Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Šimona Barcziho do primárních voleb kandidátní listiny do EP

Pro
35
61%
Proti
20
35%
Zdržuji se
2
4%
 
Celkem hlasujících: 57 - Celkem hlasů: 57

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi »

Vaclav.Zidek píše: 14 led 2019, 15:14 Víš proč se ztrácíš Václave? Protože jsi nečetl můj komentář od začátku :)

Tohle neber jako rigorozní analýzu, ale například to může být takto.

Máš několik druhů účtů OFFTOPICTo neni vůbec nic nového to dneska už funguje na většina sociálních sítích. Dokonce bych možná řekl, že toi takto může fungovat i efektivněji. Pokud chceš být anonymní buď, ale je to na úkor kredibility tvého argumentu. Zároveň je také možnost v případech hodných zvláštního zřetele závadný obsah urychleně odstranit. Účet ověřený je meziuroveň. A například ID Check, tedy ověření licenovanou autoritou, má spoustu plusů jako větši kredibilitu, měnší možnost cenzury či větší ochrana před útokem od anonymních účtů.

Kde konkrétně v tomhle případě vidíš útok na svoji osobní svobodu?


Omlouvám se, že ti budu odporovat, nedělám to schválně. Ale četl. :-)

Internet anonymita - může se přihlásit jak chci a kde chci, aniž bych musel někomu poskytnout jeden relevantní údaj o mé osobě.
ID Check už mne páruje k nějakým údajům, tedy nejsem anonymní. Jako, když internetový účet ví, kde bydlím a případně třeba mé datum narození, co je na tom ještě anonymní?
Už terď přeci, pokud chci, tak si napíšu do profilu údaje podle, kterých mne jde ověřit a nemusím nikomu dokládat svou občanku, řidičák nebo jiný reálný doklad.

V případě, že tě věrohodně poškodí anonymní účet třeba "Julius Šuman" - tak je několik cest, jak se jej pokusit reálně najít nebo informace vyvrátit. Váhu argumentům nedává jen "adresa", ale i jejich prokázání (nahrávka, zveřejněný dokument atd.). Kdyby "Julius Šuman" musel měl ID check, tak už sedí (pokud by nepoužil falešné doklady). To, že jej neměl nic nemění na tom, že nahrávky byly zkoumány. Záleží jestli tvá věrohodnost je podložena "realitou tvrzení" nebo je to jen vymyšlená informace. Zaměřuješ se důkazně na osobu "co to říká", více než na to "co říká". Chápu věrohodnost "svědka" je důležitá, ale zároveň nevěrohodný svěděk mohl sdělit věrohodnou informaci. Tady není na nějaké autoritě ID check, aby tohle stanovila. Proti útokům na svou osobu se můžeš vždy bránit v právním státě u soudu a ten má aktuálně hodně nástrojů k tomu, aby našel reálnou osobu, která píše posty. Mimochodem je to zase jen omezení pro ty poctivé, profesionální podvodníci si seženou i falešné doklady.

Stručně"
Rěšení je jinde, naučit lidi kriticky ověřovat informace a pak ti bude jedno jestli to je, nebo není, anonymní profil.
Naučit lidi kriticky ověřovat informace je krásná myšlenka, ale šíleně drahá.

Ale pokud vymyslíš efektivní řešení, tak předem gratuluji k Nobelově ceně :)
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13420
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17607 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 15:32 Zároveň zdůrazňuji, že se bavíme od počátku o FB účtech nikoliv o internetu jako takovém.
A dostanu teda z tebe tu odpověď?
Můžu z tvého pohledu jako kandidáta za Pirátskou stranu do eurovoleb mít "anonymní" FB profil? Ano/ne

Jinak to co dále uvádíš, je jen míchání jablek s hruškama. Buď se težce v tématu neorientuješ nebo fakt nechápu, co tu předvádíš. ;)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi »

Dalibor.Zahora píše: 14 led 2019, 15:44
Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 15:32 Zároveň zdůrazňuji, že se bavíme od počátku o FB účtech nikoliv o internetu jako takovém.
A dostanu teda z tebe tu odpověď?
Můžu z tvého pohledu jako kandidáta za Pirátskou stranu do eurovoleb mít "anonymní" FB profil? Ano/ne

Jinak to co dále uvádíš, je jen míchání jablek s hruškama. Buď se težce v tématu neorientuješ nebo fakt nechápu, co tu předvádíš. ;)
Dalibore já osobně jako Šimon Barczi nevidím problém, aby si měl kolik chceš anonymních profilů. Tady odpověď ANO je mi to jedno.

