Stránka 3 z 15
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 03 říj 2017, 21:54
od Tomas.Kolacny
Chápu, že s tím echt piráti mají problém, já s tím problém nemám. Google analytics jsou pro marketingové účely (a web není nic jiného, než marketing) velmi praktický nástroj. Žijeme v informačním století a internet informace poskytuje, ale i sbírá a nemluvím z daleka jen o google. Já jsem s tím docela smířenej, pokud nechci, aby o mě internet sbíral informace, použiju nástroje k tomu určené (třeba tor), ale paranojou z přítomného všudymíra zatím netrpím. Pěkný večer všem.

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 03 říj 2017, 22:06
od Martin.Kucera
A čo vy si predstavujetě pod takým slovom "echtpirát", Kefalín?
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 03 říj 2017, 22:07
od Lukas.Novy
Pro marketingove ucely je dobrej leda tak Google Analytics 360 Suite, ale ten prijde na dobry 50 tisic dolaru rocne. V obycejnym Google Analytics si to dulezite Google samozrejme nechava pro sebe. Hold kdyz je neco zadarmo, neni to produkt, produkt jsi ty.
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 03 říj 2017, 22:15
od Tomas.Klapka
Marek.Houser píše:Jelikož bych raději nejprve viděl návrh na používání alternativního systému, který nabízí podobné možnosti (a o kterých tady diskutujete), než pouhé zakázání GA bez návaznosti, hlasuji PROTI. Změním názor, pokud systém, který je v perfektním souladu se stanovami, zavedeme.
času na nahrazení bylo dost a stále je. Spustit piwik v dockeru a nastavit ho nezabere imho déle než hodinu.
Navíc, o tomhle se vůbec nemá hlasovat. Jde o porušování stanov a to na půdu CF nepatří.
Tomas.Kolacny píše:Chápu, že s tím echt piráti mají problém, já s tím problém nemám. Google analytics jsou pro marketingové účely (a web není nic jiného, než marketing) velmi praktický nástroj. Žijeme v informačním století a internet informace poskytuje, ale i sbírá a nemluvím z daleka jen o google. Já jsem s tím docela smířenej, pokud nechci, aby o mě internet sbíral informace, použiju nástroje k tomu určené (třeba tor), ale paranojou z přítomného všudymíra zatím netrpím. Pěkný večer všem.

Nemáš problém poskytovat data Googlu? Web pirátů není nic jiného než pro marketingové účely? To si říkáš pirát?!
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 03 říj 2017, 23:09
od torrespondent
web není nic jiného, než marketing
Kvůli lidem, kteří prosazují tuto monetarizační lež je web čím dál hnusnější a nebezpečnější místo, ale alespoň jsi upřímný.
Piráti tu teoreticky měli být od toho, aby pro BFU zajistili mimo jiné nešmírující internet (svět), a ne aby před technofašouny a korpokracií rezignovali, nebo je dokonce podporovali. Tor je krajní možnost pro poučené, navíc není neprůstřelný. S kecy o paranoje jdi do háje. Evidentně ti nedochází jak rychle nás firmy jako Alphabet tlačí do totality.
Bohužel nejsi jediný s podobným uvažováním... nebudem si lhát, máte většinu, takže strana letošní kampaní efektivně dokroužila otočku o 180 stupňů od jejího původního kurzu. Nemáš s tím problém, jelikož jsi dobrovolně metamorfoval na echt NPC.
technická: Řešit porušování stanov podnětem je nesmysl. Tato věc náleží před KK, jenže zpravodaj nekoná.
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 04 říj 2017, 00:07
od Petr.Vileta
Tomas.Klapka píše:Jde o porušování stanov a to na půdu CF nepatří.
Tohle je opravdu perla. Kam jinam by patřilo porušování stanov, než na půdu CF? Do mlékárny, do výčepu, nebo kam?
Tomas.Klapka píše:Web pirátů není nic jiného než pro marketingové účely? To si říkáš pirát?!
https://cs.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Web
Web byl od počátku v podstatě stejné jednosměrné vysílání, jako rozhlas nebo televize, jen s tím rozdílem, že jsi tam nemusel citovat cizí zdroje, ale vložil jsi pouze odkaz. Ať se nám to líbí nebo ne, masovou obousměrnou komunikaci z toho neudělaly ani BBS, ani Twitter, ani mail, ale až Facebook, který svou vnější formou přitáhl miliony lidí.
A k tomu "To si říkáš pirát?!" ... fakt by mě zajímala tvoje definice pirátství. Mě to přijde tak trochu podobné, jako "Soudruhu, to si říkáš komunista? Vždyť ty vlastníš činžák.", nebo "Příteli, to si říkáš sociální demokrat? Vždyť ty máš fabriku a vykořisťuješ dělníky."

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 04 říj 2017, 00:14
od Petr.Vileta
torrespondent píše:technická: Řešit porušování stanov podnětem je nesmysl. Tato věc náleží před KK, jenže zpravodaj nekoná.
Prosím o citaci té části stanov, která je údajně porušována.
https://wiki.pirati.cz/rules/st
Ostatně Google sám podporuje ve svém browseru i v Google Analytics "Do Not Track".
http://www.outfox.com/do-not-track-for- ... analytics/
Kdo trpí stihomamem, zapne si to.

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 04 říj 2017, 00:15
od Lukas.Novy
Petr.Vileta píše:
https://cs.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Web
Web byl od počátku v podstatě stejné jednosměrné vysílání, jako rozhlas nebo televize, jen s tím rozdílem, že jsi tam nemusel citovat cizí zdroje, ale vložil jsi pouze odkaz. Ať se nám to líbí nebo ne, masovou obousměrnou komunikaci z toho neudělaly ani BBS, ani Twitter, ani mail, ale až Facebook, který svou vnější formou přitáhl miliony lidí.
Uvedeny citat se na odkazovane strane nenachazi, za to se tam nachazi tohle:
Pojmy World Wide Web a internet nejsou vzájemně zaměnitelné
Často se v běžném hovoru setkáme s tím, že oba pojmy jsou využívány ve shodných situacích bez patrného významového rozdílu. Přesto však oba pojmy popisují dvě různé věci.
Krom toho, o Webu obecne Tomas nehovoril. Nechces uz chcipnout?
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 04 říj 2017, 00:17
od Lukas.Novy
Z odkazovane stranky:
Most current web browsers let users make a setting that notifies the website that you do not want your visit to be tracked. That function is called “Do Not Track” (DNT). The script for Google Analytics does, however, not take into consideration whether you have enabled DNT in your web browser.
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 04 říj 2017, 00:18
od Lukas.Novy
Petr.Vileta píše:torrespondent píše:
technická: Řešit porušování stanov podnětem je nesmysl. Tato věc náleží před KK, jenže zpravodaj nekoná.
Prosím o citaci té části stanov, která je údajně porušována.
https://wiki.pirati.cz/rules/st
Čl. 2 Poslání a programové cíle
(1) Cílem České pirátské strany je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století. K dosažení tohoto cíle je nutná revize kopírovacího monopolu tak, aby se nemohl stát záminkou pro útoky na svobodu Internetu.