Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporujete nominaci Markétky Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu?

Pro
119
83%
Proti
17
12%
Zdržuji se
8
6%
 
Celkem hlasujících: 144 - Celkem hlasů: 144

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3069
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4840 poděkování
Dostal poděkování: 6415 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jan.Hora »

Už jsme se o tom pobavili osobně, ale vypadalo by divně, kdybych tě jako jedinou ušetřil ;) Takže zapěju svůj oblíbený song:

Jak se stavíš ke slavné "protizbraňové" směrnici?

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4732
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4337 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Doručil jsem do podatelny viewtopic.php?p=594322#p594322
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Podporuji Markétku do čela kandidátky a osobně se domnívám, že jí dvojka bude slušet. Na lídryni by to za mě chtělo malinko víc zkušeností z praktické politiky a malinko hlubší poznání témat, která chce v EP řešit. Mimo to pozice lídra spotřebuje řádově víc času, než pozice dvojky a byl bych strašně nerad, kdyby Markétka kvůli lídrování lajdala funkci předsedkyně PPEU, kde konečně cítím perspektivu celoevropské podpory pirátského hnutí a reprezentace principů morální, svobodné a odpovědné společnosti v realitě 21. století. Osobně jsem přesvědčený, že pokud bude Markétka kandidovat i za 5 let, střihne si roli suverénní a zkušené lídryně a pirátské jedničky v celé Evropě. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvek:
Josef.Spak

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4732
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4337 poděkování
Dostal poděkování: 3683 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Tomas.Kolacny píše: 11 pro 2018, 00:12 Podporuji Markétku do čela kandidátky a osobně se domnívám, že jí dvojka bude slušet. Na lídryni by to za mě chtělo malinko víc zkušeností z praktické politiky a malinko hlubší poznání témat, která chce v EP řešit. Mimo to pozice lídra spotřebuje řádově víc času, než pozice dvojky a byl bych strašně nerad, kdyby Markétka kvůli lídrování lajdala funkci předsedkyně PPEU, kde konečně cítím perspektivu celoevropské podpory pirátského hnutí a reprezentace principů morální, svobodné a odpovědné společnosti v realitě 21. století. Osobně jsem přesvědčený, že pokud bude Markétka kandidovat i za 5 let, střihne si roli suverénní a zkušené lídryně a pirátské jedničky v celé Evropě. :)
Jako primátora máme Zdeňka Hřiba, který z praktických zkušeností by taky nenaplňoval tvé požadavky. Většina ostatních čelních kandidátů má taky hodně pirátských povinností.

Podle mě bude Markéta skvělá lídryně již nyní a myslím že k tomu má i dost velkou členskou podporu. Markéta je prostě typ toho cool vtipného a chytrého člověka, který má prezentovat Piráty.

Jinak kdybych chtěl nějakou politicky otrkanou osobu, která nemá moc pirátských závazků, tak bych na pozici lídra podpořil Giuseppeho, který by určitě neměl v těchto parametrech soupeře. Já ale chci na pozici někoho, kdo bude působit velmi progresivně a energicky. Samozřejmě je mi jasné, že nejsme strana jen pro mladé a ti starší kandidáti by také měli mít svůj flek někde vysoko na kandidátce, abychom oslovili pokud možno co nejvíce voličů a měli ten nejlepší možný výsledek voleb.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Jan.Hora, Petr.Springinsfeld, Ivo.Vasicek, Tereza.Hubackova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Michal.Ketner »

Co si myslis o Omluve OSN o omamnych latkach?
Má mít EU nějakou společnou politiku psychotropních látek?
Jak se má EU stavět k úmluvě?
Zapojíš se v této tématice?

Ještě poslední otázku z jiného soudku, zaznamenal si tlak australské vlády na zákaz šifrování?
Co si o tom myslíš?
Jak bys to řešila, kdyby něco podobného se řešilo na půde EP?

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Petr.Tkadlec píše: 11 pro 2018, 08:22 [...]
Jasně, já píšu jenom svůj názor, nikomu ho nenutím. Ze současných uchazečů o nominace vnímám Markétku jako nejsilnější, ale vím, co znamená dělat lídra a jaké to má dopady na ostatní aktivity (o osobním životě ani nemluvím). Markétčinu roli předsedkyně PPEU považuji v kontextu voleb a možného povolebního přesahu jako důležitější, než je pozice lídra, protože všichni Piráti v Evropě se teď dívají na nás a pokud Markétku zabijeme pindáním do médií a ne networkingem a budováním pozice Pirátů v Evropě, bude to pro mě promarněný potenciál.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Petr.Tkadlec

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Technická: V hlasování chybí možnost změnit hlas :(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvek:
Josef.Spak

