Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporujete nominaci Lukáše Lva Červinky při dovolbě členů RV?

ANO, podporuji
40
52%
NE, nepodporuji
24
31%
ZDRŽUJI SE
13
17%
 
Celkem hlasujících: 77 - Celkem hlasů: 77

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od anonym39320 »

Zdravím,

rád bych vás všechny požádal, v krátké době již podruhé, já vím :) , o podporu v nominacích.

Mnoho lidí se mě ptalo, jestli hodlám být ve straně aktivní bez ohledu na výsledek primárek do Eurovoleb. Vždy jsem říkal, že je to pro mě samozřejmost a že bych se rád do práce strany zapojil více a aktivněji. Atmosféra a neuvěřitelná energie na CF v Táboře mě ujistily, že je toto mé vnitřní rozhodnutí správné a že nechci jen přihlížet práci ostatních, ale chci se do ní aktivně zapojit.

Doposud jsem žádnou stranickou funkci neměl, připouštím. (Nepočítám-li několika měsíční zkušenost jako 1. místopředseda MS Jablonec nad Nisou. To však byla čistě přechodná záležitost, která vykrystalizovala z faktu, že jsem MS spoluzakládat s Martinem Rejmanem a Idou Chuchlíkovou a chtěl jsem, aby se MS skutečně rozjelo a nebylo "jen" založeno.) Byla by to tedy má první zkušenost tohoto typu, ale věřím, že v ní obstojím dobře. Nebudu zastírat, že mě RV láká i z toho důvodu, že se jedná o kolektivní orgán s poměrně velkým počtem členů, což nabízí jedinečnou příležitost získat zkušenost od pirátských pardálů a něco se od nich naučit.

Věřím, že má znalost "právničiny" a schopnost potýkat se s předpisy je pro člena RV jen výhodou a může to pomoci lepšímu zvládnutí procedury, administrace atp., s kterými se RV musí potýkat. Nebudu zde psát žádný "program", jelikož RV je kolektivní orgán, který nemá vykonávat agendu jednoho muže, ale pracovat na hladkém fungování strany a kontaktu mezi jednotlivými úrovněmi strany.

Můj profil na wiki.

Díky všem za podporu,
Lev
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Robert.Magni »

Nominaci ti sice dávám,ale nevím,jestli to není střet zájmů s titulem ,,asistent poslance,,
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od anonym39320 »

Robert.Magni píše: 22 led 2019, 11:06 Nominaci ti sice dávám,ale nevím,jestli to není střet zájmů s titulem ,,asistent poslance,,
Neřekl bych. Když jsou členy RV lidé s veřejně volenou funkcí (poslanci a zastupitelé), tak asistent poslance by problém být neměl. Naopak bych řekl, že se to částečně překrývá - např jako asistent mám iminentní zájem na tom, aby se Piráti zapojovali do resortních týmů a buď se vyjadřovali k tomu, co ve Sněmovně vymyslíme nebo přišli s vlastními nápady a postřehy. Výsledkem je totiž kvalitnější materiál /řešení, předávání zkušeností napříč stranou a logicky i větší informovanost o dané věci ve straně. A zájmem RV rozhodně je lepší spolupráce jednotlivých týmů, odborů, skupin atp. ve straně.

V každém případě díky za podporu i za otevření tohoto tématu. Myslím, že ujasňování si, co od jaké funkce čekáme, kde jsou limity a mantinely, jaká je inkompatibilita nejrůznějších funkcí, rolí či úloh ve straně je strašně důležité a je potřeba o tom neustále mluvit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvek:
Robert.Magni
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Já se omlouvám, ale mám v tom asi hokej, já myslel, že si byl asistent Jakuba Michálka a už nejsi. Nebo jak to je?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
anonym39320

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od anonym39320 »

Dalibor.Zahora píše: 22 led 2019, 14:25 Já se omlouvá,, ale mám v tom asi hokej, já myslel, že si byl asistent Jakuba Michálka a už nejsi. Nebo jak to je?
Byl jsem asistentem u Jakuba, do konce srpna 2018. Teď jsem asistent u Honzy Lipavského.

