Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Piráti podporují zákaz obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let.

PRO
76
63%
PROTI
25
21%
ZDRŽUJI SE
19
16%
 
Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

Zoom
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 227
Registrován: 01 led 2018, 12:43
Profese: Dělník
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Zoom »

Vileta: když se mi tajhle vysmivate přes monitor do očí, věřte, že díky Vaším příspěvkům se mi vždy rozklepali ruce a dokonce jsem tejden nejedl, jak mi bylo úzko. Dnes baštím antidepresiva. To jen abyste věděl, jaký má Váš výsměch následky.
Luky_5
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 82
Registrován: 13 úno 2018, 01:23
Profese: Projektant
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Luky_5 »

Zbynek.Janoska píše: 15 zář 2018, 07:33
Anna.Valterova píše: 04 zář 2018, 23:09 No já se tím právě vůbec zabývat nechci. Snažila jsem se návrh formulovat ve všech bodech tak, aby to na propichování uší nešlo žádným způsobem napasovat, protože mi bylo jasné, že toto podle mě nepříliš trefné srovnání zase někdo vytáhne.
Pokud je někde v návrhu usnesení skulina, která by šla vyložit jako zákaz propichování uší, odstraňování šestých prstů, ocásků, znamínek, nasazování rovnátek atd., tak to musíme napsat jinak, proto jsem velmi ráda, že byl návrh předložen k další debatě.
Cílem je, aby rodiče nemohli bez přímé zdravotní indikace nechat dítěti amputovat např. uši, nos, kterýkoliv z pěti normálních prstů, klitoris, stydké pysky nebo zde diskutovanou předkožku.
Já myslím, že není třeba ten návrh mít zatím připravený do úrovně konkrétního znění legislativy. Podle mě je hlavní rozhodout se, o čem má CF vlastně jednat - jestli budeme požadovat, aby se to stalo součástí programu, jestli budeme požadovat, aby poslanci připravili zákon apod. Konkrétní znění zákona, jeho novely apod. by se stejně řešilo jinde.

Já bych navrhoval, aby CF jednalo přímo o tom, zda mají naši poslanci zkusit prosadit zákon, který by řešil jen a pouze obřízku u dětí do 15 let (ženskou i mužskou). Tím se vyhneme nekonečným debatám o tom, zda by tam spadalo propichování uší. Konkrétní znění už bych nechal na právnících. Z této diskuze je myslím jasné, že nikdo u pirátů proti propichování uší není a není třeba to poslancům speciálně ukládat :)
Možná by šlo (než se připraví nějaký návrh zákona) zkusit přijmout Deklaraci Prvního mezinárodního sympozia o obřízce (3.3.1989). To by asi nikomu neublížilo.

Uznáváme vrozené právo každé lidské bytosti na nedotčené tělo. Bez náboženských nebo rasových předsudků potvrzujeme toto základní lidské právo.
Uznáváme předkožku, klitoris a stydké pysky jako normální, funkční část těla.
Rodiče nebo vychovatelé nemají právo dát souhlas k chirurgickému odstranění nebo úpravě normálních genitálií svých dětí…
Jedinými osobami, které mohou dát souhlas k lékařsky nikoliv nezbytným zákrokům na sobě, jsou jedinci, kteří dosáhli věku souhlasu (dospělosti), a pouze poté,
co byli v úplnosti informováni o rizicích a přínosech tohoto zákroku.
Kategoricky prohlašujeme, že obřízka má neznámé oběti.
Postoj výše uvedené deklarace dnes zastává většina civilizovaného světa (západní Evropa, Skandinávie)

Ty NEZNÁMÉ OBĚTI od mrtvých dětí po vážně poškozené jsou zásadní, protože jde často o oběti nelegálních operací na území ČR.
V ČR jsou tisíce dětí/mužů, kteří mají poškození/trauma z nedobrovolné/neoprávněné/bezdůvodné operace.

Přijmutí deklarace by mohlo nabourat názor institucí a ůřadů v ČR, že k bezdůvodnému zmrzačení dítěte NENÍ ŽÁDNÉ OMEZENÍ.

Originál:
Declaration of the First International Symposium on Circumcision
We recognize the inherent right of all human beings to an intact body. Without religious or racial prejudice, we affirm this basic human right. We recognize that the foreskin, clitoris and labia are normal, functional parts of the human body. Parents and/or guardians do not have the right to consent to the surgical removal or modification of their children’s normal genitalia. Physicians and other health-care providers have a responsibility to refuse to remove or mutilate normal parts of the body. The only persons who may consent to medically unnecessary procedures upon themselves are individuals who have reached the age of consent (adulthood), and then only after being fully informed about the risks and benefits of the procedure. We categorically state that circumcision has unrecog nized victims. In view of the serious physical and psychological consequences that we have witnessed in victims of circumcision, we hereby oppose the performance of a single additional unnecessary foreskin, clitoral, or labial amputation procedure. We oppose any further studies that involve the perform ance of the circumcision procedure upon unconsenting minors. We support any further studies that involve identification of the effects of circumcision. Physicians and other health-care providers do have a responsibility to teach hygiene and the care of normal parts of the body and to explain their normal anatomical and physiological development and function throughout life. We place the medical community on notice that it is being held accountable for misconstruing the scientific database available on human circumcision in the world today. Physicians who practice routine circumcision are violating the first maxim of medical practice, “Primum Non Nocere” (“First, Do No Harm”), and anyone practicing genital mutilation is violating Article V of the United Nations Universal Declaration of Human Rights: “No one shall be subjected to torture or to cruel, inhuman or degrading treatment ...” Adopted by the General Assembly March 3, 1989 Anaheim, California, USA
Tito uživatelé poděkovali autorovi Luky_5 za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Janoska, Anna.Ungerova
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Deklarace je fajn, ale myslím, že by to mělo být jako alternativní návrh - jeden návrh legislativa, druhý přijetí deklarace pirátskou stranou,

