Přezkum rozhodnutí KK o odložení stížnosti ve věci odvolání radní Praha 3

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Jste pro přezkum rozhodnutí KK o odložení stížnosti ve věci odvolání pirátské radní Praha 3

Pro přezkum
13
14%
Proti přezkumu (stížnost je nedůvodná)
65
68%
Zdržuji se
17
18%

Celkem hlasujících: 95 - Celkem hlasů: 95

Jana.Belecova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: manažerka, zastupitelka MČ Praha 3
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 56 poděkování

Re: Přezkum rozhodnutí KK o odložení stížnosti ve věci odvolání radní Praha 3

Příspěvek od Jana.Belecova »

Yossi píše:
13 kvě 2020, 13:08
Jana.Belecova píše:
13 kvě 2020, 09:53
Yossi píše:
12 kvě 2020, 18:24

Gut, tak prosím dejte vědět, až bude podána alespoň žaloba. Jen tedy netuším, co má co paní D.P. společného s vnitrostranickými mechanismy, když není členkou strany.
Problém je v tom, že toto nepodložené tvrzení používají volně někteří členové ZK P3 a další členové MS P3 a také s tímto nepodložením tvrzením podporují návrh na moje odvolání. S tímto nepodloženým tvrzením zakrývají pro mě závažnější záležitost a to je agresivní útok a fyzické ohrožování mé osoby Štěpánem Štréblem. Toto nepotvrzené tvrzení užil i Š.Š. k účelovému překrytí konfliktu, který sám vyvolal později bagatelizoval. Bez ohledu na fakt, že sami Piráti na P3 nijak nepátrají a nepátrali či nijak neprošetřili toto nepodložené tvrzení. Jediný člověk, který žádal o prošetření tohoto nepodloženého tvrzení jsem byla já. Můj návrh na odvolání považuji za účelový, nepodložený žádnými vážnými pochybeními tudíž neobhajitelný.
A ten tvrzený závažnější útok a ohrožování Vaší osoby byl nahlášen OČTŘ kdy a s jakým výsledkem?
jak jsem psala výše i v tomto případě konám kroky prostřednictvím svého právníka.

Jana.Belecova

Michal.Gill píše:
13 kvě 2020, 11:18
Jana.Belecova píše:
13 kvě 2020, 10:36
Tvoji definici "bossingu" jsem už někde četla, bez urážky nabyla jsem dojmu, že ti není známo co to slovo a činy s tím související znamená. Pokud se cítíš být svědkem, proč jsi své svědectví nedal zaměstnanci D.P., když jsem žádala o prošetření této záležitosti? Tvoje vystupování bez urážky je zcela odlišné v osobním kontaktu s vystupováním ve virtuálním prostoru. Tvůj postoj a bagatalizace k incidentu z 1.10 se radikálně proměnil.
Máš-li dojem, že bagatelizuji průběh incidentu z 1.10.2019, pak se zeptám, čím si vysvětluješ rozdíl ve svém vlastním popisu situace, který jsi sepsala hned po incidentu a tlačila na všechny přítomné, aby tvůj popis dění podepsali, a tím aktuálním, kde situaci označuješ za "agresivní útok a fyzické ohrožování".
Pokud by jsi byl "tlačen" zřejmě by si svědecký podpis nepřipojil. Svědci byli 3 paní M.V se k podpisem nepřipojila, ne z důvodu, že bych jí "tlačila" jak tvrdíš ty, ale z důvodu, že během incidentu odešla, protože jí ta situace byla velmi nepříjemná. Každopádně byla ochotna potvrdit to co viděla, což také udělala a výsledek šetření/reakce na interpelaci směřující k incidentu, zde https://www.praha3.cz/getFile/case:show ... :38.000000

Michal.Gill
Republikový výbor
Profese: Copywriter, byrokrat, volej. rozhodčí
Dal poděkování: 2754 poděkování
Dostal poděkování: 2003 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill »

Jana.Belecova píše:
13 kvě 2020, 14:36
Pokud by jsi byl "tlačen" zřejmě by si svědecký podpis nepřipojil. Svědci byli 3 paní M.V se k podpisem nepřipojila, ne z důvodu, že bych jí "tlačila" jak tvrdíš ty, ale z důvodu, že během incidentu odešla, protože jí ta situace byla velmi nepříjemná. Každopádně byla ochotna potvrdit to co viděla, což také udělala a výsledek šetření/reakce na interpelaci směřující k incidentu, zde https://www.praha3.cz/getFile/case:show ... :38.000000
"Tlačen" možná není ten správný výraz. Má nadřízená (ty) sepsala popis události tak, jak jej viděla ona, a požádal mě, ať jej podepíši. Standardně obvykle každý sepisuje svědectví sám za sebe, protože očité svědectví je vždy subjektivní. Proto mám asi dodnes pocit, že jsem byl pod tlakem podepsat něco, s čím jsem nemohl já ani nikdo jiný (vyjma autorky) na 100% souhlasit. Každopádně to byl tvůj vůbec první popis události, bezprostředně po konfrontaci, a byl to popis zcela nejmírnější, zatímco na stále tvrdší výrazy docházelo při každém dalším popisu události.

