Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Piráti podporují zákaz obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let.

PRO
76
63%
PROTI
25
21%
ZDRŽUJI SE
19
16%
 
Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Anna.Valterova píše: 04 zář 2018, 23:09 No já se tím právě vůbec zabývat nechci. Snažila jsem se návrh formulovat ve všech bodech tak, aby to na propichování uší nešlo žádným způsobem napasovat, protože mi bylo jasné, že toto podle mě nepříliš trefné srovnání zase někdo vytáhne.
Pokud je někde v návrhu usnesení skulina, která by šla vyložit jako zákaz propichování uší, odstraňování šestých prstů, ocásků, znamínek, nasazování rovnátek atd., tak to musíme napsat jinak, proto jsem velmi ráda, že byl návrh předložen k další debatě.
Cílem je, aby rodiče nemohli bez přímé zdravotní indikace nechat dítěti amputovat např. uši, nos, kterýkoliv z pěti normálních prstů, klitoris, stydké pysky nebo zde diskutovanou předkožku.
Já myslím, že není třeba ten návrh mít zatím připravený do úrovně konkrétního znění legislativy. Podle mě je hlavní rozhodout se, o čem má CF vlastně jednat - jestli budeme požadovat, aby se to stalo součástí programu, jestli budeme požadovat, aby poslanci připravili zákon apod. Konkrétní znění zákona, jeho novely apod. by se stejně řešilo jinde.

Já bych navrhoval, aby CF jednalo přímo o tom, zda mají naši poslanci zkusit prosadit zákon, který by řešil jen a pouze obřízku u dětí do 15 let (ženskou i mužskou). Tím se vyhneme nekonečným debatám o tom, zda by tam spadalo propichování uší. Konkrétní znění už bych nechal na právnících. Z této diskuze je myslím jasné, že nikdo u pirátů proti propichování uší není a není třeba to poslancům speciálně ukládat :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Janoska za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Koudelka, Anna.Ungerova
Zoom
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 227
Registrován: 01 led 2018, 12:43
Profese: Dělník
Dal poděkování: 50 poděkování
Dostal poděkování: 89 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Zoom »

Nejsem právník, ani pirát.. Jen poškozená osoba. Nevím, jak to chodí u Vás ve straně, kdy kde se dávají konkrétní návrhy..
Samozřejmě jsem pro to, aby konečné znění bylo zkonzultováno s právníky.. Nicméně návrh Aničky podporuju - uříznutí části těla, která nedoroste z logiky věci náušnice prostě nejsou.
- Nechci aby se Piráti zákoně zabývali konkrétně obřízkou, ale aby zákon pamatoval na jakékoli amputace bez diagnózy. Což vlastně návrh Aničky pamatuje..
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Petr.Vileta »

Takže, jestli vás chápu správně, tak vy tvrdíte, že poškození těla dítěte není vina blbých rodičů toho dítěte, ani jejich názoru na to, co je pro dítě správné, ale stát má část rozhodování rodičům zakázat a některé věci rozhodnout sám, i proti jejich vůli. Mě to přijde jako etatismus, nebo lidověji dirigismus. Takové očkování ještě chápu, tam jde o riziko šíření epidemií, kde očkování má vědecky doložené preventivní účinky, ale jaký vliv má obřezaný jedinec na okolí? Žádný a proto by do toho stát neměl strkat rypák.

Pravdu máte v jednom, nejste Pirát - "více státu" rozhodně není základ pirátské liberální filozofie. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Tonda.Vlas
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 56
Registrován: 02 zář 2018, 19:04
Profese: říční kormidelník
Bydliště: Jirkov / Schwante (u Berlína), v realu na lodi Lusitania
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Tonda.Vlas »

Tu nejde vůbec o "více státu." Jde tu o zamezení mrzačení pohlaví dětí z rozmaru rodičů. Protože to dotyčného mnohdy poškodí psychicky, tak vliv dotyčného poškozeného na okolí může být mnohdy velmi neblahý.

Pokud někdo žvaní něco o lidských právech a schvaluje pošlapávání práva dítěte na jeho vlastní tělo, tak je pokrytcem toho největšího kalibru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tonda.Vlas za příspěvek:
Zoom
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tonda.Vlas píše: 15 zář 2018, 18:13 Tu nejde vůbec o "více státu." Jde tu o zamezení mrzačení pohlaví dětí z rozmaru rodičů. Protože to dotyčného mnohdy poškodí psychicky, tak vliv dotyčného poškozeného na okolí může být mnohdy velmi neblahý.
Ano, druhá věta je velice pravdivá, to se tu názorně ukazuje. :lol:
Tonda.Vlas píše: 15 zář 2018, 18:13 Pokud někdo žvaní něco o lidských právech a schvaluje pošlapávání práva dítěte na jeho vlastní tělo, tak je pokrytcem toho největšího kalibru.
Já nikdy netvrdil, že malé dítě má mít práva, která překračují jeho rozumové schopnosti.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Tonda.Vlas
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 56
Registrován: 02 zář 2018, 19:04
Profese: říční kormidelník
Bydliště: Jirkov / Schwante (u Berlína), v realu na lodi Lusitania
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Tonda.Vlas »

Petr.Vileta píše: 15 zář 2018, 20:52
Tonda.Vlas píše: 15 zář 2018, 18:13 Tu nejde vůbec o "více státu." Jde tu o zamezení mrzačení pohlaví dětí z rozmaru rodičů. Protože to dotyčného mnohdy poškodí psychicky, tak vliv dotyčného poškozeného na okolí může být mnohdy velmi neblahý.
Ano, druhá věta je velice pravdivá, to se tu názorně ukazuje. :lol:
Tonda.Vlas píše: 15 zář 2018, 18:13 Pokud někdo žvaní něco o lidských právech a schvaluje pošlapávání práva dítěte na jeho vlastní tělo, tak je pokrytcem toho největšího kalibru.
Já nikdy netvrdil, že malé dítě má mít práva, která překračují jeho rozumové schopnosti.
Výsměch postiženým obřízkou je totálně nechutný. Právě proto se mi před čtyřmi roky totálně zhusili agresivní cirkumfetišisté na rakouském netdoktorovi.

