odvolání Jakuba Michálka z RP

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Ve věci zahájení jednání o odvolání Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany jsem

PRO
236
63%
PROTI
106
28%
ZDRŽUJI SE
31
8%
 
Celkem hlasujících: 373 - Celkem hlasů: 373

Uživatelský avatar
Michal.Ertl
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 722
Registrován: 17 říj 2017, 22:11
Profese: IT s SŠ učitel
Bydliště: Sadová 625, Holýšov, Plzeňský kraj
Dal poděkování: 1309 poděkování
Dostal poděkování: 893 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Michal.Ertl »

Inteligentní člověk je schopen sebereflexe. Co s tím udělá extrémně inteligentní člověk ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ertl za příspěvky (celkem 2):
Petr.Rysler, Petr.Vileta
ime
608 473 460
WhatsApp
Uživatelský avatar
Vladimir.Dubovy
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 17
Registrován: 24 zář 2018, 20:33
Profese: Analytik finančních trhů ( inv.důchod)
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Vladimir.Dubovy »

Petr.Tkadlec píše: 23 říj 2019, 16:23
Vaclav.Zidek píše: 23 říj 2019, 16:20
Simon.Barczi píše: 23 říj 2019, 16:02

Ale, to že to bylo koordinovano předem snad nebudeme rozporovat :)
No já jo, dokud neuvidím nějaký důkaz ... "podpůrné vojsko" - to především chci doložit. Nebo už se neřídíme komunikačním minimem a deminimem? Já teda hlasoval podle sebe a pokud existuje nějaké "podpůrné vojsko" dokažte to, zajímalo by mne to pro následnou rozpravu a volbu.
Se podívej. Útočníci se rozhodně neřídili komunikačním minimem a hlasující, když ani nepočkali na vyjádření Michálka, tak se rozhodně neřídili deminimem, byť jde jen o podnět... Navíc, když se částečně přiznají, že kvůli koordinování puče ani nespí...
Koukám, že čteš jen co chceš 😢. Nějakou hodinku již pročítám poctivě každý komentář spoustu 👍 rozdaných především lidem co osobně neznám... To že někdo napíše, že z chování JM nespí neznamená přípravu puče, ale především obavy z následného setkání s Jakubem. 215 členů nebude JM podřízeno a není sním v denním styku, ale pokud se o dění ve straně alespoň trošku zajímáš tak o těchto dlouhodobých problémech víš. To, že v poslanecký den se JM bez trošky sebereflexe vyjádřil jen pro média pro svou obhajobu udělal vše a přitom i ostatní poslanci zde reagují, ale JM jsme nestáli ani za sorry večer nebo zítra se k tomu vyjádřím. Prosím odpusť si stále dokola omílat konspirační teorie. Bohužel i Janu znám více méně z rychlíku zažil jsem sní jen jeden Larp a nemám nejmenší důvod ji nevěřit. Bylo by škoda, aby lidé, kteří rádi v Pirátech dělají většinou zdarma kvůli aroganci jedince loď opouštěli.
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4733
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4340 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vladimir.Dubovy píše: 23 říj 2019, 19:24
Petr.Tkadlec píše: 23 říj 2019, 16:23
Vaclav.Zidek píše: 23 říj 2019, 16:20

