Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Projednat zmíněný návrh?

Pro
61
42%
Proti
68
47%
Zdržuji se
17
12%

Celkem hlasujících: 146 - Celkem hlasů: 146

klivan
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: lékař
Dal poděkování: 428 poděkování
Dostal poděkování: 523 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Příspěvek od klivan » 04 úno 2018, 10:49

Robert.Magni píše:Těžko se něčeho dopracuješ tvzením,že venkov volí jinak.To jen Praha volí jinak,protože v ní žije většina parazitů.
Dle mého Piráti by si měli zaplatit nějaký kvalitní sociologický průzkum, který by dodal data, proč venkov volí jinak, nebo Praha, to je jedno :D a pokusit se získat aspoň část voličů na svou stranu tím, že pro ně něco uděláme. Posmívat se jim, že jsou vidláci a balíci, není řešení. Ponechat volné pole působnosti populistům všeho druhu je cestou do pekel ( k občanské válce). Rath ,když byl hejtmanem, chtěl udělat ze svého kraje gubernii, nezávislou na Praze :D naštěstí ho obvinili, sice za něco jiného, než Puigdemonta, ale zaplat pánbůh za ty dary. :D
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ods ... 11016.html
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stat ... &source=hp
Naposledy upravil(a) klivan dne 04 úno 2018, 11:23, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Robert.Magni
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 414 poděkování
Dostal poděkování: 2208 poděkování

Příspěvek od Jiri.Janecka » 04 úno 2018, 11:23

Na to není potřeba žádný drahý průzkum. Na to by stačilo vyřadit z našeho programu "výchovné prvky." Místo toho si tam pomalu přidáváme další - třeba spotřební daň na limonády. Většina lidí na venkově totiž žije tak, že pomocnou ruku hledá především na svém vlastním rameni - což jsem si naivně myslel, že je v souladu s pirátskou filozofií.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Petr.Vileta

klivan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klivan » 04 úno 2018, 11:26

Jiri.Janecka píše:Na to není potřeba žádný drahý průzkum. Na to by stačilo vyřadit z našeho programu "výchovné prvky." Místo toho si tam pomalu přidáváme další - třeba spotřební daň na limonády. Většina lidí na venkově totiž žije tak, že pomocnou ruku hledá především na svém vlastním rameni - což jsem si naivně myslel, že je v souladu s pirátskou filozofií.
Spotřební daň na limošky je samozřejmě naprostá marginalie, která se může řešit až jako 115 věc v pořadí, nejdůležitější je vyřešit personální krizi ve zdravotnictví. ;)

ad. sociální problematika
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stat ... &source=hp
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvek:
Robert.Magni
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21939 poděkování
Dostal poděkování: 18864 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 04 úno 2018, 18:08

klivan píše:Spotřební daň na limošky je samozřejmě naprostá marginalie, která se může řešit až jako 115 věc v pořadí, nejdůležitější je vyřešit personální krizi ve zdravotnictví. ;)
Tak já bych jedno řešení měl, ale někomu by mohly naskákat pupínky :twisted:

Zavést na vysokých školách podmíněné školné. Začneš studovat a nebudeš nic platit po celou dobu studia, jen se ti u ministerstva školství (nebo financí?) každý rok udělá virtuální dluh pár desítek tisíc. Pokud po škole budeš pracovat ve zdravotnictví na území ČR, ať už jako zaměstnanec, OSVČ, nebo budeš mít "Moje zdravotní s.r.o", tak se ti za každý odpracovaný rok umázne půlka ročního dluh ze studií. Studoval jsi 6 let, tedy si musíš v ČR 12 let odpracovat. Pak si jdi třeba do Germánie nebo Emeriky. Pochopitelně by byla i možnost se vyplatit, buď jednorázově nebo několika málo splátkách. A také by šlo zvýhodnit splácení tím, že v ordinaci v Zapadlé Vísce to splatíš za poloviční dobu. ;)

Ale to neprojde, takže budeme dál vzdělávat lékaře pro jiné státy, kde si vydělají víc. My jsme takoví lidumilové. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, klivan
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

klivan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klivan » 04 úno 2018, 18:37

Petr.Vileta píše:
klivan píše:Spotřební daň na limošky je samozřejmě naprostá marginalie, která se může řešit až jako 115 věc v pořadí, nejdůležitější je vyřešit personální krizi ve zdravotnictví. ;)

Zavést na vysokých školách podmíněné školné. Začneš studovat a nebudeš nic platit po celou dobu studia, jen se ti u ministerstva školství (nebo financí?) každý rok udělá virtuální dluh pár desítek tisíc. Pokud po škole budeš pracovat ve zdravotnictví na území ČR, ať už jako zaměstnanec, OSVČ, nebo budeš mít "Moje zdravotní s.r.o", tak se ti za každý odpracovaný rok umázne půlka ročního dluh ze studií. Studoval jsi 6 let, tedy si musíš v ČR 12 let odpracovat. Pak si jdi třeba do Germánie nebo Emeriky. Pochopitelně by byla i možnost se vyplatit, buď jednorázově nebo několika málo splátkách. A také by šlo zvýhodnit splácení tím, že v ordinaci v Zapadlé Vísce to splatíš za poloviční dobu. ;)

Ale to neprojde, takže budeme dál vzdělávat lékaře pro jiné státy, kde si vydělají víc. My jsme takoví lidumilové. :)
Souhlasím s tebou, ale já jsem to trochu od Pirátů chápal jako podbízení se své voličské základně, prvovoličům a studentům, populistické, ale kdo dnes není populista, :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Petr.Vileta
Will Rogers

Karel666
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: Mám
Dal poděkování: 134 poděkování
Dostal poděkování: 204 poděkování

Příspěvek od Karel666 » 05 úno 2018, 09:00

Petr.Vileta píše:

To nepiš, to dělá Orbán a všude o něm píšou jakej je to šmejd, nechodíš k němu do učení ?:D Vlastně to platilo do 89, takže nejsi zakuklenej komouš :D

Ne vážně, toto nezavedeš, protože to neprojde právě u vzdělaných lidí, protože této výhody můžou využít nejvíce a mají nejvíc přístup do médií a následně to osolí, podobnýma "blábolama" co jsem napsal výše. "Venkov" (v reálu střední města), ale i kolik 30-40procent Prahy si získáš, když přestanou ty výchovné kecy, inkuluze, které jsou na úrovni právě té daně na slazené nápoje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel666 za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Jiri.Janecka

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17627 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 05 úno 2018, 09:15

Vážení, tento členský podnět už dávno ztratil svůj smysl a navíc zofftopicovatěl, takže diskusi přeneste jinam, zde uzavírám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Petr.Springinsfeld, Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Kamil.Kubica, Marcel.Kolaja
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“