Moje restrikce se zapojí, až v momentě kdy se ukáže, že nemáš dostatek respektu k jiným a poškozuješ je anonymně. To je pro mně přes čáru a ohánět se v tomhle případě svobodou internetu je alibismus. Očerňování, kyberšikana a pomlouvání za zády je znak malosti charakteru a nevyzrálosti nikoliv privilegium digitální doby.

K hodnocení mých kompetencí prosím buď dodej jasné argumenty, nebo to prosím vynech
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 15:39
Vaclav.Zidek píše: 14 led 2019, 15:14

Stručně:
Rěšení je jinde, naučit lidi kriticky ověřovat informace a pak ti bude jedno jestli to je, nebo není, anonymní profil.
Naučit lidi kriticky ověřovat informace je krásná myšlenka, ale šíleně drahá.

Ale pokud vymyslíš efektivní řešení, tak předem gratuluji k Nobelově ceně :)
Ačkoliv to snažíš držet na účty FB, tak internet je jeden, jak něco zavede FB bude mít precedent každá další "síť".

Vím, nejsi člen ... ale stejně bys měl ctít na kandidátce Pirátů pirátský program - pár citací:

"Obranu svobody – prosazujeme svobodný přístup občanů k informacím i svobodu projevu a právo na soukromí. .... Více svobody, méně buzerace!"

"Žáci a studenti by se především měli naučit s informacemi logicky pracovat a samostatně tvořit (používání a vylepšování Wikipedie, citace apod.). Podporujeme aktualizaci studijních plánů, aby si žáci v průběhu vzdělávacího procesu našli a osvojili způsob, jak se učit efektivně, a aby je studium připravilo i na výzvy moderní společnosti (právní minimum, ochrana soukromí na síti, základní finanční gramotnost apod.)."

"Lidé Internet používají pro práci, vzdělávání, zábavu i sociální kontakt. A jsou právem rozhořčeni, pokud jim někdo Internet zakazuje nebo jim blokuje přístup k informacím, které hledají. Pirátská strana prosazuje, aby stát do komunikace mezi lidmi na Internetu nijak nezasahoval."
____
Tak věřím, že to máš vymyšleno v souladu. Základ, jak Piráti bojují proti desinformacím a manipulaci je právě vzdělání a kritické myšlení. Tak se prosím odpoutej od "ceny" tohoto řešení, protože to je řešení svobodné, kdy nemusí být restrikce, aby se mohl každý vyhnout "podvodníkům". A nemusí to být ani drahé řešení, stačí vysvětlovat, vysvětlovat a vysvětlovat ...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Daniela.Bila

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 16:06
Dalibor.Zahora píše: 14 led 2019, 15:44
Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 15:32 Zároveň zdůrazňuji, že se bavíme od počátku o FB účtech nikoliv o internetu jako takovém.
A dostanu teda z tebe tu odpověď?
Můžu z tvého pohledu jako kandidáta za Pirátskou stranu do eurovoleb mít "anonymní" FB profil? Ano/ne

Jinak to co dále uvádíš, je jen míchání jablek s hruškama. Buď se težce v tématu neorientuješ nebo fakt nechápu, co tu předvádíš. ;)
Dalibore já osobně jako Šimon Barczi nevidím problém, aby si měl kolik chceš anonymních profilů. Tady odpověď ANO je mi to jedno.

