Informace členům o stáhnutí žaloby.

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

CF ukládá RP, informovat o situaci kolem stížnosti na neplatnost voleb.

Pro
96
81%
Proti
13
11%
Zdržuji se
10
8%
 
Celkem hlasujících: 119 - Celkem hlasů: 119

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od Michal.Ketner »

Vzhledem k http://nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/201 ... 195304.pdf
a vzhledem k tomu, že RP o situaci stranu neinformuje. Chtěl bych tímto členským podnětem docílit toho, že RP poskytne členské základně více informací o této kauze, konkrétně proč byla stížnost stažena a Tobias byl obviněn Jakubem Michálkem, že stížnost podal neoprávněně.

Kód: Vybrat vše

Celostátní forum ukládá Republikovému předsenictvu, informovat o situaci kolem stížnosti na neplatnost voleb

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Karel.Nejedlik
Člen KS Praha
Příspěvky: 238
Registrován: 23 črc 2014, 16:36
Profese: Informatik
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2541 poděkování
Dostal poděkování: 578 poděkování

Re: Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od Karel.Nejedlik »

OFFTOPICDávám proti, protože mi vadí způsob položení dotazu. Nechci podporovat tento způsob komunikace mezi dvěma funkcionáři strany. K členskému podnětu nevidím jediné zdůvodnění mimo "RP o situaci stranu neinformuje". Kde je tam nějaká snaha si tuto informaci zjistit? Zavolat, napsat, založit diskuzi kdekoliv jinde než členských podnětech? Bum prásk, rovnou členský podnět. Můžu adekvátně na to zadat podnět na odvolání člena z RK?
Ne, takhle prosím ne.
Datum zveřejnění na soudu je čtvrtek 16.11., mezitím byl statní svátek a víkend. Členský podnět je až ten poslední prostředek, kterým se domáhat vyjádření. Členové RP jsou taky lidi.. nejsou 24/7 online, aby informovali o všem, co dělají, zvlášť takhle krátce po volbách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Nejedlik za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Jan.Lipavsky, Stepan.Strebl, Josef.Kadlecek
Dopravní zamyšlení: OFFTOPICIndividuální automobilová doprava - největší omyl lidstva?
O trolech: OFFTOPICObrázek
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Re: Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od Michal.Ketner »

Ja si naopak myslim, ze u podobne zavazne veci, by RP nemelo konat vubec aniz by o tom informovalo clenskou zakladnu.
Soukromo postou to nechci resit prave, proto ze si myslim, ze by o tom mela vedet coo nejvetsi clenska zakladna.
OFFTOPICJinak ten podnet si klidne zaloz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Nepejchalova, Radek.Simkanic, sery.pavel, Marek.Necada

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dávám PRO a zároveň bych požádal o plná znění obou podání přes datovou schránku, tedy "verze Vladislav Tobias Esner" ze dne 3.11.2017 i "verze Mgr. et Mgr. Jakub Michálek" ze dne 8.111.2017.

EDIT:
Michal.Ketner píše:Ja si naopak myslim, ze u podobne zavazne veci, by RP nemelo konat vubec aniz by o tom informovalo clenskou zakladnu.
V tomto případě šlo o čas, tady bych se RP zastal a zpětné informování mi nevadí. Pokud nějaké je. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 2889
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 3381 poděkování

Re: Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od Michal.Ketner »

Petr.Vileta píše:
EDIT:
Michal.Ketner píše:Ja si naopak myslim, ze u podobne zavazne veci, by RP nemelo konat vubec aniz by o tom informovalo clenskou zakladnu.
V tomto případě šlo o čas, tady bych se RP zastal a zpětné informování mi nevadí. Pokud nějaké je. ;)
No jenze tohle neni dobra praxe, protoze jak by CF melo udelat potencialne mimoradny prezkum, kdyz je RP o svem rozhodnuti ani neinformuje ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18636
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33830 poděkování

Re: Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od Martin.Kucera »

Michal.Ketner píše:No jenze tohle neni dobra praxe, protoze jak by CF melo udelat potencialne mimoradny prezkum, kdyz je RP o svem rozhodnuti ani neinformuje ?
Tohle je hodně důležité připomínka, protože RP nezveřejněním svého usnesení porušilo právo CF na mimořádný přezkum, čehož si minimálně Jakub Michálek měl být vědom.
Sice i kdyby bylo usnesení RP zrušeno, asi by to už nic nezměnilo - nebo lze vzít zpět i zpětvzetí usnesení?
Petr.Vileta píše:Dávám PRO a zároveň bych požádal o plná znění obou podání přes datovou schránku, tedy "verze Vladislav Tobias Esner" ze dne 3.11.2017 i "verze Mgr. et Mgr. Jakub Michálek" ze dne 8.111.2017.
Původní stížnost je na redmine - https://redmine.pirati.cz/issues/8187
Michálkovo stažení AFAIK zveřejněno nebylo (ale to získat z odeslaných datových zpráv můžu), ani usnesení RP, kterým bylo o stažení rozhodnuto.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Michal.Ketner píše:No jenze tohle neni dobra praxe, protoze jak by CF melo udelat potencialne mimoradny prezkum, kdyz je RP o svem rozhodnuti ani neinformuje ?
Když jde doslova o hodiny, tak by se stejně žádný přezkum stihnout nedal. A mimochodem, "Pirát ví". Nečteš, nevíš. O tomhle přepočítávíní se na fóru už nějakou dobu diskutovalo
vnitrostranicka-diskuse-f75/prepocitani ... 37958.html
vyskytl se tam i Volta Pikal z RP a navíc
Stanovy píše:Čl. 10 Republikové předsednictvo

(2) Republikové předsednictvo

a) je statutárním a výkonným orgánem strany,
b) má všeobecnou odpovědnost za stranu a za politické záležitosti mezi zasedáními republikového výboru,
Znelíbí-li se členstvu nějaké jednání RP, učiněné např. v časové tísni, můžeme celé RP, nebo jeho část, odvolat. ;) No a já si moc neumím představit, jaká by zrovna tímhle rozhodnutím RP mohla straně vzniknout škoda. Soudní poplatek? No tak to zaplatí Esner, Michálek, nebo Bartoš. A dál? :?

