Návrh na odvolání Marka Nečady z RV pro nehospodárnost

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty
Zamčeno

Podporujete projednání odvolání Marka Nečady z RV?

Ano
22
21%
Ne
77
73%
Zdržuji se
6
6%

Celkem hlasujících: 105 - Celkem hlasů: 105

Maria.Vasickova
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1767 poděkování
Dostal poděkování: 1576 poděkování

Re: Návrh na odvolání Marka Nečady z RV pro nehospodárnost

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Nemohu reagovat na příspěvek Jakuba ve vlákně RV, proto si to dovolím tady...
Re: RV 52/2018 Proplacení cestovného Marek Nečada
Příspěvek od Jakub.Michalek » 11 srp 2018 00:20

Vubec nechapu proc takhle nezodpovedne plundrujete stranicky rozpocet. Marek se v dobe internetu snad muze ucastnit zasedani pres mumble a misto toho si dava zadost o proplaceni peti tisic na JEDNO zasedani RV ze stranicke kasy. Kdyby takhle nezodpovedne dojil stranickou kasu jakykoliv clen predsednictva, tak uz je ohen na strese, ale kdyz je to vas kolega, tak mu to klidne schvalite. I kdyz to NIKDO predem neschvalil, jak to vyzaduji predpisy, takze Misa Vodova se tu zcela hloupe vymlouva na demokraticke minimum. Rada lidi si plati cesty ze sveho, ostatni jsou na mumble a my ted budeme proplacet letenky z Finska do Ceska nekomu, kdo tu v Cesku NIC nedela? No nic, stydte se!
Pochopila jsem, že bylo svoláno mimořádné jednání RV, kam byl Marek pozván. Pak jsem pochopila, že nikdo nezajistil přenos ze zasedání (tzn. že mumbl nebyl dostupný...? Pokud ano vyveď mě z omylu Jakube,prosím. Přesto...z jakého důvodu byl tedy Marek pozván na fyzickou schůzku? Byla jeho fyzická účast na tom zasedání nezbytná? Pokud ne, co ho vedlo k tomu, aby jel takovou dálku?)
Promiň, co se týče toho, co Marek ve straně dělá....Bych řekla, že to co ostatní členové. Hlasuje, když je o čem, účastní se diskuzí a jednání, moderuje fórum nebo řídí jednání, prostě , krom toho, že nestojí před pražskýma změnárnama, tak je plně funkční. Aspoň takovou mám zkušenost. Vím o mnoha členech, kteří si ani nezaplatí včas členství, a to jsou v ČR. Přestože žije v Helsinkách, má větší vliv na politiku u nás než třeba já ;)

Za co se má tady kdo stydět?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tkadlec, Jan.Polak, Vaclav.Fortik, Vit.Jurasek, Michaela.Skokanova

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 3578 poděkování
Dostal poděkování: 3182 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Navíc Marek je schopen si obstarat letenku prakticky ve výši, kdyby jiný člen jel někde z kouta republiky. Jen potřebuje mít termíny zasedání dostatečně dopředu známé. A že o někom říkáš, že nic nedělá, tak je od tebe docela hodně hloupé a za to by ses mohl taky trošku stydět, protože to rozhodně není pravda. Kdyby nic nedělal, tak pochybuji, že by ho CF vůbec zvolilo...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Michaela.Skokanova
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5019 poděkování
Dostal poděkování: 18032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Nikoho vubec nenepadlo, ze si Marek rozhodne udelat vylet pres pulku Evropy za penize strany, aniz by mu to kdokoliv predem schvalil. Jeho osobni ucast nebyla nezbytna a internet tam byl, takze bylo mozne udelat stream kdyby ho nekdo chtel. Kdybych to vedel, tak se proti tomu ohradim na miste, ale to nam bylo zamlceno. Kdyz vidim, ze kazde zasedani poslaneckeho klubu s republikovym vyborem znamena zalplatit Necadovi dalsi letenku za 5000 Kc ze stranicke kasy, tak uz nic takoveho svolavat urcite nebudu.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5019 poděkování
Dostal poděkování: 18032 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Petr.Tkadlec píše:
11 srp 2018, 01:12
Navíc Marek je schopen si obstarat letenku prakticky ve výši, kdyby jiný člen jel někde z kouta republiky. Jen potřebuje mít termíny zasedání dostatečně dopředu známé. A že o někom říkáš, že nic nedělá, tak je od tebe docela hodně hloupé a za to by ses mohl taky trošku stydět, protože to rozhodně není pravda. Kdyby nic nedělal, tak pochybuji, že by ho CF vůbec zvolilo...
Myslim, ze by bylo dobre, abys nam tu konecne objasnil, proc ma strana platit 5000 Kc za jeho vylet. Ty bys to ze sveho zallatil?
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Maria.Vasickova

