Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Projednat navržené usnesení o odstranění GA?

Pro
47
63%
Proti
24
32%
Zdržuji se
4
5%
 
Celkem hlasujících: 75 - Celkem hlasů: 75

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28464 poděkování

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Vileta píše:Možná má nějaká další data, ale pokud o nich nevím najdou zobrazit, tak mě to netrápí.
A to je právě ten problém, jak by řekli moji synové.
Jako Piráti bychom se měli zajímat i o to, jaká data shromažďuje. A necpat mu další.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Kucera píše:
Petr.Vileta píše:Možná má nějaká další data, ale pokud o nich nevím najdou zobrazit, tak mě to netrápí.
A to je právě ten problém, jak by řekli moji synové.
Jako Piráti bychom se měli zajímat i o to, jaká data shromažďuje. A necpat mu další.
Ano, takto podáno to dává smysl a proto by se Krtek měl GA zbavit, předat ji kompletně TO, pak GA přestaneme používat a nahradíme třeba Piwikem. ;)

Jinak u GA bych vycházel z tohoto
https://www.google.cz/intl/cs_ALL/analy ... index.html
https://www.google.com/analytics/terms/cz.html

Pokud by ti chtěli lhát, těžko bys to dokázal.

Mimochodem, hádej, kdo prvních chtěl nasadit Google analytics.
vnitrostranicka-diskuse-f75/pocty-t2135.html#p31319

OFFTOPICTohle je jen taková perlička, na kterou jsem narazil
[quote="Brooch"]Kazdopadne styl kterym novy Lukas s lidmi jedna, by potreboval chladivy obkladek, min huleni, trochu empatie, nadhled, pohled a vubec si podstatne rozsirit obzor vnimani. Treba mu to dojde lety...[/quote]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Petr.Vileta píše:
Martin.Kucera píše:
Petr.Vileta píše:Možná má nějaká další data, ale pokud o nich nevím najdou zobrazit, tak mě to netrápí.
A to je právě ten problém, jak by řekli moji synové.
Jako Piráti bychom se měli zajímat i o to, jaká data shromažďuje. A necpat mu další.
Ano, takto podáno to dává smysl a proto by se Krtek měl GA zbavit, předat ji kompletně TO, pak GA přestaneme používat a nahradíme třeba Piwikem. ;)
K přechodu na Piwik není nic takového potřeba.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
Vojtech.Pikal

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 3515
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 7685 poděkování
Dostal poděkování: 5946 poděkování

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Petr.Vileta píše:
Martin.Kucera píše:
Petr.Vileta píše:Možná má nějaká další data, ale pokud o nich nevím najdou zobrazit, tak mě to netrápí.
A to je právě ten problém, jak by řekli moji synové.
Jako Piráti bychom se měli zajímat i o to, jaká data shromažďuje. A necpat mu další.
Ano, takto podáno to dává smysl
UTOPIE: Každého, komu je potřeba toto vysvětlovat na několika stranách, bychom se měli zbavit ještě dřív než GA. Ovšem nejdřív by měli letět ti, co se o tom nezajímají vůbec. REALITA: Za chvíli už se tu nenasbírá podpora pro zásadní věci ani omylem, protože se řeší mediálně hodnotné blbosti pomocí lidí, kteří vnímají jen svůj výsek reality. Ale na 300%.. to je v soutěži hlavní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 3):
next_ghost, Tomas.Klapka, Jan.Kochert
77S 2I 3I 3I
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dominika.Michailidu píše:UTOPIE: Každého, komu je potřeba toto vysvětlovat na několika stranách, bychom se měli zbavit ještě dřív než GA. Ovšem nejdřív by měli letět ti, co se o tom nezajímají vůbec. REALITA: Za chvíli už se tu nenasbírá podpora pro zásadní věci ani omylem, protože se řeší mediálně hodnotné blbosti pomocí lidí, kteří vnímají jen svůj výsek reality. Ale na 300%.. to je v soutěži hlavní.
Domčo, o dvě zprávy výš, ale dám to i sem
Příspěvek od Lukas.Novy » 21 říj 2009 23:00

Nostradamus rika, ze by to chtelo Google Analytics.
vnitrostranicka-diskuse-f75/pocty-t2135.html#p31319

A teď mi řekni, koho bychom se měli zbavit nejdřív. ;)

Uznávám, že <ironie>bych se asi měl zajímat o ochranu soukromí</ironie>, ale mě ten Google v poměru "špehování:užitečnost" přijde tak nějak pořád ještě přijatelný. Když to srovnám s Facebookem, tak nebe a dudy. A když tedy budeme i nadále inklinovat k utopii, tak zavrhneme i ten Piwik? Jakékoliv sledování našich uživatelů bude špatně a raději budeme "slepí" ohledně jejich návštěvnosti a chování? Nebo jinak. Pokud je někdo opravdu paranoidní a nechce po sobě zanechávat na internetu žádné stopy, tak ať na internet (nebo většinu webů) vůbec neleze.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28464 poděkování

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Vileta píše:A když tedy budeme i nadále inklinovat k utopii, tak zavrhneme i ten Piwik? Jakékoliv sledování našich uživatelů bude špatně a raději budeme "slepí" ohledně jejich návštěvnosti a chování?
Bohajeho, zkus si aspoň desetkrát poposkočit. Poznáš rozdíl?
1) Sledování chování uživatelů na našem webu nástrojem, který máme plně pod kontrolou.
2) Sledování chování uživatelů nástrojem třetí strany, u nějž neznáme (respektive známe jen zčásti) rozsah a obsah dat, která o nich sbírá, přičemž ta třetí strana může (a zřejmě tak i činí) sebraná data komerčně (zne)užívat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jakub.Nepejchal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 3515
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 7685 poděkování
Dostal poděkování: 5946 poděkování

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Nepozná. Hlavně že má diskuzní krmivo, mně už fakt přijde, jak automat na odpovědi. Možná to za něj píše GA.
On nerozlišuje u člověka ani názor, který měl před 8 lety (z bůhvíjakého důvodu) a že je možné ho změnit a že je to normální, když to nedělá 4x do měsíce.. Tys před 8 lety sliboval paypal.. Kde je? post15754.html#p15754 (prosím, neodpovídej na to, i když vím, že to jsou pro tebe asi strašný muka, protože to dokážeš vysvětlit, ale už nedokážeš pochopit, proč o tom mluvím a že to není o paypalu..)

<ironie>bych se asi měl zajímat o ochranu soukromí</ironie> můžu se tě zeptat, proč jsi k šel pirátům? Na začátku jste se asi nepředstavovali, tvůj první příspěvek tady je prakticky o sociálních parazitech.. jaký jsi měl přesně tehdy důvod? vnitrostranicka-diskuse-f75/pravice-vs- ... tml#p13595

Sorry za OT, ale tady je to už stejně o ničem, ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Vit.Jurasek, Vojtech.Pikal, Michaela.Nepejchalova
77S 2I 3I 3I
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Lukas.Novy »

A kvuli tomuhle a podobnym idiotum mame ucetnictvi v takovym stavu jakym ho mame.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28464 poděkování

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Martin.Kucera »

... napsal ten, kdo jindy hlásá "attack the message, not the messenger".
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Lukas.Novy »

Martin.Kucera píše:... napsal ten, kdo jindy hlásá "attack the message, not the messenger".
Attack the message, not the messenger.


(narozdil od tveho je moje pouziti korektni)
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“