Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Vyvolat mimořádný přezkum?

Pro
80
39%
Proti
107
52%
Zdržuji se
19
9%

Celkem hlasujících: 206 - Celkem hlasů: 206

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1298 poděkování
Dostal poděkování: 1234 poděkování

Re: Návrh na mimořádný přezkum - Zrušení registrace Jana Wagnera příznivcem

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 18 úno 2019, 11:37

Sarka.Vaclavikova píše:
18 úno 2019, 10:03
... Hasicak byl práškovy ...
A prášek by měl jít, i když blbě, ale vyluxovat. Za čtvrt míče - very easy money.
Ještě že jsem spal u známých...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Robert.Magni
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Jana.Hladova
Místní předsednictvo
Profese: úředník státní správy
Dal poděkování: 98 poděkování
Dostal poděkování: 83 poděkování

Příspěvek od Jana.Hladova » 18 úno 2019, 11:41

Zajímavé, jak rychlá byla reakce našeho kraje???! A já přitom nikoho konkrétně nezmínila, protože jsem to opravdu myslela jako celorepublikovou záležitost! Někteří lidé mají totiž těžce zakódované dělat si domněnky. Když už jsme tedy u toho, ano i já jsem se v našem KS setkala s postupy, které se mi nelíbí. Rozebrali jsme to na schůzi a myslím, že jsme došli k určitému konsensu, že je třeba příště postupovat jinak - což je OK. Každopádně, zaprvé na názor mám právo a za druhé vychází s debaty s různými členy strany (i v Táboře), kteří tyto tendence také zaznamenávají a cítí potřebu to řešit. To že se něco takového děje, ještě nemusí nic znamenat, ale také může. A s růstem počtu členů a příznivců (obecně!) je skoro nevyhnutelné, aby se to nedělo.
I přesto, že z debaty vyplývá co se v tomto konkrétním případě stalo, zajímalo by mne víc než je napsáno v odůvodnění rozhodnutí RV. A na tom není nic špatného.

Vaclav.Zidek píše:
18 úno 2019, 08:40
Jana.Hladova píše:
18 úno 2019, 07:56
Z odůvodnění RP také není jasné, zda se takového chování dopouští nějak opakovaně, nebo to byl ojedinělý exces, ale hodně závažný.
Když pročteš toto vlákno, tak je zřejmé, které chování způsobilo tento krok. Způsobit škodu 300 tis. jen tak mi přijde jako závažné, když padne mediální vina na stranu a zároveň poškodil dobrou pověst KS JčK. Pokud by to nakonec musela za něj strana zaplatit, je to podstatný zásah do rozpočtu (pro srovnání je to roční provoz dvou krajských PiCe, 60 tis. dáme jako kraj na billboardy s kampaní do voleb atd.).
Jakub.Michalek píše:
15 úno 2019, 18:25
Jan Wagner ... se podilel podle svych slov na incidentu v hotelu Palcat, kde jako soukroma osoba spolecne s jiz drive vyloucenym Lukasem Novym v den konani celostatniho fora v Tabore zdemolovali cele patro hotelu Palcat postrikanim hasicim pristrojem, cimz podle vyjadreni hotelu poskodili interier hotelu a poskodili ventilacni jednotky a zpusobili skodu cca 300 000 Kc. Neni nam znamo, ze by skodu uhradili.

Tento incident je jejich osobnim selhanim. Svym jednanim v dobe CF zamestnali nejen vedeni strany a Jihoceskeho kraje jako organizatory CF, ale take poskodili nase dobre jmeno u provozovatele hotelu a vytvorili riziko soudnich sporu. Republikove predsednictvo nebude tolerovat takove excesy a je nutne, aby strana vyvodila konkretni osobni odpovednost, jak to mame v programu.