Takže v tom úplně hokej nemáš. ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Robert.Magni
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ok, díky za vyjasnění. Zatím se mi to spíš nezamlouvá - asistenti poslanců v RV. Nelíbila se mi už podobná věc u KK (Komenda), ani se mi nelíbí u RK (Sprignfield). A hlavně se mi nelibí, že ústavní právník, zrovna neprokazuje cit pro takovouhle věc. To fakt musíme mít na všechno předpis? (předpis vymezující, do jakých funkcí nesmí asistenti)

Umím se představit nějakou výjimku - někdo s jasnou dlouhodobou specializací, kde to propojení z nějakého důvodu dává smysl.
Ale aby čerství asistenti - rozuměj, které si poslanci vybrali po volbách 2017 - přecházeli do hlavních orgánů strany, to považuji za rizikové. A tohle je přesně ta věc, proč chci být v RV, aby se proti těmto tendencím případně postavil, pokud na tom bude konsensus.

Straně chybí nějaká užší vzájemná vazba s poslaneckým klubem. Ta ale nemůže být navozena tak, že v v klíčových orgánech strany budou asistenti. Když to schválně přeženu pro názornost - nemá to být tak, aby asistenti (poslanecký klub) skrz vnitrostranické pozice funkce kontrolovali stranu, naopak strana má do jisté míry kontrolovat svůj poslanecký klub.

Druhá věc
Abych to vzal při jednom. Kandiduješ i na eurokandidátku na přední pozice. Kdyby si byl zvolen, chceš mít obě funkce? MEP i RV?
Díky za odpověď.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od anonym39320 »

Dalibor.Zahora píše: 22 led 2019, 16:40 Ok, díky za vyjasnění. Zatím se mi to spíš nezamlouvá - asistenti poslanců v RV. Nelíbila se mi už podobná věc u KK (Komenda), ani se mi nelíbí u RK (Sprignfield). A hlavně se mi nelibí, že ústavní právník, zrovna neprokazuje cit pro takovouhle věc. To fakt musíme mít na všechno předpis? (předpis vymezující, do jakých funkcí nesmí asistenti)

Umím se představit nějakou výjimku - někdo s jasnou dlouhodobou specializací, kde to propojení z nějakého důvodu dává smysl.
Ale aby čerství asistenti - rozuměj, které si poslanci vybrali po volbách 2017 - přecházeli do hlavních orgánů strany, to považuji za rizikové. A tohle je přesně ta věc, proč chci být v RV, aby se proti těmto tendencím případně postavil, pokud na tom bude konsensus.

Straně chybí nějaká užší vzájemná vazba s poslaneckým klubem. Ta ale nemůže být navozena tak, že v v klíčových orgánech strany budou asistenti. Když to schválně přeženu pro názornost - nemá to být tak, aby asistenti (poslanecký klub) skrz vnitrostranické pozice funkce kontrolovali stranu, naopak strana má do jisté míry kontrolovat svůj poslanecký klub.

Druhá věc
Abych to vzal při jednom. Kandiduješ i na eurokandidátku na přední pozice. Kdyby si byl zvolen, chceš mít obě funkce? MEP i RV?
Díky za odpověď.
Já na jednu stranu chápu Tvou obavu, ale na druhou je myslím zbytečná. Pokud má RV sloužit ke kontrole volených zástupců (stranických funkcí i veřejných), pak by v RV neměl být žádný poslanec, zastupitel, asistent, pracovník klubu, ani členové krajských či místních předsednictev atp. A nemělo by tedy být ani členům RV dovoleno kandidovat na volené funkce. To se ale neděje. A z dobrého důvodu.

Striktní oddělení strany a veřejných volených funkcí dlouhodobě straně škodí. Nevyhnutelně by se časem vytvořil konflikt mezi stranickými orgány a volenými zástupci, informační bariéra atp. Naopak částečné propojení je přirozené a umožňuje obousměrný přenos zkušeností, informací a usnadnění spolupráce.

Jako ústavní právník v tom problém nevidím. Žádná z demokratických stran nic takového nemá. Rovněž na úrovni státu žádné oddělování jednotlivých složek nefunguje (vyjma soudní soustavy - což ale RV není).

Tvou obavu o ovládnutí strany lidmi s volenými funkcemi nesdílím. Pokud by členem RV byl z titulu (důvodu) své funkce poslanec (tj. protože je poslancem, tak by byl automaticky členem RV), tak bych chápal, že to je nebezpečné.

Jde-li o mou spolupráci s Honzou Lipavským. Spolupracuji s ním n odborné rovině, nyní např na Magnitského zákonu. Tj. nezajišťuji žádnou jeho stranickou činnost. Zkusme si tu otázku položit opačně: znamená to, že abych se mohl podílet na práci RV, tak nesmím straně poskytovat své odborné znalosti a schopnosti na profesní úrovni?