Výše v tomto vlákně sis dovolila předpokládat, že mé výpovědi ovlivňuje Štěpán Štrébl. Pak jsi to sice zase smazala, ale dovol teď jeden tip i mně: nemohu se ubránit dojmu, že čím více je tvá pozice na radnici v ohrožení, tím více se upínáš k této jedné situaci v říjnu, která s časem (a tvou rostoucí motivací vykreslit ji v co nejtemnějších barvách) přerostla od "vstupování do osobní zóny" až v aktuální "agresivní útok". Je mi líto, ale tak to vidím. Nicméně prakticky kdokoli z klubu nebo MS ti řekne, že tato konfrontace nemá naprosto nic společného se snahou o tvé odvolání.
Bc. Michal Gill • generální sekretář Pirate Parties International • člen RV • asistent pirátských radních Prahy 3 • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@slovenskipirati.sk

Frantisek.Dosedel
Krajská rozhodčí komise
Profese: advokátní koncipient
Dal poděkování: 781 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Abychom se netočili jen na nepodložených tvrzeních o tom, že je něco možné, k důvodům pro odvolání si dovolím zacitovat odstavce 15 a 16 vyjádření odpůrců (k dispozici zde: https://redmine.pirati.cz/attachments/4 ... 200507.pdf ) :

15. K přehledu rozhodných skutečností si dovolím poznamenat následující. Stěžovatelka celkem zdařile zachycuje, že ZKMČP3 učinil maximum pro vyřešení situace, když Janě Belecové dal několik příležitostí k smírnému řešení věci. Bohužel v okamžiku, kdy Jana Belecová začala vyhrožovat medializací a poškozením České pirátské strany, pokud nebude po jejím, nebylo již cesty zpět. Toto vyhrožování je zachyceno například v zápisu z první mediace (která stála celkem 6.000,- Kč a na jejímž hrazení se nepodílelo ani PKS, ani Jana Belecová, ale stávající ZKMČP3), která je již přiložena k tomuto řízení.
16. Stěžovatelka se zde snaží vyvolat dojem, že důvodem pro odvolání Jany Belecové je „incident“, zcela však opomíjí zdůvodnění, jež bylo opakovaně poskytnuto jak Janě Belecové, tak PKS, tak RP, tak KK a bylo projednáno na schůzi MSP3 dne 20.1.2020 (zápis zde: viewtopic.php?p=677399#p677399), kdy jako důvody jsou uvedeny: přetrvávající konflikty, nepřítomnost týmového fungování, obtíže s komunikací, vystoupení na radě/zastupitelstvu bez ohledu na dohodu ZK (držení vlastní linie), paralyzace práce ZK, nátlakové chování, neochota ke spolupráci, žádná sebereflexe, upřednostňování proprietárního softwaru, vyhrožování a další. Po příchodu do Rady se komunikace mezi celým klubem smrskla pod minimální nutnou míru, přestala probíhat vnitřní spolupráce, přestali jsme před koaličními partnery i veřejností vystupovat jednotně. Na nevhodné chování byla Jana Belecová opakovaně upozorňována, dokonce sami členové MSP3 dali podnět k jejímu napomenutí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvky (celkem 5):
Nikol.Marhounova, Michal.Gill, Jan.Bartko, Yossi, Pavel.Moravec
Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune

Jana.Belecova

Frantisek.Dosedel píše:
13 kvě 2020, 17:06
Abychom se netočili jen na nepodložených tvrzeních o tom, že je něco možné, k důvodům pro odvolání si dovolím zacitovat odstavce 15 a 16 vyjádření odpůrců (k dispozici zde: https://redmine.pirati.cz/attachments/4 ... 200507.pdf ) :

