Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po volba

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zahájit jednání o mimořádném přezkumu usnesení RV 59/2017

Pro
45
38%
Proti
64
54%
Zdržuji se
9
8%
 
Celkem hlasujících: 118 - Celkem hlasů: 118

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Rostislav.Reha píše:
6. schvaluje záměr 390 000 Kč na personální náklady vedení projektu transformace a částku 300 000 Kč pro akutní náklady, které vzniknou v souvislosti s transformací.
Muzes mi dle deminima rict, proc v teto vysi a z ceho se ta castka sklada?
Schválili jsme záměr na vedení "upgradu". Jak to placení vedení bude vypadat, o tom rozhodne RP, předpokládám, že na doporučení strategického týmu, jinak by tím dost narušilo důvěru nejen ze strany RV. Protože strategickým týmem jsme právě manažera transformace nahradili. Aby to neřídil placený manažer, který by třeba ani nemusel mít napojení na členskou základnu. To pořád neznamená, že nemůže vzniknout pozice, která se klidně může jmenovat "manažer transformace". Podstatné na tom je, že jeho postavení by bylo jiné. Nepodléhal by pouze RP OFFTOPIC(a jak jsem zvyklý, to většinou znamená jediného člena RP, který to má na starost a zbytek RP problém moc neřeší, protože má nad hlavu jiných strarostí), ale musel by spolupracovat s týmem lidí, kteří se "upgradu" chtějí věnovat. Nejspíš ale žádný jeden manažer nebude, jak už nastínila Olga.

Faktem je, že RP a strategický tým mají volnou ruku, jaké personální náklady to budou. To je záměr, ne rozpor s DeMinimem.
Jinak bych rad upozornil na to, ze jsem tezko mohl porusit deminimum, ja jsem o tom nehlasoval.
Vážně jsi v tomhle členském podnětu, který jis založil, nehlasoval?
Nakolik informace a argumentace v něm předložené jsou či nejsou podložené/přesné/pravdivé a jestli jsi se zachoval fér, když jsi takový podnět ostatním předložil, to nechávám na posouzení ostatních. Respektuju tvoje právo na názor a zhodnocení situace, i když s ním nesouhlasím. Co mě ale sere je, že to nefunguje z tvojí strany a viníš z porušení DeMinima lidi s jiným názorem, než je ten tvůj. A všichni víme, že to není poprvé.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5256
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7644 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ivo: Je fajn, ze si zareagoval az 5 min pred dvanactou, ale odpovim:

- znovu se te zeptam (protoze ses tomu vyhnul), proc RV odhsouhlasilo castku 390 tis (plus 300 tis dalsich), proc tuhle castku, podle jakeho vypoctu/odhadu? Proc ne 250, 600, 900, 2M? Proc navrh, ktery tu catku menil, tak byl zamitnut? A proc ta castka (o nahodo) presne na korunu souhlasi s vypoctem v tom draftu, ktery podle tebe vubec RV neodsouhlasila?

- kdyz jsem pri vytvareni podnetu ani nezalozil anketu, tak jsem asi tezko mohl hlasovat, tak dobry fakt nejsem ;) A ja jako clen na rozdil od RV odpovidam jen sam sobe.

- muj navrh vyplyva PRIMARNE z toho, ze ten draft byl zverejnen 4 dny pred RV, s nikym nebyl konzultovan, clenove RV se s nim mohli seznamit mozna den predem a mozna primo na jednani. PRESTO za jediny den bez jakekoliv debaty s CF odhlasovali schvaleni zameru v hodnote 690 tisic korun. Coz byl zhruba tak rocni rozpocet 6 kraju dohromady, pro srovnani. Za 1 den. Proto obvinuju velkou cast z nich z poruseni deminima, protoze to proste nejde stihnout odpovedne rozhodnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Nepejchalova, Robert.Magni, Radek.Simkanic

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Radek.Simkanic
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 759
Registrován: 25 dub 2012, 22:21
Profese: Computer vision programátor
Bydliště: Pustějov
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 544 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Radek.Simkanic »

Rostislav.Reha píše:
Petr.Vileta píše: Fak mi někdy připadá, jako by už nikdo neuměl česky. :roll:
Petre, mi nekdy pripada, ze cesky neumis...nebo proste nedokazes odolat pokuseni vyjadrit s ke vsemu, hlavne rychle, relevantnost je prece prezitek...


Zamer (od toho je to slovo) vychazi z nejakeho umyslu a ma tomu umyslu dat ramec. Kdyz se podivas do toho dokumentu Jakuba, tak ty cisla vychazeji z nasledujiciho:
● mzdové náklady vedení projektu: 40 000 Kč/měs x 3 měsíce x 2 lidi = 240 tis. Kč + bonus až 60 tis. Kč = 300 tis. Kč + 30 % rezerva = 390 tis. Kč (odměna může být i
vyšší než 40 000 měsíčně a může být dodatečně navýšena dle předpisů, dle dohody může republikové předsednictvo také prodloužit trvání projektu podle potřeb bez
dalšího schvalování republikovým výborem, a to až do konce roku 2018)
● startovací rozpočet (nejmenší předpokládané náklady transformace) = 300 tis. Kč - jde pouze o startovací záměr, který bude rozšířen (viz níže), aby manažer mohl řešit
akutní požadavky před schválením popisu transformace a jejích nákladů


Prijde mi pak celkem chucpe od clena RV, ktery schvalil presne tuhle vysi zameru, tvrdit ze se nejedna o zadneho manazera transformace. Protoze presne to RV schvalil, dokonce ani nepripustil druhy navrh ktery ten zamer snizoval. Nebo fakt nevedeli co schvalujou a necetli to? :?:

Mě osobně toto připadá jako příprava živné půdy pro někoho :D.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Simkanic za příspěvky (celkem 2):
Tobias.Esner, Robert.Magni
„Kráčíme v minulostí, naší budoucností je tvořit přítomnost.“
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Mimořádný přezkum RV 59/2017 - Záměr na růst strany po v

Příspěvek od Martin.Kucera »

Lhůta pro přezkum uplynula, takže zde uzavírám.
Jednání CF, které s tímto návrhem na přezkum dosti souvisí, probíhá v celostatni-forum-f477/cf-27-2017-zmena- ... 38301.html

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“