Pak uvidíš, že pokud odpovíme ano (a budeme se držet Tvé obavy), tak z RV vyloučíš kohokoli, kdo by straně chtěl odborně na profesionální úrovni pomáhat. Tedy z jednoho z nejdůležitějších orgánů strany vyloučíš lidi, kteří jsou aktivní, mají odbornost a spolupracují se stranou i profesně, místo aby šli třeba do korporátu, kde by měli více peněz.

Jde-li o EP, nevidím problém v tom, když se (euro)poslanec podílí na politice strany. Koneckonců je to tak i nyní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvky (celkem 3):
Petra.Smutna, Robert.Magni, Vladimira.Sykorova
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2176
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 934 poděkování
Dostal poděkování: 7319 poděkování

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od David.Wagner »

Dalibor.Zahora píše: 22 led 2019, 16:40 Ok, díky za vyjasnění. Zatím se mi to spíš nezamlouvá - asistenti poslanců v RV. Nelíbila se mi už podobná věc u KK (Komenda), ani se mi nelíbí u RK (Sprignfield). A hlavně se mi nelibí, že ústavní právník, zrovna neprokazuje cit pro takovouhle věc. To fakt musíme mít na všechno předpis? (předpis vymezující, do jakých funkcí nesmí asistenti)

Umím se představit nějakou výjimku - někdo s jasnou dlouhodobou specializací, kde to propojení z nějakého důvodu dává smysl.
Ale aby čerství asistenti - rozuměj, které si poslanci vybrali po volbách 2017 - přecházeli do hlavních orgánů strany, to považuji za rizikové. A tohle je přesně ta věc, proč chci být v RV, aby se proti těmto tendencím případně postavil, pokud na tom bude konsensus.

Straně chybí nějaká užší vzájemná vazba s poslaneckým klubem. Ta ale nemůže být navozena tak, že v v klíčových orgánech strany budou asistenti. Když to schválně přeženu pro názornost - nemá to být tak, aby asistenti (poslanecký klub) skrz vnitrostranické pozice funkce kontrolovali stranu, naopak strana má do jisté míry kontrolovat svůj poslanecký klub.

Druhá věc
Abych to vzal při jednom. Kandiduješ i na eurokandidátku na přední pozice. Kdyby si byl zvolen, chceš mít obě funkce? MEP i RV?
Díky za odpověď.
Já myslím, že tady hodně záleží na konkrétním závazku, fungování a osobnosti asistenta. Někdo je vskutku nástrojem poslancovi vůle či možná někdo může být závislý na tom finančním příjmu (a pak je to hloupatý), já se třeba snažím si držet vlastní hlavu (až moc někdy teda) a třeba Lukáše Lva jsem ve Sněmovně nepotkal snad půl roku, takže tam ho taky nepodezírám z nějaké přílišné vazby. Věřím, že CF umí konkrétní případy posoudit, stejně jako dokáže posoudit třeba partnerský vztahy a tak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Wagner za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Petr.Springinsfeld, anonym39320, Petra.Smutna, Robert.Magni, Vladimira.Sykorova

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

David.Wagner píše: 22 led 2019, 18:22
Já myslím, že tady hodně záleží na konkrétním závazku, fungování a osobnosti asistenta. Někdo je vskutku nástrojem poslancovi vůle či možná někdo může být závislý na tom finančním příjmu (a pak je to hloupatý), já se třeba snažím si držet vlastní hlavu (až moc někdy teda) a třeba Lukáše Lva jsem ve Sněmovně nepotkal snad půl roku, takže tam ho taky nepodezírám z nějaké přílišné vazby. Věřím, že CF umí konkrétní případy posoudit, stejně jako dokáže posoudit třeba partnerský vztahy a tak.
Jenže, aby si mohl tohle vyhodnocovat, tak by si musel mít validní informace a ty se budou v těchto případech získávat těžko.
Proto je nejjednodušší řešení, tento možný konfliktu zájmů vůbec nepřipouštět a takové kumulace funkcí nedělat.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Lva Červinky do RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ještě dvě otázky na Lukáše, než budu reagovat na to co napsal.
Spolupracoval si už s RV na něčem, nebo na nějakých stranických předpisech? Co konkrétně?
Pokud ne, tak proč?

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“