Právě proto, že malé dítě takové rozumové schopnosti nemá, tak musí být speciálně chráněno před zvůlí rodičů, kteří mají vymytý mozek stupidní propagandou. Například, zákon neumožňuje jehovistům, aby za své dítě odmítli transfuzi krve, i když se pak mnohdy stává, že ti jehovisté své dítě po té transfuzi odvrhnou.
Uživatelský avatar
Anna.Ungerova
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 27 říj 2013, 14:22
Profese: veterinární lékařka
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Anna.Ungerova »

Zbynek.Janoska píše: 15 zář 2018, 07:33
Anna.Valterova píše: 04 zář 2018, 23:09 No já se tím právě vůbec zabývat nechci. Snažila jsem se návrh formulovat ve všech bodech tak, aby to na propichování uší nešlo žádným způsobem napasovat, protože mi bylo jasné, že toto podle mě nepříliš trefné srovnání zase někdo vytáhne.
Pokud je někde v návrhu usnesení skulina, která by šla vyložit jako zákaz propichování uší, odstraňování šestých prstů, ocásků, znamínek, nasazování rovnátek atd., tak to musíme napsat jinak, proto jsem velmi ráda, že byl návrh předložen k další debatě.
Cílem je, aby rodiče nemohli bez přímé zdravotní indikace nechat dítěti amputovat např. uši, nos, kterýkoliv z pěti normálních prstů, klitoris, stydké pysky nebo zde diskutovanou předkožku.
Já myslím, že není třeba ten návrh mít zatím připravený do úrovně konkrétního znění legislativy. Podle mě je hlavní rozhodout se, o čem má CF vlastně jednat - jestli budeme požadovat, aby se to stalo součástí programu, jestli budeme požadovat, aby poslanci připravili zákon apod. Konkrétní znění zákona, jeho novely apod. by se stejně řešilo jinde.

Já bych navrhoval, aby CF jednalo přímo o tom, zda mají naši poslanci zkusit prosadit zákon, který by řešil jen a pouze obřízku u dětí do 15 let (ženskou i mužskou). Tím se vyhneme nekonečným debatám o tom, zda by tam spadalo propichování uší. Konkrétní znění už bych nechal na právnících. Z této diskuze je myslím jasné, že nikdo u pirátů proti propichování uší není a není třeba to poslancům speciálně ukládat :)
Rozumím, já ten bod týkající se NOZ začala tvořit na zoomův podnět, protože on se dostal v řešení těchto záležitostí např. s ombudsmankou mnohem dál a ten paragraf je zřejmě málo jednoznačný. Přidat jednu větu do již existujícího zákona mi přijde jednodušší, než tvořit extra zákon na obřízky, ale souhlasím, že taková věc by měla být pečlivě konzultována s právníky. Můžeme ten bod formulovat nějak obecněji v duchu původní formulace tohoto členského podnětu, např.
CF ukládá poslancům navrhnout legislativní kroky vedoucí k zákazu obřízky z jiných než zdravotních důvodů do 15 let věku


Předpokládám, že před hlasováním CF proběhne rozprava, včetně možnosti předložení alternativních návrhů, takže tohle nemusí být definitivní podoba.

Docela by mě zajímal názor většiny Pirátů na to, zda je právo rodičů nechat nezletilého potomka přeoperovat na Vulkánce součástí liberální pirátské filosofie😄 ale tady bych to dál vůbec neřešila.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Ungerova za příspěvky (celkem 3):
Zbynek.Janoska, Petr.Vileta, Jiri.Koudelka
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Petr.Vileta »

Anna.Valterova píše: 15 zář 2018, 23:00 Docela by mě zajímal názor většiny Pirátů na to, zda je právo rodičů nechat nezletilého potomka přeoperovat na Vulkánce součástí liberální pirátské filosofie😄 ale tady bych to dál vůbec neřešila.
No tak se zeptáme, od toho máme nezávazné ankety. :)
viewtopic.php?f=637&t=43679
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Tonda.Vlas
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 56
Registrován: 02 zář 2018, 19:04
Profese: říční kormidelník
Bydliště: Jirkov / Schwante (u Berlína), v realu na lodi Lusitania
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Tonda.Vlas »

Otázky v té anketě jsou zcela manipulativně zadané.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tonda.Vlas za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Tonda.Vlas
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 56
Registrován: 02 zář 2018, 19:04
Profese: říční kormidelník
Bydliště: Jirkov / Schwante (u Berlína), v realu na lodi Lusitania
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Podpora zákazu obřízek z jiných než léčebných důvodů u dětí mladších 15 let

Příspěvek od Tonda.Vlas »

Já nevěděl, co je to ten Vulkánec. To je ale nesrovnatelné. Při radikální obřízce je nenávratně odstraněno na 5/7 nejcitlivějších erotogenních zakončení mužského těla a někteří muži mají kvůli tomu velké těžkosti v sexuálním životě. Mimoto ta obřízka provedená v dětském věku může způsobit psychické postižení. Vše naznačuje, že existuje kolerace prováděním novorozenecké obřízky a vznikem autismu.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“