Proto na navrh Ivana Bartose na citovanem jednani RP rozhodlo o zruseni registrace. RP ma celostatni pusobnost a vzhledem k tomu, ze jednani probehlo na celostatni akci, nemelo jen regionalni dopad a konzultace s zadnym jinym organem nebyla ucelna ani povinna, rozhodlo RP svym usnesenim. Priste pozadam, aby tyto informace byly aspon clenum k dispozici, nicmene mam za to, ze vetsina uz o tomto incidentu slysela a kdyby nevznikla tato prehnana reakce, tak nemame vubec duvod to takto rozmazavat, uplne postaci, pokud bude skutek presne vymezen v oduvodnenem rozhodnuti, ktere Honza obdrzi. Proti rozhodnuti se muze branit stiznosti u kontrolni komise, ktera nema odkladny ucinek.
A zajímalo by mne koho myslíš tímto, o nikom dalším nevím. Nebo se někde jedná o vyloučení člena z důvodu "nebojí se říct svůj názor"?
Jana.Hladova píše:
18 úno 2019, 07:56
V poslední době zaznamenávám tendence zbavit se některých členů prostě jen proto, že se nebojí říci svůj názor, který je v rozporu s názorem předsednictva, nebo poukazují na nestandartní postupy tohoto orgánu, které jdou proti pirátské filozofii. Někteří se také cítí ohroženi iniciativními a aktivními nováčky, kteří ač služebně velmi mladí členové strany, jsou vidět a mnohdy tyto služebně starší kolegy předčí.
V neposlední řadě, kdyby se jakýkoliv vyloučený RegP chtěl bránit, mohl svým jménem podat rozpor u KK. Tedy RP je pod kontrolou strany i bez těchto "výkřiků". Každopádně jsem nezaregistroval žádost o více informací, ale rovnou návrh na zrušení rozhodnutí. Což není úplně pirátský postup viz demokratické minimum "využiji dostupné možnosti, abych pro svá rozhodnutí získal potřebné informace".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Hladova za příspěvek:
Robert.Magni

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17608 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 18 úno 2019, 11:51

Dalibor.Zahora píše:
18 úno 2019, 09:19
v neděli dopoledne, když sem odevzdával klíče na recepci, tak přede mnou vyřizoval svoje věci Krtek a tam padlo, ať mu pošlou fakturu. Ještě jim udával nějakou jinou adresu, že tam mu to přijde dřív než na trvalé bydliště.
Jen jestli to nebyla adresa "Praha, V Klaudu 42". ;)
Vaclav.Zidek píše:
18 úno 2019, 10:06
Povinnost uhradit škodu, vzniká v okamžiku vzniku viny na škodě, ne okamžikem opravy.
Ano, vzniká. Ale nelze ji splnit dříve, než ten, kdo náhradu škody požaduje, sdělí, kolik má viník poslat a kam.
Vaclav.Zidek píše:
18 úno 2019, 10:09
Pokud souhlasí postižený se zrušením registrace, tak pak proč zasahovat do jeho práv?
Protože RP přitom porušilo několik předpisů?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Dalibor.Zahora, Sarka.Vaclavikova, sery.pavel, Dan.Lestina, Petr.Vileta, Robert.Magni, Rostislav.Reha
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1298 poděkování
Dostal poděkování: 1234 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 18 úno 2019, 12:27

Vaclav.Zidek píše:
Povinnost uhradit škodu, vzniká v okamžiku vzniku viny na škodě, ne okamžikem opravy.
A uvedením věci do původního stavu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Robert.Magni
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 322 poděkování
Dostal poděkování: 429 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 18 úno 2019, 12:36

Josef.Kadlecek píše:
18 úno 2019, 12:27
Vaclav.Zidek píše:
A uvedením věci do původního stavu?
Coz je taky oprava, ze? Jen je otazka, kdo ji uhradi jako prvni, protoze uvest veci do puvodniho stavu neni mozne jen uklidem.
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Sarka.Vaclavikova
Profese: koordinátorka kampaně
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova » 18 úno 2019, 12:46

Tak dle dostupných informaci, které i zde Hlava popsal, Krtek aktivně komunikuje s hotelem a oba vinici chtějí věc řešit, uvědomuji si, ze způsobili škody, nastesti asi ne tak velké, jak to zezacatku vypadalo, ale i tak. Tedy bych pockala až budou mít na stole fakturu, pak se můžeme ohánět nějakými cisli. Z tohoto pohledu mi tedy postup RP připadá přehnaný, s nikym nekomunikovali a sami jednali měsíc po akci, kdy paralelně oba vinici zůstávají v kontaktu s hotelem - tedy nevznikla obava, ze by se své zodpovědnosti vyhýbali, kdyby se vyhýbali nápravě, pak by raznejsi řešení dávalo smysl. Mohlo se to uzavřít ve smyslu stal se pruser na akci Piratu, vinici se kaji a zodpovědně věc řeší, Pirati se od takového chování distancuji - poučení i Pirati jsou lidi, zásadní je, ze své prohřešky řeší okamžitě a sami za sebe. Po zásahu RP to však působí, ze se stal větší problem než je realita, vinici to neřešili a řešit nehodlají, KS Jmk věc ignoruje, museli se do věci vložit RP a řešit centrálně - poučení Pirati dělají bordel, před zodpovědnosti se skrývají, musí je sekyrovat centrála, kdoví co přijde příště?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvky (celkem 6):
Ladislav.Nesnera, sery.pavel, Dan.Lestina, Michaela.Skokanova, Robert.Magni, Martin.Svadlenka

