Stránka 2 z 15
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 01 říj 2017, 23:16
od Lukas.Novy
Petr.Vileta píše:Webalizer, AVstats...
80. leta byly fajn, ale uz je davno po nich.
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 01 říj 2017, 23:18
od Mikulas.Peksa
Tak já bych s dovolením dal PRO. Obávám se, že podpora takového sledování je objektivně v rozporu s cíli Pirátského hnutí a rozhodně není u Pirátských stran standartem. Před projednáváním by ale bylo vhodné, kdyby podporovatelé zjistili skutečný stav u zahraničních Pirátských stran (protože pro svoje tvrzení nemám oporu ve statistikách).
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 01 říj 2017, 23:58
od Petr.Vileta
Lukas.Novy píše:Petr.Vileta píše:Webalizer, AVstats...
80. leta byly fajn, ale uz je davno po nich.
21. století také není k zahození
AVstats,
WebLog Expert (komerce),
GoAccess a
další.
https://www.keycdn.com/blog/log-analysis-tools/
https://www.adpushup.com/blog/web-analy ... ernatives/
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 02 říj 2017, 00:03
od Lukas.Novy
Prosimte Vileta, uz umri, vubec, ale vubec netusis oc tu jde. Cpes sem nejaky analyzatory apachovych logu, ale tady se diskutuje vlastnictvi dat sbiranych za pomoci tracking cookie (v zakladu).
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 02 říj 2017, 00:18
od Lukas.Novy
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 02 říj 2017, 14:30
od Karel.Nejedlik
I vzhledem k diskuzi neměl by ten podnět znít spíš jako "zrušíme Google Analytics a nahradíme jiným systémem sběru dat, který neposkytuje data třetí straně (tedy Googlu v případě GA)"?
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 02 říj 2017, 15:37
od Mikulas.Peksa
Karel.Nejedlik píše:I vzhledem k diskuzi neměl by ten podnět znít spíš jako "zrušíme Google Analytics a nahradíme jiným systémem sběru dat, který neposkytuje data třetí straně (tedy Googlu v případě GA)"?
Muzes podat alternativni navrh usneseni. Pro zarazeni do probihajiciho jednani bude treba jen odmocnina z poctu clenu hlasu.
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 02 říj 2017, 18:03
od torrespondent
Mikulas.Peksa píše:Před projednáváním by ale bylo vhodné, kdyby podporovatelé zjistili skutečný stav u zahraničních Pirátských stran (protože pro svoje tvrzení nemám oporu ve statistikách).
pul roku hotove (a stare)
https://ethercalc.org/uecphjb0y09t
https://forum.pirati.cf/post496029.html#p496029
Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 02 říj 2017, 22:33
od Petr.Vileta
Lukas.Novy píše:Prosimte Vileta, uz umri, vubec, ale vubec netusis oc tu jde. Cpes sem nejaky analyzatory apachovych logu, ale tady se diskutuje vlastnictvi dat sbiranych za pomoci tracking cookie (v zakladu).
Z logů serveru (nejen Apache) se pozná docela dost, ale pokud nás fakt zajímá, jestli uživatel strávil na konkrétní stránce 3 sekundy, nebo 10 minut, pořád tu máme další nástroje.
Komerční
https://logentries.com/pricing/
Zadarmo
https://www.quantcast.com/products/meas ... -insights/
a spoustu dalších. Nemusíš ze sebe dělat naprostého pitomce, stačí dělat jen trochu nechápavého.

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů
Napsal: 03 říj 2017, 21:35
od Marek.Houser
Jelikož bych raději nejprve viděl návrh na používání alternativního systému, který nabízí podobné možnosti (a o kterých tady diskutujete), než pouhé zakázání GA bez návaznosti, hlasuji PROTI. Změním názor, pokud systém, který je v perfektním souladu se stanovami, zavedeme.