Moje restrikce se zapojí, až v momentě kdy se ukáže, že nemáš dostatek respektu k jiným a poškozuješ je anonymně. To je pro mně přes čáru a ohánět se v tomhle případě svobodou internetu je alibismus. Očerňování, kyberšikana a pomlouvání za zády je znak malosti charakteru a nevyzrálosti nikoliv privilegium digitální doby.

K hodnocení mých kompetencí prosím buď dodej jasné argumenty, nebo to prosím vynech
Nechci tě nějak hejtit, ale tvé odpovědi mne prostě nutí se ptát.

"Moje restrikce se zapojí, až v momentě kdy se ukáže" - a jak se to ukáže, kdo bude rozhodovat o tom co už je a co není nedostatek respektu? Existuje nějaké objektivní hodnocení na FB? Když třeba nahlásiš příspěvěk je FB podpora schopna rozeznat, kdo má "více pravdu"?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13420
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17607 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 16:06 Dalibore já osobně jako Šimon Barczi nevidím problém, aby si měl kolik chceš anonymních profilů. Tady odpověď ANO je mi to jedno.

Moje restrikce se zapojí, až v momentě kdy se ukáže, že nemáš dostatek respektu k jiným a poškozuješ je anonymně. To je pro mně přes čáru a ohánět se v tomhle případě svobodou internetu je alibismus. Očerňování, kyberšikana a pomlouvání za zády je znak malosti charakteru a nevyzrálosti nikoliv privilegium digitální doby.
Dobrá, děkuji.
Co si mám přesně představit pod tímto "Moje restrikce se zapojí..."?

Druhá věc, ta diskuze k tomuto postu https://www.facebook.com/havranem/posts/773517646344097, tam je podle tebe něco jako "nemáš dostatek respektu k jiným a poškozuješ je anonymně"?

Co se týče vzniku toho profilu, vznikl v době, kdy jsme neměl na FB ofi účet, a to převážně proto, že jsem z dobrých důvodů nechtěl mít osobní profil. Konečně je řada pirátů (i někteří funkcionaři), kteří "neosobní" profil používají také.
A také vznikl v době, kdy jsem pod tímto pseudonymem publikoval na Pirátských novinách, takže má nějakou svoji historii.
A není tak anonymní, jak by se mohlo na první pohled zdát, konečně mám to přiznané i přímo v profilu, hned v prvním odstavci https://wiki.pirati.cz/lide/dalibor_zahora. Konečně jak si v té diskuzi sám přiznal ve svém druhém postu, věděl si, že jsem to já.

A filozoficky na závěr, jak už jsem ri odpovídal v té FB diskuzi, zveřejnění na ofi profilu, by mělo také svá negativa, jen jiná. Někdy si prostě nevybereš, není ta jediná správná možnost.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi »

Vaclav.Zidek píše: 14 led 2019, 16:36 Nechci tě nějak hejtit, ale tvé odpovědi mne prostě nutí se ptát.

"Moje restrikce se zapojí, až v momentě kdy se ukáže" - a jak se to ukáže, kdo bude rozhodovat o tom co už je a co není nedostatek respektu? Existuje nějaké objektivní hodnocení na FB? Když třeba nahlásiš příspěvěk je FB podpora schopna rozeznat, kdo má "více pravdu"?