Já nevím, proč si tedy volíme funkcionáře, když jim nedáme žádnou svobodu rozhodování, neoddělitelně spojenou s možnými následky pro ně. Zvolili jsme je snad na základě jejich kandidátských řečí, toho, co hodlají dělat a prosazovat. Jistou volnost tedy mít musí. Nemohou to být jen maňáskové řízení tu CF tu RV. OFFTOPICI kdejaký vedoucí vesnické prodejny má svobodu objednat si jaké a kolik zboží chce, ale i zodpovědnost, že to pak dokáže prodat. Jinak letí. Jak to máš v práci ty? Také ti říkají do písmene co máš dělat, nebo se můžeš svobodně rozhodnout, ale případné následky (nespokojenost zákazníka) pak uvidíš ve výplatě?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Tomas.Semenec

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od Robert.Magni »

Nelíbí se mi zpětvzetí podání zaujatou osobou. To je chyba,kterou by mohla naše konkurence proti nám použít jako bomba titulky v médiích,,Piráti se bojí o koryta ! ,,
Nevypadalo by to moc hezky,takže doufám,že si toho nikdo nevšimne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Michaela.Nepejchalova, sery.pavel

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
jnxkkghv
Příspěvky: 118
Registrován: 14 lis 2017, 23:19
Profese: Rychlopravář Biblí Kralických
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 173 poděkování

Re: Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od jnxkkghv »

Karel.Nejedlik píše:...
Cetl jsi programovy bod transparence?

Je zrejme, ze zde doslo k nekolika pochybenim na vsech strancah.
- Tobias nemel pravo jednat za stranu a odeslat stiznost, i kdyz z podani na redmine mohl dostat dojem, ze byl pravni tym jakozto poradni organ RP v teto zalezitosti zmocnen.
- Jak NSS spravne uvadi, nebyl rozhodne dobry napad stiznost odeslanou pres datovku podepsat svym osobnim certifikatem, privlastnil si tim totiz rolu osoby, prostrednictvim ktere strana v teto veci mela s NSS jednat a to jak v kontextu vnitrnich vztahu, tak i navenek, Ani k jednomu opravnen nebyl. (V rovine opravnenosti odeslani stiznosti jeho osobou lze samozrejme argumentovat KoMinem a tez snahou zabranit skodam vzhledem k hrozicimu promeskani lhut a necinnosti RP v teto zalezitosti).
- Ani Jakub nebyl dle dostupnych informaci zmocnen odeslat zpetvzeti a to zcela jiste v kontextu vnitrnich vztahu, dokud text datove zpravy neni k dispozici, lze tezko neco vyvozovat o vztazich a opravnenosti navenek. (Jakub je sice clen statutarniho organu, ale statutarnim organem zcela jiste nein, ze :))
- Povinnost informovat byla tez z jeho strany (potazmo RP) porusena a sem zvedavy na vysvetleni.
- Vzhledem k tomu, ze Jakub jednal v zrejmem stretu zajmu, dost tezko si takove vysvetleni dokazu predstavit... proste Jakub.

Panda, netusis, jestli nejaky jiny kandidujici subjekt podal platnou stiznost s podobnym obsahem nebo sme to fakt dojebali totalne? :fet:

EDIT: Co se zpetvzeti zpetvzeti tyce, to vzhledem k tomu, ze usneseni v ramci jednani o vzpetvzeti z pravidla neposkytuje zadne opravne prostredky, tak takto postupovat nelze. Nic by ale nebranilo ztazenou stiznost proste podat znova. (pokud by to samzorejme bylo ve stanovene lhute).
Tito uživatelé poděkovali autorovi jnxkkghv za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Moravec, torrespondent, Michaela.Nepejchalova, Radek.Simkanic, Denis.Rychtar, Vaclav.Hrdlicka
dobrman, to je prostě takovej ... noo .. prostě dobrman
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek
Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Informace členům o stáhnutí žaloby.

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Mě by spíš zajímalo, proč na soud odešlo podání jménem statutárního orgánu, které sám statutární orgán neschválil. A to je spíš otázka na AO. Ptát se, proč RP neinformuje o tom, že vzalo zpět akci, kterou ani udělat nechtělo a napravuje omyl po někom, kdo udělal neoprávněně akci jeho jménem, mi přijde jako Kocourkov. Jinak administrativní chyby se bežně stávají, to je úplně normální, vůči AO bych byl proto shovívavý. Ale přijde mi, že zodpovídat se členům a informovat je myslím v tomto případě povinností AO, nikoli na RP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvky (celkem 3):
Denis.Rychtar, Michaela.Kleslova, Petr.Jedelsky
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“