15. K přehledu rozhodných skutečností si dovolím poznamenat následující. Stěžovatelka celkem zdařile zachycuje, že ZKMČP3 učinil maximum pro vyřešení situace, když Janě Belecové dal několik příležitostí k smírnému řešení věci. Bohužel v okamžiku, kdy Jana Belecová začala vyhrožovat medializací a poškozením České pirátské strany, pokud nebude po jejím, nebylo již cesty zpět. Toto vyhrožování je zachyceno například v zápisu z první mediace (která stála celkem 6.000,- Kč a na jejímž hrazení se nepodílelo ani PKS, ani Jana Belecová, ale stávající ZKMČP3), která je již přiložena k tomuto řízení.
16. Stěžovatelka se zde snaží vyvolat dojem, že důvodem pro odvolání Jany Belecové je „incident“, zcela však opomíjí zdůvodnění, jež bylo opakovaně poskytnuto jak Janě Belecové, tak PKS, tak RP, tak KK a bylo projednáno na schůzi MSP3 dne 20.1.2020 (zápis zde: viewtopic.php?p=677399#p677399), kdy jako důvody jsou uvedeny: přetrvávající konflikty, nepřítomnost týmového fungování, obtíže s komunikací, vystoupení na radě/zastupitelstvu bez ohledu na dohodu ZK (držení vlastní linie), paralyzace práce ZK, nátlakové chování, neochota ke spolupráci, žádná sebereflexe, upřednostňování proprietárního softwaru, vyhrožování a další. Po příchodu do Rady se komunikace mezi celým klubem smrskla pod minimální nutnou míru, přestala probíhat vnitřní spolupráce, přestali jsme před koaličními partnery i veřejností vystupovat jednotně. Na nevhodné chování byla Jana Belecová opakovaně upozorňována, dokonce sami členové MSP3 dali podnět k jejímu napomenutí.
Výše uvedená argumentace je na Praze 3 obvyklá. Nepravdy bez uvedení věcných argumentů např. Není mi jasné jak může kterýkoli jeden člověk "paralyzovat práci celého ZK" (8 členů). Stále tvrdím, že mé vyloučení z klubu a snaha o mé odvolání z rady je účelové s cílem zbavit se oběti a svědka bez řádného prošetření incidentu z 1.10. Nezávislý pozorovatel může obtížně uvěřit tomu, že v červnu loňského roku mě jednohlasně ZK zvolí za nejvhodnější radní do ledna 2020 neexistuje žádný písemný záznam o mé špatné práci v rámci ZK a najednou k 20.lednu jste se rozhodli, že je třeba mě odvolat, později vyloučit, když jsem sama nerezignovala. Věcné důvody neuvádíte, naopak k mojí práci výhrady nemáte, dokonce ty sám Františku jsi mě chválil na schůzi MS P3 jak svou práci na rozdíl od druhého uvolněného radního ŠŠ reportuji viz viewtopic.php?f=1128&t=47669. Posoudit paralýzu druhého uvolněného radního nelze, jelikož od jeho nástupu do funkce nezveřejnil ani řádek reportu ke své práci. Právě rozsoudit kdo s kým přestal komunikovat a spolupracovat měla rozhodnout komise.

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 6405 poděkování
Dostal poděkování: 7042 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Jana.Belecova píše:
13 kvě 2020, 19:10
Právě rozsoudit kdo s kým přestal komunikovat a spolupracovat měla rozhodnout komise.
Komise resi poruseni predpisu, nemuze resit komunikaci a pracovni veci v ZK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 5):
Yossi, Michaela.Nepejchalova, Adam.Jaros, Frantisek.Dosedel, Jan.Bednarik
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.

Jana.Belecova

Michal.Gill píše:
13 kvě 2020, 14:59
Jana.Belecova píše:
13 kvě 2020, 14:36
"Tlačen" možná není ten správný výraz. Má nadřízená (ty) sepsala popis události tak, jak jej viděla ona, a požádal mě, ať jej podepíši. Standardně obvykle každý sepisuje svědectví sám za sebe, protože očité svědectví je vždy subjektivní. Proto mám asi dodnes pocit, že jsem byl pod tlakem podepsat něco, s čím jsem nemohl já ani nikdo jiný (vyjma autorky) na 100% souhlasit. Každopádně to byl tvůj vůbec první popis události, bezprostředně po konfrontaci, a byl to popis zcela nejmírnější, zatímco na stále tvrdší výrazy docházelo při každém dalším popisu události.