No já jo, dokud neuvidím nějaký důkaz ... "podpůrné vojsko" - to především chci doložit. Nebo už se neřídíme komunikačním minimem a deminimem? Já teda hlasoval podle sebe a pokud existuje nějaké "podpůrné vojsko" dokažte to, zajímalo by mne to pro následnou rozpravu a volbu.
Se podívej. Útočníci se rozhodně neřídili komunikačním minimem a hlasující, když ani nepočkali na vyjádření Michálka, tak se rozhodně neřídili deminimem, byť jde jen o podnět... Navíc, když se částečně přiznají, že kvůli koordinování puče ani nespí...
Koukám, že čteš jen co chceš 😢. Nějakou hodinku již pročítám poctivě každý komentář spoustu 👍 rozdaných především lidem co osobně neznám... To že někdo napíše, že z chování JM nespí neznamená přípravu puče, ale především obavy z následného setkání s Jakubem. 215 členů nebude JM podřízeno a není sním v denním styku, ale pokud se o dění ve straně alespoň trošku zajímáš tak o těchto dlouhodobých problémech víš. To, že v poslanecký den se JM bez trošky sebereflexe vyjádřil jen pro média pro svou obhajobu udělal vše a přitom i ostatní poslanci zde reagují, ale JM jsme nestáli ani za sorry večer nebo zítra se k tomu vyjádřím. Prosím odpusť si stále dokola omílat konspirační teorie. Bohužel i Janu znám více méně z rychlíku zažil jsem sní jen jeden Larp a nemám nejmenší důvod ji nevěřit. Bylo by škoda, aby lidé, kteří rádi v Pirátech dělají většinou zdarma kvůli aroganci jedince loď opouštěli.
Teď jsem to úplně nepochopil. Myslíš aroganci Jany nebo Mikuláše?
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Tady bych si dovolil nesouhlasit, nebo spíš bych to chtěl malinko oponovat:
Michaela.Skokanova píše: 23 říj 2019, 19:14 Z mého pohledu je KK orgán, který má zasáhnout ve chvíli, kdy na to CF z jakéhokoliv důvodu už nestačí....
Podle mne řeší KK trochu jinou agnedu než CF, i když se to překrývat někdy může. Vtip je v tom, že CF nikdy nebude schopno řešit složité a delikátní (rozuměj ve smyslu "jemné") nuance problému. Například, zda došlo nebo mohlo dojít k porušení určitého předpisu, když je šetřené jednání na hraně. Na to CF nemá v žádném případě kapacitu, čas a hlavně odbornost. Nemůžeme chtít, aby každý člen Pirátů znal všechny předpisy, nebo si je do zítra nastudoval.

Na druhou stranu, KK nemůže zase řešit otázky politické, ani otázku přípustného vnitrostranického stylu komunikace, protože se nemá o co legálně opřít. Žádný předpis totiž nestanoví, zda může někdo například "hodně intrikovat" nebo "trochu lhát" a do jaké míry je to ještě svobodné jednání a kdy už deliktní. To je věc názoru, věc dohody, mezilidských norem, či věc politická...
Uživatelský avatar
Filip.Smoljak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 270
Registrován: 10 dub 2018, 20:19
Profese: Sociální pracovník, ředitel NNO
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 273 poděkování
Dostal poděkování: 310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Filip.Smoljak »

Michal.Ertl píše: 23 říj 2019, 19:20 Inteligentní člověk je schopen sebereflexe. Co s tím udělá extrémně inteligentní člověk ?
Inteligentní člověk vůbec nemusí být schopen sebereflexe. A právě velmi často není. Znáš toho pána, co se jmenuje Václav Klaus?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Smoljak za příspěvky (celkem 6):
Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova, Michal.Ertl, Ivan.Sirko, Petr.Vileta, Tomas.Valek
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Filip.Smoljak píše: 23 říj 2019, 19:33 Tady bych si dovolil nesouhlasit, nebo spíš bych to chtěl malinko oponovat:
Michaela.Skokanova píše: 23 říj 2019, 19:14 Z mého pohledu je KK orgán, který má zasáhnout ve chvíli, kdy na to CF z jakéhokoliv důvodu už nestačí....
Podle mne řeší KK trochu jinou agendu než CF, i když se to překrývat někdy může. Vtip je v tom, že CF nikdy nebude schopno řešit složité a delikátní (rozuměj ve smyslu "jemné") nuance problému. Například, zda došlo nebo mohlo dojít k porušení určitého předpisu, když je šetřené jednání na hraně. Na to CF nemá v žádném případě kapacitu, čas a hlavně odbornost. Nemůžeme chtít, aby každý člen Pirátů znal všechny předpisy, nebo si je do zítra nastudoval.
To přesně spadá do toho, co jsem myslela tím, že CF na něco "nestačí", a proto to posílá KK ;) Se zbytkem souhlasím.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Romana.Klimesova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 146
Registrován: 04 kvě 2015, 12:55
Profese: herečka
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 356 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Romana.Klimesova »