Tak věřím, že to máš vymyšleno v souladu. Základ, jak Piráti bojují proti desinformacím a manipulaci je právě vzdělání a kritické myšlení. Tak se prosím odpoutej od "ceny" tohoto řešení, protože to je řešení svobodné, kdy nemusí být restrikce, aby se mohl každý vyhnout "podvodníkům". A nemusí to být ani drahé řešení, stačí vysvětlovat, vysvětlovat a vysvětlovat ...
1/ Hate v pohodě, jsem na to zvyklej už skoro dvě dekády. Rád dělám věci jinak :)
2/ člen jsem brzy se to objeví na fóru
3/ Nemám žádné metodické pokyny či formální postup. Ale čistě teoreticky, tam vidím právě tu výhodu ověřených účtu, které budou požívat vyšší míru ochrany. Například pokud vám FB, seznam, novinky bloknou ověřený účet budou se muset zodpovídat nezávislé autoritě a tím zvýší práva jednotlivců. Dneska FB rozdává bany jen za trošku kontroverze a není proti tomu odvolání a to je pro mne extrémně špatně.
4/ Vysvětlovat to je právě to co tu informaci dělá drahou. Náklady na hledání jsou také podstatné. Musíš počítat ekonomicky a náklady ušlé příležitosti jsou to gró společenských nákladů. Nás všechny tahle diskuze taky stojí dost velké prostředky, proto, že místo toho jsme mohli věnovat čas něčemu co přinese větší užitek. Čistě ekonomicky - vědecky nikoliv nutně měřeno vynaloženými finančními náklady. Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Information_economics
Šimon Barczi
725 O86 O13
Simon.Barczi
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 150
Registrován: 10 kvě 2018, 09:52
Profese: Manažer v Automotive
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Simon.Barczi »

Dalibor.Zahora píše: 14 led 2019, 16:40
Co si mám přesně představit pod tímto "Moje restrikce se zapojí..."?
1/ Nemám žádné metodické pokyny či formální postup. Ale čistě teoreticky, tam vidím právě tu výhodu ověřených účtu, které budou požívat vyšší míru ochrany. Například pokud vám FB, seznam, novinky bloknou ověřený účet budou se muset zodpovídat nezávislé autoritě a tím zvýší práva jednotlivců. Dneska FB rozdává bany jen za trošku kontroverze a není proti tomu odvolání a to je pro mne extrémně špatně.
Co se týče vzniku toho profilu, vznikl v době, kdy jsme neměl na FB ofi účet, a to převážně proto, že jsem z dobrých důvodů nechtěl mít osobní profil. Konečně je řada pirátů (i někteří funkcionaři), kteří "neosobní" profil používají také.
A také vznikl v době, kdy jsem pod tímto pseudonymem publikoval na Pirátských novinách, takže má nějakou svoji historii.
A není tak anonymní, jak by se mohlo na první pohled zdát, konečně mám to přiznané i přímo v profilu, hned v prvním odstavci https://wiki.pirati.cz/lide/dalibor_zahora. Konečně jak si v té diskuzi sám přiznal ve svém druhém postu, věděl si, že jsem to já.
2/ Rozumím Dalibore, je pravda, že dneska jsou sociální sítě něco uplně jiné než dříve chápu.
Druhá věc, ta diskuze k tomuto postu https://www.facebook.com/havranem/posts/773517646344097, tam je podle tebe něco jako "nemáš dostatek respektu k jiným a poškozuješ je anonymně"?
3/ Omlouvám se, ale nemám kapacitu projíždět takhle rozsáhle příspěvek na FB a pak se o něm tady přít. Toto vlákno chápu primárně jako představení mé osoby a mých vizí a věřím, že jsem se popsal poměrně podrobně i když možná ne dle tvých preferencí.

4/ Budu rád i když si můj profil přečteš a zeptáš se třeba na něco z programu, či života. Tohle téma fiktivních účtu jsme snad zdárně vyřešili :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Barczi za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Šimon Barczi
725 O86 O13
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34599
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dalibor.Zahora píše: 14 led 2019, 15:27
Petr.Vileta píše: 14 led 2019, 15:20 Přijde mi žádost o přítelství řekněme od Liška Ryčka, v profilu nemá žádné údaje, ani fotky, nic. Tak před přijetím pošlu soukromou zprávu "My se známe?" a pokud mi odpoví "já jsem sousedka z protější zahrady", tak si to další den na zahradě ověřím a přátelství potvrdím. Pokud mi neodpoví, tak to zamítnu jako spam. Například takového Záhoru mi stačí mít v přátelích jednou, pod jeho pravým jménem, nemusím tam mít dalších 20 jeho fake účtů. :)
Jen faktická, určitě nemám 20 fake účtů na FB. Vileto, ty ...
No dobře, tak jen 19. :twisted: Ztrácíš smysl pro humor, Emile Havrane. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1700 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Nominace Šimona Barcziho do primárních voleb do Evropského Parlamentu

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Simon.Barczi píše: 14 led 2019, 16:58
Vaclav.Zidek píše: 14 led 2019, 16:36 Nechci tě nějak hejtit, ale tvé odpovědi mne prostě nutí se ptát.