Vaclav.Zidek
Dal poděkování: 322 poděkování
Dostal poděkování: 429 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 18 úno 2019, 12:56

Sarka.Vaclavikova píše:
18 úno 2019, 12:46
Tak dle dostupných informaci, které i zde Hlava popsal, Krtek aktivně komunikuje s hotelem a oba vinici chtějí věc řešit, uvědomuji si, ze způsobili škody, nastesti asi ne tak velké, jak to zezacatku vypadalo, ale i tak. Tedy bych pockala až budou mít na stole fakturu, pak se můžeme ohánět nějakými cisli. Z tohoto pohledu mi tedy postup RP připadá přehnaný, s nikym nekomunikovali a sami jednali měsíc po akci, kdy paralelně oba vinici zůstávají v kontaktu s hotelem - tedy nevznikla obava, ze by se své zodpovědnosti vyhýbali, kdyby se vyhýbali nápravě, pak by raznejsi řešení dávalo smysl. Mohlo se to uzavřít ve smyslu stal se pruser na akci Piratu, vinici se kaji a zodpovědně věc řeší, Pirati se od takového chování distancuji - poučení i Pirati jsou lidi, zásadní je, ze své prohřešky řeší okamžitě a sami za sebe. Po zásahu RP to však působí, ze se stal větší problem než je realita, vinici to neřešili a řešit nehodlají, KS Jmk věc ignoruje, museli se do věci vložit RP a řešit centrálně - poučení Pirati dělají bordel, před zodpovědnosti se skrývají, musí je sekyrovat centrála, kdoví co přijde příště?
Tak takhle jsem to nevnímal. Ono ikdyž se k činu přiznáš a lituješ, zodpovědnosti tě to nezbavuje.

Když někoho třeba sražíš autem s následky vážného zranění, tak u soudu se přiznáš, lituješ, trest ti vyměří k dolní hranici rozpětí. Tady je prostě otázkou co je dolní hranice pro RegP. I jako nečlen a neRegP se přeci dál může akcí účastnit a pomáhat a pak požádat po čase o znovu zařazení, ta možnost tu přeci pořád je.
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Ladislav.Nesnera
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 199 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování

Příspěvek od Ladislav.Nesnera » 18 úno 2019, 14:47

Nó, „pěkně“ se to tady rozjelo :o Protože se tu prolíná několik rovin, zkusím v odrážkách:
  • mám za krajně nešťastné, že se tím strana jakkoliv zabývá. V článku čtu: „věc bude vyřešena dohodou po občanskoprávní linii“. Tedy dva hosté způsobili hotelu škodu kterou uhradí. Spravedlnosti bude učiněno zadost. Co dál řešit?
    • fakt nechápu, proč cítit odpovědnost za něčí soukromé chování po 22. hodině a Mara musí brečet smíchy, že jsme si tohle na sebe dobrovolně natáhli
    • nebo se měníme v poručnickou organizaci s kádrováckými móresy? Pevně věřím že ne a je to jen přepjatá reakce lidí, kteří s obrovským nasazením odvádí skvělou parlamentní práci a tedy by rádi, aby to nikde neskřípalo a vše bylo perfektní (to monoprefesní až jednokancelářské složení RP mám za jeho velkou systémovou slabinu, která se nyní projevila). Leč realita je jiná a vědí to všichni včetně předškolních děcek. Pro opačný vývoj navrhuji jako nejbližší metu vylučování za rychlostní přestupky cestou na/z CF
    • mediální škoda? Právě na ní makáme. Snad z toho vzejde poučení a lepší připravenost pro situace, kdy už nepůjde o ptákovinu. Rozhodně to jednou nastane
  • čistě z technického pohledu mám subsidiaritu za skvělý princip a i tohle vlákno ukazuje, v čem tkví její síla. Dobrá znalost, zde aktérů, je prostě nutným základem, byť i z vlákna lze vyčíst, kdo si užívá pozornost a kdo by u toho nejraději vůbec nebyl. (Čímž nijak neslevuji ze svého přesvědčení o nadbytečnosti jakékoliv formalizované reakce na incident a jsem pro zrušení. Škodu si řeší hotel, na vyříkání si je tu osobní rovina)
  • když jsme u toho osobního. Zjevně tu probublávají nahromaděné problémy a emoce. Těm prvním by slušelo vlastní vlákno či jiná forma, pro ty druhé není diskuzní fórum vhodnou platformou (Discourse nováčkům před napsáním příspěvku připomíná tyto 3 body, za překlad by stála i podrobnější text.)
Všem prima den a hlavně čas a energii na to, co posouvá dál ;?
(+ něco pro relax)