Ahoj
Všechno už bylo řečeno,ale ještě to neřekli všichni, neboli i já se přidám.
Opět upozornění pro ty, kteří neradi čtou cizí emoce - varuju, bude to emotivní :-D

Mám Jakuba ráda. Mám ráda i Míšu. Mám ráda tyhle dva lidi. Není to racionálně vysvětlitelné, prostě je mám ráda. Láskou téměř mateřskou. A budu je mít ráda nejspíš ať udělají cokoliv, protože mateřská láska je prostě bezpodmínečná.

Nicméně ani matka nemusí vždy souhlasit s tím,co její dítě dělá a tak ani v tomto případě já nesouhlasím s mnohým tím,co Jakub koná. Velmi si vážím jeho pracovitosti, píle, energie s jakou věci táhne kupředu, jako politik je schopný, jeden z nejschopnějších, jakého kdy tahle republika viděla. Je ovšem zcela pochopitelné, že pokud napne energii tímto směrem, nemá ani možnost ani schopnost dávat ji do oblastí jiných a především do oblastí mezilidských vztahů, komunikace, spolupráce s ostatními atd. Nemluvě o tom, že do vínku mu to dáno nebylo a empatii, soucitu, úctě atd. se nedá naučit.
Pro mě je Jakub schopný politik, Pirát, který udělal kus práce a právem na ni může být hrdý.
Co pro mě rozhodně není - člověk,který by měl vést a řídit jakýkoliv kolektiv. Jeho až extrémní chování dokonce dává varovné signály, že by se žádným kolektivem vůbec ani neměl ani interagovat. Ale jelikož interakce s druhými lidmi je forma terapie, nezavírejme ho do izolace. Pro tento okamžik stačí uvědomit si, že skutečně není tou správnou osobou ani v RP a ani na řídící pozici v Poslaneckém klubu.

Ještě jednou chci poděkovat Janě, za obrovskou odvahu, kterou musela sebrat a otevřít tuhle pandořinu skříň a za to, že začala mluvit o věcech, o kterých "se nemluví" a mělo by.
Zaznívají tu věty, že Janina slova jsou přehnaná, tak potvrdím jeden její status, který se mě přímo dotkl a ve kterém jsem byla účastníkem :

" Arogantní jednání při výběru tajemníka klubu, kdy bylo předem jasné, kdo to bude dělat. Adept se byl ve sněmovně podívat před vlastním výběrkem, aby se podíval, jak to chodí. Při assessment centru dopadl nejhůře, nicméně komise je tříčlenná a já byla ten jeden člen, který nemohl nic ovlivnit, jak jsem si velmi záhy uvědomila. Velmi dlouho jsem se snažila argumentovat (věcně, měla jsem podklady z AC), nicméně dále už jsem nezvládla klást Jakubovi odpor, protože se mnou jednal velmi nevybíravě."

Toto výše uvedené jsme na klubu všichni věděli. Některé věci se prostě neutají i když máte pocit, že neřeknete li je veřejně, nestaly se ;-) Tajemník pro poslanecký klub byl Jakubem předem vybrán a na pozici dosazen. Velmi rychle se ukázala jeho nekompetentnost, která iritovala všechny členy klubu od poslanců, přes analytický tým, po asistenty myslím bez vyjímky. Asi nebudu dost dobře umět vylíčit, jak "příjemné" je prostředí, kde se musíte tvářit, že je "všechno v pořádku" a přitom neustále posloucháte stížnosti a stesky, kde ve vzduchu visí demotivace a pachuť pokrytectví, protože veřejně si nikdo netroufne říct " ten člověk tu nemá co dělat" Strach z reakce Jakuba, strach o místo, strach o to,že se znelíbím. Taky jsem se dostala do situace ,kdy jsem na netransparentnost tohoto výběrka upozornila a byla jsem umlčena, že to "pravda není " Přesně jeden z těch okamžiků, kdy jsem zapochybovala, jsem li u Pirátů dobře :-( Dneska velmi děkuju Janě za to, že to takto veřejně napsala, kdyby celá tahle věc via Jakub nebyla tak bolestná záležitost, byl by to pro mě silný pocit satisfakce. Pro úplnost dodávám, že dnes byl tento člověk ze své pozice " odejit" - pevně věřím,že to je proto, že Poslanecký klub seznal, že jeho nekompetentnost je opravdu natolik zásadním faktorem, že s ním dál spolupracovat nelze. Jsem velmi ráda, že Jana dneska prolomila ten led a já cítím jakousi úlevu, že také mohu o věcech otevřeně mluvit.