Mám ale problém s jednou věcí:
Kategoricky prohlašujeme, že obřízka má neznámé oběti.
kategoricky prohlašovat něco, co nevím, je mi proti srsti :|
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tonda.Vlas píše: 16 zář 2018, 23:50 Otázky v té anketě jsou zcela manipulativně zadané.
Tak si napište vlastní otázky a pokud nemůžete založit anketu (asi ne), tak vám ji založím. Ale prosím ne o obřízce. O něčem stejně "divném", ale s mírnějšími důsledky. Tedy podle mě ty uši uvidí každý, ale do trenek se vám dívat nebudou.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zoom píše: 17 zář 2018, 15:40 Vileta: když se mi tajhle vysmivate přes monitor do očí, věřte, že díky Vaším příspěvkům se mi vždy rozklepali ruce a dokonce jsem tejden nejedl, jak mi bylo úzko. Dnes baštím antidepresiva. To jen abyste věděl, jaký má Váš výsměch následky.
Já se vám nevysmívám, ale neberte všechno tak tragicky. Někdo se narodí bez rukou, jiný slepý, mě třeba od dětství trápila migréna a bolesti zad. No a co? Mám se oběsit, žrát antidepresiva, žalovat doktory, že dodnes nedokázali zjistit, co vlastně s těmi zády mám? Hledejte v životě pozitiva. Že jste méně vzrušivý ... no zase vydržíte déle než 5 minut. ;) Co by za to mnoho žen dalo, mít takového manžela nebo milence. Ten jejich "králík" 5x skočí a hotovo. :lol: A to není výsměch, to myslím naprosto vážně.

A už sem nebudu psát.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Luky_5
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 82
Registrován: 13 úno 2018, 01:23
Profese: Projektant
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Luky_5 »

Zbynek.Janoska píše: 17 zář 2018, 22:09 Deklarace je fajn, ale myslím, že by to mělo být jako alternativní návrh - jeden návrh legislativa, druhý přijetí deklarace pirátskou stranou,

Mám ale problém s jednou věcí:
Kategoricky prohlašujeme, že obřízka má neznámé oběti.
kategoricky prohlašovat něco, co nevím, je mi proti srsti :|
Kategoricky tam být určitě nemusí. To, že má obřízka neznámé i známé oběti není třeba dokazovat- viz např. prohlášení lékařských asociací nebo snaha o foreskin restoration. Je potřeba si uvědomit, že desítky organizací proti obřízce vedou profesoři bioetiky nebo pediatrie, lékaři a právníci. Např. italský NOCIRC prof. Viviani apod............ V ČR se samozřejmě vše zfalšuje a zcenzuruje, takže u nás je 0.000% poškozených, 0 mrtvých a vše je na 100.000% oprávněné.......... Bohužel je to přesně naopak a je to v rozporu s ústavními právy dítěte i budoucího dospělého. V ČR není ani náznak snahy o dodržování práv dětí, protože to organizuje přímo stát a vnucuje "zdravotní ošetření" totální rituální obřízkou neinformovaným rodičům. Nicméně k takovému zákroku jsou zdravotní indikace úplná rarita - max. 0,5%.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5545
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22487 poděkování
Dostal poděkování: 4538 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Robert.Magni »

Takže ve sněmovně je v jednání novela. Takže kdo něco chce,at napíše pozměnovák,tuta debata je jinak k ničemu.
Něco jako třeba tuto (příklad)
12767-18661.docx
(15.66 KiB) Staženo 48 x

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Zoom
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 227
Registrován: 01 led 2018, 12:43
Profese: Dělník
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Zoom »

Proto by tam nemuselo být to "neznáme oběti", ale jenom "oběti" ;-) I když je pravdou, že z t=to skupiny nikdo nezná rodiče toho tříletého dítěte, který zemřel po obřízce v Brně,.... Takže jsou pro Piráty vlastně neznámé ;-)
Uživatelský avatar
Martin.Suchan
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 207
Registrován: 16 úno 2018, 17:15
Profese: Softwarový vývojář
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Martin.Suchan »

Toto téma bylo nedávno otevřeno i na Islandu:
Iceland's proposed ban on circumcision rattles Jews, Muslims
https://www.nbcnews.com/news/world/icel ... ms-n910541
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Suchan za příspěvek:
Zbynek.Janoska
Uživatelský avatar
Martin.Suchan
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 207
Registrován: 16 úno 2018, 17:15
Profese: Softwarový vývojář
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Martin.Suchan »

A ještě jednou k té obřízce, ze světa:
Chlapec v USA má dostat 675 miliónů za zpackanou obřízku
https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... rizku.html
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“