Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podporuji nominaci Šimona Barcziho do primárních voleb kandidátní listiny do EP

Pro
35
61%
Proti
20
35%
Zdržuji se
2
4%

Celkem hlasujících: 57 - Celkem hlasů: 57

Simon.Barczi
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi » 15 led 2019, 00:14

Vaclav.Zidek píše:
14 led 2019, 22:58
Tak postupně ...
1/ Nehejtím tě , a to ani v případě, že ti to nevadí ... prostě se snažm diskuzí zjistit co si myslet. Mimochodem, dělat věci jinak, nemusí znamenat dělat věci lépe.
2/ Tak v tom případě jako člen víš, že jednou z hlavních cest Pirátů je ta co se ti zdá "drahá" a raději by ses ji vyhnul.
3/ K BANům, je to ekvivalent "nechci se s tebou bavit", nikomu nemůžeš nutit, aby s tebou diskutoval. Buď tvůj přístup je takový, že bude chtít nebo nebude chtít. A je to jeho právo. Pokud se ti to nelíbí zkus jinou cestu, jak mu své názory říci. Nemůžeš někomu dávat "nohu do dveří", a vynutit si jeho pozornost hrozbou sankcí.
4/ Pochybuju, že v otázce sestavení kandidátky Pirátů do EP je něco co nestojí za 30 minut diskuze. Tobě jako potenciálnímu kandidátovi, za to musí stát stovky hodin a pro mne jako voliče má můj hlas takovou hodnotu, že chci diskutovat komu jej dám a komu ne. Tohle není diskuzní vlákno o tom jestli rohlík za 1 nebo 1,50 ... je to o tom, kdo bude ČR a Piráty zastupovat v Evropě a to může mít nedozírné škody i přínosy pro Piráty. A to nejen finančně ;-). Takže pokud máš pocit, že tě voliči sdržují dotazy nejsem si jist jestli jsi jejich vhodný zástupce. :-)

Takže na okraj, vzdělání a kritické myšlení, ačkoliv se to to třeba nezdá je nejlevnější a nejsvobodnější řešení, restrikce také stojí peníze i svobodu.
1/ OK
2/ Jistě, že znám pirátský program když jsem byl jeden z mála co ho pro tyhle volby upravoval a pripominkoval :)
Jinak jaký máš background. Já třeba ekonomii. Znáš ekonoma Stiglitze a teorem informační asymetrie? Případně článek od Akerlofa Markets for lemon. Přesně popisuje moje argumenty. Pirátská cesta není dělat věci dokonale, ale co nejefektivněji. Já netvrdím, že učit lidi kriticky myslet je špatně, naopak. Jen tvrdím, že plošně naučit všechny aktivně sbírat a vyhodnocovat informace se nikdy nepovede. Lidi prostě mají jiné preference a zjistit si zda se v jedna o fake news má pro mnohé často menší užitek než si skočit na pivo.
3/ Nemluvím o Banu na tvém profilu, ale o znemozneni přístupu na komunikační platformu. Tedy blokaci uživatele přímo FB atd. Tam tvrdím, že cenzura je nepripustna.
4/ znovu určitě efektivita a omezené zdroje. Určitě něco je co za 30 minut nestojí. Ale vidíš, že to není tvůj případ a rad s tebou diskutují. Jen tvrdím, že třeba videohovor a umístění linku zde na stránky by bylo efektivnější.
5/ Škoda, že jsme se nepotkali v Liberci mohli jsme spoustu těchto témat probrat F2F.
Šimon Barczi
725 O86 O13

Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 309 poděkování
Dostal poděkování: 411 poděkování

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 15 led 2019, 00:31

Simon.Barczi píše:
15 led 2019, 00:14
1/ OK
2/ Jaky máš background. Já třeba ekonomii. Znáš ekonoma Stiglitze a teorem informační asymetrie? Případně článek od Akerlofa Markets for lemon. Přesně popisuje moje argumenty. Pirátská cesta není dělat věci dokonale, ale co nejefektivněji. Já netvrdím, že učit lidi kriticky myslet je špatně, naopak. Jen tvrdím, že plošně naučit všechny aktivně sbírat a vyhodnocovat informace se nikdy nepovede. Lidi prostě mají jiné preference a zjistit si zda se v jedna o fake news má pro mnohé často menší užitek než si skočit na pivo.
3/ Nemluvím o Banu na tvém profilu, ale o znemozneni přístupu na komunikační platformu. Tedy blokaci uživatele přímo FB atd. Tam tvrdím, že cenzura je nepripustna.
4/ znovu určitě efektivita a omezené zdroje. Určitě něco je co za 30 minut nestojí. Ale vidíš, že to není tvůj případ a rad s tebou diskutují. Jen tvrdím, že třeba videohovor a umístění linku zde na stránky by bylo efektivnější.
5/ Škoda, že jsme se nepotkali v Liberci mohli jsme spoustu těchto témat probrat F2F.
2/ informační asymetrii znám, roky jsem se zabýval zjišťováním motivace lidí dělat konkrétní rozhodnutí a tak vím, že tohle je řešitelná věc, ohledně pivo vs pravda - ale o tom to je, naučit lidi vážit si více pravdivosti informací než okamžitých požitků. Neříkám, že 100 % se tím bude zabývat, ale stačí většina a bude to hned o něčem jiném.
4/ ano jsou efektivnější způsoby, ale člověk musí pracovat s tím co má :-)
5/ nepotkali, měl jsem jiné "stranické" úkoly, pokud budeš Pirát, jistě se najde příležitost ...
Václav Židek
Prokurista 1. Pirátské s.r.o.

Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Telefon: 775 198 038
Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Web: www.pirati.cz

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17592 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 16 led 2019, 02:23

Nominace byla doručena a zpracována, takže další diskuse prosím v jednacím vlákně.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“