Výše v tomto vlákně sis dovolila předpokládat, že mé výpovědi ovlivňuje Štěpán Štrébl. Pak jsi to sice zase smazala, ale dovol teď jeden tip i mně: nemohu se ubránit dojmu, že čím více je tvá pozice na radnici v ohrožení, tím více se upínáš k této jedné situaci v říjnu, která s časem (a tvou rostoucí motivací vykreslit ji v co nejtemnějších barvách) přerostla od "vstupování do osobní zóny" až v aktuální "agresivní útok". Je mi líto, ale tak to vidím. Nicméně prakticky kdokoli z klubu nebo MS ti řekne, že tato konfrontace nemá naprosto nic společného se snahou o tvé odvolání.
Mám radost, že jsi užil slovo "požádala" protože tak to i bylo. "Tlačen" jsi skutečně nebyl ačkoli o tom soustavně jako o tlaku mluvíš i na jiných místech. Podle smlouvy jsi podřízen Štěpánu Štréblovi nikoli mě, takže argument "má nadřízená" je naprosto lichý. To že jsi podřízen Š.Š je fakt, který jsi mi připomněl ve chvíli, kdy jsi mi odmítl poskytnout mediální podporu (PR). Jako PR podpora pro radní P3 jsi byl vybrán ve výběrovém řízení v rámci pirátských výběrových řízení. Jsem jediná radní, které jsi tuto podporu od ledna přestal poskytovat a dokonce jsi se pokusil o cenzuru mého rozhovoru do Pir. listů, který jsem dělala pro PPU https://www.piratskelisty.cz/clanek-297 ... -a-pracuji. Je pravda, že ve smlouvě jako odb asistent Š.Š PR jako náplň práce nemáš, nicméně ho vykonáváš, ovšem selektivně.

Jana.Belecova

Rostislav.Reha píše:
13 kvě 2020, 19:42
Jana.Belecova píše:
Právě rozsoudit kdo s kým přestal komunikovat a spolupracovat měla rozhodnout komise.
V jiném podání komunikaci KK řeší, dokonce se k němu celé připojilo https://redmine.pirati.cz/issues/29958 ve smyslu paragrafu 5 rozhodčího řádu v bodě c) "úmyslná závažná újma jinému členovi". Stížnost Miluš K. respektive duch stížnosti je ve věci komunikace prostřednictvím zápisů a protistranou nevysvětlených kroků směřující k poslednímu nevratnému kroku tj. odvolání radní bez věcných důvodů. Tento členský podnět je právě o komunikaci, jelikož zápisy je forma komunikace ZK a úkolem Rozhodčí a kontrolní komise je dle rozhodčího řádu chránit práva jednotlivců jak vůči jednotlivcům tak i vůči organizačním jednotkám. Pro jistotu přikládám

§ 5 Porušení předpisů
(1) Porušením předpisů ve smyslu rozhodčího řádu je jednání nebo opomenutí, které je v rozporu s rozhodným právem a které se týká činnosti strany.2) Porušením předpisů je také jejich zjevné obcházení nebo vědomé udržování protiprávního stavu. Tučně jsem zvýraznila bod o který jde.

(2) Závažným porušením stanov je zejména
a) zavrženíhodné porušení základních programových cílů strany,
b) podvod při přijímání členů nebo při stranickém hlasování,
c) úmyslná závažná újma jinému členovi,
d) úmyslná závažná újma straně nebo jejímu demokratickému řádu,
e) opakované poškození dobrého jména strany,
f) maření rozhodčího nálezu,
g) korupční jednání,
h) zakázaná kandidatura proti České pirátské straně.

Michal.Gill
Republikový výbor
Profese: Copywriter, byrokrat, volej. rozhodčí
Dal poděkování: 2754 poděkování
Dostal poděkování: 2003 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill »

Jana.Belecova píše:
13 kvě 2020, 19:50
Mám radost, že jsi užil slovo "požádala" protože tak to i bylo. "Tlačen" jsi skutečně nebyl ačkoli o tom soustavně jako o tlaku mluvíš i na jiných místech. Podle smlouvy jsi podřízen Štěpánu Štréblovi nikoli mě, takže argument "má nadřízená" je naprosto lichý. To že jsi podřízen Š.Š je fakt, který jsi mi připomněl ve chvíli, kdy jsi mi odmítl poskytnout mediální podporu (PR). Jako PR podpora pro radní P3 jsi byl vybrán ve výběrovém řízení v rámci pirátských výběrových řízení. Jsem jediná radní, které jsi tuto podporu od ledna přestal poskytovat a dokonce jsi se pokusil o cenzuru mého rozhovoru do Pir. listů, který jsem dělala pro PPU https://www.piratskelisty.cz/clanek-297 ... -a-pracuji. Je pravda, že ve smlouvě jako odb asistent Š.Š PR jako náplň práce nemáš, nicméně ho vykonáváš, ovšem selektivně.
Sorry jako, ale už jsi tu toho dneska napsala dost a tímhle blábolem jsi mě definitivně nadzvedla ze židle. Nejsi člověk na svém místě a u Pirátů, imho, absolutně nemáš co pohledávat. Na profesionální mediaci lidem vyhrožuješ, že záměrně mediálně poškodíš stranu, pokud ti nenechají koryto, a tady máš ještě tu odvahu řešit kraviny, jako jestli jsem nebo nejsem pod tlakem, když po mně jako zaměstnanci ÚMČ něco chce radní téže MČ? Co to je za kravinu?

