Martin.Kucera píše:Co "to"? Jiný počítač může být přece taky nedůvěryhodný.
Rekneme, ze pravdepodobnost toho, ze pocitac je naboreny (pro falsovani voleb) je 1 %. Jaka je pravdepodobnost, ze budou naborene tri nahodne pocitace, ktere pouziji? Cca 0,0001 %.
Pri pravdepodobnosti naboreni 50 % a trech pocitacich mas jistotu cca 75 %, ze tvuj listek bude cajk. Pokud tenhle test provede 10 lidi nezavisle na sobe, je pravdepodobnost, ze se nefixluje vic jak 1:1000000. Kdyz by to udelali vsichni clenove Piratske strany, je to pravdepodobnost 1:540973599882921212264795939754513005075299661860988438659031766043314076218086256101803270028960960404146580473095299767175523900930749990144551913946050126754187964414981206188781074100660675638296814498008256925847580971777599220570518424337445351925287506839283710296064, coz priblizne odpovida tomu najit kolizi v SHA256(SHA256(SHA256(SHA256(x)))). Tento vesmir nema dostatek energie na to najit obecnou kolizi v SHA256(x), takze cau.
I kdyby byly naboreny prakticky vsechny, staci ti par desitek lidi a odhalis to.
Martin.Kucera píše:A v té volební místnosti bych volil na počítači (ten může být taky nedůvěryhodný) nebo papírově (v tom případě jak by potom byly zneplatněny elektronické hlasy těch, co by napřed zahlasovali elektronicky a pak ještě papírově)?
Oboji je mozne, oboje zpusobi zneplatneni predchoziho hlasu.
Martin.Kucera píše:Určitě by spousta členů uvítala, kdybys v tom vlákně o e-volbách popsal elektronický ekvivalent papírových volenb (které jsem rozkrokoval v post519509.html#p519509).
A ja bych zase uvital, aby ten, kdo navrhuje tento clensky podnet podlozil svoje tvrzeni nejakymi dukazy, nejsem sam, kdo neni ochoten hrabat se v tom odkazovanej flamewaru.