Jakub.Michalek píše:
11 srp 2018, 01:18
Nikoho vubec nenepadlo, ze si Marek rozhodne udelat vylet pres pulku Evropy za penize strany, aniz by mu to kdokoliv predem schvalil. Jeho osobni ucast nebyla nezbytna a internet tam byl, takze bylo mozne udelat stream kdyby ho nekdo chtel. Kdybych to vedel, tak se proti tomu ohradim na miste, ale to nam bylo zamlceno. Kdyz vidim, ze kazde zasedani poslaneckeho klubu s republikovym vyborem znamena zalplatit Necadovi dalsi letenku za 5000 Kc ze stranicke kasy, tak uz nic takoveho svolavat urcite nebudu.
Hm,...u nás se říká " Keby boli ryby v r*ti, nebolo by treba rybníkov" ... Jakube, a vo tom to je...Někdo něco nevěděl, přehlídl, nezaznamenal, nebyl u toho když .... Kdo to byl? A z jakého důvodu? ...Jsme lidi, ne stroje. Naše předpisy jsou moc "nekontaktní", složité, a hlavně, složitě dohledatelné....To není chybou těch, kteří je mají používat v praxi. Hm...bych řekla, že s tím máš něco společného i Ty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Jan.Polak

Periklés

Maria.Vasickova

Maria.Vasickova píše:
11 srp 2018, 01:27
Jakub.Michalek píše:
11 srp 2018, 01:18
Hm,...u nás se říká " Keby boli ryby v r*ti, nebolo by treba rybníkov" ... Jakube, a vo tom to je...Někdo něco nevěděl, přehlídl, nezaznamenal, nebyl u toho když .... Kdo to byl? A z jakého důvodu? ...Jsme lidi, ne stroje. Naše předpisy jsou moc "nekontaktní", složité, a hlavně, složitě dohledatelné....To není chybou těch, kteří je mají používat v praxi. Hm...bych řekla, že s tím máš něco společného i Ty.
Edit: Krom toho, padly návrhy na změny pravidel o proplácení cestovního....Čím to je, že se nesnažíš to prosadit?

Periklés

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22675 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Já bych měl tři poznámky:
1) Pokud jsem něco nepřehlédl, tak tu dosud nikdo neocitoval ani neodkázal ten předpis, který by říkal, že je povinnost hradit cestovné i ze zahraničí (a letecky).
2) Pokud někdo před zasedáním oficiálně deklaroval, že se bude hradit cestovné každému z libovolného místa na Zemi, tak je trouba.
3) Pokud pouze zaznělo, že se bude hradit cestovné, a Marek se nezeptal "i ze zahraničí letecky, cca za X Kč?", tak je trouba Marek - a rozhodně by měl projevit aspoň tolik sebereflexe, aby se nehlásil znovu na pozici jednatele.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Maria.Vasickova

Martin.Kucera píše:
11 srp 2018, 01:43
Já bych měl tři poznámky:
1) Pokud jsem něco nepřehlédl, tak tu dosud nikdo neocitoval ani neodkázal ten předpis, který by říkal, že je povinnost hradit cestovné i ze zahraničí (a letecky).
2) Pokud někdo před zasedáním oficiálně deklaroval, že se bude hradit cestovné každému z libovolného místa na Zemi, tak je trouba.
3) Pokud pouze zaznělo, že se bude hradit cestovné, a Marek se nezeptal "i ze zahraničí letecky, cca za X Kč?", tak je trouba Marek - a rozhodně by měl projevit aspoň tolik sebereflexe, aby se nehlásil znovu na pozici jednatele.
Čistě teoreticky...uvažují naše předpisy něco o proplácení cestovního ze zahraničí?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Jan.Polak

Periklés

Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Profese: místostarosta MČ P3
Dal poděkování: 292 poděkování
Dostal poděkování: 611 poděkování

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Maria.Vasickova píše:
11 srp 2018, 01:05
Promiň, co se týče toho, co Marek ve straně dělá....Bych řekla, že to co ostatní členové. Hlasuje, když je o čem, účastní se diskuzí a jednání, moderuje fórum nebo řídí jednání, prostě , krom toho, že nestojí před pražskýma změnárnama, tak je plně funkční. Aspoň takovou mám zkušenost. Vím o mnoha členech, kteří si ani nezaplatí včas členství, a to jsou v ČR. Přestože žije v Helsinkách, má větší vliv na politiku u nás než třeba já ;)
Právě to je ten rozdíl. Je to o kontaktu s občany a o tom stát před těma směnárnama nebo rozdávat noviny (případně aspoň psát do nich obsah). Na to máme používat naše zdroje. A tím jsme podotýkám ty peníze za hlasy našich voličů “vydělali”, ne schůzováním a hlasováním na fóru. Schůzovat a hlasovat můžeme za míň a bez papalášských manýrů, jako je normálně u Pirátů standard. Skutečně ta pokora, o níž mluvil Ivan na vyhlášení výsledků říjnových voleb, se rychle vytrácí.

V RV je několik desítek jiných lidí a máme přes 800 členů. Nevidím důvod, proč by Marek byl nenahraditelný a nemohl ho nahradit někdo jiný, kdo nebude dojíždět ze zahraničí.
Bojuji proti korporátnímu myšlení, tedy proti zbytečné byrokracii a svazujícím pravidlům. Jsem tu prostě největší áčko.

Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Profese: místostarosta MČ P3
Dal poděkování: 292 poděkování
Dostal poděkování: 611 poděkování

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Ještě jsem od nikoho nedostal odpověď na to, zda bychom takový výdaj proplatili minulý rok.

To je klíčový argument. V tom myslím tkví i odpověď na otázku, zda je takový výdaj přiměřený.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvek:
Zbynek.Janoska
Bojuji proti korporátnímu myšlení, tedy proti zbytečné byrokracii a svazujícím pravidlům. Jsem tu prostě největší áčko.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“