Doufám, že si dobře vzpomínáš na ten okamžik, kdy jsem ti do očí řekl, že už tvé výstupy publikovat nebudu. Pozvala sis mě tehdy na kobereček, v době, kdy už bylo jasné, že tě klub bude odvolávat, a vykládala jsi mi nesmysly o tom, jak pracuji pro všechny radní a že se k tobě mám chovat naprosto stejně (a poskytovat ti stejný servis) jako ostatním zastupitelům, a to až do okamžiku, kdy tě snad jednou odvolá zastupitelstvo. Na to jsem ti řekl, že jako profesionál a straník musím stavět zájem klubu, strany i radnice nad zájem tvůj, že pracuji pro radnici i klub jako celek a že v zájmu celku je, abychom člověku, kterého odvoláváme a vylučujeme z klubu, sami nedělali reklamu. Na to jsi mi řekla, že to chceš písemně. Nejsem idiot a bylo zcela zřejmé, že v momentě, kdy ti to písemně dám, poběžíš za tajemníkem a zkusíš mě dát vyhodit pro subordinaci, pročež jsem ti to dal písemně, ale do kopie strčil celé místní sdružení a tajemníkovi se v mailu preventivně omluvil, že se kvůli tobě musí zabývat našimi vnitrostranickými spory. Mimochodem D. P. jsi vyhazovem vyhrožovala nejednou (a slovo "vyhrožovala" používám se vší vážností), přestože je taky psaná na Štěpána, tak se pak asi nemůžeš divit, že jsi mi k smíchu, když tu zkoušíš fabulovat o tom, že politik nemůže vyvíjet tlak na úředníka.

Omlouvám se ostatním, kdo tohle budou číst, ale po půlroce tohohle svinstva už mi ruply nervy. Jana Belecová není Pirát, nezaslouží si být Pirátem nazývána a s každým jedním krokem, který za toho půl roku udělala, mě v tomto názoru utvrzuje víc a víc. Být Pirátem je čest, kterou by měli mít jen čestní lidé. Jana Belecová není čestný člověk a proto nemá právo být nazývána Pirátkou.

PS: V tom článku na Pirátských listech, na který odkazuješ, je bez mého souhlasu použita fotografie, jíž jsem autorem. Kdybych byl stejně malicherný jako ty, domáhal bych se toho, aby byla odstraněna, jako jsi ty Pirátům na Praze 3 hned po prvním vyjádření nedůvěry malicherně odebrala právo používat logo, které pro nás vyrobila nějaká tvá příbuzná. Já to ale nedělám, protože nejsem fracek a když straně jednou něco dám, nikdy to nebudu chtít zpátky. Za osm let, co mám co do činění s Piráty, jsi mimochodem první o kom vím, kdo měl tu drzost nazvat svou dobrovolnickou práci "darem". Ano, jsi opravdu dáreček; takový silně danajský.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Nikol.Marhounova
Bc. Michal Gill • generální sekretář Pirate Parties International • člen RV • asistent pirátských radních Prahy 3 • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@slovenskipirati.sk

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2160 poděkování
Dostal poděkování: 26451 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jana.Belecova píše:
13 kvě 2020, 21:11
Rostislav.Reha píše:
13 kvě 2020, 19:42
Jana.Belecova píše:
V jiném podání komunikaci KK řeší, dokonce se k němu celé připojilo https://redmine.pirati.cz/issues/29958 ve smyslu paragrafu 5 rozhodčího řádu v bodě c) "úmyslná závažná újma jinému členovi".
Všimni si, že v podání, na které odkazuješ, KK rozhodně neřeší, kdo s kým přestal komunikovat a spolupracovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Nepejchalova, Frantisek.Dosedel, Jan.Bednarik, Yossi, Vojtech.Pikal, Rostislav.Reha
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“