraje a zastupitele v nejake obci se lhutou 1.5 roku na vyreseni soubehu je samozrejme na zvazeni KF kazdeho kraje.
Pláčeš trochu na špatném hrobě. Snad nikdo tu netvrdí, že povolební strategii nelze za žádných okolností měnit (Honza jen považuje jiný orgán za příslušný pro tuto změnu), naopak výslovně jsem uvedl, že změna možná je, ale ne jakákoliv a kdykoliv. Jestli Tvým pointem je to, že protože se v minulosti již změnila povolební strategie, můžeme tedy měnit cokoliv, kdykoliv a jakkoliv, tak s Tebou asi souhlasit nebudu, nadto pokud si toto myslíš, tak skutečně už nemusíme přijímat žádné povolební strategie.
Proto možná raději napři svou energii vysvětlování, proč tato změna byla tak nutná a potřebná, než že se změny již stávaly, popř. aspoň vykresli, v čem je současná změna srovnatelná se změnami dřívějšími.
Re: Přezkum rozhodnutí KF Praha 8/2020
Napsal: 20 kvě 2020, 09:23
od Martin.Kucera
Zdenek.Hrib píše: ↑20 kvě 2020, 08:56
A jsem zvedav, kolik nasich kraju si da ted do povolebni strategie zakaz soubehu mandatu clena rady kraje a obecniho zastupitele se lhutou 1.5 roku.
To by bylo dost na hlavu, vzhledem k tomu, že zvolenému krajskému zastupiteli, který je již zastupitelem komunálním, ten komunální mandát stejně skončí za 2 roky, což už je nepodstatný rozdíl.