Tak. Za poslední týdny jsem na forum napsala víc slov, než za celou dobu,co jsem Pirátka, safra :-)
Pro mě má pirátství pořád ještě smysl.
Ale nechci být Pirátkou žijící ve strachu.

Díky všem, kdož přečetli

Nuna
Uživatelský avatar
Vladimir.Dubovy
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 17
Registrován: 24 zář 2018, 20:33
Profese: Analytik finančních trhů ( inv.důchod)
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Vladimir.Dubovy »

Myslím aroganci a chování JM do vnitřního strany a do týmu . O tom, že by se takto chovali Jana nebo Mikuláš nemám sebemenší povědomí. A jen doplním i Ivanovi jsme tady stáli za vyjádření.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Dubovy za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Tatra, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Filip.Smoljak píše: 23 říj 2019, 19:33Na druhou stranu, KK nemůže zase řešit otázky politické, ani otázku přípustného vnitrostranického stylu komunikace, protože se nemá o co legálně opřít. Žádný předpis totiž nestanoví, zda může někdo například "hodně intrikovat" nebo "trochu lhát" a do jaké míry je to ještě svobodné jednání a kdy už deliktní. To je věc názoru, věc dohody, mezilidských norem, či věc politická...
Do jisté míry může, viz https://wiki.pirati.cz/rules/rr#poruseni_predpisu odst. (2), protože i stylem komunikace může být způsobena závažná újma jinému členovi. Pravda, mohl by být problém prokázat úmysl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova, Janek.Wagner, Filip.Smoljak

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: odvolání Jakuba Michálka z RP

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Eva.Ticha píše: 23 říj 2019, 18:49 ...
Ahoj Lenko, děkuji za upozornění. Samozřejmě, že to dobře vím, ale transparentnost neznamená se osočovat a hádat na fóru. To, co doma řešíte, taky nevyprávíte na ulici všem. Nejdříve se snažíte věci si vykomunikovat osobně a řešit. Podobným způsobem se řešil odchod snad nejlepší koordinátorky Simony Bártové, namísto vnitřní diskuze a hledání řešení.
Eva
Precetla jsem cele vlakno a nepusobi to na me jako osocovani nebo hadani.
Ano, nejdriv se snazime veci vykomunikovat osobne... To se tu v podobnem kontextu deje uz nekolik {minimalne 5] let. A sebereflexe zadna, jak jsme mohli nakonec videt i v TK. Osobne jsem podobne resila i pres KK a RK. Prekrucovani, lzi, argumenty ad hominem apod. S nekym jde jednat mezi 4 ocima, s nekym ne. S Jakubem lze jednat bez problemu, kdyz prijmes jeho pravidla a postoje. Nebo kdyz jste na naprosto stejne pozici. Kdyz jsme byli jen 2 funkcni v RP, spoluprace byla bez problemu, nebyl nikdo a nic, co by slo zmaniplovat, oblbnout.
Urcite mas pravdu, ze je lepsi nejdriv veci resit v klidu a nez zbytecneho rozruchu. Ne vzdy to ale jde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Tatra, Vladimir.Dubovy, Janek.Wagner, Ivan.Sirko, Pavel.Moravec, Daniela.Weissova
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“