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26150
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36899 poděkování
Dostal poděkování: 30037 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jakub.Nepejchal píše: 12 pro 2018, 15:07 Technická: V hlasování chybí možnost změnit hlas :(
Oznámení moderátora:
fixed
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Jakub.Nepejchal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Vojtech.Pikal píše: 08 pro 2018, 11:45 Chápu, že kandiduješ do čela, ale nikoliv na lídryni?
Díky moc všem za milá vyjádření. Ani nevíte, jak mě těší tahle důvěra. .) Momentálně nicméně usiluji pouze o čelní místo (ideálně a narovinu č.2 ;D), jelikož se domnívám, že
a) se tam dostane více než jeden a
b) více zkušeností s typickými činnostmi lídra, tedy chozením do debat, obhajováním našich pozic před médii i oponenty atp. má Mikuláš a leč se samozřejmě dobrífuji na maximum v tom, co ještě nevím, tu zkušenost toho, že už s množstvím těch lidí mluvil a kupříkladu ví, jací v debatách jsou a jak jednají, nenahradí. Zároveň se toto mé rozhodnutí může potenciálně změnit na základě ostatních kandidátů na lídra, ale upřímně to neočekávám.

Ale jo, samozřejmě mě tyto komentáře a osobní rozhovory s lidmi, kteří se mnou jako lídryní prakticky počítají, nalamují, nebudu kecat. Jste všichni hrozní lobbisti! .D

Tak, a teď jdu konečně hromadně odpovědět na vaše zvídavé (a super!) dotazy v dalším příspěvku. <3
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 9):
Jiri.Snizek, Karel.Nejedlik, Matej.Sandor, Mikulas.Peksa, Dalibor.Zahora, Jaromir.Horky, Tomas.Svoboda, Vit.Fux, Jiri.Ulip

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Markéty Gregorové do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Filip.Krska píše: 09 pro 2018, 14:59 Jaké jsou tvé postoje/vize ohledně

* software
* kultury
* vynálezů
* vědy a vzdělávání
* soukromí občanů

? Dík

Ahoj Filipe!

Pochopila jsem to tak, že tě zajímá můj všeobecný světonázor, abys věděl, kam si mě na politickém spektru zařadit (hehe), tedy se k tomu tak vyjádřím s max. lehkým příklonem k evropské agendě. Pokud jsi spíš chtěl vědět, co bych v rámci těchto oblastí tlačila v EP, tak mi to řekni a upřesním to, děkuji moc!

Software: svobodný a neproprierátní, smrt vendor lock-in! .D
Seriózněji: Měli bychom usilovat o to mít k dispozici vždy i takové varianty software a nebránit jejich vzniku a sdílení. Na úrovni státní správy podporovat otevřená výběrová řízení s parametry nepsanými na míru konkrétním společnostem; a šířit ve společnosti osvětu k alternativám proprietárních produktů.

Kultura: smrt copyrightu!
Ne, dobře, už budu psát vážně vážně. .) Je podle mě důležité pomoci kulturním odvětvím plně vstoupit do digitálního věku, a to nejen aktualizací zastaralých směrnic či zákonů týkajících se autorských, resp. kopírovacích práv, ale také osvětou těch kulturních odvětví, které se změn přicházejících (a již přišlých) s Internetem bojí.
Jinak já jsem velice pro kulturu a považuji ji za důležitou součást společnosti – ať už z globálního úhlu pohledu pro její rozvoj, nebo, jak jsem říkala do předvolebního brněnského videa lokalizovaně: „(…) aby tady lidé chtěli žít.“ .)

Vynálezy: teď už by byl vyloženě overkill křičet něco o smrti patentů, ale když ty mi svými otázkami vyloženě nahráváš! Každopádně smrt patentů zrovna nadsázka vůbec není – patentový systém je obsolentní a musí být postupně zrušen a nahrazen, jelikož omezuje inovace a další rozvoj. Nechci si ale hrát na nějakého odborníka, jen říkám svůj „ideologický postoj“; vnímám, že to je potřeba, ale netuším, jak toho přesně dosáhnout (zmínky v dlouhodobém programu jsem četla a nedokážu je posoudit bez důkladnějšího brífu. .)).

Věda a vzdělávání: super, tady nikomu smrt přát nehodlám!
Část mých názorů na svobodné šíření a přístup k informacím už je reflektována výše. Co se týče vědy, původně jsem tohle psala k vynálezům, ale pak jsem si všimla, že to je oddělená otázka, tak se vyjádřím dle tvých notiček. .) Ráda bych, aby vědecké práce, výzkumy a studijní materiály (vytvořené za pomoci veřejných prostředků) byly dostupné široké veřejnosti, protože z toho můžeme pouze a všichni benefitovat.
Vzdělání je hrozně citlivé, hrozně důležité a šíleně komplikované téma a obdivuji všechny Piráty, co na něm v i mimo Sněmovnu makají. Myslím si čistě osobně, že to je aktuálně nejdůležitější téma ČR i světa vůbec a zároveň rozumím tomu, proč se do reforem nikomu nechce. Je tam tolik co pokazit a tolik co změnit – a to buď k lepšímu, nebo horšímu. Co by podle mě k tomu lepšímu trochu pomohlo je snížení administrativní zátěže učitelů i ředitelů, a to například digitalizací některých dat, materiálů a formulářů a možností jejich vzájemného (bezpečného!) sdílení mezi potřebnými orgány a institucemi. Do školních osnov ani nevím, jestli mám odvahu zabrušovat, ale větší fokus na posledních 200 let dějin spíš než na události před 200 000 lety, vyšší snaha vzdělat studenty a žáky ve věci finanční gramotnosti a zavedení předmětů souvisejících s mediální gramotností by nás podle mě mohlo posunout úplně jinam. No a stále diskutovaný systém hodnocení. Neznám nejlepší řešení, ale myslím si, že bychom už konečně měli vykročit směrem alespoň lepšího řešení. .)

