Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Projednat zmíněný návrh?

Pro
61
42%
Proti
68
47%
Zdržuji se
17
12%
 
Celkem hlasujících: 146 - Celkem hlasů: 146

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Příspěvek od Marek.Necada »

Kamil.Kubica píše:A bývalý předseda Akademie věd osbnost není?
Může a nemusí. Posunul AV ČR nějak výrazně vpřed? „Bývalý předseda Akademie věd“ totiž samo o sobě téměř nic o kvalitě osobnosti nevypovídá. Když jsem ještě žil v ČR, setkával jsem se tam s různými vrcholnými akademickými funkcionáři a o některé z nich bych si kolo neopřel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
Janka.Michailidu, Dan.Lestina, Robert.Magni
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Ales.Sura píše:Zase tady bude plus mínus 50% těch co svého kandidáta neprosadí.
Ve skutečnosti to bude pravděpodobně 73,4 %.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Marek.Necada

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

jachymb
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 102
Registrován: 08 čer 2009, 20:21
Profese: programátor
Dal poděkování: 88 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Příspěvek od jachymb »

Marcel.Kolaja píše:
jachymb píše:.
To se dá ovšem říct o jakékoli politické straně nebo osobě, která vyhlásila nebo vyhlásí podporu některému z kandidátů.
Ano, to ale argument nijak nesnižuje. Navíc je to to spíš kvantitativní záležitost, takže jde o to zkusit odhadnout míru důsledků pro konkrétní případ. To dělat nechci, jen jsem to dal ke zvážení.
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Příspěvek od klivan »

Marek.Necada píše:
Kamil.Kubica píše:A bývalý předseda Akademie věd osbnost není?
Může a nemusí. Posunul AV ČR nějak výrazně vpřed? „Bývalý předseda Akademie věd“ totiž samo o sobě téměř nic o kvalitě osobnosti nevypovídá. Když jsem ještě žil v ČR, setkával jsem se tam s různými vrcholnými akademickými funkcionáři a o některé z nich bych si kolo neopřel.
Miloše, do koše, zvolíme Drahoše. :D Souhlasím, že Drahoš je víceméně "TABULA RASA" , což o Milošovi opravdu, ale opravdu nemohu říci. ;)
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
TomasMikus
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 594
Registrován: 15 úno 2017, 16:10
Profese: biolog
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 241 poděkování
Dostal poděkování: 372 poděkování

Re: Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Příspěvek od TomasMikus »

Je to milé pokud Piráti chtějí podpořit Drahoše ale v žádném případě bych to nedělal. Já ho volil i v kole prvním ale pokud piráti neměli svého kandidáta pokud neměli ani svého favorita z kandidátů pak bych to už neřešil. Mohlo by to být kontraproduktivní oběma směry. Jednak by si někdo mohl klást otázku proč piráti podporují Drahoše až v druhém kole když v prvním k němu měli výhrady a nepodpořili ho a jednak by to mohl být klasický polibek smrti. Piráty volila desetina národa a ne každý kdo přemýšlí o tom že by mohl Drahoše volit má rád piráty. Takže pokud někteří členové sami za sebe podpoří Drahoše proč ne ale jako strana to už by bylo něco jiného. Mimochodem pan Drahoš šel do kampaně s tím že nebude spoléhat na podporu politických subjektů ale že získá podpisy přímo od lidí byli to jediní dva s Horáčkem z nových kandidátů kteří to takto učinili takže podpora od nějaké strany by mu mohla tento jeho čistý přístup k věci trošku pošramotit
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Příspěvek od Roman.Kucera »

Rostislav.Reha píše: Pokud mas pocit, ze Zeman je nam "programove bliz" nez Drahos, tak to prosim zduvodni a konkretne. Predpokladam, ze to mas v ramci deminima zmaknute komplexne :)
Jestli mi tuhle falešnou dichotomii budeš takhle průhledně vnucovat, vezmu tě za slovo. Třeba to Želé nakonec o ten jeden můj tebou vnucený hlas prohraje :P
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Robert.Magni
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Příspěvek od Roman.Kucera »