Lukas.Kolarik
Poslanec Parlamentu ČR
Dal poděkování: 189 poděkování
Dostal poděkování: 721 poděkování

Příspěvek od Lukas.Kolarik » 18 úno 2019, 15:56

Josef.Kadlecek píše:
18 úno 2019, 11:37
Sarka.Vaclavikova píše:
18 úno 2019, 10:03
... Hasicak byl práškovy ...
A prášek by měl jít, i když blbě, ale vyluxovat. Za čtvrt míče - very easy money.
Ještě že jsem spal u známých...
Ano, prášek z koberce vysaješ, aby se jím hosté, co jdou na snídani, nemuseli ráno brodit. K definitivnímu odstranění ( zdravotní závadnost ) ale musíš využít specializovanou čistící firmu. Kromě chodby musíš to samé udělat v pokojích, které jsou kolem, protože ten prášek se fakt dostane všude a mezera mezi prahem a dveřmi pro něj není malá.

Také je třeba vzít v úvahu, co udělá takový prášek například s elektronikou ve výtahu ( je takové zařízení dále způsobilé k provozu? ) co udělá celkově s technologií výtahu? Ty namazané kolejnice ho asi moc nebudou mít rády. Co takový prášek udělá se vzduchotechnikou, jejím vedením, filtry a motory? dnes jsem to konzultoval s profíky na semináři a přestože člověk řekne, že je to jenom prášek, tak to prý není žádná sranda. https://www.facebook.com/kolarikl/posts ... 4499928295

V mediích dále zaznívá několik dalších nepřesností kromě použitého typu hasícího přístroje.
Nebylo to ve 2 ale 5, kdy už bylo po akci a jen se uklízelo, nebyla tam už ani žádná ochranka.
Dále nepravdivě zaznívá, že se vandal přišel přiznat na recepci a tvrdil, že všechno zaplatí, naopak byl chycen při činu, umravněn, zajištěn a následně předán přivolané policii. Vše v souladu §14 Občanského zákona. Byl zde totiž předpoklad, že ve svém počínání bude pokračovat a škoda hotelu se bude zvyšovat, případně předpoklad, že bude chtít místo incidentu před příjezdem policie opustit. Vandal se následně policii přiznal a řekl že škodu uhradí. Tím incident považuji za uzavřený a nebudu jako hlavní pořadatel akce na vandala podávat trestní oznámení.
Také není pravda, že policie nic nesepsala. Zápis samozřejmě existuje a věc se šetří. Protože s majitelem hotelu komunikujeme, máme i přehled o tom, jak se situace vyvíjí.

Dále bych chtěl požádat ty, jenž u incidentu nebyli a informace mají pouze zprostředkovaně, aby si informace které mají nejprve ověřili a nespekulovali či nefabulovali nebo dokonce sprostě nelhali o tom, jak to všechno proběhlo.

Také ještě doplním informaci ohledně výše škody, ta ještě není známá, protože nedošlo k odstranění všech způsobených závad, ale dle vyjádření majitele hotelu se jedná o cca 250000.

Když to tak hodnotím zpětně, jsme moc rád, že jsem nakonec na doporučení právníka nechal dva dny před pořádáním akce opravit ve smlouvě větu
z
Podnájemce jako pořadatel akce odpovídá nájemci za škodu způsobenou v budově hotelu dle ustanovených příslušných zákonů ČR, která vznikne při pořádání akce nebo v přímé souvislosti s ní.
na
Podnájemce jako pořadatel akce odpovídá nájemci za škodu způsobenou v předmětu podnájmu dle ustanovených příslušných zákonů ČR, která vznikne při pořádání akce nebo v přímé souvislosti s ní.
a ušetřil tím straně to čtvrt mego, které by tak po nás mohli oprávněně požadovat.
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------
Předseda Jihočeského kraje.
Předseda MS Strakonicko.
tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil

Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8311 poděkování
Dostal poděkování: 4777 poděkování

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 18 úno 2019, 15:57

Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“