Soukromí občanů: jak teď více sleduji oblast AI kvůli autonomním zbraním, nestačím se divit, kam se posunula oblast sledování občanů a narušování soukromí. A asi všichni už jsme slyšeli o tom, jak to teď vyhrotila Čína se svým systémem sociálních kreditů. Jsem naprosto proti narušování soukromí jedince a nemyslím si, že soukromí a bezpečí jdou nutně proti sobě, jak to staví někteří politici, ale že mohou vzájemně koexistovat.
Honza.Hora píše: 10 pro 2018, 13:10 Už jsme se o tom pobavili osobně, ale vypadalo by divně, kdybych tě jako jedinou ušetřil ;) Takže zapěju svůj oblíbený song:

Jak se stavíš ke slavné "protizbraňové" směrnici?
Já chci, abys věděl, že tě poslouchám, a tak tě ocituji: „EU se snažila řešit problém, který neexistuje, způsobem, který se nepovedl.“
.D Česká právní úprava držení zbraní je podle mě skvělá a ráda bych, aby v této podobě buď zůstala, nebo se ještě vylepšila dílčími kroky (což rozhodně neznamená tím, co přináší ta směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní). Jak jsme se bavili, je to příležitost do té malé novely, která přijít musí (nebo nemusí, sankce taky dobrý .D) ty dobré změny vložit – ale s citem.
Zároveň mě tehdy potěšil postoj českých europoslanců, kteří se naprosto nevídaně shodli a „spojili“, což podle mě jen dokazuje, jak výbornou právní úpravu máme a jaká by to byla škoda o ni přijít. Dokážu pochopit strach z terorismu a je proto nutné a důležité vysvětlovat, proč zákaz nějakých skládacích střelných zbraní ho nevyřeší, ale například takovou registraci zbraní pro slepé náboje už nepovažuji za krok vedle, ale totálně mimo.
(Jo, pročetla jsem si ji. .D A i když ne všechno si ještě dokážu dosadit do kontextu dřívějších úprav a tak, věřím, že se v následujících měsících důkladně dobrífuji i s tvou pomocí. .) [Nepodmiňuji to zvolením CFkem, protože se v tom chci dovzdělat už dlouho nezávisle na volbách a EP.])
Michal.Ketner píše: 11 pro 2018, 21:10 Co si myslis o Omluve OSN o omamnych latkach?
Má mít EU nějakou společnou politiku psychotropních látek?
Jak se má EU stavět k úmluvě?
Zapojíš se v této tématice?

Ještě poslední otázku z jiného soudku, zaznamenal si tlak australské vlády na zákaz šifrování?
Co si o tom myslíš?
Jak bys to řešila, kdyby něco podobného se řešilo na půde EP?
Prvně k té Úmluvě. Je z roku 1961 a – se vší úctou k roku 1961, v němž se narodila má maminka – je to na ní vidět (na té Úmluvě! .D). Člověku by se z některých těch proklamací o pohromě zvané používání omamných látek chtělo smát, kdyby to nebyl tak velký problém a smutek. Je zastaralá a do určité míry nám brání v racionální politice psychotropních látek.

Osobně bych usilovala o odstoupení od dohody a tvorby národní politiky psychotropních látek, která může být pozitivní inspirací pro další a další země, a následně můžeme uvažovat i o společné politice na úrovni EU. Myslím si, že ta by existovat měla – ale ačkoli svět už postupně začíná zjišťovat, že cestou není represe, ale legalizace, trochu se obávám toho, jak by to s nynějším rozložením sil v EP mohlo dopadnout, a raději bych šla tou cestou pozitivního příkladu. Do tematiky se ráda zapojím, protože vím, že bych měla support dream teamu! .D

Ta Austrálie je v podstatě kompilace toho, o čem jsem mluvila výše u zbraní – úplně zbytečné nadsazování bezpečí nad soukromí, jako kdyby obojí nemohlo existovat v jednom časoprostoru. A zároveň je to nebezpečný precedens a hrozí přelití do dalších zemí. Nelíbí se mi to ani omylem, a pokud by se to řešilo na úrovni EU, budu prvně řešit to, aby se delegace pro vztahy s Austrálií a Novým Zélandem setkala s odpovědnými poslanci a vládními představiteli a informovali je, proč to je špatný krok; a přímo na půdě EP usilovala o nějaké stanovisko směrem k australské vládě kvůli té tvorbě precedentu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 7):
Petr.Springinsfeld, Filip.Krska, Ivo.Vasicek, Tomas.Svoboda, Michal.Ketner, Vit.Fux, Jiri.Ulip

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“