Marek.Necada píše:
Kamil.Kubica píše:A bývalý předseda Akademie věd osbnost není?
Může a nemusí. Posunul AV ČR nějak výrazně vpřed? „Bývalý předseda Akademie věd“ totiž samo o sobě téměř nic o kvalitě osobnosti nevypovídá. Když jsem ještě žil v ČR, setkával jsem se tam s různými vrcholnými akademickými funkcionáři a o některé z nich bych si kolo neopřel.
Můj kamarád vědec bude volit Zemana právě proto, že když odešel Pačes a přišel Drahoš, s Akademií věd to začalo jít výrazně z kopce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Robert.Magni
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Evzen.Boura
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 348
Registrován: 11 srp 2009, 08:10
Profese: molekularní biolog
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 299 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Příspěvek od Evzen.Boura »

Roman.Kucera píše:Můj kamarád vědec bude volit Zemana právě proto, že když odešel Pačes a přišel Drahoš, s Akademií věd to začalo jít výrazně z kopce.
Jakozto zamestanec AV CR - neni to pravda ;) [offtopic] navic Paces odesel delat predsedu jiste energeticke komise pry za hodne slusny peniz, jako trafika ze se prave nebude uchazet o urad prezidenta (jako genetik byl nepruchodny pro KDU/CSL) [/offtopic]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Evzen.Boura za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2789
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6106 poděkování
Dostal poděkování: 7196 poděkování

Re: Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Roman.Kucera píše:
Marek.Necada píše:
Kamil.Kubica píše:A bývalý předseda Akademie věd osbnost není?
Může a nemusí. Posunul AV ČR nějak výrazně vpřed? „Bývalý předseda Akademie věd“ totiž samo o sobě téměř nic o kvalitě osobnosti nevypovídá. Když jsem ještě žil v ČR, setkával jsem se tam s různými vrcholnými akademickými funkcionáři a o některé z nich bych si kolo neopřel.
Můj kamarád vědec bude volit Zemana právě proto, že když odešel Pačes a přišel Drahoš, s Akademií věd to začalo jít výrazně z kopce.
No, ve všech organizacích jsou různé názorové proudy a spokojení i nespokojení lidé. Je ale nepravděpodobné, že by si vědci Drahoše demokraticky zvolili do čela Akademie věd opakovaně, kdyby to pod jeho vedením šlo doopravdy z kopce.

Každopádně kamaráda bych se zeptal, jestli mu nevadí, že prezidentský úřad jde pod Zemanovým vedením výrazně z kopce. A to se týká všech oblastí - (ne)plnění Ústavou daných prezidentských povinností, fungování a personální obsazení prezidentské kanceláře, klesající důvěra lidí v prezidenta, klesající respekt k prezidentovi ČR u nás i v zahraničí, atp.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Vit.Fux, klivan, Petr.Vileta, Alexandr.Mansurov

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Stanislav.Stipl
Člen KS Královehradecký kraj
Příspěvky: 2067
Registrován: 04 úno 2012, 23:32
Profese: programátor
Dal poděkování: 1584 poděkování
Dostal poděkování: 3193 poděkování

Re: Podpora Jiřího Drahoše ve druhém kole prezidentské volby

Příspěvek od Stanislav.Stipl »

Roman.Kucera píše:
Rostislav.Reha píše: Pokud mas pocit, ze Zeman je nam "programove bliz" nez Drahos, tak to prosim zduvodni a konkretne. Predpokladam, ze to mas v ramci deminima zmaknute komplexne :)
Jestli mi tuhle falešnou dichotomii budeš takhle průhledně vnucovat, vezmu tě za slovo. Třeba to Želé nakonec o ten jeden můj tebou vnucený hlas prohraje :P
Tohle není falešná dichotomie. Jeden z nich bude prezidentem. Není žádná třetí ne další možnost. Samozřejmě alternativa například ve formě zrušení toho úřadu by byla zajímavá, ale to není předmětem těchto voleb.
edit: A vubec, tvrzeni "Zeman je nam programove bliz" je tvoje, tak ho doloz. Muzes zacit treba tim, ze najdes jeho program (vlevo dole). Nevim, proc do toho motas nejakou dichotomii.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Stipl za příspěvky (celkem 7):
Kamil.Kubica, Ondrej.Profant, Jan.Bednarik, klivan, Dan.Lestina, Petr.Vileta, Alexandr.Mansurov

test

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“