"Moje restrikce se zapojí, až v momentě kdy se ukáže" - a jak se to ukáže, kdo bude rozhodovat o tom co už je a co není nedostatek respektu? Existuje nějaké objektivní hodnocení na FB? Když třeba nahlásiš příspěvěk je FB podpora schopna rozeznat, kdo má "více pravdu"?

Tak věřím, že to máš vymyšleno v souladu. Základ, jak Piráti bojují proti desinformacím a manipulaci je právě vzdělání a kritické myšlení. Tak se prosím odpoutej od "ceny" tohoto řešení, protože to je řešení svobodné, kdy nemusí být restrikce, aby se mohl každý vyhnout "podvodníkům". A nemusí to být ani drahé řešení, stačí vysvětlovat, vysvětlovat a vysvětlovat ...
1/ Hate v pohodě, jsem na to zvyklej už skoro dvě dekády. Rád dělám věci jinak :)
2/ člen jsem brzy se to objeví na fóru
3/ Nemám žádné metodické pokyny či formální postup. Ale čistě teoreticky, tam vidím právě tu výhodu ověřených účtu, které budou požívat vyšší míru ochrany. Například pokud vám FB, seznam, novinky bloknou ověřený účet budou se muset zodpovídat nezávislé autoritě a tím zvýší práva jednotlivců. Dneska FB rozdává bany jen za trošku kontroverze a není proti tomu odvolání a to je pro mne extrémně špatně.
4/ Vysvětlovat to je právě to co tu informaci dělá drahou. Náklady na hledání jsou také podstatné. Musíš počítat ekonomicky a náklady ušlé příležitosti jsou to gró společenských nákladů. Nás všechny tahle diskuze taky stojí dost velké prostředky, proto, že místo toho jsme mohli věnovat čas něčemu co přinese větší užitek. Čistě ekonomicky - vědecky nikoliv nutně měřeno vynaloženými finančními náklady. Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Information_economics
Tak postupně ...
1/ Nehejtím tě , a to ani v případě, že ti to nevadí ... prostě se snažm diskuzí zjistit co si myslet. Mimochodem, dělat věci jinak, nemusí znamenat dělat věci lépe.
2/ Tak v tom případě jako člen víš, že jednou z hlavních cest Pirátů je ta co se ti zdá "drahá" a raději by ses ji vyhnul.
3/ K BANům, je to ekvivalent "nechci se s tebou bavit", nikomu nemůžeš nutit, aby s tebou diskutoval. Buď tvůj přístup je takový, že bude chtít nebo nebude chtít. A je to jeho právo. Pokud se ti to nelíbí zkus jinou cestu, jak mu své názory říci. Nemůžeš někomu dávat "nohu do dveří", a vynutit si jeho pozornost hrozbou sankcí.
4/ Pochybuju, že v otázce sestavení kandidátky Pirátů do EP je něco co nestojí za 30 minut diskuze. Tobě jako potenciálnímu kandidátovi, za to musí stát stovky hodin a pro mne jako voliče má můj hlas takovou hodnotu, že chci diskutovat komu jej dám a komu ne. Tohle není diskuzní vlákno o tom jestli rohlík za 1 nebo 1,50 ... je to o tom, kdo bude ČR a Piráty zastupovat v Evropě a to může mít nedozírné škody i přínosy pro Piráty. A to nejen finančně ;-). Takže pokud máš pocit, že tě voliči sdržují dotazy nejsem si jist jestli jsi jejich vhodný zástupce. :-)

Takže na okraj, vzdělání a kritické myšlení, ačkoliv se to to třeba nezdá je nejlevnější a nejsvobodnější řešení, restrikce také stojí peníze i svobodu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Daniela.Bila

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“